Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

О не. Дистанционно мога да си купя само нещо, което вече съм виждал на живо. А в това приключение да ходя до там не ми се влиза. Всъщност бих се разходил, просто не мога да отделя времето и хамалогията ще ме изнерви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повечето ми познати вземат от Германия дали лично,дали чрез  специализирана фирма включително и аз,която направи връзката с търговеца , оформяне документи, товарене транспорт и регистрация, реално занимавката е само да платиш и да се радваш на новата придобивка 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и до там да го докарам, не знам. Просто в момента не съм на зор и за това го карам лежерно. Ама ако стана на зор, не се знае :D И без това искам да водя детето в музея в Шпайер. Може да отида със самолет и да се върна сухоземно ?

Редактирано от sauber
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.11.2023 г. at 15:03, sauber написа:

Хора, кажете автотапицер в южните райони? Закъсал ми се е левият борд на седалката. Това ми се случва на всички коли поради определени причини. Този е правен един път, може би 2018г. от една дама, която се казва Малина/Малинка. Студиото й беше (може би още е) зад багерите Хитачи на околовръстното. Обаче не мога да й намеря телефон по никакъв начин в нета. Локация в Гугъл също няма. Имам някакъв контакт на един пич Юли/Юлиан, който съм ползвал за Октавията. Популярен е доста, но като му чукна телефона в нета и ми излиза, че вече работи в Гео Милев (преди беше близо до България и Гоце Делчев). Даже май по едно време работеше с тази жена и така стигнах изначало до нея, ама май вече не. Грам не ми се бие път до Гео Милев за да оставя колата, после да се прибера и после по обратният ред...

 

На 13.11.2023 г. at 21:47, zloQQ написа:

Ами дрънни на този Юлиан щом покрай него си намерил каката. Аз също имам да оправям лявата страница на моята седалка, та тъкмо ще дадеш отзив.

 

Най-накрая успях да се чуя с Юлиан. Греда. Човека 95% от времето работи в Германия, прави ретро интериори на автомобили. В България се прибира само за много големи проекти. Препоръча ми https://avtointerior.bg/ , които са в Гео Милев, точно това, което ме притеснява.

Утре ще отида на място да видя дали ще намеря някой зад Хитачи на Околовръстното. Ако не, Гео Милев ще е, ясна е раЛтата...

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, sauber написа:

По другата тема със Супърб тройките. Ето например тука има топ обява. Чуден автомобил, готов за каране, бла бла

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11700053901562811&slink=uga2qa

 

Като сметнеш такси и вноски, които са написали - 142 000 лв. Да, вътре са включени каско и ГО за периода, така че нека извадим 16К. Стават 126 000 лв. Демек за 5г., на автомобил, който струва в момента 75 000 лв., хората бухат 50К лихва/надценка/печалба. Добре ли е? Добре е!

 

Абе аз ли нещо не разбирам, хората ли се друсат?!?!?!

Ако не разбираш , финансовите институции не правят нищо друго , освен пари .. те иначе му казват продукт , но на практика са пари (печалба) , пък ти ако искаш се хващаш на хорцето / пускаш се по пързалката и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.11.2023 г. at 23:13, Logrus написа:

Не е точно в южните райони, но съм ползвал услугите на тези: https://slaviauto.com/
Нямам идея скъпо ли е, не е ли, ама 100 лв. за топка и маншон на скоростен лост (естествена кожа).

Той ми облече волана преди повече от 3 години ~55к км. С естествена кожа и смея да кажа, че не е мръднал и е като фабричен. 140лв беше тогава удоволствието, като му го занесох свален и си го монтирах след това. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, The Best Forman написа:

Ако не разбираш , финансовите институции не правят нищо друго , освен пари .. те иначе му казват продукт , но на практика са пари (печалба) , пък ти ако искаш се хващаш на хорцето / пускаш се по пързалката и т.н.

 

Да де, ама границата между нормална финансова институция, която на лизинг на автомобил слага 2-3-4-5% лихва и "лихвар", който слага 50%, нали... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти па са за нещо толкова нищожно като едната нула ли си? Издребняваш ?
А всъщност - аз не виждам логика в цените на колите втора ръка, независимо кой е продавачът - всичките са безумно завишени, а търсенето вече не е чак такова. Има обаче някаква закономерност - година/цена - колата е 2010, значи цената е 10 бона, 2008 - 8000... и не говоря за хай енд автомобили като Супер Б-то, а за среден клас масовки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, sauber написа:

 

Да де, ама границата между нормална финансова институция, която на лизинг на автомобил слага 2-3-4-5% лихва и "лихвар", който слага 50%, нали... :D

Аз бързам , имам излишни и не ми се чака - кихвам една сума и карам .. в океана освен акули , има и шарани.

