Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Вече натрупани Фпечатления от Fulda Kristall Montero 3 195/65/15 91Т.

Гумата се държи перфектно на всички условия. Карах я и с 200 на жега, карах я и в големите снегове Варна-София. Естествено, видя и доста мокро. На кратко, бих казал, че Fulda до тук е най-доброто нещо цена-качество на което съм попадал. Износване няма видимо, макар и да им чукнах към 5 000 км. вече, спират и завиват прекрасно при всякакви условия. Доста съм хепи, че след като бях доволен от лятна, реших да се доверя и на зимна Fulda.

Ако това би могло да бъде някакъв показател, претърпях ПТП във Варна, при което ПТП задна лява даде тотална фира. Обиколих всички големи гуми-сервизи и няколко по-малки във Варна, звънях и в Авто Гуми БГ, както и на Фулда трейдинг - НИКЪДЕ нямаше такава гума. Накрая ползвах жокер и един познат ми изпрати от някакъв склад в Благоевград последната останала. Нацелих кьоравото, защото се оказа, че гумата е тотално същата като моята, от същата фабрика и партида и съответно със същия DOT =) Предполагам, че много хора са избрали тази опция за цена-качество и бързо бързо са се свършили =)

 

п.с. - Така като гледам температурите в София, мисля другата седмица да слагам летните, баси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. - Така като гледам температурите в София, мисля другата седмица да слагам летните, баси...

Бързаш.

Спомни си м.Март 2014 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и март 2015 беше така, моята щерка се роди на 9ти и си имаше прилично сняг и си валеше цял ден :cleaning: .

Редактирано от elmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги,

Някой да знае нещо повече (от това което пише в нета) за Мишелин Cross Climate? Теоретично това звучи като перфектната гума за България, освен ако истинските зими не се върнат...

Днес четох UK тестове и я изкараха прилична. Лошото е, че на тестове не вярвам =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

И аз като колегата съм се насочил към един комплект гуми за цялата година. Предвид климата и годишен пробег от 20000 км, предимно бабешко каране с бебевоза. За сега клоня към Vredestein  QUATRAC 5 195/55 R15 85H или Мишелин Cross Climate. Ако някой има преки или косвени наблюдения може да сподели.

Поздрави :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Някой да знае нещо повече (от това което пише в нета) за Мишелин Cross Climate? Теоретично това звучи като перфектната гума за България, освен ако истинските зими не се върнат...

Днес четох UK тестове и я изкараха прилична. Лошото е, че на тестове не вярвам =)

 

 

Здравейте,

И аз като колегата съм се насочил към един комплект гуми за цялата година. Предвид климата и годишен пробег от 20000 км, предимно бабешко каране с бебевоза. За сега клоня към Vredestein  QUATRAC 5 195/55 R15 85H или Мишелин Cross Climate. Ако някой има преки или косвени наблюдения може да сподели.

Поздрави :flag_skoda:

В четвъртък миналата седмица говорих с мой приятел - гумаджия. Бях се замислил да си взема такива гуми, за да не си играя всяка есен и пролет да сменям, така можеш да имаш и само един комплект джанти, изобщо всичко е по-лесно.

Според него гумите си заслужават, но само ако с колата се минават не повече от 10 000 км. годишно. Освен това на високите температури от над 30 градуса лятото страшно бързо се износват, а когато падна хубавия сняг тази зима са били трагедия. На мен в прав текст ми каза - не стават за скиори или за теб, дето по цяла зима си ходиш до Смолян.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то това е нормално, нито ще са добри зимни гуми , нито ще са добри летни гуми. За града , като изринат снега от пътищата ще стават.  Като летни ще имат дълъг спирачен път. Щото ще са меки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Взех един комплект Vredestein Quatrac 5 195/55/15, ако някой го интересува каксе държат да пише на лично или тук. Първото впечатление е много добро поведение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм Semperit, Good Year UG7, UG8, UG9, Continental TS850, но най-много съм доволен от Dunlop SP Winter Response2. Прекрасни зимни качества на сухо, мокро и сняг. Много тиха гума и с добър комфорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здравейте,

2 въпроса:

1. за Фабия 2, 1.2 HTP, за джанти 6j 175/65/14 или 175/70/14 - принципно я дават с 165/70/14, но на 5j. По калкулаторите може и двата размера.

