Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Някои промоции са много актуални и не всички обекти имат капацитет да ги предлагат през цялото време, когато са валидни, днес сутринта има, в 3 следобяд свърши, докарат малко за петък и уикенда и после пак суша.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМВ ми пратиха мейл края на миналия месец да си регистрирам картата в приложението и да си съборам точки и за какво - някакви ножове .. да си режа вените ли :)

Круиз (бллагодарение на Ицето имам чип) , ама алтернативата Пазарджик или Враца (Дружба или Орландовци) нещо не ми е по вкуса , а на Шел не спирам и да пикам.

На Еко имам някаква малоумна карта (я работи още , я не) , ама те са тежки измамници и не зареждам от години при тях , а руските Газпром и Лукоил не съм ги и чувал ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OMW смениха името на програмата си, респективно и приложението, съвсем наскоро.

 

OMW Save&Drive се заменя от OMW MyStation.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, The Best Forman написа:

ОМВ ми пратиха мейл края на миналия месец да си регистрирам картата в приложението и да си съборам точки и за какво - някакви ножове .. да си режа вените ли :)

...

 

Отстъпката в ОМВ си е налична и с приложението . С всяко зареждане получаваш точки , които можеш на момента да използваш като отстъпка за зареденото гориво 7ст/15ст л , просто го казваш на касата, нищо сложно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, mRt написа:

 

Отстъпката в ОМВ си е налична и с приложението . С всяко зареждане получаваш точки , които можеш на момента да използваш като отстъпка за зареденото гориво 7ст/15ст л , просто го казваш на касата, нищо сложно....

Да си инсталират приложенията ... знаеш къде , аз зареждам на два месеца за по 50-80 лв  как със седемте , така и без тях. Просто ми направи впечатление , че в миг всички вериги пуснаха някакви малоумни точки за още по-малоумни продукти, а петролсйите бензиностанции странно как бяха изкупени за една седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не те кара да си сваляш приложенията - нали си имаш пластика - даваш я на касата и си искаш отстъпката и съответно няма да имаш точки. А и с тея 40лв. на месец......абе как те не е срам даже да попиташ за отстъпки ? 80-150 (зависи дали само газ или и бензин наливам) на седмица са при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Logrus написа:

Никой не те кара да си сваляш приложенията - нали си имаш пластика - даваш я на касата и си искаш отстъпката и съответно няма да имаш точки. А и с тея 40лв. на месец......абе как те не е срам даже да попиташ за отстъпки ? 80-150 (зависи дали само газ или и бензин наливам) на седмица са при мен.

То е така , ма не е баш тъй (или поне така бяха написали в мейла) и както казах не ми е за двата лева.

Ми срам ме е , ама търпя .. то преди , когато я карах всеки ден , рядко сригах 100 на месец ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластиките искат да ги забранят навсякъде. Наскоро зареждах някъде, ама не помня къде беше (дали беше OMV или Shell), показвам пластиката от портфейла и касиерката вика "о, тези вече не са валидни, нямам с какво да я сканирам, трябва ви приложение да си свалите, ако искате свалете го сега, ще изчакам" - отзад гледам трима души за мен и се отказах много бързо от отстъпки, точки, тъпотии... 

Вече имам 3-4 приложения на телефона, които няма да отворя вероятно никога. Всяко едно от тях тегли някакви лични данни от телефона. :) На всички съм им забранил всички видове права да дърпат каквото и да било. Петрол, Шел, OMV, EKO - всички пуснаха приложения.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@shaft, Венци, мерси за информацията, качих си приложенията на бензиностанции Еко, Лукойл и Петрол, вече съм по-малко аналогов и леко в повече дигитален.?

