Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

преди 9 минути, Logrus написа:

Сашка @PIIIcoppermine - ей на: https://www.digitaltuning.bg/tuning/skoda/fabia/1.4-16v-86-cv - за никви пари Фобията ще къдри хасвалто 

Мен малко повече ще ме ударят по джобчето, ама ... https://www.digitaltuning.bg/tuning/renault/laguna-2/2.0-turbo---163-cv...освен ако междувременно не трансформирам моята в GT с 204 коня без чип 

За какво са ви тия конЙе , като готвят ограничение 30 в града .. да си ги мерите ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Logrus написа:

Сашка @PIIIcoppermine - ей на: https://www.digitaltuning.bg/tuning/skoda/fabia/1.4-16v-86-cv - за никви пари Фобията ще къдри хасвалто 

Мен малко повече ще ме ударят по джобчето, ама ... https://www.digitaltuning.bg/tuning/renault/laguna-2/2.0-turbo---163-cv...освен ако междувременно не трансформирам моята в GT с 204 коня без чип 

Felicia -та ми беше с чип от тях , взех го от Ясен мисля че се казваше, от Стара Загора от форума . Има лека разлика , но не като за пари като в сайта и най - вече ако не беше пепино нямаше да стане, абе човека тогава добре че спаси нещата... Запой цокълче и оправи тъпата чек сума. Новия bin file, трябва да е с чек сумата от твоя стария.

 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.12.2023 г. at 21:55, The Best Forman написа:

За какво са ви тия конЙе , като готвят ограничение 30 в града .. да си ги мерите ли ?

С 30 да караш на 3та, Гена!!! Не на 2ра ;) ! 
 

днес случайно го хванах Сашко пред тях в новата Фабия! Нищо й няма на колата, спретната и изпъната кола, защо реве така не разбирам! Нека си мрънка за тди то колкото иска! Сега има комби, може да си превозва всичко спокойно, бензинка без дежурните ядове на тди-тата, ще свикне с по-високите обороти при ускорение, както и с плюса на дългите предавки скоро и друга песен ще пее! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, b3lq7a написа:

С 30 да караш на 3та, Гена!!! Не на 2ра ;) ! 
 

днес случайно го хванах Сашко пред тях в новата Фабия! Нищо й няма на колата, спретната и изпъната кола, защо реве така не разбирам! Нека си мрънка за тди то колкото иска! Сега има комби, може да си превозва всичко спокойно, бензинка без дежурните ядове на тди-тата, ще свикне с по-високите обороти при ускорение, както и с плюса на дългите предавки скоро и друга песен ще пее! 

Meрси, за топлите, хубави думи. :) Колата е хубава , но TDI то винаги ще ми е в сърцето, това е самолет. Мога само да мечтая какво ли щеше да е , ако бях сменил актуатора. Мечтата ми е да видя дали може да вдигне 220км сток... :)

 

Едно време след Шкода среща в Пловдив, биех на Гената аварийки на магистралата за "мерси че ме изведе до тук" и отпрашвах, сега ще караме заедно в колона ... :D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.12.2023 г. at 13:37, Vladi_a написа:

В жабката имах хавлийка с лика на бай Тошо , за хора дето си мислят че дизел , бегачка няма, да им бърша сълзите, ама сега е у нас, срам ме е да я сложа в 1.4мпи .. :) Може да я изпера и да я сложа в 120 ката.

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време като бях по-млад, нямаше вечер да не съм по улиците с аверите. Стъмни ли се, мятаме се по колите. Дали ще се ходи да се яде, да се играе боулинг, да се гледа филм по нощите и т.н. няма значение. Тогава почти нямаше шанс да шофираш след 2100 часа и да не те спре полиция. Колкото по-късно ставаше, толкова сигурно беше проверката. Последните 6-7 години много рядко ми се случва да шофирам в София след 2200 часа. Щото съм стар, вкъщи жена и дете има и като цяло по нощите не излизам. Но от това което съм видял, такива проверки като "едно време" няма. Висят по някакви УП, предимно в мега неврлалгични точки - тук таме в центъра, тук таме в Студентски град. И се питам дали на тази липса на контрол се дължат такива нощи като изминалата. Сядам да си пия кафето, пускам талавизора и:

https://nova.bg/news/view/2023/12/08/436406/кола-се-вряза-в-магазин-в-софия-видео/