2. какви зимни гуми и от къде, като бюджета е 65-70лв за бр.

 

Принципно си мисля за Сава ескимо 3s+

 

Колата се кара в София от млад водач, 90% градско, предимно до университета и обратно.

Търси се бюджетна, доказана гума. :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 5J съм карал с фабричния(167/70/R14), 175/65/R14 (зимни Continental TS800) и сега с 185/60/R14(зимни Vredstein Snowtrack 3). По принцип мисля, че за 6J фабрично слагат 185/60/R14. Аз лично някак си по-сигурно се чувствам сега с по-широките в сравнение с по-тесния размер. Поздрави!

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и на мен ми предстои покупка на нови зимни гуми за този сезон, реших да прегледам набързо цените из сайтовете и някакви ревюта. За пореден път се убеждавам, че смисъл от това няма особено много. Все някой по веригата лъже, очевидно е :)  --> пример - гуми с индекс за мокро Б, имат 2/10 точки за поведение на мокро, а пък такива с индекс на мокро Е имат 7/10. Как ставя тоя номер. Или индекса лъже или теста лъже. Нали индекса трябва да е изведен от някакви тестове :)

Така че въобще няма да го мисля много и ще да взема Nokian WR D4 или новия Континентал. Няма как да сбъркам и с двете, зависи кое е налично с най-пресен дот ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом единият ти избор е Континентал, мога да ти дам инфо за DOT. Моята поръчка от Автогуми дойде с гуми 21ва седмица на 2016г. :)

Предвид, че гумата е официално представена Март, трудно ще има по-стар от моя DOT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом единият ти избор е Континентал, мога да ти дам инфо за DOT. Моята поръчка от Автогуми дойде с гуми 21ва седмица на 2016г. :)

Предвид, че гумата е официално представена Март, трудно ще има по-стар от моя DOT.

Благодаря. Полезно инфо. Ще преслушам и Интерпан и стрелям ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Континентала стария мога да кажа, че е много добър тестван във всякакви условия,дори и на лед има някакво сцепление, не вярвам новия да е по-зле. Също от Автогуми съм ги вземал.

Редактирано от hill_crmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Континентала стария мога да кажа, че е много добър тестван във всякакви условия,дори и на лед има някакво сцепление, не вярвам новия да е по-зле. Също от Автогуми съм ги вземал.

И със стария и с новия съм карал и двата се държат перфектно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокиан-а четох мнение, че се износват бързо, аз бях много доволен от предния модел карах го 3 зими, след това Континентал TS850 3 зими и сега ги продадох и се чудя какво да взема за 16" 205/55. Континентала най-евтино намерих в http://www.graifer.bg/, а Нокиана като цяло за този размер е 600лв за 4бр от автогуми което е 80лв разлика от Конт, не знам дали си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз също ще метна едни Continental ts860. До последно също се чудих дали да не сложа пак Nokian(от тях съм много доволен), но вече поръчах Continental-а. Според мен и двата варианта са О.К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз взех комплект Continental Ts 860, DOT 36'та седмица :) , още парят :)))) ... надявам се да е добър избор !!! Сега обаче се чудя кога да сложа новите " ботушки" ... дават след 10' тина дни температури до 15 градус че и повече ! Колеги Вие какво мислите по този въпрос ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асфалта вече е студен, дори и да има дни с по-високи температури, това в никакъв случай не означава, че се обезмисля подмяната на летния комлект гуми със зимен.

Пример от онази вечер, мокро, около 23ч, на бул. Тодор Александров, при движение със 60-70км/ч колата пред мен започна на спира относително агресивно, като за капак не й светна нито един стоп. От това последва закъсняла реакция от моя страна и буквално скочих на спирачките.....е прииска ми се да съм със зимни гуми. Никакво, ама никакво сцепление. Добре че нямаше кола в дясната лента, защото трябваше да се изнеса там за да избегна удара.

 

Поздрави,

Никола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.