Между другото вносителя на Дачия преди години изгоря с една голяма бройка Логан MCV - регистрирали ги , ама като няма кой да ги купи , след две години ги даваха по две за лев :)

преди 12 минути, Logrus написа:

Ти па са за нещо толкова нищожно като едната нула ли си? Издребняваш ?
А всъщност - аз не виждам логика в цените на колите втора ръка, независимо кой е продавачът - всичките са безумно завишени, а търсенето вече не е чак такова. Има обаче някаква закономерност - година/цена - колата е 2010, значи цената е 10 бона, 2008 - 8000... и не говоря за хай енд автомобили като Супер Б-то, а за среден клас масовки

Логиката е , че всичко се връща .. пак ще почна с "имало едно време" , когато колата беше лукс и цел в живота , дойде после едно време , когато някои хора си сменяха по-често колите , отколкото ризите , сега под натиска на малките зелени човечета лукса да имаш и караш кола се връща. Да де , ама на тази индустрия се крепят доста от водещите икономики и те к'во да правят , вместо да ни натискат с ниски цени да сменяме кола вместо съединител , завишават цените за да се поддържат нивата на печалба (аз поне така си обяснявам ситуацията) , а цените на колите втора ръка върви нагоре с цените на новите коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

...някои хора си сменяха по-често колите , отколкото ризите ...

Че аз и сега съм така...не че често сменям колите, просто твърде рядко нося ризи ?

Не съм икономист, но от моята гледна точка цените на новите коли не са скочили чак толкова - запазва се някакво съотношение спрямо доходите на средно статистическият купувач, даже ако отнесеш сегашните цени към сегашните заплати и сравниш цените и заплатите от "едно време" - реално са поевтинели возилата. Което не означава, че нормален човек може лесно да си позволи чисто нов автомобил. И не смятам че е лукс да имаш кола - по-скоро е необходимост. 
Също така "едно време" втора ръка колите бЕха скъпи защото ги нямаше, докато сега пазарът е залят, а цените само растат - това според мен не идва от водещите икономики, а си е чисто печалбарство. 
Силно съм се замислил, че следващата ми ще е от магазина - ще дам едни 50 пари за чисто нова кола, вместо 40 за втора ръка дарак "ноФ внос, от пИнсионирана докторица карана"....само дето почти нищо от новите не ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скочили почти дубъл (за новите) .. аз изплатих 25 пари за кола с някакви екстри , сега за 35-40 получаваш кола с ръчки на прозорците. Същата кола за 25 пари можех да я продам преди две години в Германия за 28-30.

Супърбите преди 5-6 години свършваха на 60 пари , сега започват от 70-80 , а заплатите не съм видял чак толкова да са скочили .. а за гаражите какво да кажем - преди 5-6 години ако вземеш гараж за 20€ казвахме "много скъпо" , сега ако го вземеш за 35-40€ казваме "много евтино".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Logrus написа:

Силно съм се замислил, че следващата ми ще е от магазина - ще дам едни 50 пари за чисто нова кола, вместо 40 за втора ръка дарак "ноФ внос, от пИнсионирана докторица карана"....само дето почти нищо от новите не ми харесва.

 

Нейно превъзходителство жена ми, която познаваш, няколко пъти ми го поставя като казус. И всеки път й обяснявам как някой ти надрасква колата и чакаш месец и половина за сервиз. Или ако нещо се строши, циганията за подмяна по гаранция е до последно, придружена с няколко ходения до някъде. Отделно на това - скъпи застраховки + по-голям шанс да не намериш колата където си я оставил.

 

А това, че от новото почти всичко е мега зле или въобще не ми е по вкуса е друг проблем. Аз съм фен на Тойота до някъде. От гледна точка на надеждност и безпроблемност. Няколко пъти съм се замислял за Камри примерно. И само като го видя вътре и почва да ми се ака...

 

Преди 10 часа, The Best Forman написа:

Супърбите преди 5-6 години свършваха на 60 пари , сега започват от 70-80 , а заплатите не съм видял чак толкова да са скочили .. а за гаражите какво да кажем - преди 5-6 години ако вземеш гараж за 20€ казвахме "много скъпо" , сега ако го вземеш за 35-40€ казваме "много евтино".

 

Моят дъртак като го купих беше на 10г. Най-големият мотор с всички екстри за това поколение. Струваше 7500 лв. В момента десетгодишен Супърб с най-големият мотор и всички екстри е 25000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

А това, че от новото почти всичко е мега зле или въобще не ми е по вкуса е друг проблем. Аз съм фен на Тойота до някъде. От гледна точка на надеждност и безпроблемност. Няколко пъти съм се замислял за Камри примерно. И само като го видя вътре и почва да ми се ака...

