Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Преди 2 часа, sauber написа:

220 - 19.5/100

230 - 21.5/100

240 - 24.5/100

250 - 26/100

 

Както се вижда, на 30 кмч. разлика, 7/100 в разхода :D Това обаче са цифри плюс-минус литър. При тези скорости, моят астматик е много капризен на външната температура. И вървежа варира и разхода. Ако навън е 30C, не може да вдигне повече от 240 кмч например. Не му стига кислорода във въздуха просто...

 

Иначе в немско бях взел едно Пасерати рент-а-кар. Беше 1.5 TSI. От тия 2017-2018г., не знам Бе какво се води. Правеше си 230 кажи речи без проблем.

 

Така не съм го засичал, но при мен е по-малко мисля. С 180-200 около 15-16, с 220-240 отива на 18-20 за среден разход говоря. 

 

Уикенда ще видя с ограниченията колко харчи :d

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, sauber написа:

 

Тва са сиромашки проблеми. Тия дето сме на 25 ст. от държавата + 7 ст. от смарт картата, не ни е*е.

Простак беее...вземай фактури като мене, да не ти дават отстъпки, патрон, батее!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, b3lq7a написа:

Кел файда, че от парк Рила до София Център стигнах за 28мин. Можеше да стигна за 45 и да ми е спокойно. 

Може да стигнеш за 28мин, може и 45, но може и да не стигнеш ... И, докато това си е твой проблем, остава другия проблем - заради теб и друг може да не стигне. А това си е проблем ;) 

Иначе правих сметки, правих и разбрах, че София-Варна мога да спестя 1/2 час, айде 45мин, като рискувам много. Заслужава ли си? Ами не. 

  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, shaft написа:

Простак беее...вземай фактури като мене, да не ти дават отстъпки, патрон, батее!!!

 

Следващият път:

"Държавна отстъпка ще ползвате ли?"

- Не, диктувам булстат, да не ме помислите за клошар.

 

Даже може да си взема 3 Линда с по 400% надценка, да се почувствам ?

 

Преди 1 час, PRR написа:

 

Иначе правих сметки, правих и разбрах, че София-Варна мога да спестя 1/2 час, айде 45мин, като рискувам много. Заслужава ли си? Ами не. 

 

45 минути от колко? Щото аз го взимам за около 4 часа (още не съм ползвал новата отсечка) с 0 рискови изпреварвания :)

Рекорда ми е от 3 часа и 15 минути, но... Беше при КППтата, нямаше жива кола (5 да съм настигнал, с толкова да съм се разминал) и целият път карах зад кака Цвета Караянчева, която случайно настигнах 20-30 км след Варна Късмет дет се вика :)

И много,важно,нещо, което съм казвал и преди. Аз не карам бързо, защото бързам, а за кеф. Мога да върна педала когат си пожелая :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, sauber написа:

 

Следващият път:

"Държавна отстъпка ще ползвате ли?"

- Не, диктувам булстат, да не ме помислите за клошар.

 

Даже може да си взема 3 Линда с по 400% надценка, да се почувствам ?

Не си само ти, аз не желая да си давам талона и си плащам редовна цена. Понякога ме гледат като полезно изкопаемо :D На един приятел вуйчо му отишъл да си налее 20литра нафта за трактора и не му дали отстъпка, защото трактора не е на плаца... :D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, sauber написа:

Следващият път:

"Държавна отстъпка ще ползвате ли?"

- Не, диктувам булстат, да не ме помислите за клошар.

 

Даже може да си взема 3 Линда с по 400% надценка, да се почувствам ?

Ш'съ сетиш.... 

 

Преди 10 часа, sauber написа:

И много,важно,нещо, което съм казвал и преди. Аз не карам бързо, защото бързам, а за кеф. Мога да върна педала когат си пожелая :)

Това е самата истина - човек е щастлив човек, когато не бърза за никъде :) 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, sauber написа:

45 минути от колко? Щото аз го взимам за около 4 часа (още не съм ползвал новата отсечка) с 0 рискови изпреварвания :)

4:30мин. Но въпроса не е в изпреварванията. Излизали са ми трактори без осветление през ноща, минавали са ми животни, включително на магистралата, наигравал съм се с необозначени ремонти и т.н. и т.н. Едно е да караш със 100-110, друго е със 130+, съответно 140/160+ на магистралата. Дали си заслужават тия под 20% спестено време? За мен лично - не. Всъщност вече не. Преди се напъвах, сега разбрах, че има по-важни неща от тия 30-45 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, PRR написа:

4:30мин. Но въпроса не е в изпреварванията. Излизали са ми трактори без осветление през ноща, минавали са ми животни, включително на магистралата, наигравал съм се с необозначени ремонти и т.н. и т.н. Едно е да караш със 100-110, друго е със 130+, съответно 140/160+ на магистралата. Дали си заслужават тия под 20% спестено време? За мен лично - не. Всъщност вече не. Преди се напъвах, сега разбрах, че има по-важни неща от тия 30-45 минути.

