Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

Бензина и дизела в Бургас днес с разлика една стотинка, предишния рекорд на зареждане ми беше 2,30 за литър 95 (още си пазя бележката), задават се нови рекорди.

Но пък от друга страна това с цените си има и един единствен плюс - по пътищата останаха само целенасочените шофьори, разните му там пенсионери и излезлите "просто да покарат" вече почти ги няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

...по пътищата останаха само целенасочените шофьори, разните му там пенсионери и излезлите "просто да покарат" вече почти ги няма.

Ах колко си в грешкааа. Застани на една бензиностанция и се загледай колко са целенасочените шофьори. Няма разлика. Всички са си на улицата. Просто "безцелните" шофьори карат още по-бавно.

OFF TOPIC - Welcome back FILL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегите с "печките" да им честитим и още една изненада от любимият ни монополист.

От миналата неделя за вътрешния пазар се произвежда само екодизел с 5% биокомпонент.

От догодина подир нас ще мирише на пържени картофки щото ще вдигат процента на 10.

Хубаво щеше да е да го бяха понамалили като цета - нали уж сме по-екологични вече?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих ГАЗ на Лукойл беше 1.00 лв . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
...по пътищата останаха само целенасочените шофьори, разните му там пенсионери и излезлите "просто да покарат" вече почти ги няма.

Ах колко си в грешкааа. Застани на една бензиностанция и се загледай колко са целенасочените шофьори. Няма разлика. Всички са си на улицата. Просто "безцелните" шофьори карат още по-бавно.

OFF TOPIC - Welcome back FILL.

Мен друго ми направи впечатление!Докато чаках да си оправя сметката за заредено гориво се изредиха суматия шофиорчета с коли за по 40-60 бона,зареждащи за 10 или 20лв!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

]Мен друго ми направи впечатление!Докато чаках да си оправя сметката за заредено гориво се изредиха суматия шофиорчета с коли за по 40-60 бона,зареждащи за 10 или 20лв!!!
Така е Валдо. Криза е. При нас зареждат две А8-ци, една S-класа и едно Х-5 на газ.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страничното ми мнение на неспециалист е че сумата, давана на бензиностанциите остава една и съща, независимо от цената за литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

На борсите цената на петрола гони 90 долара за барел!

http://www.dnes.bg/business/2010/12/06/ ... rel.105575

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

" Протест против високите цени на горивата!ДАТА 13.03.2011г. Протестът ще се провежда по градове.Информация за вашия град може да намерите тук:

http://www.bulforums.com/bgprotest_2011 ... um.php?f=2

 

Протестът ще съвпада с протеста на Българския съюз на товарните превозвачи!

 

Исканията са прости и ясни - Намаляне на акциза/ддс-то, което ще доведе до падане на цените на горивата, което ще доведе до поевтиняването и на други стоки, понеже транспортните разходи ще са по-малки!

 

Идеята на първия протест е да се привлече вниманието на медиите и евентуално да привлечем повече съмишленици за по-нататъшни действия! Първата форма на протест ще бъде да се съберем колкото можем коли и да зареждаме на дадена бензиностанция за по 50 стотинки по 5-6 пъти! "

РС :Това е копирано от друг форум .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се включил в протеста,но за сега незнам дали ще съм тука.Може би утре ще знам със сигурност!

Желаещи от варненската група има ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съм прав, но ми се струва, че протеста ще се провали.

Моето наблюдение е, че народа не демонстрира активна гражданска позиция. Вдигат цените на горивата, всеки плюе, тегли по една мама, и пак зарежда защото бизнеса го чака. И всеки си мисли, че бизнеса му през днешния ден, през следващата седица,през месеца е по-важен от протеста. Защото нещата ги е сметнал "на кантар". Има и дейности, които акумулират някакви капитали но в най-масовия случай колкото изкараш толкова или малко по-малко са ти разходите, било то за ипотека, за лизинга за семейството, за сметките. Защото почти всеки е сложил хомота, и дерзае към стремежа един ден апартамента да стане негов, да изплати колата, за да достигне поне малко от свободата за която е мечтал. В Европа протестират, първо защото имат натрупан необходимият капитал и днес примерно човека може и да не работи. И второ защото са убедени, че ако днес не протестират, утре правителствата им ще придобият чувство за безнаказаност и ще започнат да вършат още по-големи безобразия. А ние просто ме изтървали гражданският контрол над управляващите. Действаме по директната логика, вдигат ни цените, и ние вдигаме нашите цени...