 

Единствено с приложението за бензиностанции на Ромпетрол не успях да се справя, не ми приема телефонния номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си зареждам на Шел и си давам Смарт картата. Една точка там е равна на 1 ст. Естествено пускам си отстъпка, която мисля е 7ст. Също така обаче, точки се трупат и когато си купуваш някакви неща от обекта. Цигари, кафе, течности, а-у. На всеки две години си купувам винетка с тези точки :)

Отделно чат пат май пускат някакви схеми "Зареди в еди кой си ден, вземи двойно точки". И аз чат пат го уцелвам. И хем трупам точки, хем и отстъпка ми пускат :)

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, РусенскоВарено написа:

@shaft, Венци, мерси за информацията, качих си приложенията на бензиностанции Еко, Лукойл и Петрол, вече съм по-малко аналогов и леко в повече дигитален.?

 

Ице... да не мислиш, че ги искам тия гадости... :D Даже и Метро ме накараха да си сложа дигитална карта, за да мога да си пазарувам...

Брат ми, преди няколко дни, когато ме видя да плащам с карта, ме питаше "...ти луд ли си, как не плащаш с телефона, аз без телефона не знам как да платя вече, забранил съм на банките да ми пращат пластики, всичко е електронно..." - викам, човееек.... телефона, когато съм навън, го вадя само ако някой ми звънне или ми трябва да потърся някой адрес в картите. Абсолютно нищо не искам да слагам на телефона.

И аз се изненадах, че картите, които пазя стриктно, като писано яйце, от 1ви Октомври вече не били валидни. 

Преди 1 час, РусенскоВарено написа:

Единствено с приложението за бензиностанции на Ромпетрол не успях да се справя, не ми приема телефонния номер.

 Това и при мене не работи... не го бива нещо.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, shaft написа:

Пластиките искат да ги забранят навсякъде. Наскоро зареждах някъде, ама не помня къде беше (дали беше OMV или Shell), показвам пластиката от портфейла и касиерката вика "о, тези вече не са валидни, нямам с какво да я сканирам, трябва ви приложение да си свалите, ако искате свалете го сега, ще изчакам" - отзад гледам трима души за мен и се отказах много бързо от отстъпки, точки, тъпотии... 

Вече имам 3-4 приложения на телефона, които няма да отворя вероятно никога. Всяко едно от тях тегли някакви лични данни от телефона. :) На всички съм им забранил всички видове права да дърпат каквото и да било. Петрол, Шел, OMV, EKO - всички пуснаха приложения.

И аз да "чукна чаша по темата".

Света на върви към добра посока. Вече всичко дигитално е "от къде какво да открадна и да го продам". По добре да съм примитивен от колкото с някакви курабийки (cockie) да ми вземат миналото. :)

Вчера с дъщеря ми говорихме по тема лов на дивеч, мен изобща ме няма в тази тема и не съм я обсъждал до сега. Умнофоните ни бяха на масата. Не сме търсили нищо в интернета.

След 10-15 минути си взех телефона и по йутуба почнаха да ми идват видеа за лов на диви прасета и други диви животни. Въпреки че съм изключил всякакви сири'та и гугъл асистенти. Също съм спрял и гугъл всякакви асистенти които да ми включват микрофона без мое съгласие. Смятай какъв живот живеем.

 

 

 

Редактирано от Levcho
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Levcho написа:

И аз да "чукна чаша по темата".

Света на върви към добра посока. Вече всичко дигитално е "от къде какво да открадна и да го продам". По добре да съм примитивен от колкото с някакви курабийки (cockie) да ми вземат миналото. :)

Вчера с дъщеря ми говорихме по тема лов на дивеч, мен изобща ме няма в тази тема и не съм я обсъждал до сега. Умнофоните ни бяха на масата. Не сме търсили нищо в интернета.

След 10-15 минути си взех телефона и по йутуба почнаха да ми идват видеа за лов на диви прасета и други диви животни. Въпреки че съм изключил всякакви сири'та и гугъл асистенти. Също съм спрял и гугъл всякакви асистенти които да ми включват микрофона без мое съгласие. Смятай какъв живот живеем.

