Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Попаднах на прословутия клип на ОДВР на КАТ с нарушителите на ограниченията на скоростта и .. там само премиум марки (коли за по 150-200 000 Е) и със сигурност не са на случайни хора .. явно ги показват за да се видят , да се засрамят и сами да отидат до КАТ , а нарушенията са все с над 50+ км. над огараничението .. имаше и един Супърб 3 , но номера беше заличен и не се виждаше има ли надпис L&K ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто ви една татра от нашия приятел Tyny
https://www.facebook.com/100001735467395/videos/868272120788384/

 

Eто и коментара! Нека не забравяме, че Шкода трудно може да я минеш, особено , ако я карам аз ! :)
New-Bitmap-image.jpg

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за чий канал говориш, но мен камиона ми хареса, шофера е много добър. Ако трябва да сме дизел - дизел , със странната няма да успея да го бия , заради преебания актуатор на турбото, но с 120 ката няма шанс. Когато спрем за обяд, той ще черпи, а аз вече ще съм поръчал! :) С ладовия карб , както в момента е настроен , да харчи 20/100 и да върви, и двамата ще сме евро 5 , докато го изпреварвам... :D:D:D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , ти не можа да минеш утрепания Фаворит с чипосана Фелиция , та камион с мощност на локомотив ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

K

Преди 5 часа, The Best Forman написа:

Саше , ти не можа да минеш утрепания Фаворит с чипосана Фелиция , та камион с мощност на локомотив ;)

 

Kaкто обичам да казвам, от малък, "Само една Шкода, може да мине друга Шкода!" Франки беше много вървежно фаво, а макса , беше на близо 250 000 и толкова си можеше. Не казах на новия собственик че е чипосан, че ме беше срам, но си е факт! :P

И въпреки всичко съм бил ляв мигач и на теб с бебето и на братовчетка ми с голфа :P

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да онагледя казаното от мен - една приятелка си е поръчала чисто нова Октавия ,сив металик, засега нямало някакви китайски чипове за колите , и била "планирана" за 2022ра. 1.6 бензин ,на заводски метан , автоматик DSG. Aз ще карам колата, обещала ми е ,да ми я даде, но познай кой ще я бие през 2022ра с вече работеща турбина? :D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, само да падне снега и ти обещавам да те завъртя един-два пъти с буркановоза, та да се кротнеш :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PIIIcoppermine написа:

За да онагледя казаното от мен - една приятелка си е поръчала чисто нова Октавия ,сив металик, засега нямало някакви китайски чипове за колите , и била "планирана" за 2022ра. 1.6 бензин ,на заводски метан , автоматик DSG. Aз ще карам колата, обещала ми е ,да ми я даде, но познай кой ще я бие през 2022ра с вече работеща турбина? :D

1.5 може би? Или планират нови двигатели? Не знам к'ви са тея твои приятелки дето не карат 120-ка, а злоупотребяват с поръчки за Октавия, дееейб@ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, 1.5 е, но в моята глава , този двигател е толкова грешен избор , особено за над 50 000лв , толкова пъти и казах да си вземе 2.0 дизел и че прави огромна грешка, че явно съм го запомнил като 1.6 , за да не се ядосвам, колко е грешен за тази октавия. Тя 120 ката не я е карала, защото не я давам на никой освен на 2ма 3ма човека, но съм я возил навремето в жълтата 120ка, а съм почти сигурен че мотора на 120 ката има сходен макс въртящ момент. С кеф чакам да я покарам, но съм сигурен че нагоре към Село Железница и на бензин да мина, ще се наложи да и сложа принудително 2ра или 3та.... It is a disaster waiting to happen! :D Даже не съм сигурен дали няма да е по - зле от пасата 1994та, 1.9TDI ,който кара в момента
 

Преди 1 час, PRR написа:

Саше, само да падне снега и ти обещавам да те завъртя един-два пъти с буркановоза, та да се кротнеш :D 

Moже и повече пъти! Тате , каза че странната е пълна с нафта , може и с нея!!! :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PIIIcoppermine написа:

а съм почти сигурен че мотора на 120 ката има сходен макс въртящ момент.

