Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Е, нервите няма да оправят положението :( Супер е гадно, дано се оправиш по-бързо, че в това време ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенекеджийте ми са царе :) Утре вечер ще се прибирам с нея (до офиса са ми).

 

Между другото каква е нормалната цена за боядисване на детайл към момента? Аз ходя само при тези момчета от може и повече от 10г. вече. Последните 5-6г. нямам абсолютно никакви наблюдения за цени. Едно време, преди не малко години, взимаха по 140 лв. на детайл. Като съм го споделял с други хора, казвали са, че е скъпо. Но никога не съм имал каквато и да е забележка към работата им. Ако е имало изненади, винаги са били приятни. А и да не говорим, че в текущият случай им се обадих 10минути след удара и им казах "В понеделник в 0930 я оставям, искам вторник вечерта да я взема", отгорова беше "Ще я направим". Съответно на база на тия факти, не съм си помислял да ги сменям. Ама чисто информативно, как вървят цените?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

Миналият понеделник си вкарах колата за боя - четири детайла. Плюс полиране на фарове и още няколко дребни козметични процедури. Колата стоя четири дни, бачкаха я яко. В четвъртък вечерта си я взимам. Карам си, слушам си музика, радвам се, че е направена. Мисля си как утре сутрин ще отида да я измия и да я снимат в Алианц. Буквално 10минути след като излезнах от вратите на сервиза:

 

https://streamable.com/vt3zv5

 

И току що пак я вкарах - полиране на ляв фар, преден ляв калник и предна броня пак боя... 

 

 

...всичките са ти такива... цялата ти работа е такава :D Запомни, че сивата кола не се вижда в лошо време - става невидима. Вече си правиш колекция на връщачи - и онова в мола... :D 

 

преди 11 минути, sauber написа:

Тенекеджийте ми са царе :) Утре вечер ще се прибирам с нея (до офиса са ми).

 

Между другото каква е нормалната цена за боядисване на детайл към момента? Аз ходя само при тези момчета от може и повече от 10г. вече. Последните 5-6г. нямам абсолютно никакви наблюдения за цени. Едно време, преди не малко години, взимаха по 140 лв. на детайл. Като съм го споделял с други хора, казвали са, че е скъпо. Но никога не съм имал каквато и да е забележка към работата им. Ако е имало изненади, винаги са били приятни. А и да не говорим, че в текущият случай им се обадих 10минути след удара и им казах "В понеделник в 0930 я оставям, искам вторник вечерта да я взема", отгорова беше "Ще я направим". Съответно на база на тия факти, не съм си помислял да ги сменям. Ама чисто информативно, как вървят цените?

 

У "пернишко" 150лв на детайл и няма никакви ядове - цена от преди година и половина. Перфектна работа, като за ненормални (такива като мен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, shaft написа:

...всичките са ти такива... цялата ти работа е такава :D Запомни, че сивата кола не се вижда в лошо време - става невидима. Вече си правиш колекция на връщачи - и онова в мола... :D 

 

 

У "пернишко" 150лв на детайл и няма никакви ядове - цена от преди година и половина. Перфектна работа, като за ненормални (такива като мен).

 

Онова не беше в мол-а, а на паркинга на Фантастико драгалевци :D Иначе да, тоя ми е вторият връщач, бях забравил за първият случай :D

 

Цената от преди година и половина според мен я забрави. Преди грубо същото време правих при тия момчета. Към момента е точно +100 лв. на детайл...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

Между другото каква е нормалната цена за боядисване на детайл към момента?

200-250 лв. на детайл. Зависи от мастора. :)

 

Преди 1 час, sauber написа:

Към момента е точно +100 лв. на детайл...

?

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставих колата вчера сутринта в 0930. Вече е оправена, измита, снимата от застрахователя и... обмислям да мина да я прекръсти някой поп довечера.

 

20231128_150029.jpg

  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, sauber написа:

Оставих колата вчера сутринта в 0930. Вече е оправена, измита, снимата от застрахователя и... обмислям да мина да я прекръсти някой поп довечера.

