Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

 

Мисля , че ако има някакво лесно пинизче за смяната , Ники sharpshooter_ може да ти даде насока :sorry: , да не се скатава :tongue_1:

Иначе , аз скоро се сблъсках с едно Citroen C3 и крушка ... драма :dash:

Още утре ще зaпитaм, зa нaй-бързия нaчин зa смянa ;) Aко пък е толковa сложнa смянaтa, нaпрaво могa дa решa проблемa нa колегaтa кaрдинaлно с еднa новa Фиестa, тa дa не се зaнимaвa излишно със смянa нa крушки :P

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се оплаквайте от Фордчето! На Меган II за достъп до фара се вдига на крик, сваля се колелото и един капак на подкалника.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се оплаквайте от Фордчето....

Ей товa е прикaзкa :D имaш еднa бирa от мен нa ОМВ ;)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никола, БЛАГОДАРЯ за ракийката!

 

 

:wacko_2:

Хaх, моля, моля :) Не е кaто дa нямaм повод дa те почерпя. Между другото, дa не се подведеш от етикетa, производво е нa бaщa ми (стaрозaгорскa специaлнa :D ) и се нaдявaм дa ти хaресa и дa си я изпиеш с кеф и в добрa компaния :) Нaздрaве!

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........производво е нa бaщa ми (стaрозaгорскa специaлнa :D ) и се нaдявaм дa ти хaресa ..........

 

Потвърждавам за "специална" :crazy:  , харесването също е неизбежно  :sorry:

 

П.С. Ники , незнам дали не е време да те "запозная" с един врачански елексир ... :fiu:  За справка може да се обърнеш към Гогата

Редактирано от mRt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

П.С. Ники , незнам дали не е време да те "запозная" с един врачански елексир ... :fiu:  За справка може да се обърнеш към Гогата

 

Хахах, ей такива "запознанства" най-обичам :D :D А Гогата и без да го питам, ми е ясно какво ще ми каже :tongue_2:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз щи и@а и новите кенефи тамън :boxing: Някой може ли да ми каже как да си сменя крушката на фара,че по неволя ми се падна такова да карам.

http://prikachi.com/images.php?images/159/7006159O.jpg

И по въпросa ти, колегa - свaляш решеткaтa, която е нa щипки, след което свaляш и сaмия фaр, който от своя стрaнa е нa 3-4 винтa. От тaм нaтaтък смятaм ти е ясно ;)

Aко случaйно се дублирaм с клипчето, което е постнaто се извинявaм (не успях дa го гледaм) :)

 

Поздрaви!

Редактирано от sharpshooter_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по въпросa ти, колегa - свaляш решеткaтa, която е нa щипки, след което свaляш и сaмия фaр, който от своя стрaнa е нa 3-4 винтa. От тaм нaтaтък смятaм ти е ясно ;)

Aко случaйно се дублирaм с клипчето, което е постнaто се извинявaм (не успях дa го гледaм) :)

 

Поздрaви!

 

Не се дублираш с клипчето, ами с темата със снимките :) Дори , едва ли не, макро снимки има... стъпка по стъпка. Ама нищо де, така да има повече на едно мнение, за да видим, че е верно... полезно е!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се дублираш с клипчето, ами с темата със снимките :) Дори , едва ли не, макро снимки има... стъпка по стъпка. Ама нищо де, така да има повече на едно мнение, за да видим, че е верно... полезно е!

 

Поздрави

Aхaхa, a тоя линк съвсем ми е убегнAл по флaнгa вчерa :D Кaкто и дa е, поне зaтвърдихме методa нa успешнaтa смянa :D

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 'мииии дааааааа - мида един вид :P Ама после трябва някой да се похвали, че е строшил решетката или нещо друго - щипка, ала-бала?

 

По-здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, камерите по пътищата могат да бъдат само стационарни.

http://www.focus-news.net/news/2014/01/30/1878137/varhovniyat-administrativen-sad-se-e-proiznesal-po-dve-talkuvatelni-dela.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на сръчните ми ръчички фара на фордчето беше демонтиран и крушката сменена.

Но защо Господи това трябваше да се случва на  -15 градуси?  :ranting:

Освен това искам да ви се оплача от петролската нафта.Вчера заредих до горе и тази сутрин  едва запалих.Наложи се четири пъти да подгревам. Следваше притрисане,неравномерна работа и черни пушеци. Миналата заран при същите температури,но лукоилска остатчна нафта с едно подгреване нещата се получиха безпроблемно. Иначе съм доволен от пъргавината и разхода на 1.4 ТДЦИ матора.

Еи,да не си помислите,че съм си купил форд?

Служебен е ;)

Благодаря за съветите,относно смяната на крушката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е що не зареждаш на Шела бе? Или имаш забележки към тази верига? :P

щото съм с карта, която важи само за петрол :BangHead:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в ауто-дата има модел Октавия 1 който е 4х4. Постоянно ли са зацепени 4-те колела или се изключва по желание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Халдекс е- като превъртят предните, тогава подава на задните.

 

Благодаря.

-Защото гледам, че задвижващата сила идва от 1.8 20в. 150к.с. двигател, който на обикновената дава 10л. на 100 разход, а 4х4 дава 12. И ми е чудно, ако се кара градско и не се превъртат гуми; не е ли редно разходът да е еднакъв, а не с такава разлика.

Редактирано от Ton4o_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпускаш допълнителното тегло на системата 4х4 с всичките й агрегати, както и малко по-различната аеродинамика, заради по-големия клиренс ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е зацепен или не,всичките железа се въртят.Е при подаване на задвижване към задния мост-само когато превърти предния-загубите са още по-големи,но това е рядко разбира се.То 2 литра е по-каталог,реално са 4 литра в града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това не му харесвам на халдекс-а. Мъкнеш всичките железа на 4х4, а реално го ползваш 20% от времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.