 

https://nova.bg/news/view/2023/12/07/436380/след-гонка-в-центъра-на-софия-кола-удари-3-автомобила-видеоснимка/

 

Ебаси екшъните, ебаси чудото... И не е прецедент. Помним за съжаление и събитията с оня капут Семерджиев. След това имаше друг капут, който утрепа на Околовръстното един французин. И много много други. За щастие от тая нощ няма жертви, ама се чудя какво става?!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

Едно време като бях по-млад, нямаше вечер да не съм по улиците с аверите. Стъмни ли се, мятаме се по колите. Дали ще се ходи да се яде, да се играе боулинг, да се гледа филм по нощите и т.н. няма значение. Тогава почти нямаше шанс да шофираш след 2100 часа и да не те спре полиция. Колкото по-късно ставаше, толкова сигурно беше проверката. Последните 6-7 години много рядко ми се случва да шофирам в София след 2200 часа. Щото съм стар, вкъщи жена и дете има и като цяло по нощите не излизам. Но от това което съм видял, такива проверки като "едно време" няма. Висят по някакви УП, предимно в мега неврлалгични точки - тук таме в центъра, тук таме в Студентски град. И се питам дали на тази липса на контрол се дължат такива нощи като изминалата. Сядам да си пия кафето, пускам талавизора и:

https://nova.bg/news/view/2023/12/08/436406/кола-се-вряза-в-магазин-в-софия-видео/

 

https://nova.bg/news/view/2023/12/07/436380/след-гонка-в-центъра-на-софия-кола-удари-3-автомобила-видеоснимка/

 

Ебаси екшъните, ебаси чудото... И не е прецедент. Помним за съжаление и събитията с оня капут Семерджиев. След това имаше друг капут, който утрепа на Околовръстното един французин. И много много други. За щастие от тая нощ няма жертви, ама се чудя какво става?!

 

Много е лесно - виж как се радват как в Америка можеш да правиш каквото си поискаш, всеки носи оръжие, дете вади автомат в клас и избива всички и т.н. Лека-полека и тук става така, както в един филм се казваше "...само глупостите им копираме..." :) Отвори си сега "Катастрофи в София" у "годишника" и разгледай последните публикации - няма нито една катастрофа без участието на трибуквен кенеф. ;) Всички са гангстери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, shaft написа:

:) Отвори си сега "Катастрофи в София" у "годишника" и разгледай последните публикации - няма нито една катастрофа без участието на трибуквен кенеф. ;) Всички са гангстери.

 

Тва е абсолютен факт. Но пък при катастрофата с Х3ката влязла в магазин, за първи път се видя нещо - БМВ ударено отзад :D Е, той и състава на катастрофата е назад, ама това са технически подробности.

Не знам. Аз взех да се притеснявам жена ми като излезе вечер с приятелки по центъра. Което никога не ми се е случвало... Лошото е, че грам, ама грам нямам доверие на държава/полиция да си върши работата.

  • Несъгласие 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, sauber написа:

за първи път се видя нещо - БМВ ударено отзад

Аааа... неее, лъжеш се... оня ден един сладур с тройка, курник, наш набор, на пазара в Люлин беше ударил буса на Европът със заден десен стоп, докато курникът се е движил напред :D Абе, трудно е за описване, ама този с Х3ката е по-сериозен специалист... 

 

За другото е точно така... пълно с наркоман и не знаеш от къде ще ти дойде. :( 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, PIIIcoppermine написа:

В жабката имах хавлийка с лика на бай Тошо , за хора дето си мислят че дизел , бегачка няма, да им бърша сълзите, ама сега е у нас, срам ме е да я сложа в 1.4мпи .. :) Може да я изпера и да я сложа в 120 ката.

Преди доста години, докато чаках поръчката си на Октавия дизел от ЕТ, карах ФВ Лупо 1.4мпи 75кс. Вървеше си супер, вдигал съм 200кмч с тая въшка! Искаше си обороти, факт и харчеше повече от Октавия 2 дизел, доколкото си спомням! 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, shaft написа:

Аааа... неее, лъжеш се... оня ден един сладур с тройка, курник, наш набор, на пазара в Люлин беше ударил буса на Европът със заден десен стоп, докато курникът се е движил напред :D Абе, трудно е за описване, ама този с Х3ката е по-сериозен специалист... 

