Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

Е стига де, аз имам 12 големи тави и три фурни, материал също дал господ, не може толкова да изядем аз, жената и детето за два дена. :mrgreen:

Излишната продукция може да изпратиш с наложен платеж за твоя сметка smile048 на адрес:

Оряхово

обл.Враца

До офис Еконт

Получател : Б.Владимиров

 

smile001 smile001 smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

Е стига де, аз имам 12 големи тави и три фурни, материал също дал господ, не може толкова да изядем аз, жената и детето за два дена. :mrgreen:

Излишната продукция може да изпратиш с наложен платеж за твоя сметка smile048 на адрес:

Оряхово

обл.Враца

До офис Еконт

Получател : Б.Владимиров

 

smile001

Дали пък аз да не отпраша в неделя към НИМ, за по- сигурно? :-k

 

п.п. Динке,..... подлуди ни с тез еклери! Евала за майсторлъка!! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй ви и една питанка.Ще съм благодарен ,ако някой знае рецептата на следния сладкиш.

Едно време (преди 30г кога бях юноша бледен) в Созопол имаше една баба Афродита( полугъркиня) която ни гощаваше с един сладкиш ,когато и ходихме на гости. Та правеше рядко тесто, и имаше една форма от пружина на стар грамофон с дръжка. Топваше пружината до половината в течното тесто и веднага след това в тиган с мазнина. След това като тръсне пружината и сладкиша се отделя, като представлява нещо като спирала(куха). Поръсваше отгоре с пудра захар и ставаше............ Хрупкав, сладък ,топи се в устата. Веднъж преди години сякаш Ути Бачваров показва подобно нещо, но не успях да разбера състава на сместта. Предполагам ,че не е много сложна рецептата, но си има тънкостите и ако някой ги знае да сподели. smile027

 

с най голямо удоволствие:

http://forum.kulinar.bg/viewtopic.php?f=47&t=2235

http://www.desant.net/show-news/18499/

Колега въоръжи се с търпение и поне още един чифт ръце и да ти е сладко! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй ви и една питанка.Ще съм благодарен ,ако някой знае рецептата на следния сладкиш.

Едно време (преди 30г кога бях юноша бледен) в Созопол имаше една баба Афродита( полугъркиня) която ни гощаваше с един сладкиш ,когато и ходихме на гости. Та правеше рядко тесто, и имаше една форма от пружина на стар грамофон с дръжка. Топваше пружината до половината в течното тесто и веднага след това в тиган с мазнина. След това като тръсне пружината и сладкиша се отделя, като представлява нещо като спирала(куха). Поръсваше отгоре с пудра захар и ставаше............ Хрупкав, сладък ,топи се в устата. Веднъж преди години сякаш Ути Бачваров показва подобно нещо, но не успях да разбера състава на сместта. Предполагам ,че не е много сложна рецептата, но си има тънкостите и ако някой ги знае да сподели. smile027

 

с най голямо удоволствие:

http://forum.kulinar.bg/viewtopic.php?f=47&t=2235

http://www.desant.net/show-news/18499/

Колега въоръжи се с търпение и поне още един чифт ръце и да ти е сладко! :smt030

 

Точно това търсех, не му знаех името, а и най-малко съм предполагал ,че ще го има в разни кулинарни форуми.

Ще го пробвам и това ще е запазената марка на Разградските сбирки ,както сладкия салам на pow

 

Благодаря колега ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това търсех, не му знаех името, а и най-малко съм предполагал ,че ще го има в разни кулинарни форуми.

Ще го пробвам и това ще е запазената марка на Разградските сбирки ,както сладкия салам на pow

 

Благодаря колега ! smile159

 

За нищо!

