Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкодилака ми


Алексиев

Recommended Posts

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Алексиев

    34

  • martin_284

    15

  • Logrus

    10

  • felicialx

    9

Най-много писали в темата

И днес не стигнах да снимам колата от вън.. Е има малко забележки удряна е леко отпред лявата част, но не е болка за умиране (играла е телта за бронята хаха) и.... е адски мръсна :smt0344 но който пътува към Кюстендил знае пътя в какво състояние е в момента и ако имаш късмета да караш зад някой рейс или камион... красота ](*,) Пък и тези снимки дето ги качих са с лошо качество, защото камерата на телефона ее... малко изостанала от новите технологии :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е мръсна, но пътищата са само кал и пясък, и не виждам смисъл да я мия, като знам, че след два завоя е станала същата.. :x

post-12495-138453441766_thumb.jpg

post-12495-138453441773_thumb.jpg

post-12495-138453441778_thumb.jpg

post-12495-13845344202_thumb.jpg

post-12495-138453442031_thumb.jpg

post-12495-138453442055_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разминаването на бронята се получава доста лесно защото ушите и са доста слаби и се чупят лесно при малко по-силно задиране в тротоар примерно. И при теб е така, като се оправиш разгледай захващането и ще видиш със сигурност, че от тази страна е счупено и затова бронята заедно с лайстната под фара е увиснала. С малко доработка ще го оправиш и надигнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, мерси колега. И 100% са щипките, защото бронята е хваната с тел за калника :D Изгорял е лака на няколко места, но и този проблем ще се оправя лятото. Лятото ще се оправи шофьорската ключалка и ще се постави аларма, може би и лети джанти. Мисля да и затъмня задните прозорци, но да се затопли малко времето. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GLX COMFORT ти е колата, само дето са и взели барчето и антената а надпис с модела и нивото на оборудване имала ли е на задния капак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има следи от лепило и се чете леко някакви надписи, но не съм обърнал внимание и не съм ги чел. Когато я измия ще пробвам да видя какво е писало. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених габаритите, че старите не ми харесваха как светят, довечера ще снимам колата на тъмно как светят новите габарити. Замислям дали да не си купя ксенон, че не ми харесва късите как осветяват..

 

А ето и двигателя.

post-12495-138453442264_thumb.jpg

post-12495-138453442271_thumb.jpg

post-12495-138453442281_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Колеги, защо може да ми тече масло от тук?

post-4842-13845344236_thumb.jpg

 

Защото не уплътнява. Трябва да има някакъв читав уплътнител там - болт ли е, гайка ли, не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон не си слагай [-X , по скоро НайтБрейкър, въпреки че аз съм със стандартни крушки и съм доволен!

 

Защо не колега? Един приятел има същата шкода с ксенон на късите и му свети много добре, даже като кара срещу теб не заслепява грам.

 

Ето как светят новите габарити с три диода.

Мисля да сменя и крушките на халогените с някакъв подобен цвят. smile049

post-12495-138453442378_thumb.jpg

post-12495-138453442393_thumb.jpg

post-12495-138453442402_thumb.jpg

post-12495-138453442413_thumb.jpg

post-12495-138453442419_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон не си слагай [-X , по скоро НайтБрейкър, въпреки че аз съм със стандартни крушки и съм доволен!

 

Защо не колега? Един приятел има същата шкода с ксенон на късите и му свети много добре, даже като кара срещу теб не заслепява грам.

 

Ето как светят новите габарити с три диода.

Мисля да сменя и крушките на халогените с някакъв подобен цвят. smile049

Слагай ксенон на халогените. :smt017 Голяма фаца ще вади. За 25 лева се намира китайски , но ще ти върши работа. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А чИрвени габаритчета да си сложи ли във фаровете? Пък и светещи пръЦкалки ще и се лепнат. smile001

То верно, че Фелата е с Пет'стин Коня (РК ;) ) регистрация, ама трябва ли да я прави да мяза на ГоУф?

Като искаш ксенон - слагай на основните фарове (че и биксенонче можеш да и туриш), но не пипай халогените. Една мъгла ще случиш на пътя някоя вечер и ще се сетиш - ако все пак им туриш бели лампи - кръсти се да не прегазиш някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефект от фаровете за мъгла няма, а ксенон на фарове с рефлекторно стъкло мисля че беше забранено.

То попринцип фарове за мъгла се използват само при намалена видимост. На познат му писаха акт. :D

Аз съм с биксенон на рефлекторно стъкло. Много хора карат така и проблем няма. Мисля че в други държави беше задължително ксенона да е под лупа , ама за България мисля че още няма такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А чИрвени габаритчета да си сложи ли във фаровете? Пък и светещи пръЦкалки ще и се лепнат. smile001

То верно, че Фелата е с Пет'стин Коня (РК ;) ) регистрация, ама трябва ли да я прави да мяза на ГоУф?