С какво има сходен въртящ момент (освен със сенокосачка)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Skoda Octavia 2017 1.5 TSI 150HP Двигател Технически данни

Двигателя Разположение на цилиндрите - Брой цилиндри :Редови 4

Код на двигателя :DADA

Тип гориво :Бензин

Горивна система :Direct Injection

Ориентация на двигателя :напречно

Разположение на двигателя :Отпред

Работен обем на двигателя :1495 cm3

Диаметър на цилиндъра x Ход на буталото :74.5 x 85.7 mm

Брой клапани :16 клапани

Пълнене :Turbo Intercooler

Степен на сгъстяване :12.5

Максимална мощност :150 PS or 148 bhp or 110 kW @ 5000 rpm

Максимален въртящ момент : 250 Nm or 184 lb.ft @ 1500 rpm 

Тип система на задвижване :FWD

Трансмисия - Предавки :

6 предавки Manual 

 Skoda Octavia 2017 1.5 TSI 150HP Разход, емисии и гориво обхват

Разход на гориво - комбиниран:4.9 L/100km

Разход на гориво - извънградско:4.2 L/100km

Разход на гориво - градско:6.1 L/100km

гориво обхват :1020 Km

Обем / вместимост на резервоар :50 L

CO2 емисии :113 g/Km (Skoda)

Саше, пийни си хапчетата и се кротни - знаем, че Шкода само спортни коли правят, ама хайде малко да поживеем и в реалният свят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Logrus написа:

Саше, пийни си хапчетата и се кротни - знаем, че Шкода само спортни коли правят, ама хайде малко да поживеем и в реалният свят...

В реалния свят живея. Кола 1.5 150 коня е смях от всякъде, ресурса и е нулев и като види наклон , искам да ми кажеш че е бърза. Ама да не е виц. Еле па с 2 бутилки метан отзад и DSG. Toва с 120ката ще го отвея за здрасти ... ;)

 

Те хората са си го написали " Код на двигателя :DADA" Тоест чакай да тръгне, ама не днес .... :) Поне питах - има 4 цилиндъра, нищо че са капачки от кока кола.... :D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, PIIIcoppermine написа:

Toва с 120ката ще го отвея за здрасти ...

 

Саше, понеже си максималнооборотен/maxrpm ги усещаш нещата.

Кажи им, че 120-ката с 6000 обр/мин. вече е към 350 Н.м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, joro-120L написа:

 

Саше, понеже си максималнооборотен/maxrpm ги усещаш нещата.

Кажи им, че 120-ката с 6000 обр/мин. вече е към 350 Н.м.

6000 оборота в движение е вдигал само Пешо 105RS , аз мисля че съм вдигал около 4500. Но им го казвам! 120ката ще попилее, тези нови , малки смешни двигателчета, докато си пия кафенцето, пуша си цигарка , говоря по телефона и карам... ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , фъргай мотора на бързия Фаворит в 120 -та и заставай на чертата - 1.2 срещу 1.3 .. е 110 срвщу 60 к.с. ама к'во ти пука ?

П.П. Ресурса зависи от ЗКУ (задкормилно устройство) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Logrus написа:

Саше, пийни си хапчетата и се кротни - знаем, че Шкода само спортни коли правят, ама хайде малко да поживеем и в реалният свят...

Пие той, ама грешните...

Бих го повозил в моето 1,6 но ми трябват мноооого найлони, за да не трябва после да му чистя адреналина от седалката и мокета. Вариант е @The Best Forman да жертва един от неговите памперси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зима идва и вече не е за 120ки , пък и не ми е интересно теб да те дръпна, правил съм го с макса много пъти. Интересното е когато Даниелка дойде с кола за 50 000+ лв и я разплача на околовръсното с 1,9TDI ... :)

 

Ице, знам че можеш да караш добре, колата ти е хубава, има хубав , голям преден капак, добре е че само колата знае какво има под него... Да не говорим че огромната мощност ,при теб, отива в скоростна кутия , след която нищо не се случва... ;)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плача!

Ти да си чувал, че моята кутия може да се кара на ръчно управление? Ама с теб няма, споко, че няма толкова здрави найлони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааааа, Сашко може да разплаче всеки, защото ще е … пътник :D

За добро или за лошо, по-вероятно е Сашко да види шофьорска книжка през телескопа Хабъл, отколкото наживо ;)

Е, поне ще може да си прави донъти със 120-та, на поляната “на село” …

 

П.П. Саше, няма да се отчайваш !

Като продадеш “Странната” и “120-та”, тъкмо ще ти стигнат парите за първа лизингова вноска, за електрически велосипед “Шкода” ;)

Ворочем, Гената каза че още си пази от малките стикери и с удоволствие ще ти помогне, да го брандираш като клубен :D

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще види книжка Сашко, споко. Не се притеснявай , Боре. 120ката НЕ се продава , ако още някой не е разбрал! А на поляната на село съм въртял на 14, стига ми толкова, сега го правя на околовръса, че е по - широко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PIIIcoppermine написа:

Зима идва и вече не е за 120ки , пък и не ми е интересно теб да те дръпна, правил съм го с макса много пъти.

А той дали е разбрал, че се дърпате, че имам известни съмнения? ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.