 

Тооо...това се случва и с умните телевизори отдавна... :) Даже бяха изгърмяли Самсунг, мисля, че можело да позволят на "трета" страна да те подслушва през цялото време, докато ТВ-то е изключено ;) 

Това, което казваш е много старо, отдавна работят така рекламите. Подобно на това, което казваш, преди месец бях отворил фейсбука на телефона, а кучето лаеше и както си ходех чувам адския резонанс от телефона (чуваше се през говорителчето, сякаш съм набрал някой и ми говори, ама чувах кучето да лае от говорителчето на телефона). Затворих фейсбука и всичко спря. Пуснах го пак - същото, лае си от "микрофона"/говорителчето. :) После реклами за кучешки тъпотии, които не искам изобщо... 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, дрЮтру :D Слушкат, при това на воля. То и Windows-а, за тия които го ползват, слушка и репортува непрекъснато. И няма не искам, няма нИдей.

Та, не случайно, масово големите фирми забраняват на работещите от къщи да водят служебни разговори в стая с Алекса, Сири и производните им. 

И, по темата със следенето, си купих една китайска камера за наблюдение, която няма начин да и кажеш да не праща видеата в Китай ;) Е, начин се намери, горката камера си седи без интернет :D 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Преди 5 часа, Levcho написа:

И аз да "чукна чаша по темата".

Света на върви към добра посока. Вече всичко дигитално е "от къде какво да открадна и да го продам". По добре да съм примитивен от колкото с някакви курабийки (cockie) да ми вземат миналото. :)

Вчера с дъщеря ми говорихме по тема лов на дивеч, мен изобща ме няма в тази тема и не съм я обсъждал до сега. Умнофоните ни бяха на масата. Не сме търсили нищо в интернета.

След 10-15 минути си взех телефона и по йутуба почнаха да ми идват видеа за лов на диви прасета и други диви животни. Въпреки че съм изключил всякакви сири'та и гугъл асистенти. Също съм спрял и гугъл всякакви асистенти които да ми включват микрофона без мое съгласие. Смятай какъв живот живеем.

 

 

 

Как па никой не се сети да почете на телефона си Камасутра , да го видим тоя гявол Ютуб какво ще пусне после ?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си взех пластика от Екото. Касиерката бая се дърпаше, ама я даде накрая. И си помислих, ся има да се кокоря с тези малки цифрички. Приложението на еко поиска достъп до камерата и директно сканира картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

 

 

Как па никой не се сети да почете на телефона си Камасутра , да го видим тоя гявол Ютуб какво ще пусне после ?

Ще четат от телефона... ай ся. Те ората направо игралната версия гледат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, shaft написа:

Пластиките искат да ги забранят навсякъде. Наскоро зареждах някъде, ама не помня къде беше (дали беше OMV или Shell), показвам пластиката от портфейла и касиерката вика "о, тези вече не са валидни, нямам с какво да я сканирам, трябва ви приложение да си свалите, ако искате свалете го сега, ще изчакам" - отзад гледам трима души за мен и се отказах много бързо от отстъпки, точки, тъпотии... 

Вече имам 3-4 приложения на телефона, които няма да отворя вероятно никога. Всяко едно от тях тегли някакви лични данни от телефона. :) На всички съм им забранил всички видове права да дърпат каквото и да било. Петрол, Шел, OMV, EKO - всички пуснаха приложения.

 

В такъв случай може би като компромисен вариант - празен телефон без сим карта, без вкарване на никакви профили и контакти, само с качени съответните приложения. Последните могат да бъдат свалени/инсталирани и от места различни от Гугъл плей (поне за ОМВ и Еко излизат приложенията им).

 

Преди 10 часа, Levcho написа:

И аз да "чукна чаша по темата".

Света на върви към добра посока. Вече всичко дигитално е "от къде какво да открадна и да го продам". По добре да съм примитивен от колкото с някакви курабийки (cockie) да ми вземат миналото. :)

Вчера с дъщеря ми говорихме по тема лов на дивеч, мен изобща ме няма в тази тема и не съм я обсъждал до сега. Умнофоните ни бяха на масата. Не сме търсили нищо в интернета.

