Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

Мда аз написах, че не съм много вещ в процеса. Просто изложих това, което съм чул, пък колко е вярно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

...Всичко е въпрос на пазарна стратегия. Казвам го защото в "нашата" рафинерия отдавна не се произвежда каучук, латекс и пластмаси и това не е повлияло върху качеството на горивата...

И не само тези производства бяха спрени. Спряно е производството на полипропилен, полиетилен, полистирол, моно и ди-етилен гликол, пропилен гликол и т.н., все неща, които явно са им нерентабилни и сега в България са внос. Добиват се само горива и вече почти 95% от петрохимията у нас е внос. А има безброй потребители на такава химия. Защо производителите на антифриз трябва да внасят моноетилен гликол от Европа или Китай, полипропилен - от Азърбейджан, Италия или Турция, а винена киселина - само от Китай

Мен ми е интересно кой определя цените, които навсякъде се сменят по едно и също време, а се твърди, че няма картел. Ето сега например понижението на цените беше на 10 / 11.03.2011 г. в полунощ. Отново всички намалиха цените в един и същ момент - OMV, EKO, Shell и Лукоил - ДГ = 2.53 лв./л, Петрол = 2.56 лв./л (тва щот....айде няма да го коментирам). Ето това е нещото, което трябва да се разбере на предстоящия протест.

Другото е каква е тази разлика в цените на бензина и дизела. Защо дизела е по-скъп от бензина с 5 цента, а в Европа бензина е по-скъп с 20 цента. И ако трябва да се запази разликата м/у европейските и българските цени не би ли следвало цената на бензина да се запази 2.45 лв./л, а дизела в такъв случай да бъде с...айде да не е 20 цента, но поне 10 цента по-евтин, т.е. 2.25 лв./л.

Иначе пак казвам - няма картелни споразумения ве. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Мен ми е интересно кой определя цените, които навсякъде се сменят по едно и също време, а се твърди, че няма картел.

 

Другото е каква е тази разлика в цените на бензина и дизела.

 

Определя ги Лукойл, "сваляме" ги всички заедно, заради факта, че всеки един от вас преди да зареди сравнява цените, което е нормално. За да няма забележки от типа "Да, ама ей там, /разбирай бензиностанция в другия край на града/ е с две стотинки по евтино", се съобразяваме с монополиста. А ги "качваме", защото същият този монополист, ни е отпуснал точно определена разлика в едровите и дребновите цени, която съвсем не е толкова голяма, че да се омажеш от печалба с нея.

 

Разликата в цените, са се опитали да ви обяснят колегите в предните постове, както виждам доста успешно. Образно са Ви разказали за съотношението бензин/дизел от един тон нефт. Ако и сега не го разбирате? ееее ...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ама не баш. Ясно ми е, че цените се определят от Лукойл. По-високи, по-ниски и т.н. Става дума за друго. Всяка една верига има складови бази. Не се разчита само на доставките от Лукойл. Нафтекс - Петрол има складови бази в Благоевград, Бургас, Варна, Враца, Добрич, Каспичан, Плевен, Пловдив, Русе, Ст. Загора и Търговище. Освен това голяма част от горивата се внасят. Освен това горива се купуват и от конкуренцията (примерно на нас често ни карат дизел от базата на OMV в Илиянци). Няма логика когато Лукойл вдигне цените изведнъж всички да се вдигнат по едно и също време. Всеки купува горива от там, от където и когато е най-изгодно и никой не купува горива ден за ден. Базите на Петрол са с гориво за поне месец напред. Същото важи и за OMV, и за Ромпетрол, и за ЕКО.

От горе написаното следва, че определянето на действащите дребнови цени става след споразумение между и без това само 6-те основни играчи - ЕКО ЕЛДА, Ромпетрол, OMV, Shell, Лукойл и Нафтекс - Петрол и от там всички малки бензиностанции или малки вериги се съобразяват с КАРТЕЛА!!!

 

А пък за да няма коментари от типа "Даа, ама ей там отсреща....", а от друга страна за да ни замажат очите на тема картел, цените се различават тук там с по 1, 2 ст./л. Примерно към конкретния момент дизела на OMV е 2,53, а на Петрол е 2,56.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера зареждах ](*,) не ме питайте с колко се отървах :smt0344

Ти пък к`во ревеш с т`ва SDI. Те колегите с дизеловите бегачки не се оплакват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера зареждах ](*,) не ме питайте с колко се отървах :smt0344

Ти пък к`во ревеш с т`ва SDI. Те колегите с дизеловите бегачки те се оплакват...

аз не се оплаквам

въпреки че зареждам на 1.50 ,но бензин ииии карам Полото smile049

Е,днес поразходиш и Шкодичката,че ми омръзна това Поло.Опела чака с пълен резервоар и той....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, очаквах някой да напише нещо за участието в протеста,но уви.

За това аз днес с влизането си в страната отново попаднах в обектива ,този път на Нова телевизия и замалко да ме искарат агент провокатор.Ще видим довечера в новините как ще представят случая.А той всъщност е такъв:

Отивам на Шел-а в Русе,да си заредя дизел за камиона,гледам някаква навалица от камиони ,телевизии и зад тях спрял полицейски автомобил.Спирам до полицайчетата и ги питам дали ще мога да си заредя с гориво,отговарят ми че ще мога да вляза в бензиностанцията имало оставено място на входа.И аз тръгвам ,но на входа мястото е много малко и спирам за да помоля колегата с друг камион (протестиращ),да ми направи място да вляза.Съответно задръствам входа за секунди,и докато се обесняваме с колегата идва един полицейски офицер и ми казва да махна камиона от входа защото съм нарушавал реда и щял да ми напише АКТ!!!!

