Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Само информативно го слагам т'ва тук. 1592308896_IMG-2ae9d37d88074d844932dcdf393cbe6a-V2.jpg.dc0b8e38480c8c0b7c97e176be07bb9f.jpg

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тия имам чип за отстъпка ?

Скоро и карта за Градския транспорт .. докато и те не са вдигнали цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не се очаква да приключи за месец или два...
Какъв е списълът да се виси по опашки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея дето изкупиха тоалетната хартия преди време, сега висят за гориво :)

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, zloQQ написа:

Тея дето изкупиха тоалетната хартия преди време, сега висят за гориво :)

 

Изпуснал си първата вълна на аутизъм, която беше преди горивото - йод на таблетки :D

Аз не бях излизал три дни от вкъщи, че бърша сополите на хлапето и... съжалявам, че излезнах :D

Не е истина колко лесно се манипулира суверена ??

Редактирано от sauber
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, sauber написа:

 

Изпуснал си първата вълна на аутизъм, която беше преди горивото - йод на таблетки :D

Аз не бях излизал три дни от вкъщи, че бърша сополите на хлапето и... съжалявам, че излезнах :D

Не е истина колко лесно се манипулира суверена ??

Чистят складовете на резерва сигурно , а за да купят нови таблетки е резонно да продадат старите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за повишено търсене в аптечната мрежа. Няма общо с ДР. От ДР нещата обикновено се бракуват. Освен ако не са специфични артикули. Преди няколко години стреляхме 7.62х39 на 40ст. Произведени 71ва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сипах в двете коли:

Шел - 2.88 за 95 

ОМВ - 3.20 за 100

1646306429323.thumb.jpg.794ab94b46a8a43f5c64492c9a680c30.jpg

 

На ОМВ имаше коли, но нямаше никаква опашка.

IMG_20220303_131811.thumb.jpg.a3736b580dd00253e84c1e995f109ad7.jpg

 

На Шел не им работиха 5 от колонките, което беше довело до опашка. 

1646306376017.thumb.jpg.23f38ffd4b97cce5c4b69df364a7eac3.jpg

IMG_20220303_131603.thumb.jpg.e1e697de209abc5c29c2fd7fbd62eb0b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в понеделник добре съм уцелил на Газпром. Февруари бях и със 7 ст/литър отстъпка, та 2,60

IMG_20220303_165954.thumb.jpg.3918ea7803dcc88d2d86ad2f59bbb5fd.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам за показ актуална касова бележка, щото зареждах миналата седмица.

Но беше нещо такова:

 

275171535_10159747141733396_4913059095448402697_n.jpg.c95c3d00733fc3df3aa97a782202abcc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера заредих на Шел Бояна. Цената беше 2.7Х (май). Купувах си и цигари и други работи и не мога да видя меродавно колко е била точно. Опашка нямаше, но определено се забелязваше някакъв по-голям трафик. Аз обикновено зареждам там или на Шел Симеоново. Та имам наблюдения върху тия обекти. Надявам се истерията да е преминала.

Следващата партенка ще е, че "Една жена, която работи в болница са й казали, че..." и ще е свързано нещо с АЕЦите в Украйна. Хората ще спрат да си простират гащите, ще пият само бутилирана вода и ще помпат таблетки на йод :D

Чак се дразня на моменти колко лесно откачат хората. Което е и най-вредното в такива ситуации...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то за това се положиха доста усилия последните 30 години - опростачване на нацията и сега с толкова много потоци информация немислещите проявяват стадния си характер ;)

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2022/03/03/4319427_kak_i_zashto_se_stigna_do_haosa_s_gorivata/

Понеже може да няма абонамент някой - ето синтезирано, какво всъщност е станало с цените на горивата.

 

На 25 февруари големият дистрибутор и складодържател на горива "Сакса" пуска заявката си за количества горива за месец март към "Лукойл България". Поръчва 80 млн. литра дизел и 5 млн. литра бензин, като количествата са по-големи от обичайното поради създалата се обстановка и нахлуването на Русия в Украйна.

 

"Сакса" е номер 4 в класацията на най-големите в сектор "горива" след рафинерията, търговеца "Лукойл България" и производителя на биогориво "Астра биоплант". За 2019 г. има близо 1.8 млрд. лв. приходи. Освен заявките си към "Лукойл" компанията периодично се опитва да внася и самостоятелно горива от Гърция или през Черно море. Работи с голяма част от компаниите на пазара. Има и верига бензиностанции под бранда "Круиз" от около 30 обекта, като традиционно продава на атрактивни цени и работи с голям брой превозвачи.

 

До средата на деня на 2 март компанията, както и някои други фирми на пазара, не са получили потвърждение от "Лукойл България" за заявките си. "Сакса" има договори на едро за снабдяване на големи вериги като "Шел България" и "Еко България" и при липсата на потвърждение за количествата за март взима решение да вдигне собствените си цени с по 40 ст. до над 3.10 лв. на обектите на "Круиз" и по този начин да ограничи максимално продажбата.

 

"Жертвах репутацията си на дребно и благодарение на това доставките за "Шел" и "Еко" не са спирали. Кой е по-важно да продава - те, с 200 бензиностанции, или ние с 30 обекта? Ограничих своите продажби, за да могат да продават партньорите", обясни Светозар Димов, съсобственик на "Сакса", пред "Капитал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко, една верига създава паника, всичко се мята да зарежда, някои бензиностанции правят гушка пеликан, политиците почват взаимно да се обвиняват за спекулата, а крайния потребител разбира, че просто някой е защитавал големите вериги ... пак. Нещо ново? Не мислА ;)

 

Относно пут*ин - щеше да е смешно, ако не беше страшно. Той се оказа тотален психопат. Да, разбираемо беше, че не искаше Украйна да е част от НАТО, но начина да го постигне е, меко казано, кретенски. Дано не ни затрие ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Всичко е изключително ново. "ГЕРБ" дестабилизират България, като част от Войната срещу Българите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Всичко е изключително ново. "ГЕРБ" дестабилизират България, като част от Войната срещу Българите. 

Миро, 30 години се оправдавахме с комунистите (те пак са на власт, ама карай), сега 30 години ще се оправдаваме с Бойко ли ? Айде по-сериозно! 

А до 23ти март - Трайчо Костов ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Бойко ми се струва, че щеше да е по-адекватен от наш Киро, просто.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има някой, който щеше да е по-малко адекватен от КИРЛЕ. Това момче няма абсолютно никаква връзка с реалността. Н И К А К В А. Един лъскаво опакован неможач, това е. Но лелките и всичкоразбирачите припаднаха по него. Това е политиката в днешно време. Усмивки, шарени приказки и "старите са лоши".

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.