Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Всъщност си купих 2та двойни девиатора и на опаковката имаше схема. Направих си я малко по четливо, остава да я реализирам ?

 

П.С - накупих си и почти всичко, но исках да взема четири едножилни по 0,75мм2 в различни цветове за свъррзването. Такива избрах нарочно, за да са възможно най тънки, за да си спестя къртене. Оказа се тегава задача, все пак намерих 3 цвята - черен, червен, син. В тази връзка има ли някой идея къде да намеря 4тия различен цвят. Обиколих големи магазини, квартални железарии, но все греда...

received_945692862700805.jpeg

received_1259932074474030.jpeg

IMG_20211202_075044.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, BlackSpot написа:

Оказа се тегава задача, все пак намерих 3 цвята - черен, червен, син. В тази връзка има ли някой идея къде да намеря 4тия различен цвят. Обиколих големи магазини, квартални железарии, но все греда...

 

В този случай няма да търся четвърти цвят, а ще дублирам един от съществуващите, като му бележа краищата по някакъв начин. Напр. с ПВЦ лента или ще му оголя малко проводника. Да има някаква разлика от другия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, joro-120L написа:

 

В този случай няма да търся четвърти цвят, а ще дублирам един от съществуващите, като му бележа краищата по някакъв начин. Напр. с ПВЦ лента или ще му оголя малко проводника. Да има някаква разлика от другия.

Да мерси за съвета Жоре, оставил съм го като последен вариант или докато ми писне да ходя от магазин на магазин :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, щом ти е по-лесно да ходиш по магазини, отколкото да бележиш един кабел, добре.

Или много държиш инсталацията да бъде изпълнена с четири различни цвята, завряни в някаква тръба. Поне да се виждаха.:)

Перфекционист! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

Е, щом ти е по-лесно да ходиш по магазини, отколкото да бележиш един кабел, добре.

Или много държиш инсталацията да бъде изпълнена с четири различни цвята, завряни в някаква тръба. Поне да се виждаха.:)

Перфекционист! ?

 

Практиката ми е показала, че обучението да се спазват правилата, точни цветове и т.н., е неприложимо в общия случай :D Толкова пъти съм слагал "каквото има", защото "няма време" :D И гледаш - върви червена, стига черна или синя... с бележка "червена" :D Такъв е животът... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, shaft написа:

Практиката ми е показала, че обучението да се спазват правилата, точни цветове и т.н., е неприложимо в общия случай :D Толкова пъти съм слагал "каквото има", защото "няма време" :D И гледаш - върви червена, стига черна или синя... с бележка "червена" :D Такъв е животът... 

 

 

Да, Венци. Тук е елементарно и не толкова фатално. Не са някакви многоканални пинове с преходи, свръзки и т.н.

Тегли се една дължина от ключ до ключ и така остава вовеки. /може да се бележи с някакъв цвят ПВЦ лента, за всеки случай, ако някой след време реши да сменя ключовете/

Мони го разбирам. Иска да си улесни работата. Още повече, че ключовете са и серийни, с повече кабели. Само не предполагах, че с това усилено търсене на кабели, в главата му стои и варианта, който му предложих.

За мен този вариант става основен, ако още в първия магазин не открия нужните цветове. :)

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@BlackSpot Мони, щом ти се обикаля виж в Рускомерс - бул. инж. Иван Иванов 87 - висок блок на ъгъла на Сливница и Иван Иванов.

В Надежда няма да намериш.

Другият вариант е някой магазин за аудио техника и да си вземеш с прозрачна изолация. За подобни нужди и 0.5 ще ти върши работа без ядове.

  • Несъгласие 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

@BlackSpot Мони, щом ти се обикаля виж в Рускомерс - бул. инж. Иван Иванов 87 - висок блок на ъгъла на Сливница и Иван Иванов.

В Надежда няма да намериш.