 

За другото е точно така... пълно с наркоман и не знаеш от къде ще ти дойде. :( 

 

 

Статистически погледнато масово водачите на БМВ (без мозъчни водачи) са от *** нагоре, но имам няколко объркали се приятели, супер нормални водачи, карат ги заради визията! Като типаж хора и модел на каране по-скоро са за Дачия, но имат мерак и кеш за БМВта! Всичко е относително! 

  • Несъгласие 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, b3lq7a написа:

.... но имам няколко объркали се приятели, супер нормални водачи, карат ги заради визията! Като типаж хора и модел на каране по-скоро са за Дачия, но имат мерак и кеш за БМВта! Всичко е относително! 

И аз имам. Брат ми. :) Улегнал, 70ти набор. По-лежерен на пътя и от мен. Даже прекалено и ми лази по нервите, ако ме вози....

Има Е39 535 бензин. И едно много запазено Е34 520 бензин за "ретро". Беше и той, като по-млад със задномоторна Шкодичка, но изневери на марката. Фен, кво да го правя. Племенника/синът му/ 94ти набор също е с Е39 със същия мотор и същото поведение при шофиране.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, PIIIcoppermine написа:

В жабката имах хавлийка с лика на бай Тошо , за хора дето си мислят че дизел , бегачка няма, да им бърша сълзите, ама сега е у нас, срам ме е да я сложа в 1.4мпи .. :) Може да я изпера и да я сложа в 120 ката.

Обикновено ги поздравявам на всеки светофар с тоя надпис ?

IMG_3471.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Vladi_a написа:

Обикновено ги поздравявам на всеки светофар с тоя надпис ?

IMG_3471.jpeg

То днешните хал хабер си нямат какво имаш ти като кола ;)! Дъкфеис, силикон горе и долу, парафин в гащите ;)))! БМВ върви с горните и най-вече с парафина! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, joro-120L написа:

И аз имам. Брат ми. :) Улегнал, 70ти набор. По-лежерен на пътя и от мен. Даже прекалено и ми лази по нервите, ако ме вози....

Има Е39 535 бензин. И едно много запазено Е34 520 бензин за "ретро". Беше и той, като по-млад със задномоторна Шкодичка, но изневери на марката. Фен, кво да го правя. Племенника/синът му/ 94ти набор също е с Е39 със същия мотор и същото поведение при шофиране.

Карал съм 39ки 520 бензин и дизел доста! Искам 540 е39 или М-ка! Вероятно 535 бензин ще е също невероятна! Поинтересувай се за модела повече и ще ги разбереш хората ;)! Последното истинско БМВ е това! 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Vladi_a написа:

Обикновено ги поздравявам на всеки светофар с тоя надпис ?

IMG_3471.jpeg

Кво да ти кажа , братле . Знам какво имаш предвид, мен само ме е малко яд, че с новата няма да мога да го правя, даже вчера си се бях замислил , че аз може и да си подкарвам ТDI то , като не ходя в центъра и да си се усмихвам. Твоята ако я видя , може да направим едни 100метра . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, b3lq7a написа:

Поинтересувай се за модела повече и ще ги разбереш хората ;)! Последното истинско БМВ е това! 

Иво, така е. Щях да го пиша по-горе в поста, но не го направих и съжалявам сега. И брат ми така казва - Последното истинско БМВ е това! 

Държеше на този модел и да е с по-големия мотор. Трудно ги намериха. В мн.добро състояние за годините са и с фул екстри.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

Иво, така е. Щях да го пиша по-горе в поста, но не го направих и съжалявам сега. И брат ми така казва - Последното истинско БМВ е това! 

Държеше на този модел и да е с по-големия мотор. Трудно ги намериха. В мн.добро състояние за годините са и с фул екстри.

Не помня 535 дали не беше 6цил, 540 да беше 8мак, за 39 или за 60… имаше нещо!
, знам че от 30ки нагоре са с правилния заден диф! Даже не помня за 535и 39ка нищо! Може да е феисова, както е 520д… последните 1-2г! 