И аз гледам на изток, ама не точно Япония - Хюндай/Киа. 
Например един Хюндай Стариа ще ми се лепне кат' плесница у лице, ама са малко нещо надбюджетни за сега ?

staria.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, sauber написа:

.... И всеки път й обяснявам как някой ти надрасква колата и чакаш месец и половина за сервиз. Или ако нещо се строши, циганията за подмяна по гаранция е до последно, придружена с няколко ходения до някъде. Отделно на това - скъпи застраховки + по-голям шанс да не намериш колата където си я оставил.

 

А това, че от новото почти всичко е мега зле или въобще не ми е по вкуса е друг проблем. .

Честно казано не съм имал кой-знае какви проблеми със застрахователите и отремонтирането на гаранционен автомобил. Да, налагало се е да чакам две-три седмици за да вземат колата за боя, но не е стояла при тях, а си я карах.

И, за щастие, не ми се е налагало да сменям детайли по гаранция, но от опита със след гаранционния сервиз не смятам, че ще има драма откъм време. Е, очаквам, че за някои гаранционни детайли ще се опъват от представителството, но това си е част от играта :(

 

А за последното, за съжаление, съм много съгласен. Октавията изкара до 180к км и 10 години само със смяна на консумативи и два тампона на двигателя. Супърба вече има сменени предни биалетки, дюза за AdBlue, предни амортисьори, а в листата чакат задни биалетки и задни амортисьори. Просто новото го правят да изкара гаранцията и след това - оправяй се ;) 

И, не на последно място, дизайнерите плескат едни грозни телевизори, които все едно са забравили и просто са плеснали в последния момент в купето. Неестетично, не функционално, неудобно, грозно ...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, РусенскоВарено написа:

Вече не е "Новото си е ново" а "Тва новото, много сложно, бре".?

Като са ти сложни , погледни на североизток .. знаеш ли колко базови Лади и Москвичи очакват някой да ги купи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, sauber написа:

 

Нейно превъзходителство жена ми, която познаваш, няколко пъти ми го поставя като казус. И всеки път й обяснявам как някой ти надрасква колата и чакаш месец и половина за сервиз. Или ако нещо се строши, циганията за подмяна по гаранция е до последно, придружена с няколко ходения до някъде. Отделно на това - скъпи застраховки + по-голям шанс да не намериш колата където си я оставил.

Не е баш тъй .. откъм паркинг щети имам доста , но само първата ме вбеси. Моита специално (да чукна на дърво) е ходила в сервиз само за обслужване , за гаранционна подмяна на скоростния лост (кожената топка) , въобще не се опъваха. Колкото до отстраняване на щети по боята , ЕураТек въобще не съм се занимавал .. избрах си сервиз и си комуникирах само с тях , а лелката от ЕураТек само мрънкаше като ходих да подписвам протокола , ама на нея това и е работата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.11.2023 г. at 9:21, Logrus написа:

И аз гледам на изток, ама не точно Япония - Хюндай/Киа. 
Например един Хюндай Стариа ще ми се лепне кат' плесница у лице, ама са малко нещо надбюджетни за сега ?

staria.jpg

 

Аз много се бях засилил по Киа. Първо гледах тия дето ги вкарват от Корея. К7-8-9 (нещо не съм им хванал спатиите още). Но горещо ме посъветваха да не влизам в тоя филм. Колите изглеждат ок, но са за "напретенциозни чичаци". Демек не стават за мен. Имам още малко до чичак и съм претенциозен :D После гледах Спортидж, защото новата много ме кефи на външен вид. Тя и вътрешно ме кефи. Като изключим факта, че кола 2023г. няма безжичен кар плей, много беше ок от към глезотии, вървеж, цени, разходи и прочие. Но... карах и не я почувствах да е моята кола.

 

На 18.11.2023 г. at 11:54, PRR написа:

Честно казано не съм имал кой-знае какви проблеми със застрахователите и отремонтирането на гаранционен автомобил. Да, налагало се е да чакам две-три седмици за да вземат колата за боя, но не е стояла при тях, а си я карах.

И, за щастие, не ми се е налагало да сменям детайли по гаранция, но от опита със след гаранционния сервиз не смятам, че ще има драма откъм време. Е, очаквам, че за някои гаранционни детайли ще се опъват от представителството, но това си е част от играта :(

 

 

Тука по-скоро аз си имам някакви психически проблеми :D Моята кола като е надраскана, имам чувството, че е обърната по таван. Не мога да търпя. Миналата седмица си подпрях задния капак на един чеп на дърво, точно емблемата центрирах. Колата е снимана и днес (четири дни по-късно) вече влиза да я боядисват. Експедитивност, за която нямам шанс при други обстоятелства... 