Другият вариант е някой магазин за аудио техника и да си вземеш с прозрачна изолация. За подобни нужди и 0.5 ще ти върши работа без ядове.

 

Чаво, да ме прощаваш, ама ...  лъжеш като дърт бразилец :D

Правилният адрес е: "Рускомерс" - бул."Инж. Иван Иванов" № 87 - НИСКА ТРИЕТАЖНА СГРАДА, на ъгъла на бул."Сливница" и бул."Инж. Иван Иванов" !!!

Високият блок, е след паркинга, зад въпросната триетажна сграда, в която се помещава "Рускомерс" ;)

Все пак, това е моята маала !

 

Мони, заповядай: https://goo.gl/maps/HLo7qDKMaEoQHaDs9

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Боре написа:

 

Чаво, да ме прощаваш, ама ...  лъжеш като дърт бразилец :D

Правилният адрес е: "Рускомерс" - бул."Инж. Иван Иванов" № 87 - НИСКА ТРИЕТАЖНА СГРАДА, на ъгъла на бул."Сливница" и бул."Инж. Иван Иванов" !!!

Високият блок, е след паркинга, зад въпросната триетажна сграда, в която се помещава "Рускомерс" ;)

Все пак, това е моята маала !

 

Мони, заповядай: https://goo.gl/maps/HLo7qDKMaEoQHaDs9

 

Абе другарю натуриус нъл ма знаиш, че съм селянче - де ти у наше село таквиз палати - сичко над два ката си е висок блок ?
Па и Мони не е прост кат' мен - има си навигация, дет' не й дреме колчава е къщата, стига адресът да е верния (а него го уцелих) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е тъпо с тази "сага" да Ви занимавам, но да разкажа края :D Проверих веднага Рускомерс, но и там греда. Накрая се сетих и отидох до ХоумМакс и тарам, намерих шарено кабеляче. Поздрави и наздраве на всички ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, BlackSpot написа:

Сигурно е тъпо с тази "сага" да Ви занимавам, но да разкажа края :D Проверих веднага Рускомерс, но и там греда. Накрая се сетих и отидох до ХоумМакс и тарам, намерих шарено кабеляче. Поздрави и наздраве на всички ?

За мен драма няма и 5/6 черни кабела да са, има си фазомер за 1.50лв... Сори, пиша го от "професионално изкривяване" , аз сигурно затова обичам да карам на страни, ама тати така ме научи с 120 ката :) Даже ако има руси ку**и, ще го вържа за 10мин и докато ме забележиш, ще пия биричка с едната :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PIIIcoppermine написа:

За мен драма няма и 5/6 черни кабела да са, има си фазомер за 1.50лв...

 

Това е при заварено положение.

 

Мони гради инсталацията. Иска да му е лесно и да не ги "прозвънява" с фазомер, за да разбере кой къде е.

За да е техн. издържано, трябва да пусне четири черни кабела. Щото са фазови.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако градим инсталация е лесно пускаме в 2 кутии, 2 червени за фаза 4 черни за мост. В другите 2 кутии пускаме 2 бели за консуматор, и сме готови , докато си говорим с приятел. Само трябва да остави и разклонителна кутия за нулите, ако иска, за да е лесно за ремонт. Но повечето хора я замазват с гипс, че е грозна.

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очарован и възхитен съм, а думи нямам и да опиша колко съм благодарен на колегите @Боре, @mRt, както и на човекът, който ме насочи към тях - единственият, мощен ( ни го глейти, че е кат фафла в раминете)? и неповторим Доктор @The Best Forman.

 

Първо е четвъртък по нощите се впрегнаха и тримата да ми помагат и разясняват, след това в петък ме чакаха и за нула време свършихме работа, една френска кола вече има нов собственик, човека не остана без транспорт за 3-4 дена, което можеше да се случи, ако бях позволил на Служба "Местни Приходи" към Район "Средец" да ме обезкуражат с некомпетентното си поведение.

