Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Пак изненадахме зимата!-- Оказахме се НЕПОДГОТВЕНИ!

 

Ми то тая зима си идва когато си иска! Особено в периода края на Ноември - Март месец... 

 

Как да се подготви човек, ми кажи?!?!

...

 

Иначе, при нас е леко натрупало вече, пробвах си зимните гуми най-сетне - супер са на сняг и на мокро, но на лед са ефективни почти колкото и найлон - при скорост 10км/ч спирам с пуснат ABS в 5-6 метра.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега направих една разходка из квартала. За спирането не се оплаквам от моите гуми, при тръгването обаче постоянно ми светка количката за ASR - a на таблото. Внимавайте все пак, започна да трупа бавно, но стабилно. Пътищата в София вече са си заснежени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за тръгването - идея по-лекичко с газчицата. Да не говорим, че и 2-ра скорост има.  ;)

Аз имам смесени чувства за моите зимни гуми. На излизане на Симеоновско шосе от кв. Витоша тази сутрин се поднесох лекичко, с неголяма скорост в завой - 5-10 km/h, без резки движения и с много премерена газ. Иначе на мокро много добре се справят (и гумите, и шофьора :D ). Само не разбрах когато поднесе дали е чист сняг или от долу имаше леко лед. Макар, че ми се струва, че си беше много тъничък коварен слой ледец от долу.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътищата в момента са много коварни. Има пресен сняг върху тънък слой киша (от химикалите). Тая комбинация е почти непредвидима. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от моите гуми съм доволен, не са ми поднасяли на завой и държанието им за сега е доста добре. Но в София на много места под снега има лед и направо си е пързалка... Бъдете внимателни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днес съм изолиран - едно баирче дълго 300 метра ме дели от цивилизацията и не мога да го кача, не е изринато и отдолу е лед...  :(

Снощи го изкачих, но сега снега е доста и рина с бронята

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изкарам рейката с дюзите на АЕЕ двигател и накарам някой да завърти стартера ще започнат ли да пръскат бензин.

Целта ми е да видя дали някоя е запушена или пикае бензина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изкарам рейката с дюзите на АЕЕ двигател и накарам някой да завърти стартера ще започнат ли да пръскат бензин.

Целта ми е да видя дали някоя е запушена или пикае бензина.

да

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изкарам рейката с дюзите на АЕЕ двигател и накарам някой да завърти стартера ще започнат ли да пръскат бензин.

Целта ми е да видя дали някоя е запушена или пикае бензина.

Внимавай да не запалиш колата без да искаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До вчера много си харесвах рейките на покрива , от днес вече не ги харесвам ... от тези железа не можеш да махнеш снега от покрива с едно движение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че дюзите след като са на пластмасовия колектор, са двуполюсни и няма да търсят маса от двигателя.

Ако махна рейката с дюзите и налея вътре Redex за почистване на дюзи, сложа маркуча на компресора и надуя с около 2атм. и започна с една 9v батерия да давам на контакт на всяка дюза докато свърши препарата и после да ги накисна в изплютото - ще има ли полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Защо не си спестиш прарите за Редекса и не ги дадеш за ултразвуково почистване и качване на стенд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си спестиш прарите за Редекса и не ги дадеш за ултразвуково почистване и качване на стенд?

Защото двигателя е на 155к.  "уж" реални километра; нов внос и на ВАГ-ком са си наред; явно е поддържан; и стенда с утразвук са около 100лв. и е излишно в случая, а ридекса ми е около 15-на лева и ще дойде като профилактика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......

 

Толкова яко е станало, че направо не искам да се разтопява.

Яко си е :tongue_1:

 

1dec910aff0f1277.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото двигателя е на 155к.  "уж" реални километра; нов внос и на ВАГ-ком са си наред; явно е поддържан; и стенда с утразвук са около 100лв. и е излишно в случая, а ридекса ми е около 15-на лева и ще дойде като профилактика.

Това с дюзите защо ще го правиш? Проблем ли има някакъв? Ако няма, си сложи почистваща добавка профилактично, може да не помогне ,но и няма да навреди. Това също може да пробваш - Castrol TBE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой иска  vRS волан с бег на добра цена- http://www.ebay.co.uk/itm/SKODA-FABIA-VRS-LEATHER-STEERING-WHEEL-WITH-AIRBAG-/291065344786 да купува бързо :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с дюзите защо ще го правиш? Проблем ли има някакъв? Ако няма, си сложи почистваща добавка профилактично, може да не помогне ,но и няма да навреди. Това също може да пробваш - Castrol TBE.

 

Просто профилактика. Чета в нета нещо с мултицет им замерват, съпротивление ли, не знам. Нещо не мога да намеря информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням кой, но някой беше казал "Новата кола не носи радост, докато не почнеш да я ремонтираш, защото като е нова няма какво да й правиш и е скучно.". Та и тука така - старата кола носи радост, кеф ти да я разглобиш-сглобиш, кеф ти да я строшиш, ако си работи всичко :P

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз щи и@а и новите кенефи тамън :boxing: Някой може ли да ми каже как да си сменя крушката на фара,че по неволя ми се падна такова да карам.

http://prikachi.com/images.php?images/159/7006159O.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахахаххахахах!!! Съболезнования искаш ли? Тъста има форд ка - сваляш всичко, братче :) Брони, решетки, фарове - сменяш - после сглабяш по обратен начин - някъде 30-40 минути работа е ;) Едно приятелче има мондео 2005-та и вика - решетка, фар не знам си к'во си още.... така, че не знам дали са само тия кенефи така (мисля че и тая фиестичка е така)... На шкодичката се сменя за 1 минута...

 

Поздрави

 

ПП: Ей ти един от черните братя индийци - сваля фара:

 

Ето ти и снимки: http://www.fiestaguides.co.uk/phpBB2/viewtopic.php?p=77812&sid=dfefb874c4db9d0a2da62422f013641b

 

Та... за да смениш крушка трябва да си купиш гедоре минимум 200 части, чук, отвертки (комплект - поне да е комплект от 50 бройки), гаечни ключове - всички размери и крик - много е важно да имаш крик - подпираш колата на трупчета и... сменяш крушката :)

 

Хората гледат да е просто, а то... 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням кой, но някой беше казал "Новата кола не носи радост, докато не почнеш да я ремонтираш, защото като е нова няма какво да й правиш и е скучно.". Та и тука така - старата кола носи радост, кеф ти да я разглобиш-сглобиш, кеф ти да я строшиш, ако си работи всичко :P

 

Поздрави

Лесно се сменя,на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно се сменя,на място.

 

Като си с тънки пръсти - да, ама като си с кебабчета - питай ме, де :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

........Някой може ли да ми каже как да си сменя крушката на фара, ........ http://prikachi.com/images.php?images/159/7006159O.jpg

Мисля , че ако има някакво лесно пинизче за смяната , Ники sharpshooter_ може да ти даде насока :sorry: , да не се скатава :tongue_1:

Иначе , аз скоро се сблъсках с едно Citroen C3 и крушка ... драма :dash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.