 

Не знам, дали съм го споделял (не помня), но последния път, когато карах по-бързо, то даже не беше и супер много по-бързо от разрешеното, беше на южния аутобан в северна Германия (общо взето от Гърция към България), ако не бъркам беше миналата година. 160км/ч да е била скоростта... Ами... измежду мантинелите излезе куче в най-лявата лента - голдън ретрийвър :) Поизправих се на спирачката и отзад трибуквен дръгел едвам спря, запали всички гуми и се разсвири, защото не спазваше добра дистанция. За щастие в дясно имаше как да избегна кучето и този лалугер отзад, макар и в последния момент и леко да засякох човека в дясната лента... Амии... от тоя случай доста по-нормално си карам - щеше да стане стабилна салата :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две неща по темата мога да споделя. Второто ми е да Ви е полезно ;)

И аз, винаги, когато съм карал бързо - е било за кеф. Да съм имал 2-3 пъти, когато наистина съм бързал макс.

Животните, които пресичат пътя, в 98%...не се връщат! Продължават посоката си на движение, независимо от фарове, клаксон, свистене от блокирали гуми... Ако искате да ги избегнете, дали, за да ги оставите живи или за да не ремонтирате предницата - опитайте да го направите, маневрирайки в посоката от която идват. Не се опитвайте с ускорение да минете преди животното (например на трилентови магистрала с аварийна лента и добра видимост от далеч).

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, sauber написа:

Тука съм с 80. Да съм,свалил до 50...

Има ги тия моменти, неизбежно са.

 

Хаха! Знам го това, винаги за него се сещам :D Ако щеш ми вярвай, винаги се сещам как изхлопка и почна да плава предницата... Сетя ли се веднага намалявам малко и гледам по-внимателно.

Абе... излезна ми едно малко сърненце в гръцко, на 1км от морето. Ама мааалко, та малко, изобщо не очаквах да има сърнички по тия чукари. Сякаш беше току-що родено и едвам ходеше, не можеше да се държи на краката си. Карам си аз по завоите и изведнъж това дребосъче изпълзя от едни храсти и застана на пътя на 50-60 метра с треперещи крака... набих аварийките веднага, защото отзад имаше коли и спряхме всички. Това малкото полека-лека си пресече и изчезна в другите храсти под пътя. :D  100% не съм карал с ограничението, но наистина си се случват такива неща - животинките не са ни виновни, че ни излизат пред машините...

 

преди 2 минути, zloQQ написа:

Животните, които пресичат пътя, в 98%...не се връщат! Продължават посоката си на движение...

Да, то има цел да премине, не знае какво идва и не знае, дали ще стане на салата. Затова си бърза напред колкото може и не планира връщане назад щом пред него няма нищо, което да го спре, а му идва странично. Именно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връщат се котки и кучета (не винаги естествено) - по-свикнали са с колите сякаш. Иначе само си представете какво вижда пресичащото животно - слънцето идва с бясна скорост - решение: бегай колко можеш (напред е бързо, обръщането взима време).
И аз блъсках сърне - изскочи ми от дясно точно пред колата - никакъв шанс за спиране нямах, хем карах с 60 (разрешени) - понапукана броня (нищо страшно) и изкъртен халоген и решетки в бронята. Само дето, като го ударих го вдигнах във въздуха и животинчето падна в/у капака на един Ленд Ровър, който тъкмо ме изпреварваше - е, там щетите бяха сериозни. Така и не разбрах къде отлетя гадинката след вторият удар (някъде отляво на пътя), но две коли със щети и двама (кой повече, кой по-малко изнервени) шофьори - хич не ми беше да го търся....макар че после  се сетих каква вкусна вечеря изтървах ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Logrus написа:

Връщат се котки и кучета (не винаги естествено) - по-свикнали са с колите сякаш. Иначе само си представете какво вижда пресичащото животно - слънцето идва с бясна скорост - решение: бегай колко можеш (напред е бързо, обръщането взима време).
И аз блъсках сърне - изскочи ми от дясно точно пред колата - никакъв шанс за спиране нямах, хем карах с 60 (разрешени) - понапукана броня (нищо страшно) и изкъртен халоген и решетки в бронята. Само дето, като го ударих го вдигнах във въздуха и животинчето падна в/у капака на един Ленд Ровър, който тъкмо ме изпреварваше - е, там щетите бяха сериозни. Така и не разбрах къде отлетя гадинката след вторият удар (някъде отляво на пътя), но две коли със щети и двама (кой повече, кой по-малко изнервени) шофьори - хич не ми беше да го търся....макар че после  се сетих каква вкусна вечеря изтървах ?