Другата гледна точка обаче е Супърба на кръсника на хлапето ми. Човека 2020 си взе ЛК по моя препоръка. И като цяло много си я харесва, но... колата до средата на 2022г. беше ходила 4 пъти на репатрак до Еуратек, защото нещо й умираха тоците. И след всяко ходене му се казваше, че "тоя път вече е оправена". И той е шах мат, няма кво да прави. На мен това ако ми се случи, още на вторият път ще съм зачеркнал гаранцията и ще съм им теглил една.

Знаеме и за цирковете с кривите дискове на първата 3ка преди фейслифта. И как не искаха да ги сменят по гаранция, докато някой не се разбуча на чехите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, sauber написа:

 

Аз много се бях засилил по Киа. Първо гледах тия дето ги вкарват от Корея. К7-8-9 (нещо не съм им хванал спатиите още). Но горещо ме посъветваха да не влизам в тоя филм. Колите изглеждат ок, но са за "напретенциозни чичаци". Демек не стават за мен. Имам още малко до чичак и съм претенциозен :D 

Има нещо такова за К5 и К7, за К9 нямам наблюдения.

А като за калпазани, като теб, има Стингър -3.3 бензинов битурбо, 370к.с., AWD.... ?

 

Аз не гледам жипки - не ги харесвам, комбитата са все малки (дали Кия Оптима, Сиид или Хюндай I40 все ми малеят), така че за мен ван, па нека е пенсионерски  https://www.auto-data.net/bg/hyundai-staria-3.5-smartstream-mpi-v6-272hp-automatic-8-seat-45596 ?

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Logrus написа:

Има нещо такова за К5 и К7, за К9 нямам наблюдения.

А като за калпазани, като теб, има Стингър -3.3 бензинов битурбо, 370к.с., AWD.... ?

 

Аз не гледам жипки - не ги харесвам, комбитата са все малки (дали Кия Оптима, Сиид или Хюндай I40 все ми малеят), така че за мен ван, па нека е пенсионерски  https://www.auto-data.net/bg/hyundai-staria-3.5-smartstream-mpi-v6-272hp-automatic-8-seat-45596 ?

 

На теб ти трябва американски пикап. Хем за лично, хем да работиш, хем живееш по чукарите :D Ако си вземеш, каубойската шапка и truck nuts-а са от мен :D

 

Междувременно моята баба е полугола:

 

20231120_125845.jpg

20231120_125829.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има намаление, цели 20%, на всички артикули на сайта на kopacek.com, бивш superskoda.com.

 

Намалението важи от днес, Петък - 24 Ноември, до 23.59ч. в Понеделник - 27 Ноември.

 

За да използвате отстъпката, е нужно при завършването на поръчката да въведете код BLACK20 в полето за отстъпки или подаръчни ваучери и отстъпката ще се приложи автоматично.

 

Поздрави.

 

Screenshot_20231124_191921_ABVbg.thumb.jpg.d4636e2f9b57528e5e2ef9387e42c2eb.jpg

Screenshot_20231124_201528_Firefox.thumb.jpg.2223d01360bfbb85ee7defcceac05922.jpg

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналият понеделник си вкарах колата за боя - четири детайла. Плюс полиране на фарове и още няколко дребни козметични процедури. Колата стоя четири дни, бачкаха я яко. В четвъртък вечерта си я взимам. Карам си, слушам си музика, радвам се, че е направена. Мисля си как утре сутрин ще отида да я измия и да я снимат в Алианц. Буквално 10минути след като излезнах от вратите на сервиза:

 

https://streamable.com/vt3zv5

 

И току що пак я вкарах - полиране на ляв фар, преден ляв калник и предна броня пак боя... 

 

 

Редактирано от sauber
  • Объркан съм 2
  • Несъгласие 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, верно ли ? :( Мен ми се размина подобно вчера, че успях да освиркам аВдитУ, преди да влезе при мен ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, PRR написа:

Ееее, верно ли ? :( Мен ми се размина подобно вчера, че успях да освиркам аВдитУ, преди да влезе при мен ...

 

 

То и аз почнах да свиря като видях светлините за задна, ама както каза човека "Аз чух, че някой свири, ама не знаех от къде" :D

В първият момент страшно много се нервирах, но после се сетих, че това не ми е рекорда. Рекорда ми беше още с Октавията. Изкаравам я от същият сервиз и след около 200 м. шофиране, жената на един колега спря в току що боядисаната задна броня :D

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.