Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

преди 2 минути, PRR написа:

В крайна сметка проблема с "чиповете" все пак спира производството на Шкода (ЦЪК). Много ми е трудно да повярвам, че се стига до това ...

 

Немците още преди година пишеха, че се очаква зверско повишаване на цените на таралясници втора ръка, точно защото очакваха това да се случи. И тогава имаше як проблем, но те прогнозираха и задълбочаване. И не са се объркали явно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами странно ми е. Китайците строят завод за под година и го пускат в експлоатация. При такова търсене могат спокойно да качат цените на "екстра" чиповете и да си изплатят завода за норматив. Не съм по конспирациите, ама нещо ми е гнила цялата работа :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички производители е така, май-май. :) Баща ми си поръча Дъстър в началото на Февруари 2021, дойде Юли 2021, защото беше максималното ниво на оборудване и нямаше готови навигация, камери и контролер на климатроника...и затова колата стоеше и чакаше подходящия момент да я произведат. Сглобиха я за 2 дни, когато всичко беше налично.

В момента, повечето представителства казват, че се очакват нови коли през Май месец догодина :) Ако се пусне на поръчка, даже и след това може да дойде колата. Извиняват се именно с чиповете.

 

Според мен се гласи нещо друго, но скоро ще разберем :)  При положение, че повечето, ако не и всички заводи са автоматизирани, не виждам защо се бави производството. По-скоро доставката се бави, а и цените, вероятно, са ги завишили доста и така на производителите не им излиза сметката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е дори с автомобилните гуми. Мой приятел от Примекс ми се оплака, че заявките на гуми от заводите му се изпълняват средно на 30%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в гумите ли слагат чипове? То покрай това чипиране на населението с ваксините съвсем са се изчерпали чиповете 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, PRR написа:

И в гумите ли слагат чипове? То покрай това чипиране на населението с ваксините съвсем са се изчерпали чиповете 

spacer.png

 

Ми, къ ги мислиш нещата. Яко чип тунинг пада. :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Ами странно ми е. Китайците строят завод за под година и го пускат в експлоатация. При такова търсене могат спокойно да качат цените на "екстра" чиповете и да си изплатят завода за норматив. Не съм по конспирациите, ама нещо ми е гнила цялата работа :(

 

Да, ама това, което не знаят повечето хора (и китайците усилено работят в тая посока) е, че перманентно се случва да се затварят заводи и цели градове да се карантинират. Част от марките, които внася моято фирма се произвеждат там. Но самите компании (шведски, финландски, канадски и италиански) имат офиси в Китай, не просто производство. И много пряко виждат какво се случва на терен. Чат пат получавам някой мейл "Колеги, тука има нови случай, шът даун на производството и забавяне се очаква". 

Тотално отделен е и въпроса с транспорта от далечния изток. Все още има кански проблеми и всичко е брутално скъпо. Имаше момент, в който по портовете просто нямаше контейнери. Само излизаше от Китай, нищо не се връщаше.

На горните две като туриш и третото, че всичко беше затворено една година и сега наваксва и те го те - три фактора за чуден дефицит на каквото и да е.

 

Преди 1 час, Izolini написа:

Същото е дори с автомобилните гуми. Мой приятел от Примекс ми се оплака, че заявките на гуми от заводите му се изпълняват средно на 30%

 

Мани ги тия приказки от шипковият храст. Примеркс и преди чумата не можеха да се оправят с доставките на Ханкук. Топ модели в топ размери летни гуми се появяваха в Май, един месец след като всички са си сложили летните гуми. На тях силата им е в масовите продажби за корпоративни клиенти на ниските класове гуми. И тъй кат гледам не правят особени напъни това да се промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, PRR написа:

Ами странно ми е. Китайците строят завод за под година и го пускат в експлоатация. При такова търсене могат спокойно да качат цените на "екстра" чиповете и да си изплатят завода за норматив. Не съм по конспирациите, ама нещо ми е гнила цялата работа :(

 

Мейл от колега там от преди 30 мин.

 

Capture.JPG

 

При тия колеги нямало драма, щото си имат някво електро производство до индустриалната зона. Ама драма по принцип има яка И с това.

 

Редактирано от sauber
  • Объркан съм 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената опасност от това каране е да не ме срещне докато съм с джипката или някоя служебна кола. Че туко виж му влезна във вратите, след това го и понашамаря. За спорта, не за друго.

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко селско изпълнение. С удоволствие бих се присъединил към шамаренето ;)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз , не виждам причина за агресия. По - скоро бих карал зад него на аварийки и бих му се радвал... :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашко, половите органи се мерят на писта, а не на улицата между хората! Въпрос на време е тоя кретен да го четем в черната хроника ... като причинител на ПТП-то!

Айде стига простотий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, PIIIcoppermine написа:

Aз , не виждам причина за агресия. По - скоро бих карал зад него на аварийки и бих му се радвал... :)

 

 

Виждал ли си пред очите си как кола удря пешеходец? И то не с много висока скорост? И какъв е резултата от удара? Аз съм, не искам да виждам. Още повече, че от както съм родител и съм крайно "чувствителен" и агресиращ към селски изпълнения в града. Щото няколко пъти са щели да влезнат във вратата, където седи дъщеря ми. Което щеше да завърши с минимум побой като са доживотна инвадилизация, ако не и с нещо по-страшно и крайно.