 

Колеги, златни сте, вече съм спокоен и при следващи сделки знам къде точно да ида и кого да търся.

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз пак с едно рандом включване :D Някой има ли познат за циклене/фугиране/лакиране на паркет от който е доволен? Става въпрос за град София, около 34 кв.м2. Поздрави ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, BlackSpot написа:

Здравейте, аз пак с едно рандом включване :D Някой има ли познат за циклене/фугиране/лакиране на паркет от който е доволен? Става въпрос за град София, около 34 кв.м2. Поздрави ?

Монка, познат нямам, но мога да поискам координати на много добър паркетчия ;)

Моята деловодителка, прави това упражнение миналия месец, след като и се наводни апартамента.

Сега паркета и, е като нов !

Разбира се, вероятно ще трябва да се чака известно време - първо, че читавите паркетчии са много търсени, второ че празниците са след няма и две седмици !

Абсурд е да намериш някой читав, за тази календарна година !

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, ако не ти представлява трудност, бих се радвал. Ще го проверя човека, пък каквото стане. По принцип се надявах да ги опаткат за 2-3 дена преди празниците, но както се случи. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах услугите на едни пичове от Стара Загора за циклене на дюшеме в една селска къща в Средногорието (мобилни са). Доволен съм, ето телефон за връзка: 087 888 9408 - Иван

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От догодина може би ще се върнем на старата схема и не само КАТ ще може да санкционира по ЗДвП

 

https://tvshumen.bg/водещи-новини/всички-униформени-полицаи-ще-глобява/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всъщност това официализира така или иначе течащата "шано" дейност по контрол от Охранителна полиция. Като казвам шано, имам предвид, че те и сега контролираха, без право да налагат санкции. 95% от шофьорите не го знаят и се действаше по метода "ако върже". Но истината е, че нещата са в пъти по-добре от преди години. Сега ако щавят някой, то са по-скоро чуждестранните камиони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен са ме спирали "обикновенни" полицаи (в повечето случаи по акции за проверка на документи) , но ако е имало някакво нарушение , викат патрул на КАТ .. за моя радост не ми се е налаголо да чакам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен са ме спирали. Много пъти. Най-смешния случай беше, като ми обясниха как не видели че съм с колан защото ми било черно якето. И понеже бях с голямо черно Ауди взеха да го претърсват за оръжие. Едни други заподозряха, че съм пил (в колата имаше двама пияни на талпа и смърдеше на бъчва) и започнаха да ме обработват да почерпя за да не духам, щото иначе знам ли какво ще излезе, то нали съм разумен да размисля... Аз обаче най-нахално тръгнах към Рапида и викам "Вади дрегера, че бързам да закарам тия пияни тулупи и да се прибирам" Тоя ми връща документите, а аз пак питам за Дрегера и той си призна "Ама ние сме охранителна полЮция, нямаме дрегери"? ? ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Izolini написа:

И мен са ме спирали. Много пъти. Най-смешния случай беше, като ми обясниха как не видели че съм с колан защото ми било черно якето. И понеже бях с голямо черно Ауди взеха да го претърсват за оръжие. Едни други заподозряха, че съм пил (в колата имаше двама пияни на талпа и смърдеше на бъчва) и започнаха да ме обработват да почерпя за да не духам, щото иначе знам ли какво ще излезе, то нали съм разумен да размисля... Аз обаче най-нахално тръгнах към Рапида и викам "Вади дрегера, че бързам да закарам тия пияни тулупи и да се прибирам" Тоя ми връща документите, а аз пак питам за Дрегера и той си призна "Ама ние сме охранителна полЮция, нямаме дрегери"? ? ? 

И аз съм возил такива индивиди , но като ме провериха на таблет(кат)а се отказаха да (им) духам на уреда , а аз имах такова желание да пробвам толкова рекламираните уреди засичащи наркотици :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.