Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

2 от 2:  и личната и служебната, тавани, капаци, калници, няма детайл без удар... :(

Такова нещо през живота си не бях виждал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма такава градушка. За щастие при мен няма щети, но ми стана много криво след, като видях колега с една много красива клубна О1, която за съжаление беше пострадала доста  :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента да не си собственик на автокъща...

 

Застрахователите не ги мисля, нищо чудно да видим скоро повторение на случая с Юпитер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен всичко е с удари.....

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега единствената щета по мотора която видях е сгънат ауспух. На паркинга пред офиса нямаше кола без щети. Доста коли бяха без задни прозорци, има счупени стопове, на колега му е счупен единия калник (пластмасов се оказа), счупени капачета на покрива за гредите и т.н. и т.н. 

 

Междувременно се прибирах през Орлов Мост и задръстването беше зверско. Почваше от 7ми км и до В. Левски беше тотален блокаж. Казвам само до там, защото това беше първата възможност да свия към бул. България ... който пък беше затворен поради наводнение. 

 

И последно. Не успях да снимам, но колеги споделиха, че в тревата около офиса е имало ледени късове с големина на тенис топка... Имам основания да им вярвам  :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

И последно. Не успях да снимам, но колеги споделиха, че в тревата около офиса е имало ледени късове с големина на тенис топка... Имам основания да им вярвам  :(

Имаше и по-големи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен всичко е с удари.....

Съжалявам, Мони :( При мен на черното да не ти казвам какво е :( Само задната броня и задния капак със стъклото са ок. Всеки друг детайл е леш.

Говорих с Левинс ще удължат периода за регистриране на щети поне до края на следващата седмица. В София ще има огледи събота и неделя.

Направо ми се реве!

Колеги надявам се че щетите при вас са дребни, но днеска видях доста коли в квартала без стъкла :( Успех, пък и това ще го преживеем :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма такава градушка. За щастие при мен няма щети, но ми стана много криво след, като видях колега с една много красива клубна О1, която за съжаление беше пострадала доста  :(

Да не е било малко след 20 часа по бул. Константин Величков.

 

Клементина пострада доста, най ме е яд за ламарините:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се зарадвах като видях на един човек Пежото в сравнение с Фобията беше оцвъкано ужасяващо , но като ми остана време да и обърна внимание и на нея се оказа , че за разлика от ламарината челното стъкло не е толкоз здраво , баба беше спряна под дърво и нейното челно стъкло е фира , че даже и пластмасовата решетка на парното беше станала на трески ... добре , че нямах време да гледам какво е било на вън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също я скрих в едно безистенче/тунелче... и се разминах с 10-тина вдлъбнатинки по тавана, но имаше много капки и не съм сигурен колко има по другите детайли. Удари ме един къс колкото орех по главата, докато "спасявах" тъпата ламарина, добре, че ръцете ми бяха над главата... нещо страшно беше.

 

На Красна Поляна нямаше здраво задно стъкло, на Мерцедесите изглеждаше сякаш са стреляни с пистолет - на дупки бяха стъклата, но здрави - на всичко друго бяха на сол или на паяжинки.

Един съсед се прибра сякаш я е търкалял по таван - мазда 6 комби... бил е на Цар Борис 3-ти и каза, че просто хората са зарязали колите и са избягали, защото стъклата им се пръскали от късовете.

 

Такова нещо не бях виждал никога досега... Спрямо на всички, които видях - на моята нищо й няма. Таванът как се прави? С кит ли? Смисъл, питам защото искам да го оправя и аз, въпреки, че могат да ми откажат щетите на мен, след като видях какво е наоколо... Асфалта беше като полянка, не се вижда асфалт, ами само листа и трева, клони... Светофарите бяха помляни навсякъде в Овчата купел. Сега пак вали средно-силен дъжд тук.

 

Разминах се с една Октавия 1 - размазана беше - задното стъкло го нямаше и третия стоп висеше на кабела. Предното стъкло беше помляно също и калници, таван, всичко беше обилно смачкано... Октавията я видях към 19:30-19ч на Красна Поляна.

 

Ужас...

 

Поздрави

 

ПП: На Константин Величков минах към 18ч, имаше 4 колони посока Цар Борис 3-ти. Минах през Красна Поляна, защото 35 метра ги минах за около 30 минути. И като минах през Красната Поляна - страшно нещо видях там... какво е било простоо...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбсолютен ужaс! Кaкто и други колеги споменaхa, тaкa и aз не бях виждaл подобнa стихия...имaх късметa дa се скрия нa бензиностaнция и мaкaр ледените късове дa хвърчaхa нaвсякъде, сякaш се рaзминaх този път. Зa съжaление голямaтa чaст от aвтомобилите не сa имaли този късмет, предвид видяното нa път към вкъщи....Искрено се нaдявaм дa нямa пострaдaли хорa и щетите дa сa сaмо имуществени..

