Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Ох, ако знаете колко ми липсвате и как ми се иска да дойдем на събора с поочуканата от времето и ежедневната експлоатация Маргарита, но за съжаление тази година втория ден на Събора съвпада с рождения ден на свекървата, която наистина обичам като майка. Желая ви да се веселите истински, както миналата година, времето да ви е чудесно и да покажете после в снимки най-готиния Шкода събор, който е правен до сега. Пък аз ще завиждам и ще чакам събора догодина...

 

:ranting:  Много ще ни липсвате с Маргарита! Ще има поне една наздравица за вас.

П.С. Като малко успокоение - при мен третия ден съвпада с Р.Д.то на тъста ( 50 ! ) .... та неделята ... :moto: :running:

 

...... един звяр, който ни посети за обслужване.........

 

 

А нас ще ни залъгваш с неква Kuga .... :tooth: :tongue_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нас ще ни залъгваш с неква Kuga .... :tooth: :tongue_2:

 

Абе уж до края на годината се очаква да започнем да го предлагаме, та ако слушкаш може и с Мустанг да те залъжем :tongue_2:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе уж до края на годината се очаква да започнем да го предлагаме, та ако слушкаш може и с Мустанг да те залъжем :tongue_2:

 

Поздрави!

 

Почвам от сега .... :walkman: :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 4е4о , вземи си изчисти малко пощата , че неможеш да получаваш ЛС ... :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера реших да сменя сам биелетка на опела ама се вкарах в ебасиии приключението. Новата с гайки 19, а старата - с 18ки. Вадя единствения ми ключ 18 гаечен - отвори се от напъване. Добре, че намерих в последния момент камък... Това беше поредния момент, в който съжалявам ,че не си намерих Фелиция с климатик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес следобед на Мурсалево, Благоевградско, такава силна градушка ме пра....Добре че успях да спра под навес на една бензиностанция, въпреки че бурята навяваше. Няма поражения по Рапид-а, но си става традиция да ме буха градушка - с Нисан-а навремето ме би така на Владая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М. Шумахер се е събудил от кома и е напуснал болницата в Гренобъл ! Дано се възстанови напълно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М. Шумахер се е събудил от кома и е напуснал болницата в Гренобъл ! Дано се възстанови напълно !

Ще стискаме палци.

 

Иначе днес ми стана много криво следобед като видях една прясно размазана О3 комби на Цветан Лазаров и Колумб.  :wacko_1: Не разбрах кой точно е минал на червено - Шкодата или другата кола, но комбито беше тоталка, де що имаше еърбег по него, беше излязъл.  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана една беля с един неокастрен клон, който ми помля и предно стъкло, задра ми страницата и ми скъса уплътнението на прозореца.

Стъклото и колоната ги оправихме, но ме боли сърцето като видя скъсаното уплътнение.

-Къде в Пловдив има магазини на Шкода, искам да погледна да видя дали ще намеря уплътнение, ако въобще ги продават.

-Интересуват ме магазини за аксесоари за шкода - подкалници, калобрани и друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що за тъпи шофьори на камиони са се навъдили ... карам зад един самосвал днес и гледам между гумите се заклещило паве , свирих , светках , показвах му , че има камък в двойните гуми и никаква реакция , на булеварда го надминах и пак му показах , ама оня мамут си пере и не му дреме .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях една сива Tesla да влиза за регистрация в КАТ. Явно бройката в България нараства. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може умишлено да е сложил павето с някаква цел.  :lol:

За баланс  :D

 

Днес видях една сива Tesla да влиза за регистрация в КАТ. Явно бройката в България нараства. :D

В началото на седмицата видях една Тесла, също сива, в задръстванията по Лъвов мост, мнооооого ми хареса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено! На мен също! Онзи ден видях една червена /може би червената от предните страници/ - също е много яка ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време правехме електрокари за по пет бона и не им се кефехме толко , колкото на електрокар за над 100 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и как става доставката до България:

 

 

Как да си поръчаш Tesla Model S от България

 
tesla_model_poruchka_ot_bulgaria.jpg

Поръчката на Tesla Model S се прави онлайн от България

 
В този блог: Поръчка на Tesla Model S от България – стъпка по стъпка.

След като получихме няколко обаждания с молба за повече информация и съдействие за поръчка на Tesla Model S от България, решихме да подредим стъпките в информативен блог, за да улесним повече хора в това чудесно начинание...

Първо, всичко става лесно, защото се прави онлайн. Отиваш на европейския сайт на Tesla Motors, конфигурираш колата, правиш заявка, пращаш капаро и след това ти остава само да изчакаш да произведат новия ти електромобил, след което да го доплатиш и получиш. Ето сега подробно.

