Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

В тестовете не фигурира последния модел на Nokian WR D4

Защо да я тестват, като 1 няма все още къде- пистата в Лапландия няма кой да им я отстъпи, 2-ро с тоз клас на мокро "А" ще си направят лоша шега с пазара на немските марки. Защо ! :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От изброените по-долу някой някакви впечатления да има

 

Kumho WINTERCRAFT WP51 91T
195/65 R15  

 Sportiva Snow win 2 91T
195/65 R15

  Dayton DW510 EVO 91T
195/65 R15

Barum  POLARIS 3 91T
195/65 R15

Gislaved 

EURO*FROST 5 91T
195/65 R15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да сменя Континентала с Nokian WR D4. 16-ки са ми джантите

Странно, явно съм се заблудил, че не стават 16-ки. Аз и затова взех 17-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От изброените по-долу някой някакви впечатления да има

 

Kumho WINTERCRAFT WP51 91T

195/65 R15  

 Sportiva Snow win 2 91T

195/65 R15

  Dayton DW510 EVO 91T

195/65 R15

Barum  POLARIS 3 91T

195/65 R15

Gislaved 

EURO*FROST 5 91T

195/65 R15

Карал съм с dayton-a (195/60/15)на Сеат Ибиза 2008 и много се парзаляше. 

след това смених Ибиза-та с Форд Фиеста 2012 с Fulda Сristal Montero (195/60/15) 3 и беше като залепнала за пътя.

Като цяло  Fulda Сristal Montero 3 ми е фаворита за зимна гума от среден клас. след 1 зима с тази гума на служебната кола си купих такива и за личната Октавия(195/65/15) - супер доволен.

 

От изброените от теб предложения май бих заложил на Gislaved.

 

P.S. Ibiza-та всъшност се парзаляше и лятото и като цяло малко калпаво спираше. ABS-a доста често се включваше при по сериозно спиране. Според мен просто беше прекалено лека отпред с 1.2 НТР двигателчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бус и лек автомобил(в момента) съм управлявал с Dayton и подкрепям колегата над мен - много се пързалят,лош спирачен път.Ако са нови ,за първата година стават,но станат ли на 2г. хич не ги търси (това е с уговорка за нормално шофиране,не по 2 км. на ден).

 

Относно Petlas -  не съм карал с такива.Никого не познавам,който да ги ползва,а и по улиците когато се загледам в гумите на колегите автомобилисти - до сега не съм ги срещал.Малко ме съмняват и с вечните им промоций ( всяка пролет или зима - 2 или 4 на супер цена).Това моето е лично мнение.

 

Относно Continental - страхотни са!!! И летни и зимни. Модела TS850 мисля е доста добър.Досега с него нямам поднасяне или лошо спиране.Като минус бих казал,че волана е леко по-твърд и нямат добра инерция.

 

Преди седмица видях на едно ОМВ да предлагат гуми Syron - made in Germany.Имате ли опит с тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица видях на едно ОМВ да предлагат гуми Syron - made in Germany.Имате ли опит с тях?

Проектирани са в Германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледам гиславед 16" произведена в германия( дали е само надпис незнам) но пък кумхото(кореа) шарката е едно към едно с мишлин алпин 4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gislaved EuroFrost 5  имах на клиото. Карах ги 4 сезона и съм доволен от тях. В сняг са супер, на сухо и мокро стават. В кишата обаче не ме впечатлиха, очаквах повече, но нямам опит с други зимни гуми, така че е силно субективно усещане.

Първите 2 години нямаше никаква разлика, но след това започнаха да показват деградация в поведението. Определено са добър избор.

 

Тази година заложих на Continental TS850 на Октавията. За сега (2 седмици) единственото, което забелязах, е че тракшън контрола се включва доста по рядко спрямо летните Michelin energy saver. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

image.jpg

 

viber.jpg

 

Ети ми ги новите чипици за Октавията. С удоволствие ще напиша отзиви, макар че докато успея да ги събера, отдавна всички трябва да са сложили зимните гуми. До тук който успях да открия да ги е карал - много е хепи =)

 

п.с. - За допълнителна информация - покупката е от тук - http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/montero/19565-p-131985.htmlТия хора винаги са се държали много коректно. Това ми е 8-9ти комплект гуми от тях =)

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Карал съм две поредни зими с Gislaved EURO*FROST 5 91T 195/65 R15. Доволен съм от поведението им. За ценовия си клас са повече от добри.

Все пак от 1992 са собственост на Continental.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vredestein са меки отстрани и ми струва,че са податливи на "балони".

