Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Колеги,някой ползвал ли е руски гуми CORDIANT,има ли някакви отзиви за тях.Колебая се между CORDIANT SNO-MAX и BARUM POLARIS 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заложи на Кордиант.

Вчера поръчах две за един авер.

Карал е с такива,но не се оправя с онлайн пазарувне.Доволен е много,и кара доста зимно време.

Често пъти е първата кола,която излиза от населеното място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам опит с Барум поларис 3 и съм доволен. Нямам забележки, но с уговорката, че през зимния период се съобразявам че съм със зимни гуми и не карам като с летните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента карам с kumho wintercraft wp51, 4бр. нови. Според мен това са си арктически гуми. Над 10 градуса колата е като змия, гумите са кашкавал. Което естествено ми дава надежди как ще са на сняг. Но са определено шумни. На цена около 90лв. за бр. според мен са оптимален вариант цена/качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам опит с Барум поларис 3 и съм доволен. Нямам забележки, но с уговорката, че през зимния период се съобразявам че съм със зимни гуми и не карам като с летните.

3 години съм карал с такива и нямах никакви забележки. На четвъртата обаче рязко се влошиха - одърви се каучука, въпреки, че бяха карани само зимата и съхранявани грижовно лятото. За цената си бяха прекрасни гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

При закупуване на зимни гуми се съобразявах с няколко фактора.

От вътрешната страна ,на капачката на резервоара имам размери за 14 и 15 цолови гуми.

На големият талон-също.

После ме помолиха ,да си видя гражданската отговорност,до каква степен имам застраховка.

Всяко изменение по конструкцията на колата от гумите до антената,се иска сертификат и пари.

p.с

Моите гуми са Sava Eskimo S3+.185/14/60/

Имаше и други,не по размер в този сервиз

Така,че за 240 лева си сложих 4-ри нови гуми от Dunlop Goodyear

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После ме помолиха ,да си видя гражданската отговорност,до каква степен имам застраховка.

Всяко изменение по конструкцията на колата от гумите до антената,се иска сертификат и пари.

 

Не думай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена на оборотната кола сложих Nokian wr d4. Още нямам много навъртяни километри, за да споделя реални впечатления, но според описанието им са мноого добри гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за последният коментар.

Не е обида или да се подигравам с някои.
Това ,което пиша е от практика.
 
p.s
Да попитам,старите гуми,какво ги правите.?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горим ги,в парното.

Дават яко жега,и кюнците светят почти в червено.

Като оборотомер са.

Е,напролЕт саа задръстил коминьа,ма си питам де...я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2ра зима и 20х км с Вредещайн Уинтрак Екстрийм. Доста добра гума, държи и на мокро и на сняг. Прилично шумна, много съм доволен. За следващия сезон пак ще купя нови от тази марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ли да дишаме чист въздух...

 

То не, че и без гумите няма достатъчно свинщина във въздуха, ама е въпрос на принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с гумите има и друга екстра - саждите се лепят по вътрешната страна на комина и в най-неподходящия момент той или се запушва или се запалва. И в двата случая оставаш на студено. Та нека палят ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорих в стила на колегата.

Старите,негодни гуми ги оставям при гумаджията.А той какво ги прави,не знам.

Но като гледам каруците,че се движат с Мишелини,май става ясно.

То комините се задръстват от въглища,та какво остава от гуми и тем подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Движейки се по баира ляга на вече дълбок около 30-35см сняг, и само го отъпква с корем снега, после назад и през отъпкания сняг с газ и катериш. Тая шарка на гумата много ми допада!

post-7686-0-85850000-1452110672_thumb.jpg

post-7686-0-39774200-1452110692_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега,още през 2004,видях,малки деца да разпознават видове отпадъци и контейнери.

Стъкло,хартия,пластмаса и опасни материали и ги сортираха.

Така ги научих и моите,без да изговарят,думата мама и тате.

 

12 год.по късно вие какво пpавите!

 

``Отговорих в стила на колегата.``

 

p.s

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайски гумвета Nankang,с доста понтециал на сняг и мокро,по добри от Мишелин питайте журналистите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайски гумвета Nankang,с доста понтециал на сняг и мокро,по добри от Мишелин питайте журналистите :)

Да, невероятни са първите 2х км. После се кривят, измятат и толко с тая гума! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

По принцип "гумаджията" е длъжен да се обади на специализирана фирма, която ги събира.

Имам приятел гумаджия, но той не им звъни, а те си минават сами с камиона и си ги събират.

От това, което знам от него е, че гумите се мелят и се влагат в производството на нови гуми.

Доколко това е факт.... не знам, но със сигурност фирма ги събира. Както старото моторно масло се изкупува на 0.30 лв./л от фирма.

 

За зимните най - добри впечалтления съм имал от Гиславед, но кой модел беше ще излъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пусна и аз едно мнение за EURO*FROST 5 91T 195/65 R15. Преди седмица ги взех и монтирах при Маджо. На сухо бяха учудващо тихи, чак ми направи впечатление, а не съм такъв, че да слухтя. На мокро - хубаво минава през локвите с нормална скорост. А през кишата на бул. България - доста доволно. В засенжените улички е над очакванията ми за гума на такава цена. Паркирах 3 пъти днес в сняг и два пъти излизах през разритото от снегорин. Определено за тази цена /70 лева на гума/ са много добри. Надявам се и в планината да са ОК ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.