Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

преди 28 минути, Izolini написа:

Ами аз като никога не включвам уйфи?

 

Рано или късно се активира правилното протоколче и се теглят нещата :) Аз пък наскоро джитках по чужбинско и не бях ползвал GPS на телефона, ама съм ползвал мобилните данни - ами...гугъл мапс-а знаеше къде съм ходил и къде съм минавал, по кой път и т.н.   Google Maps Timeline и си зяпаш... Не ми е трябвал GPS, ама има история:

 

image.png.835ca4087e144010e02ea7171a1bc3ae.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, това много е яко, чукна в Гугъл карти, да видя нещо и ми изкача: "Христо, ето хронологията на Вашите пътувания."

И гледаш подробно всичко - изминато разтояние, час на тръгване и пристигане, време на придвижване и посетени локации.

И най-нагло, много са сладки, любезно ме питат: "За тази отсечка нямаме достатъчно данни, там ли бяхте?"?

 

При мен GPS, wi-fi и мобилни данни са включени постоянно, не ме бърка кой гледа, не е нещо, дето ще ме разтревожи.?

Редактирано от РусенскоВарено
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.10.2023 г. at 14:35, shaft написа:

 

Рано или късно се активира правилното протоколче и се теглят нещата :) Аз пък наскоро джитках по чужбинско и не бях ползвал GPS на телефона, ама съм ползвал мобилните данни - ами...гугъл мапс-а знаеше къде съм ходил и къде съм минавал, по кой път и т.н.   Google Maps Timeline и си зяпаш... Не ми е трябвал GPS, ама има история:

 

image.png.835ca4087e144010e02ea7171a1bc3ae.png

Венци Assisted GPS служи за това. Работи с ГСМ антените. От там взима приблизителни координати. Без да пуснем никакви интернет връзки и ГПС'и, технологията пак те засича и ти продава данните на търгашите.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дано , ама надали ЦЪК .. поредния път , когато обещават за този бонус-малус (изрично проверих три пъти датата на публикацията) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, The Best Forman написа:

А дано , ама надали ЦЪК .. поредния път , когато обещават за този бонус-малус (изрично проверих три пъти датата на публикацията) :)

Пак няма да тръгне, споко. Не са готови още :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми е интересно за какъв период от време назад, ще се вземат данни, на чиято база да започнат да калкулират тези бонуси/малуси. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мики Маус системата няма как да заработи. Или ако заработи, ще е за кратък период от време. Не можеш да търсиш отговорност от автомобил, а ГО се сключва на автомобил. От друга страна, ГО няма да започне да се сключва на шофьор, защото в България има 1 млн. повече МПСта от шофьори. Демек няма шанс да си прережат гърлото ЗКтата.

 

Да не говорим, че чисто системно КАТ са на черешата. В момента обжалвам няколко е-фиша за скорост. Едно от доказателствените искания, които търсят съдилищата е справка за предишни нарушения на водача. По делото на единият ми фиш изпращат, че това е единственото нарушение, което някога съм извършвал. По делото на втори фиш изпращат пълна история от както имам книжка до днес. Демек дори това не е унифицирано като хората.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали някой знае откъде мога да намеря микрофон с оем номер 3B0035711B?

Това е микрофона използван още от Октавия 1 до може би Октави 3. За след това не съм сигурен дали още е същия.

И друго 2.5 мм моно жак мъжки.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за микрофона, но жакове можеш да си поръчаш от тези: https://elimex.bg/products/find?phrase="жак 3.5"&page=1

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мастър Иво, микрофонче: ?

 

https://www.skoda-parts.com/spare-part/3b0035711b-microphone-skoda-43508.html

 

В раздела на сайта на Шкода България за резервни части излизат два артикула с този код. Нямат наличност, но едно ходене до ЕТ Тотлебен и поръчка при Илиян Костов или Жоро Писашки бързо ще ти реши проблема.

 

Screenshot_20231023_032158_Firefox.thumb.jpg.7897b9238b2657c5a66b9d641c039d00.jpgScreenshot_20231023_032241_Firefox.thumb.jpg.4010a64088bb603314b42fccf9a76675.jpg

 

Отделно, ама да стане поне 08:00ч., ще питам и едно приятелче, дето внася всичко за ВАГ, БМВ и Мерцедес, каква е цената и срока за доставка при него за микрофончето.?

 

Поздрави.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Ице. Май ще пробвам с алито. Не съм сигурен доколко ще пасне с полу оригинална инсталация ( оригинално радио и неоригинален блутуут за него).

Иначе явно са едни и същи. То и централния плафон с решетката, където стоят микрофоните на всичките вагове  е почти без промяна. Интересно, че последната версия е по-евтина от по-старата, а навсякъде ги дават взаимно заменяеми, вкл. и в твоя линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От няколко месеца дебна за Супърб 3, 2.0 tsi.

 

Някой може ли да ми обясни защо кола на 5г. и 80К километра, която е преди фейслифта, струва само с 10К по-малко от чисто нова, фейслифт. При еднакво оборудване и мотори ?!

Втора ръка

https://m.mobile.bg/details/11673625034058204

Ценова листа на Еура Тек:

 

 

Другите екземпляри са по-евтини, но пак ми изглеждат неадекватно скъпи за 4-5-6-7 годишни коли...