След 10-15 минути си взех телефона и по йутуба почнаха да ми идват видеа за лов на диви прасета и други диви животни. Въпреки че съм изключил всякакви сири'та и гугъл асистенти. Също съм спрял и гугъл всякакви асистенти които да ми включват микрофона без мое съгласие. Смятай какъв живот живеем.

 

 

При мен се беше случила подобна ситуация в още по-фрапиращ вариант: Спирам веднъж да зареждам на бензиностанция и забелязвам, че гумената връзка, която държи капачката на резервоара към гърловината е скъсана. Веднага се зачудих дали може да се намери и купи отнякъде като резервна част без да сменям цялата капачка. Но понеже не ми беше топ приоритет, не бях правил веднага нищо по въпроса... След ден-два не щеш ли в рекламите, дето ми вървят като спам на пощата от алито се появява ей тъй от нищо точно тази гумена връзка, която търсех, но за която нито бях говорил с някого, нито бях правил каквито и да било дейности с телефона, тъй че да му подскажа за тази моя моментна необходимост... Неведоми са пътищата, както е казал класикът.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Peter_CLX написа:

нито бях говорил с някого, нито бях правил каквито и да било дейности с телефона, тъй че да му подскажа за тази моя моментна необходимост... Неведоми са пътищата, както е казал класикът.

Това е функцията Google Mind Control ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Peter_CLX написа:

В такъв случай може би като компромисен вариант - празен телефон без сим карта, без вкарване на никакви профили и контакти, само с качени съответните приложения. Последните могат да бъдат свалени/инсталирани и от места различни от Гугъл плей (поне за ОМВ и Еко излизат приложенията им).

 

Късно е.... веднъж, когато си си взел първия смартфон, преди ХХ години - тогава всичко е приключило. Един смартфон да има около тебе - това е достатъчно. :) Всички теглят всичко навсякъде...

При спрян Bluetooth, NFC, GPS, Wifi и всички видове такива безжични, когато се съберем за повече от 15-20 мин непознати хора /които не са ми в "приятели" или в контактите/ на едно място - после приложенията ме питат "познаваш ли ги" по социалните мрежи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш включени мобилни данни. Оттам локацията, едни хора на една локация х време, оттам ти познаваш ли?

Другото е да се появяваш на заден план на нечие селфи и да те разпознават. Аз нямам фб и нямам спам ти познаваш ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ID A написа:

Имаш включени мобилни данни. Оттам локацията, едни хора на една локация х време, оттам ти познаваш ли?

Другото е да се появяваш на заден план на нечие селфи и да те разпознават. Аз нямам фб и нямам спам ти познаваш ли? 

 

Тошко така :) За съжаление ми трябва за работа, иначе няма да имам и аз... не ползвам социални мрежи с идеята с която ги ползват хората... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мобилните данни НЕ дават локация на никоя социална мрежа. Дори ченгетата получават локацията с поне 12 часа закъснение, освен специално следените. 

Но, пуснати мобилни данни + пуснат GPS на телефона и Андроидчо докладва. Всъщност, дори да не са пуснати мобилните данни, щом работи GPS рано или късно Андроидчо докладва къде си бил. Примерно, като се закачиш на WiFi.

И не е само Андроидчо де. iOS също докладва. Микромеките пък само ДНК-то ти не докладват. Та всяко устройство с GPS си докладва на воля. 

И, сега се присетих, докладва не само по GPS, но и всички мобилни клетки които е видяло, WiFi мрежи, Bluetooth устройства и т.н. и т.н. Т.е. всичко, което може да даде идея къде и с кого си бил в близост. Свиквайте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно верно :) Това е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Примерно, като се закачиш на WiFi.

Ами аз като никога не включвам уйфи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.