Ако случайно идваш насам (Бургас) може да донесеш да ги опитаме твоите дъмги. От десетина години не съм ги пробвал, пък нямам нерви да ги правя, нищо че съм чревоугодник! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Ари веееее, тоя салам само го четем от сума време, дайте поне и да видим... барем некой ден и опитаме. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, не така грубо! Щях да се удавя в собствената си слюнка при вида на тия сандвичета ... Тогава колко изядох

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

016980113.jpg

 

Това в ляво са някакви божественяшки сандвичи, а от дясно - бленувания сладък салам. :smt030

Направо се дразня вече с тоз салам :smt0344 . Ще запретна ръкави и такива снимки ще Ви пратя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го сътворих току що, ей с тия две леви ръце smile049 smile048

38951_1508107939433_1136349244_1412543_2233370_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го сътворих току що, ей с тия две леви ръце smile049 smile048

..

Гога,к'ви са тия баници посред нощ бе?

Успя ли поне да я отлепиш от тавата smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога,к'ви са тия баници посред нощ бе?

Успя ли поне да я отлепиш от тавата smile004

 

Глад мори добитъка по къра...след цял ден на кафета и ФаФли smile001. Като поизстине ще видим дали става за ядене, на вид поне го докарва smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го сътворих току що, ей с тия две леви ръце smile049 smile048

..

Гога,к'ви са тия баници посред нощ бе?

Успя ли поне да я отлепиш от тавата smile004

 

Абе посред нощ се ядва! Добре, че не е сутрешна баница... Чувал съм, че само доволната жена прави сутрин хубава баница! Та...от Гогата - би било странно да изскочи някоя сутрешна баничка smile027

Ма изглежда добре де, Гога!

Както и твоя кораб по-нагоре, Бисо =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога! Чудесно си се справил. Нали я поля с газирана вода отгоре преди да я метнеш да се пече? :D

 

zloQQ, хич не си прав за паралела между сутрешната баница и доволната жена, щото в магазина може да няма кори за баница, примерно. :)

 

А аз за вечеря набързо "изкормих" малко тиквички и с изрязаното от тях, малко сирене и едно яйце такива ги забърках, че младежа поиска допълнително (а той е злояд). Стана адски бързо. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога! Чудесно си се справил. Нали я поля с газирана вода отгоре преди да я метнеш да се пече? :D

 

С лимонада я полях, че нямах друго smile049. Най-интересното е и, че ставаше за ядене, набързо се омете smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...zloQQ, хич не си прав за паралела между сутрешната баница и доволната жена, щото в магазина може да няма кори за баница, примерно. :)...

 

Ааааа, не! То ако е доволна жената - ще наточи кори! То точно това е идеята... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз за вечеря набързо "изкормих" малко тиквички и с изрязаното от тях, малко сирене и едно яйце такива ги забърках, че младежа поиска допълнително (а той е злояд). Стана адски бързо. :D

 

Аз пък "кормих" чушки и ги пълних като теб. После по 15 мин. във фурната от всяка страна и още 15 мин. заляти със сос от пресни скълцани домати, чесън, олио, сол, черен пипер и магданоз - сега имаме кат за 5 души ядене и въпреки че сме само двама, тавата е вече наполовина празна, а Ирина е във възторг !!! Като се омешат соса от сиренето и яйцата със този от доматите - луда топеница !!! Идеално лятно мезе за бира !!! smile027

 

019893654.jpg

 

019893655.jpg

 

019893656.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах леле колко добре изглежда гозбата на колегата pow чак му завидях като си представих как си мези с биричка! Иначе по повод това кой какво обича да си пийва! Аз пия всичко само джин не мога защото лоши спомени от 1во незабравимо напиване! И след това съм прекалявал със всичко но явно ми е гадно само от джина!!! smile027 smile048 smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чушки ,домати и бира :evil: :evil: :evil:

Ич не моа го удубра [-X

Както и да е....

Абе хора,дайте идея как да си приготвя панирани пилешки хапки.Вземах от магазина едни полу-фабрикати на САМИ-М

ама са отвратителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чушки ,домати и бира :evil: :evil: :evil:

Ич не моа го удубра [-X

И аз!
Вземах от магазина едни полу-фабрикати на САМИ-М

ама са отвратителни.

Тука сме хора ценители - к`ви полуфабрикати :smt018

Няма начин да не са отвратителни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.