Ей ти южна дъга. Отиваш там, газ, мантинели, гледаш да няма движение и тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип и на мен са ми се изправяли космите на светофара на Витошка и Патриарха, с 120ката, когато една G класа взе завоя с вратите към мен. Пешеходец, за малко не ударих на 69км от магистрала Тракия в посока Пловдив, но твое задължение , като родител е да научиш детето си да се оглежда когато пресича, да внимава и да се съобрази с движението. 90% от пешеходците си гледат телефоните или блеят някъде, без въобще да се съобразяват с автомобилите, което аз не одобрявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашко, спри с глупостите! В града такива дрифтове нямат място! Тоя кретен е на ръба на възможностите си и тези на колата и е само въпрос на време да стане "сакатлъка"! Айде да не го коментираме повече, а?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, PIIIcoppermine написа:

Как се кара 120 ка , на кръговото на Мария Луиза :)
https://www.facebook.com/e30shop/videos/229571669204182/

Само дето с тия има-няма 50 коня, не можеш да превъртиш гуми, камо ли да я накараш да тръгне настрани, пък дори и със скапани гуми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ghost_rider написа:

Само дето с тия има-няма 50 коня, не можеш да превъртиш гуми, камо ли да я накараш да тръгне настрани, пък дори и със скапани гуми. 

Хехехе :) Айде, че обещах да си мълча!!! Иначе никога не съм го правил , разбира се! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PIIIcoppermine написа:

...но твое задължение , като родител е да научиш детето си да се оглежда когато пресича, да внимава и да се съобрази с движението. 90% от пешеходците си гледат телефоните или блеят някъде, без въобще да се съобразяват с автомобилите, което аз не одобрявам.

А пък твое задължение е да си набиеш в дървената глава, че пътната мрежа, независимо в или извън града НЕ Е ПИСТА, както и не е място където да си мериш пишката с някого.

Като си родиш 1-2 деца ще обясняваш какви задължения имаме като родители, до тогава по-добре почнеш да ползваш главата си по предназначение, а не само като продължение на гъза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Logrus написа:

А пък твое задължение е да си набиеш в дървената глава, че пътната мрежа, независимо в или извън града НЕ Е ПИСТА, както и не е място където да си мериш пишката с някого.

Като си родиш 1-2 деца ще обясняваш какви задължения имаме като родители, до тогава по-добре почнеш да ползваш главата си по предназначение, а не само като продължение на гъза.

Надявам се , да не раждам , но да, бих им обяснил как се пресича правилно! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти говори за пресичане? Или има нов физичен закон, който казва, че кола през бордюр и ограда не минава?

Много ми е интересно, ти ЕЛЕМЕНТАРЕН опит с автомобили и шофиране, различен от картинг писта и кола 100-200 коня имаш ли? Щото аз да. И мога да те уверя, че нещата понякога се случват по-бързо от колкото който и да е човешки мозък може да им отговори. А в града, където има деца, заблеяни хора, глухи, слепи, трудноподвижни и други участници в движвнието, неравности, антифриз по асфалта и още 9000 непредвидими фактора - хептен.

Както казах по-напред в темата, така като те чета си един лалач, който бърка в чипса, драпа си х*я и блъска по клавиатурата по форумите. Точно, ама точно хората като теб убиват хора. Дето всичко им е ясно, вечно са несъгласни и като цяло много добре знаят как работи света.

 

В края на месеца ще водя обучение за тандемно шофиране на B7 автомобили. Запиши се и ела да те видя колко можеш. Няма да си първия надъхъняк. Седма година обучавам хора, дето все много знаят и могат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  

преди 25 минути, sauber написа:

Кой ти говори за пресичане? Или има нов физичен закон, който казва, че кола през бордюр и ограда не минава?

Много ми е интересно, ти ЕЛЕМЕНТАРЕН опит с автомобили и шофиране, различен от картинг писта и кола 100-200 коня имаш ли? Щото аз да. И мога да те уверя, че нещата понякога се случват по-бързо от колкото който и да е човешки мозък може да им отговори. А в града, където има деца, заблеяни хора, глухи, слепи, трудноподвижни и други участници в движвнието, неравности, антифриз по асфалта и още 9000 непредвидими фактора - хептен.

Както казах по-напред в темата, така като те чета си един лалач, който бърка в чипса, драпа си х*я и блъска по клавиатурата по форумите. Точно, ама точно хората като теб убиват хора. Дето всичко им е ясно, вечно са несъгласни и като цяло много добре знаят как работи света.

 

В края на месеца ще водя обучение за тандемно шофиране на B7 автомобили. Запиши се и ела да те видя колко можеш. Няма да си първия надъхъняк. Седма година обучавам хора, дето все много знаят и могат.

 

За лапач си прав! Обичам пица, обаче. Карам от 15 годишен, сега съм на 34, още ми е интересно как хората който не знаят как да карат , се панират , в моменти в който трябва да се действа бързо. Обикновено си чеша туя , сутрин, докато отивам към тоалетната, да пикая , но тъй като нямам представа за обучението , звънни ми или дай линк. (0887507369 Сашо) Ще ми е интересно да ям пица, не в колата разбира се, и да ме обучаваш как се кара. После , аз ще ти покажа как се кара задно безопасно. Нямам проблем да се уча винаги! ;)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, PIIIcoppermine написа:

аз ще ти покажа как се кара задно безопасно

Човек, който взима завоите с натиснат съединител, защото така му било по-лесно, не може да покаже нищо, освен въпющо неумение да шофира независимо дали задно, предно, централно или обратно.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.