Тук също можем да протестираме, но все ни е страх да не загубим сделката, клиента, обекта, поръчката. И това е нормално, особено ако това ни е първа поръчка за месеца и не се знае до края дали ще "падне" друга. А вноската си тече...

Кризата си е криза, каквито и простотии да гоори министър Дянков.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално не виждам начин протеста да не се провали. В европа имаме най-ниската цена на горивата. А намаляването на акциза е утопия smile049 Друг е въпроса каква е цената на горивата на борсата в момента и че цената на горивата в България няма да падне и след падането на цените на борсата. И тогава ще е момента за протеста. Мое мнение smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и при намаляне цените на горивата/имало е/, да сте видяли някой да намаля цени на стоки и услуги? [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и при намаляне цените на горивата/имало е/, да сте видяли някой да намаля цени на стоки и услуги? [-X

 

И това е така smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече знам че няма да съм тук на 13.02.,но съм 100% сигурен че протест ще има.

Този път усещането за недоволство се усеща по друг начин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално не виждам начин протеста да не се провали. В европа имаме най-ниската цена на горивата.

 

Протеста може да се провали, но от някъде трябва да се тръгне и поне да се привлече внимание защото една птичка пролет не прави.

 

Ето в това филмче са казани пресните и ясни факти за ситуацията на пазара на горива в Е.С. и според тях цените у нас далеч не са най-ниските, виж за заплатите да, те са от най-ниските в съюза.

http://vbox7.com/play:b43ef76c&r=emb

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи къде са по-ниски? Само изключи Люксембург и останалите "duty free" зони! Че тия дни пътувах и не видях по-евтино от България. Включително Сърбия и Хърватска, които са извън Евро съюза :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз последно бях в Мадрид по нова година и там цените бяха почти същите като тук и леко по-високи, изгледай филмчето и виж какви сравнения правят там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм категорично за повищаване цените на горивата и считам,че литър бензин/дизел трябва да струва 3-3.50лв. и то още от утре ако може.Приказките за бизнеса и това как ще се отрази върху него са пълни глупости!Толкова сме слабо организирани и ниско ефективни в работатта си, че само си търсим оправдание.А този, който се вози за удоволствие има избор да го прави , или не, според възможностите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Ето я актуалната статистика:

fuel.JPG

 

Като цяло сме много над средата при бензините и над средата при дизелите , като дори имаме по-евтинбензин отколкото в Люксембург, където горивото е без акциз!

 

За допълнение бензина ни е по-скъп с 8цента (16ст!) от най-евтиния в евро съюза, с 9цента (18ст) по-евтин от средния и 43цента (85ст!) по-евтин от най-скъпия.

При дизела сме с 13цента (25ст) по-скъпи от най-евтиния, 1цент по-евтино от средния и 29цента (57ст) по-евтино от най-скъпия.

 

Това са фактите. В допълнение трябва да е ясно, че няма как да гоним цените на горивата на страни като Румъния, която добива нефт.

 

Накратко - цените на горивата в България са съвсем разумни. Просто стандарта ни е нисък. А вина за това имаме самите ние и най-вече ниската ни производителност на труда. Ама това май е друга тема :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм категорично за повищаване цените на горивата и считам,че литър бензин/дизел трябва да струва 3-3.50лв. и то още от утре ако може.Приказките за бизнеса и това как ще се отрази върху него са пълни глупости!Толкова сме слабо организирани и ниско ефективни в работатта си, че само си търсим оправдание.А този, който се вози за удоволствие има избор да го прави , или не, според възможностите си.

 

Е да ме убиеш немога да те разбера какво искаш да кажеш . :roll:

 

Я кажи какво те кара да мислиш така,и защо си мислиш че няма да се отрази на бизнеса,щото аз съм прост човек и мисля точно обратното.

Хайде....господин гъзар,давам ти думата. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е статистиката от предната седмица,така си мисля .

Точната цена на горивата в Германия и Холандия за днес може да каже колегата Flexos и Peshu.

Чакаме. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто стандарта ни е нисък. А вина за това имаме самите ние и най-вече ниската ни производителност на труда.

...за съжаление, това е истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на горивата в Холандия са следните:

Дизел: от 1.28-1.33 евро за литър

Бензин:от 1.59-1.65 евро за литър

Газ (пропан бутан): 0.69-0.78 евро цента за литър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че стандарта ни е нисък е самата истина, но не мислите ли, че стандарта също оказва влияние върху себестойността на горивото защото по цялата верига от преработката през транспорта до пласмента на горивата съответните служители получават в пъти по-малко трудово възнаграждение и съответно и осигуровките им са в пъти по-ниски в сравнение с колегите им в западна Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.