 

20231128_150029.jpg

По-безопасно е да повикаш попа на място, че знаеш ли какво може да и се случи по пътя до църквата... ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе гледам картинки тук, чета...и си мисля: Сашо, да взема да ти дам моята за седмица-две? Или няма да спиш през това време (ко беши: все едно е по таван) и ще ме напердашиш предсрочно или ще ми я върнеш изпъната по конец защото не са ти издържали нервите ? Изкушавам се да пробвам?

М/у другото за цена за боядисване на детайл вече е малко субективно да се говори - пазарят се бояджиите. А и от детайл до детайл има разлика - едно е моят заден капак, друго е на някое Волво С30, трето на F150. А и разните бои са си башка - за моето кафяво със ситна оранжева перла ми искаха 130лв. само за елемента над стъклото на задната дясна врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз обичам колата ми да изглежда добре и се старая, но не съм чак толкова крайно педантичен. Цената, която на мен ми обявиха 2 севиза преди ~ година и пловина беше 250лв на детаил, та не знам към днешна дата как е при тях или на други места, но инфлацията се усеща сериозно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро (1-2 месеца) си говорих с един човек (автобояджия) в София, сподели че цените започват от 250лв на детайл. Поздрави :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.11.2023 г. at 18:17, Logrus написа:

Абе гледам картинки тук, чета...и си мисля: Сашо, да взема да ти дам моята за седмица-две? Или няма да спиш през това време (ко беши: все едно е по таван) и ще ме напердашиш предсрочно или ще ми я върнеш изпъната по конец защото не са ти издържали нервите 
 

 

Имаме сделка при едно условие. Ако някъде ме гръмне камера с твоята кола, ще отричам :D

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, sauber написа:

 

Имаме сделка при едно условие. Ако някъде ме гръмне камера с твоята кола, ще отричам :D

 

Някак усещам, че няма да е "ако", а "като" и няма да е "камера", а "всички възможни камери" ? 
Май ще изоставя тази идея и ще тичам до магазина за нова кола - по-малко ще ме боли джоба ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Logrus написа:

Някак усещам, че няма да е "ако", а "като" и няма да е "камера", а "всички възможни камери" ? 
Май ще изоставя тази идея и ще тичам до магазина за нова кола - по-малко ще ме боли джоба ?

 

Баси как ме подценяваш. От Май 2020 до днес имам само две снимки! Всичко останало е от pre-waze, pre-радар детектор и pre-джемър ерата ми :D

Обжалвам 5 в момента (от старият период). Тъй кат гледам шанс имам евентуално една да отпадне :D

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PIIIcoppermine написа:

Имам си Fabia 2 1.4 :)

Честито Саше , със здраве да си се возите и безавариино .. и снимки чакаме (за календара 2025)!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, The Best Forman написа:

Честито Саше , със здраве да си се возите и безавариино .. и снимки чакаме (за календара 2025)!

Срам го е да признае какво е взел ?

 

Иначе и от мен честито и безаварийно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес най-сетне успях да си получа електронния фиш, заради който се регистрирах в системата за сигурно връчвания, но така и не излезе там. Както и да е. Имах работа с паспортен отдел и ми връчиха уведомлението, че имам не връчени постановления, отидох в районното и ... отчаках 45 мин да мине обедната почивка и да си взема "фиша". Е, взех го. 400 лева за 41km/h превишение. Снимали са ме на метри след тоя знак: https://www.google.com/maps/@42.8484115,23.7937097,3a,75y,324.36h,81.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1sUUL35lBlQTqOGDHzGr5gqw!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

Доста долно, защото говорим наистина за разстояние, далеч преди тунела, който е на 650 метра :(

