Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Преди 5 часа, PIIIcoppermine написа:

Семейството утре се събира в Хотел Морени на Витоша , аз съм казал, че няма да ходя. Ако все пак реша да тръгна пътя е 13 км дупки и сняг с изкачване. Имам 2 опции фабиа 1.9 тди с гуми карани лято и зима на 4 год или фабия 1.4 умреляк , и двете коли са със зимни незнайни, вие с кое бихте тръгнали , в предвид че горе се хвърля само пясък и има яко сняг и дупки..?

Саше , проф. Мутафчийски каза - да не излиза!

В краен случай (ако нямаш избор) , провери разписанието на автобус 63 ;)

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Саше , проф. Мутафчийски каза - да не излиза!

В краен случай (ако нямаш избор) , провери разписанието на автобус 63 ;)

Точно това му препоръчах и аз. Другия вариант е пеша, ако нямаше проблем с ходовата част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, The Best Forman написа:

Саше , проф. Мутафчийски каза - да не излиза!

В краен случай (ако нямаш избор) , провери разписанието на автобус 63 ;)

Реших да си седя у нас , няма какво да се бутам нагоре по онея чукари , на 24ти и пътна помощ няма да дойде. Автобуса е само до обяд , а вечерта съм сам войн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, b3lq7a написа:

По скоро от ГТП ги взимат. Там си даваш лична карта и телефонен номер! 

Нямам ПТП, но пък имам регистрации на доста места. Телефона вече не е проблем да ти го намерят, както и да ти пратят известието по Viber/SMS и т.н. Но, поправете ме, ако греша, това не означава, че е връчено! Трябва да отвориш портала за сигурни връчвания (примерно) за да се смята за връчено. Т.е. на този етап просто те информират, че имаш нещо, но реално не ти го връчват. 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е така във Viber:

 

*МВР:*

Уважаема/и госпожо/господине,

С настоящото Ви уведомяваме, че в системата на МВР е регистрирано нарушение по Закона за движението по пътищата за:

  ✓ *МПС с регистрационен номер:*

  ✓ *Дата на нарушението:*

  ✓ *Вид на документа:* Електронен фиш

  ✓ *Серия:* 

  ✓ *Документ №:*

  ✓ *Дължима сума:*

Подробна информация за установеното нарушение може да получите по сигурен начин на https://edelivery.egov.bg/s?returnUrl=%2fTickets%2fOpen%2f5019404

Глобата може да заплатите на следния адрес: https://e-uslugi.mvr.bg/services/kat-obligations....

Реално, през Viber, email и sms - само те известяват за нарушението, а се счита за връчено, когато отвориш линка от съобщението, който е към портала за сигурно връчване.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

При мен е така във Viber:

 

*МВР:*

Уважаема/и госпожо/господине,

С настоящото Ви уведомяваме, че в системата на МВР е регистрирано нарушение по Закона за движението по пътищата за:

  ✓ *МПС с регистрационен номер:*

  ✓ *Дата на нарушението:*

  ✓ *Вид на документа:* Електронен фиш

  ✓ *Серия:* 

  ✓ *Документ №:*

  ✓ *Дължима сума:*

Подробна информация за установеното нарушение може да получите по сигурен начин на https://edelivery.egov.bg/s?returnUrl=%2fTickets%2fOpen%2f5019404

Глобата може да заплатите на следния адрес: https://e-uslugi.mvr.bg/services/kat-obligations....

Реално, през Viber, email и sms - само те известяват за нарушението, а се счита за връчено, когато отвориш линка от съобщението, който е към портала за сигурно връчване.

Изглежда ми супер удобно , ти така или иначе няма как да не си го платиш... :) Вече за съжаление , не е 2005та

 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, PRR написа:

Нямам ПТП, но пък имам регистрации на доста места. Телефона вече не е проблем да ти го намерят, както и да ти пратят известието по Viber/SMS и т.н. Но, поправете ме, ако греша, това не означава, че е връчено! Трябва да отвориш портала за сигурни връчвания (примерно) за да се смята за връчено. Т.е. на този етап просто те информират, че имаш нещо, но реално не ти го връчват. 

 

Годишен технически преглед, не ПТП имах в предвид! 
 

и аз получих наскоро честитка… не на номера, който давам на ГТП, обаче! Търсили са ме за други неща и от кат и от районни бързо на давания от мен само на ГТП последните 10г! Ако искат имат опции доста! Ако щеш и градска мобилност, застрахователна полица и др! Всичко се вкарва в единна база данни от край време! 
друго ме притеснява… очаква се всички камери на апи да заработят за средна скорост!!! Какво правим с тях?!? Средната скорост ще падне с 30%, респективно времето за придвижване. На магистралите в лява лента ще карат с 10 надолу от позволената бързите! Тази мярка дали ще намали инцидентите, заради понижената скорост или ще ги увеличи, заради намалената концентрация на водачите? 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес станах неволен свидетел на леко комична и доста малоумна ситуация .. на малко квартално кръстовище (да го кажем Т -образно) си вървят пешеходец (аз се шматкам по улицата , щот няма тротоари) , отсреща по един стеснен участъка се задава Ауди А4 , от уличката се задава Тесла(р) , който е убеден , че е с предимство пред Аудито , ама първо има шматка на два крака и после , дори Аудито да спре да му даде предимство , той няма от ден да продължи , освен ако не окоси храстите и така Тесла(ря) вместо да спре да изчака (ако не пешеходеца , поне Аудито) , той взе да кряка с клаксона и предполагам по-умния (автомобила) наби спирачки , а той само натискаше клаксона .. дано продължат да внасят все по-умни автомобили , че явно шофьорите ще стават все по-прости!