Доста години карах Октавията с летни и зимни гуми Vredestain и мога да кажа, че са много здрави. Такива зверски дупки съм нацелвал, че съм спирал да броя балоните ... и съм оставал изумен, че балони няма. Това се отнася гуми 15-ки и за предишните модели Sportrack и Snowtrack, но не вярвам актуалните да са по-различни от към здравина.

 

Според тестовете, що се отнася до зимни гуми, има един модел, който категорично се откроява над всички останали -> Continental WinterContact TS850

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/WinterContact-TS-850.htm

Този сайт е много полезен, защото като се избере даден модел гума се виждат резултатите му във всевъзможни тестове, в които е участвал (секция Tyre Test Results)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 ките гуми по дефиниция са здрави, то балона е огромен (по днешните стандарти). То за да балонизираш 15-ка, джантата трябва да е станала на зарче :)

 

Проблемите с балони почват от 17 нагоре. Пък и каквото и да си говорим, дупките са един порядък надолу като качество и количество (пу да не му е уроки) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като купих Октавията беше със същия размер 15-ки Мишлeн и имаха балони. По принцип си прав, че колкото по-висок е профила, толкова по-трудно се получават балони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако някой се чуди за 

 

Dunlop SP Winter Sport 4D

:

 

http://www.goodgrip.co.uk/tyres/Dunlop/dunlop_spwintersport4d/#item=45435

 

Много съм доволен, гумите са много добри, само добри отзиви за тях. Спират перфектно, меки са, не са шумни, държат здраво в завой и не са супер скъпи. 

 

dunlop_spwintersport4d__.jpg

 

Поздрави.

Редактирано от paradox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да споделя,че не съм доволен от Континентала TS830 205/55 x16.Относно устойчивост са ОК,но са шумни и не държат на дупки.За два дни хвърлих три гуми в две дупки и ... нямам думи...

От Каското платиха 2,на някакви проценти,доплатих 100-ина лв,условието беше да сложа същите гуми...

Следващите ми гуми няма да са от тази марка със сигурност!

Тойотката е със Дънлоп друг размер,но ми харесват.Преди години,обаче съм имал балони с тая марка и сега ги дебна!Bridgestone и Good Year също са вариант.

Michelin,отдавна не е това,което беше...за съжаление!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да споделя,че не съм доволен от Континентала TS830 205/55 x16.Относно устойчивост са ОК,но са шумни и не държат на дупки.За два дни хвърлих три гуми в две дупки и ... нямам думи...

 

Колега, аз имам същия опит с ТС850, но ако видиш АДАК, Аутобилд и други тестове е 'най-добрата' гума. За мен въпросът е коя е най-добрата гума за българските пътища? Предлагам да питаме министър Павлова ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да се сдържа... :plate_offtopic:

Това е "гумата" за нашите пътища

За нашите пътища - само возила с вериги. По-тежички - може пък да позагладят неравностите по пътищата. :tongue_1:

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Exactly!

Коце, аз обаче искам да видя оценката на АутоБилд първо и ако е 'отлични или поне силно препоръчителни', мисля да сменя Бриджовете!

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да споделя,че не съм доволен от Континентала TS830 205/55 x16.Относно устойчивост са ОК,но са шумни и не държат на дупки.За два дни хвърлих три гуми в две дупки и ... нямам думи...

От Каското платиха 2,на някакви проценти,доплатих 100-ина лв,условието беше да сложа същите гуми...

Следващите ми гуми няма да са от тази марка със сигурност!

Тойотката е със Дънлоп друг размер,но ми харесват.Преди години,обаче съм имал балони с тая марка и сега ги дебна!Bridgestone и Good Year също са вариант.

Michelin,отдавна не е това,което беше...за съжаление!

Аз пък си карам моя TS830 вече четвърта зима. Вярно, че са само на 10-11 хил. км, защото и трите зими колата е карана само по половин сезон, а и са 195/65R15 но нямат никакви балони. Обаче наистина са си доста шумни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:doubleup:

Същите и същия идиотоустойчив размер. Но в крайна сметка си зависи и от задкормилното.

 

"С пръдня боя не става" - това по отношение на Павлова, т.е. няма как в бедна България да имаме пътища като в западна Европа. Поне сме тръгнали по правилния път............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от модела, Чавдаре. TS850 са много тихи, почти като GY UG9, но 830 бучат здраво. Просто шарката е много различна, на големи блокчета, не като елха като на 850

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си карам моя TS830 вече четвърта зима. Вярно, че са само на 10-11 хил. км, защото и трите зими колата е карана само по половин сезон, а и са 195/65R15 но нямат никакви балони. Обаче наистина са си доста шумни.

Моите бяха на не повече от 7-8 хиляди,но уви-лош късмет...

За себе си съм решил-такива гуми повече няма да си купя!Независимо от резултатите във всички "независими" тестове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.