Не се оправдавам, виновен съм си и веднага си платих глобата (280 с промоцията). Просто знам какво се е случило - видял съм ПЪРВИЯ знак 120, вдигнал съм крака от педала на газта и съм оставил колата да намалява на двигател. Само, че следващия знак 100 е след точно 100 (сто метра), и още 180 след него е ограничението 80! И, предвид, че се движа със 138 РЕАЛНИ километра в час, очевидно за под 300 метра съм свалил само 17km/h и са ми честитили. Пак повтарям - в нарушение съм и си го признавам! Просто това е симулация на контрол и превенция, защото с тези разстояния (между знака 120 и знака 100 е 100 метра и между знака 100 и знака 80 е 150 метра, т.е. общо 150 метра за "скок" от 140 на 80) няма как да се спази ограничението без да скочиш на спирачките, което, освен че е неикономично, е и доста опасно. Ама ... чичко милиционер не го интересува да е безопасно, чичко милиционер го интересува да събере едни парички, като симулира една дейност ;)

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, между тези два тунела изобщо не пипам газта, защото пътувам достатъчно често и знам, че просто няма смисъл.

И тези ограничения са нищо, в сравнение с тези на влизане в София по същата магистрала. Там за да свалиш от 140 до 60 по знаците си е на практика екстремно спиране.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Logrus написа:

Срам го е да признае какво е взел ?

 

Иначе и от мен честито и безаварийно ?

Чакай да намеря поне едно позитивно нещо , че да не псувам по Фабия 2. Както днес каза Малкия , в колата има 1 копче . Днес го натиснах и се оказа че заради фолиото за 15 годишни , работят само 3 реотана на стъклото. Същия ден оставих за 30мин колата на парно да се напече и всичкото фолио падна веднага. Това на страничните слезе още докато чаках да вляза на каналите на КАТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PIIIcoppermine написа:

Чакай да намеря поне едно позитивно нещо , че да не псувам по Фабия 2...

Има бе Саше - казват му Евро 4 и втория плюс е на акумулатора ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евро 4, е проблем на новия кмет на София , старата Фабия е евро 3 , но е еко 1 . Същата Фабия, на мой приятел е фейслифт 2005та и е евро 4 Останалото е мой проблем. Старата ми Фабия загрява по - бързо ,по - пъргава е , по - удобна е по - забавна е. Нямат нищо общо . Старата на 3та с преебания актуатор и набиваш газта и става самолет , оставям ги в точка, а новата на 2ра и се молиш да тръгне , тя седи и чете вестник и разглежда рубкирата "малки обяви", преди 3000 оборота още си прави кафето за вестника. Да кажем че ако не бяха ЕКО категориите на кмета , с кеф и усмивка се качвам в ТDI то , с примирение и молби за по адекватна държава, в "чистия" бензин... :(

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


П.с. Вчера на околовръса, като ходихме да прибираме двете коли от Горубляне, набих камшиците на ТDI то, че лява лента беше чиста , Косьо с новата фабия леко остана в точка, ама накрая ме настигна по някое време , явно е бил на 3та ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ти какво очакваш от 86 коня атмосферка? Да се вдига на задни гуми? Като не ти е достатъчно динамична покарай я малко и после Данчо @roodnb шти обЯсни как се сАди 1.8Т ? А па с тоя "голям" багажник колко му е да я минеш на задно със средноразположен мотор - чувАл съм че Фераритата не били скучни?
Човек, карай си я със здраве и не се вкарвай в некви филми - толко си може колицата, ама поне за някоя друга година ще те вкарва в центъра, а и няма турбо за трошене

А това дето Малкият ти е казал за едното копче - това ти е най-малкият проблем. Виж го него, виж Росен от Пловдив - от едни базови модели правят Л&К - мерак само ти трябва.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То имаше и коментари от колеги и приятели и колеги. Колегите казаха - е кво ся вадим TDI то от оная , садим го на тая и си супер , никви ядове! Приятелите казаха - ми кво ся , това е гадно комби , вадя флекса , ей тук го режем и го правим пикап ... :):) Kaто отидох при една Цвети , дето се познаваме от малки , вика - ееее , какво "двигателче" :D:D:D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.