  • Объркан съм 1
  • Несъгласие 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

С всеки изминал ден , се замислям дали да си нямам лятна кола , ежедневка тди и кола за месеците от Декември до март ... Не знам дали съм прав... На тди то слагам летните гуми с джанти , дето ги взех за оня боклук 1.4ката , на 1,4 ката купувам некви зимни и 120ката си я цъкам по 1 -2 месеца лятото , да живеят еко категориите, да им *** ******* #чиста София ... :D:D:D 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, в Норвегия и при минус 15 със снеговалеж си карат колелата. Няма какво да го мислиш :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, PRR написа:

Саше, в Норвегия и при минус 15 със снеговалеж си карат колелата. Няма какво да го мислиш :D 

Aз съм стар за колело , караме Шкоди вече ... :)

Оня ден гледам в сайта на нова , някакъв репортаж за ужасен блокаж в москва от сняг ... Репортажа 5см сняг , всичко спокойно и куриер с колело ... :D:D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Нещо не е наред в тоя колаж ;) ЦЪК

Цитат

For all UTV ASN vehicles, the maximum speed is limited to 130km/h with a tolerance fixed to 135km/h for a maximum up to 1 min per hour.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...то май не е в този клас колата. Тези ограничения са за АТВ с клетка. Т'ва от клипа си изглежда повече като "кола" или по е в някакъв друг клас.

Аз бая гледах всякакви репортажи и клипове - направо си летят ниско. Баси теста за окапването. Както и за всичко останало де + физическата подготовка на екипажа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И камиони са в тая категория. Като пуснеш чичо Гошо да търси "dakar truck speed limit" ти казва така:
 

Цитат

Does Dakar have a speed limit?

Even the top cars and motorbikes are now limited to 170km/h (106mph or so) and 160km/h (about 100mph) respectively, while the T3 and T4 classes are pegged at 130km/h.Jan 17, 2023

и

Цитат

How fast can a Dakar truck go?

For safety reasons, their top speed is capped at 140 km/h.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба ли го. Явно има регулации и репортажите лъжат. Макар да изглежда доста достоверно високата скорост, не конкретно за клипа по-горе, а като цяло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами представи си, ако няма лимити. Тия камиони са тонове, като ги засилиш с 200 няма кабина, която да издържи евентуален удар. Та е логично да ги ограничат.

А за репортажите - свиквай. С AI-а на хоризонта тези фейкове ще стават все повече и повече ... и все по-добри. Следващите поколения ще трябва да се научат да филтрират информацията. Едно време ни се борехме да я достигнем, след това ни заля, след това се научиха, че с нея могат да ни манипулират и сега сме затрупани с информация на която не може да се вярва. Уви, във всички сфери!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Izolini написа:

А ако уцелиш бушона на лимитера?

... ще загасне двигателя :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Izolini написа:

А ако уцелиш бушона на лимитера?

Пробвай на някой Актрос да махнеш ограничителя - много хубаво си бачка двигателя, ама на момента ти умират скоростите ?

Иначе, без ограничители, Камаз Мастер (моделът за Дакар) пердаши с 210км/ч и прави 0-100 за 8 секунди. 13л. мотор с 1100коня за 14 тона маса.....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз уж гледам официалните източници, а не просто нахвърляни неща из нета. И на мен ми се стори малко изсилено изпреварването в клипа, но реших да го пусна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, zloQQ написа:

Абе аз уж гледам официалните източници, а не просто нахвърляни неща из нета. И на мен ми се стори малко изсилено изпреварването в клипа, но реших да го пусна :)

С 208 , ако те изпревари камион с 300 , сто процента ще те помести, поне леко ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж AI, ама нашенска работа - мързи ги да модулират различни гласове и като видиш няколко измишльотини за различни простотии, озвучени с един и същи глас и ти става ясно, че нещо не е както трябва.

 

В началото, дълго време, една автоморга ползваше тоя глас, сега от 10 места същия се чува...

Толко па да е вървежен, или да му е ефффтин ценоразписа....

 

Това за дивотии на български език, не съм попадал на чужбински такива, все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях чел нещо за ограниченията на скоростта на Дакар, и ако спомням правилно, актуалните са от неотдавна, 2-3 год. може би. Преди това може и да са били позволени доста по-високи скорости. Така или иначе, клипчето изглежда малко нереално. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.