Screenshot_20231107_194843_Drive.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 280 преди фейслифта този от обявата - мисля,че е различен със сегашния 280/272. Нещо с клапаните имаше и съответно впръскването. И произтичащите последствия от това. В детайли не мога да коментирам, защото не помня. Но има писано из нет-а. А новите в момента са с 20% надолу - махат ДДС-то, че съвсем скоро приключва това поколение на Супърб-а и мятат 4-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че има съществена разлика между 272 и 280. Не съм се и заравял да търся сериозно. И да, ясно е, че има отстъпка, ама се предполага, че като продаваш нещо, трябва да познаваш "конкуренцията" :) Все пак мисля, че им поставят тотално неадекватни цени...
Аз ще си чакам сив (компромисно бял) седан, да е с кожляк вътре, по възможност тъмен и...друго горе долу не ме вълнува. Естествено да не го е карало прасе преди мен... :)

Нави-то квото и да е, бат Г. Церовски ще му бухне Андройд така или иначе :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо ама цените се определят от пазара в настоящия момент. Както каза колегата далаверата свършва. Идва новият Фейслифт който за мен си е фейслифт и там цената ще с поне още едни 20+15% нагоре и тогава колата на продавача ще е със съвсем адекватна та даже изгодна цена а е възможно и да я коригира нагоре. Инак аз пък се чудя на въпроса защо се продавала кола почти на цената за която се е купила преди 5 години. Ми защото сега колите са с едни 25-30% по скъпи. Все едно да питаш защо апартамента на дядо сега се продава 20пъти по-скъпо отколкото го е купил. Конкретно всичко което идва от чужбина е леш. Всичко е с въртяни километражи и ако искаш евтино се хвърляй там и се кръсти да изтеглиш по-малко късата клечка. Ако искаш добра кола наблягай на коли купувани от тук със сервизна история и малко километри които разбира се че са скъпи. Само на запад тъпаците подаряват хубави коли за без пари. Ако не искаш да пълниш гушата на някой (по твоята логика) се напъни с едни 10хилки отгоре и си поръчай нов супърб сега, и след пет години ще мислиш като мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, между другото, в момента цените са доста съблазнителни ако човек има лев. Новото поколение е малко по изразен фейслифт с някоя интериорна по-голяма промяна...и скопени двигатели. Ако човек иска добре работеща (почти идеална) съвкупност от моторизация и оборудване в Супърб - последния влак е това (за нов автомобил). За мен лично би било много примамливо ако търсех такъв.

 

@sauber, какъв бюджет си подготвил ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, silent написа:

Не че нещо ама цените се определят от пазара в настоящия момент. Както каза колегата далаверата свършва. Идва новият Фейслифт който за мен си е фейслифт и там цената ще с поне още едни 20+15% нагоре и тогава колата на продавача ще е със съвсем адекватна та даже изгодна цена а е възможно и да я коригира нагоре. Инак аз пък се чудя на въпроса защо се продавала кола почти на цената за която се е купила преди 5 години. Ми защото сега колите са с едни 25-30% по скъпи. Все едно да питаш защо апартамента на дядо сега се продава 20пъти по-скъпо отколкото го е купил. Конкретно всичко което идва от чужбина е леш. Всичко е с въртяни километражи и ако искаш евтино се хвърляй там и се кръсти да изтеглиш по-малко късата клечка. Ако искаш добра кола наблягай на коли купувани от тук със сервизна история и малко километри които разбира се че са скъпи. Само на запад тъпаците подаряват хубави коли за без пари. Ако не искаш да пълниш гушата на някой (по твоята логика) се напъни с едни 10хилки отгоре и си поръчай нов супърб сега, и след пет години ще мислиш като мен.

 

Това, че пазара определя цените по принцип е вярно. И хипотезата се срива като видиш, че част от екземплярите, за които говоря се продават от 8-9 месеца. Мисля, че това е доста, ама доста дълъг период за да продадеш автомобил.

Другото за което пишеш няма никаква логика. Първо, тези коли с всеки изминал ден стават все по-стари и с по-голям пробег (ако се карат). И второ, няма как след автомобил Х да има още два модела (един фейслифт като него и един чисто нов) и той да си повиши цената, защото последното ще е по-скъпо. Аз такова явление не съм виждал в абсолютно никоя сфера. Освен това филма с инфлацията приключи в голямата си част.

Та въпроса ми не беше в стил оплакване, че е много скъпо и не мога да го купя, а се чудех как се рационализира уравнението:

Кола Х на 5 години и 80К километра - 65 000 лв.
Кола Y чисто нова на 0 километра - 75 000 лв.

Тука хич не слагам в уравнението, че ако си пусна лизинг на чисто нова кола процента ще е един, а на тази втора ръка ще е минимум двоен. Просто се чудя кой ще направи сметката, че иска за 5 годишен период да пести по 150 лв. на месец, срещу което ще купи нещо на 5г. вместо чисто ново.

 

преди 52 минути, zloQQ написа:

 

 

@sauber, какъв бюджет си подготвил ако не е тайна?

 

Нямам фиксиран, по-скоро си чакам моята да се появи. Но ако трябва да хвърля боб, ще кажа, че 40К ми се струват справедлива цена.  Мърдане с по 5-6К ми е все тая, защото както съм казвал и преди - най-мразя кола да сменям. Съответно давам парите с ясното съзнание, че са за кола, която ще търкалям 5-6 години. Пък може и повече ако не ми създава ядове. Не виждам след такъв Супърб какво ще ми се предложи, че да ме съблазни. Има всички нужни за мен екстри, даже бая повече от колкото ми трябват. Прави 0до100 под 5сек. Широка е, удобна е, мога да я паркирам където си искам без да се притеснявам, че ще изчезне. Има нормални разходи по поддръжка и т.н.
Аз не виждам следващото поколение автомобили да се появи преди 2030г. С това имам предвид в него да са внедрени екстри и технология, които са коренно различни от на текущите автомобили. По мойте разбирания, текущото поколение започна около 2015г. Например с мега умните и добри фарове, дигитални кокпити и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.