Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкодилака ми


Алексиев

Recommended Posts

Еми колега, не си ли нагъл с полицаите когато те спират за проверка, те могат да ти напишат акт или фиш за какво ли не, а ти може да си изряден на 101%, но оставиш ли ги да те правят на рибка ще те пързалят както си искат.. При нас единствено се заяждат с хората дето стават прекалено нагли и си затъмняват предните стъкла. Пък да не кажа, че ако караш кола за над 15к и ако щеш минавай по улици дето са забранени няма да си направят труда да слезнат и да те санкционират. (това съм го видял лично и то многократно в моя град..) Просто са такива мишки гадните кинтаджии, че не ми се говори, но ако си с някоя обикновена кола ще се пребият на слизане от патрулката за да те спрът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Алексиев

    34

  • martin_284

    15

  • Logrus

    10

  • felicialx

    9

Най-много писали в темата

Относно затъмнените стъкла:

 

Закон за ДП - Раздел XX - Задължения на водачите на пътни превозни средства:

 

Чл.105. (изм.,ДВ,бр.43 от 2002 г.)

(1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

(2)Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

 

ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за движението по пътищата:

 

Чл. 13. Забранено е поставянето на пердета на стъклата на предните врати и на задното стъкло. Допуска се поставяне на пердета на стъклата на задните врати само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

 

 

Понеже стана въпрос

Никъде не пише че е забранено затмняване на задното стъкло. Пише че е забранено поставянето на пердета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

post-12495-138453450442_thumb.jpgВече с фолио, не стана много добре, но пак придоби по - хубав вид колата.

 

Днес пробвахме едни 16-ки с доста по -широки гуми от тези с които е в момента.

post-12495-138453450488_thumb.jpg

post-12495-138453450499_thumb.jpg

post-12495-138453450511_thumb.jpg

post-12495-138453450517_thumb.jpg

post-12495-138453450475_thumb.jpg

post-12495-138453450485_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше да станат на 4-ката, но тези джанти са на един приятел с Голф 3, пьк и не ни се занимаваше да ги разменяме.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За фолиото :smt017 , ама тея 16"-ки..........

Пробва ли да караш с тях? Как е в завой - не се ли опитват да отворят калниците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как можахте да прерязвате фолиото на задния прозорец... питайте бе хора как се сгъва без да се цепи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За джантите не съм ги карал просто ги сложихме за визуално...

А относно фолиото... Просто никой от моето обкръжение не може да лепи толкова хубаво, че да го направи перфектно на първо време ще е така пък по - натам може да се лепи ново фолио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, защо може да губя антифриз? Преди 1 месец може би нивото на антифриза беше под минимума имах в шише малко и долях, и нивото се покачи между минимум и максимум и преди няколко дни погледнах и гледам, че нивото му е паднало доста, доста под минимума.

Проверих маркучите всички ми се видяха здрави и не се виждат течове... smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, защо може да губя антифриз? Преди 1 месец може би нивото на антифриза беше под минимума имах в шише малко и долях, и нивото се покачи между минимум и максимум и преди няколко дни погледнах и гледам, че нивото му е паднало доста, доста под минимума.

Проверих маркучите всички ми се видяха здрави и не се виждат течове... smile011

Най вероятно имаш слаб теч. Ако не и от гарнитура на главата може да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай много внимателно и съсредоточено всички маркучи и докато колата е загасена и докато работи. Аз почти 2 години доливах по малко докато един ден съвсем случайно видях от къде сълзи и сега няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни си колектора на радиатора - може да имаш теч зад дифузора за перката и да не го виждаш, защото топлият радиатор го суши.

Другото което се сещам - поти ли ти предното стъкло? Радиаторче на парното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като е пуснато парното предния прозорец не се поти, даже парното си е адски силно за което още нямам обяснение. Всеки който съм го возил в тая кола е очарован от парното.. Ще огледам някой ден като е по - хубаво времето състоянието на всички маркучи по - добре. А възможно ли е проблема да е от водната помпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... А възможно ли е проблема да е от водната помпа?

Ако има теч от помпата, би трябвало да го видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като е пуснато парното предния прозорец не се поти, даже парното си е адски силно за което още нямам обяснение. Всеки който съм го возил в тая кола е очарован от парното.. Ще огледам някой ден като е по - хубаво времето състоянието на всички маркучи по - добре. А възможно ли е проблема да е от водната помпа?

 

Парното на дизеловите фелиции е доста силно,возил съм се в такава и действително духа горещо и бързо стопля в сравнение с бензиновите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от големия радиатор излиза един маркуч който влиза в метална тръба, на 2 дизелови фелиции вече виждам прогнила точно тази тръба погледни там как е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Вече се сдобих с нова кола, а фелициата си чака новия собственик....

Колата която взех е bmw e46 320 m-packet 2000 кубика бензин 150 коня

Като екстри кожа + подгрев, ел. огледала, стъкла. централно, хидравлика, аларма, фолио на прозорците (от пред и отзад)

18 цола джанти, парктроник, борд-комп. мултифункционален волан, халогени и прочие.. :)

post-12495-138453473173_thumb.jpg

post-12495-138453473183_thumb.jpg

post-12495-138453473188_thumb.jpg

post-12495-138453473192_thumb.jpg

post-12495-138453473196_thumb.jpg

post-12495-138453473211_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.