Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

Аз пък измих чинийте в мивката натрупвани от около 3-4 месеца и възнамерявам да си изпържа картофи, но не смятам да ги снимам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

има едно доста хубаво коктейлче казва се long island ice tea съставките му са 30гр.водка,30гр.джин,30гр.ром,30гр.текила,30гр.ликьор трипъл сек(на портокалова основа) и 150гр.кола мн е добър,но доста бие в петите,а иначе си тача ракийка с шопска салатка,а през летните жеги умрялата от студ биричка си е номер 1.ако имате нужда от рецепти за коктейли аз съм на среща smile001 ,но в готвенето хич ме няма :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-добри коктейли от Червено вино с лимонада и Троянска сливова със сода (последния коктейл се пие разделно) не познавам. Но, ако имаш предложения за безалкохолни такива - давай да видим. :D

 

p.s. То не става само с ядене. Трябва си и пиене. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-добри коктейли от Червено вино с лимонада и Троянска сливова със сода (последния коктейл се пие разделно) не познавам. Но, ако имаш предложения за безалкохолни такива - давай да видим. :D

 

p.s. То не става само с ядене. Трябва си и пиене. :lol:

за лятото бих сипал лимоново фрапе с 30-40 коняк за вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз попринцип твърдо не пия но когато се налага си тача класиката - водка и портокалов сок. Гледам да избягвам мента с мляко и внимавам никога да не пия водка Руски стандарт и Спрайт.

Последната комбинация беше много лошо найстина лошо нещо което сгреших преди 4-5 години. Легнах си на един канал в Бояна в който бавничко течеше вода и реших че това е райската градина и аз от там не ставам, после щях да се изтърся от 3 тия етаж в една къща без парапети... абе не е за разправяне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз попринцип твърдо не пия но когато се налага си тача класиката - водка и портокалов сок. Гледам да избягвам мента с мляко и внимавам никога да не пия водка Руски стандарт и Спрайт.

Последната комбинация беше много лошо найстина лошо нещо което сгреших преди 4-5 години. Легнах си на един канал в Бояна в който бавничко течеше вода и реших че това е райската градина и аз от там не ставам, после щях да се изтърся от 3 тия етаж в една къща без парапети... абе не е за разправяне

 

забъркай си трибагреник и ше останеш доволен smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми за безалкохолни коктейли мога да предложа фрут фентази да речем,че може да се направи и в домашни условия съставките му са:100гр.сок портокал,100гр.сок ананас,100гр.сок ябълка по принцип има някъде слагат и малко ягодово пюре,но може и без него.а един слабо алкохолен и много вкусен чи-чи съставки:50гр.водка,50гр.пина колада и 150гр.сок ананас,доста е вкусен,а почти същия на име пина колада само,че не със водка,а с ром иначе останалите съставки са същите. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е такава скара искам да опна на събора: :mrgreen:

 

21369_thumb.jpg

Обещаваш ли, на събора!

А аз така си прекарван вечерите в камиона

post-3740-138453197014_thumb.jpg

със шопска салата,ролца от раци, бобена салата и Троянска сливова,ама много хубава.

post-3740-138453197182_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При толкоз много път,не видя ли щъркели бре?!!! smile049

Всичко живо се е изпокрило,такива ураганни ветрове духат из Унгария и Австрия че ще ме обърнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецко, страшен си, напълни ми душата и си спомних за чичо ми, дето като тебе пътува из Европата с Волво-то и си носи винаги домашно ядене с него. :smt017 smile027

 

Смятай обещанието за дадено. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецко, страшен си, напълни ми душата и си спомних за чичо ми, дето като тебе пътува из Европата с Волво-то и си носи винаги домашно ядене с него. :smt017 smile027

 

Смятай обещанието за дадено. :smt030

Има една приказка:

"Не си ли го направиш сам хубавото,няма кой да ти го направи!"

А какви пържолки правя,не е истина.

Очаквай снимков материал!

Сега лягам ,че таз Троянска сливова...... взех да правя правописни грешки.

Лека вечер на всички и стига с тез Турски сериали,днес никой не пише. smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецко, страшен си, напълни ми душата и си спомних за чичо ми, дето като тебе пътува из Европата с Волво-то и си носи винаги домашно ядене с него. :smt017 smile027

 

Смятай обещанието за дадено. :smt030

Има една приказка:

"Не си ли го направиш сам хубавото,няма кой да ти го направи!"

А какви пържолки правя,не е истина.

Очаквай снимков материал!

Сега лягам ,че таз Троянска сливова...... взех да правя правописни грешки.

Лека вечер на всички и стига с тез Турски сериали,днес никой не пише. smile011

 

Аз вчера готвих доста безинтересни неща. Едни картофи, нарязани на кръгчета и запечени във фурна (отдолу, от мазнината хващат леко запържена коричка, а отгоре се запичат), които след изваждането се поръсват със самардала (може да се добави и сирене на вкус), както и съвсем постна зеленчукова супа. Та за това не съм писала... А за днес грам представа нямам какво да направя за допълнение към супата... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не си извъртиш едно постно зеленце на фурна, или задушено кисело зеленце с бобец? smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не си извъртиш едно постно зеленце на фурна, или задушено кисело зеленце с бобец? smile159

 

Ами защото аз нямам проблеми да карам на супа за вечеря, ама младежа съвсем ще изчезне... Проблема е, че той най-вероятно няма да иска нищо с месо за вечеря, не си пада по гъби и направо ми връзва ръцете с готвенето... Нещо с млечни продукти трябва да е... Може да врътна едно сирене по шопски, сега като се замисля... Това няма да го откаже. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък снощи го карах на а ла 15 мин. манджи.

2 наденици на скарата, 3 картофа сварени, намачкани на пюре с малко прясно мляко и сол и една доматена салатка. Мнооого 'арно си хапнахме с малкия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снощи за първи път ядох яйца по панагюрски,но със всичките му глезотийки както си е рецептата.много вкусно и след това една студена биричка малееее. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,и днес деня мина нормално.

Време беше да се сготви нещо.Избора не е голям,но какво може да се очаква от един ТИРАДЖИЯ.

Моята кухня не е като вашите.post-3740-138453197819_thumb.jpg

Като за начало сложихме няколко пържолки в марината от лютеница,сол,черен пипер и малко ракияpost-3740-138453197897_thumb.jpgслед като престояха няколко часа,ги метнахме на скаратаpost-3740-138453197902_thumb.jpg,след което дойде ред и на бланшираните картофкиpost-3740-138453197905_thumb.jpg

получилия се продукт беше гарниран с гъбки и лютеничка.А ето и крайния резултатpost-3740-138453197909_thumb.jpgчаша бира на финала и времето минава.

Само липсваше българска компания,но пък косовете се разпяха и стана много романтично smile027

post-3740-138453197915_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А днес сутринта събрах колегите камионджии(2-ма украйнци и 1 молдованец) около мене на пържени филиики с мед.Досрамя ме да снимам,ама беше много смешно,щото и тримата гладни сутринта ,а ги е срам.Почерпих ги ,сега вечерта украинците ме поканиха на водка със салата от домати smile048 ,но учтиво им отказах щото ще карам по късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецко, аз тука на тоя монитор малко трудно виждам - това е газов котлон, отгоре меташ скарата и връз нея мръвките, така ли? Иначе, евала и от мене, че разнасяш нашето кулинарно наследство и готварските ни тънкости навсекъде из Европата. :mrgreen:

smile126 smile126 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.