1) Регистрираш се на https://www.teslamotors.com/en_EU/user/register;

2) Кликваш върху червения бутон Order, за да започнеш да конфигурираш своя Model S;

3) Избираш модификация: 60, 85 или P85

  • 60= 60 кВтч батерия;
  • 85 = 85 кВтч батерия;
  • P85 = Performance;

4) Избираш опции и пакети. Ето някои:

  • Performance+ пакет (само за P85) – включва специално окачване за по-добра стабилност на пътя, 21" джанти и добавя 10-20 км пробег (цена €5,100);
  • Второ бордово зарядно – с него зареждането става още по-бързо (цена €1,200);
  • Tech пакет – Евро навигация с безплатно обнобяване за 7 години, LED мигачи, ел. багажна врата, памет за седалките и др. (цена €3,000);
  • Въздушно окачване – цена €1,800;
  • Парктроник система – цена €400 и др.

5) Финализиране на поръчката. Кликваш отново червения бутон Order вдясно над списъка с конфигурацията, за да финализираш поръчката;

6) Потвърждение на данните и капариране.

След като кликнеш Order, на следващия екран трябва да потвърдиш данните си – име, фамилия, имейл и телефон. Под тях е полето за изпращане на капаро чрез кредитна карта, PayPal или банков превод. Посочен е и срокът за доставка – за поръчка през юни дават срок на доставка октомври. От падащото меню може да се избере България, но от дистрибутивния център в Холандия ни информираха, че не правят доставка до нашата страна – това трябва да организираш сам/а.

И последното в тази стъпка – под полето за изпращане на пари остава да въведеш своя адрес. Преди да натиснеш Place Order те съветваме да прочетеш условията – хубаво е да знаеш, например, че капарото изпращаш веднага, но може да отнеме до 30 дена да си го получиш обратно, при отказ на поръчката. Имаш на разположение и 15 дена (след приемане на споразумението с Tesla Motors) да правиш корекции по пакетите и опциите.

ВАЖНО: Ако производството на твоя Model S е започнало или са изминали 15 дена откакто си приел/а споразумението за поръчка, капарото не се възстановява. Може да не чакаш 15 дена и да потвърдиш поръчката с избраните пакети и опции веднага, за да стартират по-рано производството. В такъв случай след като потвърдиш, дори да не са изминали 15 дена, капарото не се възстановява.

7) Номер на шаси и дата за доставка.

На по-късен етап получаваш номер на шаси и по-конкретна дата за доставка.

8) Междинна комуникация с Tesla Motors, ако има подробности по поръчката.

9) Доплащане на електромобила преди датата на доставка.

10) Получаване.

Възможно е и да поръчаш колата на място от най-близките до България офиси – във Виена и Мюнхен. От мюнхенския офис ни дадоха цена за доставка до България (€770), но от Холандия не потвърдиха опцията, с уговорката, тя е по-скоро местна (Мюнхен или Виена). Управителят на салона във Виена е македонец и според от един от първите собственици на Model S в България, много готин човек, което е допълнителен плюс.

И накрая, едно уточнение – Tesla Model S има опция за поръчка на две детски седалки в багажника, с което става седем местен. Но дори с тези седалки по документи колата е с пет места, което означава, че в България не се приспада ДДС за Tesla Model S, защото детските седалки не са вписани като седящи места в документацията. Самият ДДС се плаща в България – преводът към Tesla Motors Холандия е за сумата без ДДС.

Остана да ти пожелаем приятно поръчване и каране на Tesla Model S, който можеш да докараш от Холандия до България и на ход. Два от регистрираните у нас са докарани точно така – това е възможно и проверено. Все пак изминава по 400 км с едно зареждане, а при икономично каране и 500 км.

Ако имаш някакви други въпроси за поръчката на Tesla Model S от България, пиши ни на info@ecars.bg – ще се радваме да ти помогнем.

eCars.bg / Elektromobili.bg

 

Източник: http://www.ecars.bg/blogs/elektromobili-1/638-poruchka-na-tesla-model-s-ot-bulgaria

 

Остава само да събера малко пари за поръчка. Интересно ми е и как е решен въпросът с гаранционното обслужване. :eusa_think: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нaпрaво не знaм, кaкъв събор, кaкво слънце, кaкво лято, кaкви 5 лв.....преди 30 мин в Млaдост 1

post-11404-0-87210400-1403181394_thumb.jpg

post-11404-0-09644700-1403181376_thumb.jpg

post-11404-0-93756900-1403181356_thumb.jpg

 

Дa се стягa товa време вече, че ми писнA!

 

Поздрaви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме съмнява,че Бай Ганьо е измислил нов начин да гепи ток...С тия Теслиии... :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нaпрaво не знaм, кaкъв събор, кaкво слънце, кaкво лято, кaкви 5 лв.....преди 30 мин в Млaдост 1

...

Дa се стягa товa време вече, че ми писнA!

 

Поздрaви

Не се оплаквай младежо - това е било днес във Варна post-9963-0-37490200-1403203699_thumb.jpg Дано да се е разминало само с тенекиени щети и да няма пострадали хора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.