Съответно аз му обеснявам че не съм протестиращ и с разрешението на колегите им от края на колоната съм дошъл,но обеснявайки не виждам че зад мене стой друг полицай,и глей какво става сега:

с разперена ръка напред ,рязко се обръщам назад да му покажа че съм говорил с другите полицай ,такъв ШАМАР зашлевих на полицая зад мене,че му падна фурашката и ония направо почервеня.Операторите с камерите и фотографите само това и чакаха.Всички започнаха да снимат,пострадалия полицай запази самобладание и ме избута зад обективите на камерите и ми се развика.Абе голям майтап стана,аз ту се смея ту сериозно обеснявам кой съм ,от къде идвам и че изобщо нямам нищо общо с протеста.Веднага дойде и някъв шеф на протестиращите,и започна да говори как трябва да се пазят точно от такива като мене ,а именно ПРОВОКАТОРИ.

Вземаха ми документите,преместих камиона на колонката ,заредих си гориво,платих си на касата и му викам на полицая ще пишеш ли нещо или да си ходя :lol: ,онзи ме гледа,гледа и ми върна документите.После отивам при пострадалия полицай да му се извиня,а ония вика :-бягай от тука.

Накрая за довиждане ми залепиха и стикер от протестаpost-3740-138453289513_thumb.jpgpost-3740-138453289667_thumb.jpg

Сега остава да видим как ще ме представя в новините!!! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе ! Провокатор . И кво направи после- дойде до Разград ,остави камиона на Шел барабар със стикера да тръпнат ония от бензиностанцията обади се на Боби и айде при мен да пийнем по кафенце. Радвам се ,че се отби щото в нашият град протест нямаше -ама ич.Сичките сме роднини или приятели на бензийджиите. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тебе нямя ли газов инжекцион бре! smile004

Яла да ми го бацнеш, щом моеш smile004

Щот, до тоз момент още никой не е успял smile021

Ма и да успеят некогаш, нема а го туря такво нещо [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бойко казва "не може да се намали акциза"!? Няма невъзможни неща!

Според мен горивата трябва да се разглеждат като стока от първа необходимост защото без тях цялата икономика замира и няма с каква да се заменят. Горивото не е луксозна или вредна за здравето стока за да се облага с акциз, то е стока жизнено необходима за нормалното съществуване на всички хора и отрасли по света.

Тук вече идва въпроса, че държавата не иска да се откаже от това да ни бърка дълбоко в джоба за всеки литър гориво и затова всички държави в Е.С. си имат удобно оправдание в лицето на самият Е.С.

В САЩ както знаете няма подобен акциз и си представете какво ще последва ако решат да им въведат защото в Е.С. е въведен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега,

 

Това няма кой да го проумее в правителството.

Вече седмица чакаме трима министри, натоварени с проблема да кажат две думи.

Смешници – още „работят по въпроса”.

 

С едно 10-20 % намаление на акциза могат да се овладеят високите доставни цени на монополистите вносители и производители, а така до голяма степен да се овладее инфлацията в страната.

 

Никакви оправдания не минават, че видете ли - ЕС не давал!

Това е най-лесното и удобно оправдание!

А да питам аз Евросъюза – има ли друга държава с МРЗ от 240 лв.?

 

Та затова протестите трябва да са не пред бензиностанциите, защото онези момчета дето зареждат гориво нямат вина за нищо – а пред министерския съвет!

Като има проблем – те са длъжни да го решат.-

Ако не могат – да си ходят!

 

А не да ми вика Бойко, че не бил Кадафи и не можел нищо да направи!

Щото пътен възел Даскалово и магистрала Струма не са единствените проблеми в тая страна, че само там да виси примиера!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...В САЩ както знаете няма подобен акциз и си представете какво ще последва ако решат да им въведат защото в Е.С. е въведен.

Там, освен че има акциз, но си е в цената без да се спекулира с процнтната големина...на всеки три месеца се плащат и допълниелно пари - т.нар. "fuel tax" от логистичните фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега....Това няма кой да го проумее в правителството....

 

Нали вече ви обясних, че на правителството тези цени са му много удобни.

 

Ако падне акциза или ДДС, пенсионерите остават без пенсии. Такава ни е структурата на икономиката. Защо е такава и трябва ли да е такава е друг въпрос. Но бюджета в БГ се пълни от ДДС и акцизи и основно перо в него е потреблението на горива, това е даденост, която не може да се промени в краткосрочен план.

 

Но не чакайте ни ДДС да падне ни акциза. Идат избори и най-малкото което им трябва е дупка в бюджета реципрочно намалени публични разходи, реципрочно гневни пенсионери, безработни, учители, полицаи и въобще всичко дето е на държавна издръжка.

 

Може да измислят някаква връкта с биодизела, ама ефекта ще е няколко стотинки. И той много скоро ще бъде заличен от естествената инфлация която никой не може да удържи.

 

Просто свиквайте. Нафта под 2.50 вече ще е само мираж. А нафта от 3 кинта съвсем скорошно ежедневие.

 

Едит:

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/03/ ... se_poniji/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдеееее.... пак следват поне 3 проби-грешки! Дано само през това време да не погинем....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази нощ нови цени на бензини и LPG. 4 ст. надолу. Дизела остава без промяна.

винаги ще си оставят да папкат поне от едното :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На база всички изцепки на управляващите до момента, смея да кажа, че не бях чел по-голяма простотия: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3686431

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка - от 0:00 ч. нови цени на бензини (само на бензини): -3 ст.

А95 - 2.39 лв./л

абе Мишо,ти всяка вечер ли си на работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.