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко видях на сайта на ДЗИ следното съобщение:

 

 

Поради градушката Центровете за обработка на щети на ДЗИ в град София ще бъдат с удължено работно време
08.07.2014  

Във връзка със силната градушка, която се изсипа над София на 08.07.2014, и с оглед повишаване качеството на обслужване на клиентите, ДЗИ „Общо застраховане“ ЕАД предприема следните извънредни мерки:

  1. Удължава се работното време на пунктовете за завеждане на автомобилни щети в град София – обслужването на клиенти ще се извършва до 19.30 часа. Удълженото работно време ще е валидно до края на настоящата работна седмица – до 11.07.2014. Адреси и контакти:
    • ЛЦ София – кв. Военна рампа, ул. „Константин Преславски” №1. Телефон - 02/ 902 72 57
    • Драгалевци (автосервизен комплекс „Мотоексперт”), София, кв. „Драгалевци”, ул. „Черни връх” № 179 Б. Телефон 02/ 902 72 80 и 02/ 902 72 83
    • Дружба, София, ул. „Илия Бешков” №2 (сервиз „Дару Кар”). Телефон - 02/ 902 72 75 и 02/ 902 72 76
  2. Въвежда се извънредно работно време в пунктовете за завеждане на автомобилни щети в град София на 12 и 13.07.2014 – събота и неделя – от 08.30 до 16.00 часа
  3. Щети по имуществено застраховане се завеждат в ЦУ на ДЗИ „Общо застраховане“ ЕАД, на адрес: София, ул.Бенковски №3
  4. Удължава се срокът за деклариране на застрахователни претенции – от предвидените 5 (пет) – на 25 (двадесет и пет) дни.
  5. Въвежда се олекотена процедура при предоставяне на необходимите документи.
  6. За допълнителна информация клиентите на ДЗИ могат да се свържат с Денонощен контактен център на телефон 0 700 16 166.

 

Обадих се на денонощния телефон и успях веднага да се свържа, като ми потвърдиха информацията.

 

Малко се успокоих, че иначе си представях как няма да успея да си заведа щетите в нормалния срок.

 

Не можах много да огледам колата, но таван, преден капак, двете страници, единия преден калник са с доста вдлъбнатини, стъклата май са здрави, фарове и стопове не съм гледал. :eusa_think: :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно за повечето от нас днес се раздаваха само къси клечи. И аз съм в числото с предно стъкло, преден мигачи и безброй несексапилни трапчинки. Та... някой да има представа колко струва предно триплексово стъкло? (Октавия 1)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То проблема не е само цената. Никой, ама никой вносител не се е запасил за такова количество счупени прозорци. Всички тенекеджий също ще имат работа до Коледа. За оторизираните сервизи изобщо не ми се мисли. Предполагам, че става дума за стотици хиляди пострадали коли ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята не е имала тоя късмет, предно стъкло и накълвана яко ламарина. Братото "само" с ламарина, третата кола не я знам още...

 

Ако третата е Пежо-то - счупено задно стъкло и доста вдлъбнатини. Пред блока е бил някакъв ад. Всичко е потрошено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

безброй несексапилни трапчинки

Сега ми хрумна нещо весело , макар че на никой не му е до смях ... вместо да ги правим ще ги кръстим целулитните автомобили и готово :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен щетите по колата са ... сравнитело незначителни , на фона на много други коли , вкл. и на колеги.

Таван , преден капак , врати леви , панел заден ляв са с малки вдлъбнатини . (на тавана и капака околи 10 на детайл, а вратите 3-4)

Калник преден ляв има по-сериозна , както и рамката на вратите.

post-4899-0-07474900-1404845390_thumb.jpg post-4899-0-43603300-1404845403_thumb.jpg post-4899-0-04406600-1404845421_thumb.jpg

 

Надявам се всички колеги да оправят щетите бързо и безпроблемно.

Наистина пред Майката Природа сме безсилни !

 

П.С. След такива тежки природни събития почти винаги , застрахователите удължават времето за завеждане на щети. Като съвет мога да дам да се въоръжим с търпение , наистина има ужасно много пострадали автомобили и имущества.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз извадих късмет, защото щях да ходя на работа с колелото, но се успах и отидох с колата а тези, които по принцип си седят пред блока са надупчени всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако третата е Пежо-то - счупено задно стъкло и доста вдлъбнатини. Пред блока е бил някакъв ад. Всичко е потрошено.

Начи нямам пропуск, хетрик. Ще се минава на велосипед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо , в такава буря ще ти трябва освен каска (немска) и броня на средовековен рицар ... по-добре железото да е криво , а главата здрава !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и семейството ми, за щастие бяхме едни от малкото, които се отърваха без каквито и да е щети. Разминах се буквално за 5 минути с тоя ад. Жена ми ми се обади точно докато се канех да си вляза в колата на -3 в The MALL за да се прибирам - да ми разкаже какво се случва в момента при нея (Пиротска - на другия край на София) и изведнъж връзката прекъсна. Точно след 10 минути се започна вятъра и след около 5 минути захвърчаха първите топчета... Точно каквото ми описа жена ми по телефона. Естествено - изчаках в подземието.

По пътя ми се дорева като гледах на какво прилича всичко. Не видях кола, която да няма вдлъбнатини, почупени стъкла или пластмаси, нямаше 5 метра, които да не са осеяни с изпочупени клонки и листа, по Цариградско даже бяха нападали някои от колците, с които отбиват движението заради ремонта. А като се прибрах и разбрах, че има и човешки жертви...

Отдавна не бях виждал подобно нещо.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Дам, просто в вградили първото във второто поколение и така са родили третото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.