Като искаш ксенон - слагай на основните фарове (че и биксенонче можеш да и туриш), но не пипай халогените. Една мъгла ще случиш на пътя някоя вечер и ще се сетиш - ако все пак им туриш бели лампи - кръсти се да не прегазиш някой.

Човека казва че мисли да сменя крушките на халогените с подoбни като на габаритите. И аз просто го подсетих за ксенон. :D Аз ли го карам да я прави да мяза на гоУфу. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ш, нямате право да говорите за гоуфу, ако не сте притежатели на гоуф или не сте от перниК! smile091 smile091 (Не, че нямаме и Golf 4, ама си траем) :D

А за халогените, мисля да сложа само някакви по - бели крушки, иначе знам, че трябва да са жълти, че да ми вършат работа, но някак си не ми харесва как жълтеят, не че ги пускам, е освен ако няма мъгла.

А за Ксенона питах 70 лева къси и дълги (bixenon), но на първо време мисля да и погледна скоростната кутия, даже утре ще откарам колата на майстор, пък ксенона по - натам.

Айде лека вечер на всички. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем няма..., ама другите държави са го забранили защото ей така им е скимнало, а сигурно като минаваш преглед си слагаш "жичките".Тези фарове с ксенон не светят правилно, аз съм на това мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем няма..., ама другите държави са го забранили защото ей така им е скимнало, а сигурно като минаваш преглед си слагаш "жичките".Тези фарове с ксенон не светят правилно, аз съм на това мнение.

Няма такова нещо какви жички. Под (проблем няма) искам да кажа че в Бг не правят проблем за това. Когато съм минавал преглед до сега проблем не са ми правили. Пък ако знаеш колко хора са така. Фаровите ми бият прекалено надоло даже и на дълги не заслепявам. ;)

 

Ш, нямате право да говорите за гоуфу, ако не сте притежатели на гоуф или не сте от перниК! (Не, че нямаме и Golf 4, ама си траем)

А за халогените, мисля да сложа само някакви по - бели крушки, иначе знам, че трябва да са жълти, че да ми вършат работа, но някак си не ми харесва как жълтеят, не че ги пускам, е освен ако няма мъгла.

А за Ксенона питах 70 лева къси и дълги (bixenon), но на първо време мисля да и погледна скоростната кутия, даже утре ще откарам колата на майстор, пък ксенона по - натам.

Айде лека вечер на всички.

Преди да сложа ксенона бях с крушки 90/100 W бели , 1 година бях с тях нищо не се стопи и ако ти кажа че правеха ден пред мен няма да повярваш smile091 Много заслепявах с тях и ги махнах. Лека и на тебе. :)

 

Ефект от фаровете за мъгла няма

Как така няма ефект ? Те хората не са ги сложили ей така за коледна украса. Фаровете за мъгла за това се монтирват толкова ниско защото слоят мъгла започва от около 30 см над земята.осветявят пътя встрани за да може да се виждат отляво и от дясно белите маркировки на платното.Попринцип в гъста мъгла най-добра видимост има когато се използват фаровете за мъгла + габарити.Чувал съм за по-новите коли като пуснеш фаровете за мъгла и фаровете на къси светлини светят едва на 20-30 %.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да попитам какво е предназначението на това нещо?

post-12495-138453442666_thumb.jpg

И искам да попитам, ще мога ли да си сменя барчето отпред между седалките, защото моето е с 2 поставки за чаши, а гледах на други шкоди, че барчетата са им с две джобчета, та въпроса ми е ще може ли да го сменя, или пък само да се сложат джобчетата някак си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да попитам какво е предназначението на това нещо?

 

:D Това нещо ти е бушонното тъбло. Отваря се като му развиеш врътката.

 

А барчето да можеш да си го смениш. Търси някой втора употрепа в раздел 'Продавам' се някой колега ще има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако не ми беше казал никога нямаше да разбера, че бушоните са там. Егати странното място хах.... smile027

Купих си фолио за затъмняване на стъклата, но времето не е подходящо (даже в момента в моя град вали сняг) пък и аз не смея да го лепя, защото само ще го омажа и чакам един приятел да излезне почивка, че да го накарам да го залепи тези дни и ще кача снимки след като го залепи.

Бях замислил малко да разчупя външния вид на колата, като облепя всички лайсни на колата с лепенки stiker bomb, но не ми се дават 150 лева за някакви си лепенки..... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това барче за което питаш колегата в другата тема е същото като твоето, аз съм ходил до Пловдив за части от тази Шкода и я знам.

Барчето е същото просто на теб ти липсва горната му част представляваща мобилна кутия с капак, може да се вади и изнася от колата като куфарче.

 

Ето я:

http://picbg.net/u/48572/42759/514352.jpg

 

Барче с 2 рафтчета има на Фелиция до 98г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.