И с ударени хора е така. Преди много години карам зад един миниван по Ботевградско шосе, на зверски дъжд, с не повече от 50-60кмч. В един момент над колата ми прехвърча голямо обект. Вана пред мен спря рязко и аз разбира се. Е, кофти работа... Пенсионер, пресичащ на спирка при изкъртено заграждение. Отиде си човека, аз имах късмет, че бях 2ра кола. Зад мен нямаше никой. От цялата работа разбрах, че при такова събитие да си свидетел не е приятно. 5-6ч там на место седях, после 4-5 пъти при прокурор ходих за показания и разпити. В крайна сметка осъдиха водача на вана. Взе условна и плати немалка глоба. А реално човекът вина не мисля, че имаше. Не само животни могат да излязат на пътя и никога не можеш да предвидиш нито посока, нито скорост на движение. Нещата са въпрос и на късмет. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежи, тъй като предстои да газирам поредната нова 20 годишна кола - имате ли наблюдения от "София ауто газ" и "Про газ"?

Офертите са близки, просто търся точният сервиз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се газирах преди няколко месеца в София Ауто Газ и съм доволен. Нямам забележки нито към монтажа, нито към обслужването, човека е пич. Но май са доста натоварени и се наложи да чакам около месец, но то май навсякъде е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Санитарен полуден, по идея и организация от Пепи (големи грижи полага за Йети-то си). Изпрахме салоните на 2те коли и ги поглезихме преди зимата. Видях я в перфектно състояние и за пръв път фолирано на живо. Доста ефектен цвят, отива й много!  Остава тавана и дилемата е сив, черен или оранжев да бъде...

IMG_20221026_130600.jpg

IMG_20221026_130057.jpg

IMG_20221026_154540.jpg

IMG_20221026_154613.jpg

IMG_20221026_154716.jpg

  • Одобрявам 6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Остава тавана и дилемата е сив, черен или оранжев да бъде..."

Сив, ама и броните сиви

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже германците са го ползвали през Втората световна война.

 

https://bg.wikipedia.org/wiki/LT_vz.35

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, joro-120L написа:

Даже германците са го ползвали през Втората световна война.

 

https://bg.wikipedia.org/wiki/LT_vz.35


Всъщност Жоре, истината е че почти не е използван !

Първо - защото е с много ниски характеристики откъм огнева мощ и мобилност, второ - защото е бил прекалено скъп, трето - защото е произведен в твърде малко /като за мащабна война/ бройки !

Бил е предимно за “вътрешна, собствена” употреба, но дори и така не се е наложил !

 

Преди 2 часа, joro-120L написа:

Даже германците са го ползвали през Втората световна война.

 

https://bg.wikipedia.org/wiki/LT_vz.35


 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми тази снимка с А380 и О1 на преден план, та реших да я покажа.

 

286358199_3137713709778538_5684995554351268457_n.thumb.jpg.b5ca05ca2f5f4f0600a817d163c80408.jpg

  • Одобрявам 7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички харесали снимката.?

 Нетипичен надлез на магистрала. Леко ръми дъждец и Октавията е случайно там, начело на колоната.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, b3lq7a написа:

https://fb.watch/gCuY96Yl-Q/

 

Май трябва психотестове на 10г на всички водачи по закон! 

 

Ти на толкоа пиене можеш ли да уцелиш така гаража?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, sauber написа:

 

Ти на толкоа пиене можеш ли да уцелиш така гаража?

От немай на къде съм вкарвал мои коли в паркинга при мен на много пиене, след като шофьорки(трезви) или дринк енд драйв са карали до безистена! Отказват да паркират, а на улицата ще си я намеря със скоба! Бавно и леко, с особенно внимание, и пак на сутринта комшиите веднага ме разкриват :d. Колкото и да е, пил ли си, не става да караш, няма концентриране, внимание, опит, и тн!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.