39ката на практика е подобрена 34ка, с много общо до 38ца! Ако си карал такава ще я запомниш! Поведението на това БМВ е страхотно! Както на комби, така и на седан! 
Жоро, кажи какъв е 535и на твоите хора? 6 или 8 цил? Също и други отзиви, дори от 3то лице! Няма да гугвам, инфо за модела оттеб чакам! Поздрави! 

 

Редактирано от b3lq7a
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, едва ли ще бъда толкова изчерпателен. Ще се пробвам без да ползвам жокер "обади се на брат ми". Сигурно ще имам пропуски. Ако е необходимо, ще го търся. Качвам и няколко снимки от фейса на племенника, без да съм му искал разрешение?, защото една снимка заменя една страница писане и пак не е сигурно дали изобщо може да я замени.

Ще трябва да започна малко по-отдалече. Края на 90те години. Е21 323 шестак редови, бензин, на брат ми и племенника на снимката. Кара го 2-3 години и го продаде.

 

267849769_4603962453005484_3542644443487030584_n.thumb.jpg.f2d082292fa0b2d5623c7e1167c86df7.jpg

 

И вече актуални снимки на племенника и неговата кола. На брат ми е същата, но тъмно сиво-син металик. Седани, пълен сток.

 

245651818_4397872476947817_3993571140735357189_n.thumb.jpg.0cdbe50cc0ef98cf05b827d082f50799.jpg

 

186546277_3946317875436615_2355441486303322875_n.thumb.jpg.25653bf47f34465f8292a4ae3e8b0801.jpg

 

187102363_3946317945436608_5989644564527907867_n.thumb.jpg.f941ee7556f6f904d0567aa10cd4477e.jpg

 

175644312_3864748613593542_2085415438077458365_n.jpg.7956b6339434b35a0b24e2ce0a01fe53.jpg

 

Моделите им са от последните години на производство. Двигателите на 535 са шест цилиндрови, редови. На 540 е V8.

Е34 520 също е шест цилиндров, редови. Модела е фейслифтовия. Не съм ги карал, возил съм се. Премиум си е, няма две мнения. В същност всички 6 цилиндрови двг. на BMW са редови. Нямат V-образни.

Автоматици са, но ги държи в по-високи обороти. DSG кутията е по-адекватна и повече ми харесва. Харесва ми звука на шестака. Между другото, инженерите казват, че шест цилиндров, редови е най-добре балансираният мотор, по принцип, какъвто и да е той. Е21-цата я покарах. Тогава 120ката ми беше основния автомобил. Огромен контраст.? Достатъчно ми е за представа. Уникален вървеж. Трудно ми е да го опиша с думи. Ракета!

Иво  @__smirnoff__  също имаше Е39. Може да сподели впечатления.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави джанти има бавареца . Пак на тема БМВ , най - красивия звук от шестак , за мен има нещо вече прекалено дърто и изгнило , но това е именно Опел Омега Б 2.5TD...(мотор на БМВ) Всяка сутрин пред училище имах чувството че идва Икаруса :) Освен това вървеше на смърт...

 

Редактирано от PIIIcoppermine
  • Несъгласие 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PIIIcoppermine написа:

Хубави джанти има бавареца .

Благодаря! За мен, не особено. Има и по-хубави.

Саше, стига с тез Чепели! Говоря за звук на бензинов мотор. БМВ и дизел са несъвместими неща. ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, joro-120L написа:

Благодаря! За мен, не особено. Има и по-хубави.

Саше, стига с тез Чепели! Говоря за звук на бензинов мотор. БМВ и дизел са несъвместими неща. ;)

Налегнала ме е някаква носталгия по омегата , само като се сетя какви дивотии правехме с нея 2005та и ми се сгрява сърцето, нищо че беше 2 тона желязо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, точно този куц мотор ми е много неприятен. Аз също се радвам на звука бензинови 6-ци и 8-ци, ама това ТД е смърт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ghost_rider написа:

Саше, точно този куц мотор ми е много неприятен. Аз също се радвам на звука бензинови 6-ци и 8-ци, ама това ТД е смърт. 

Возили сме се по Цариградско с 18, друго е че нямаше палене ни на дърпане ни на бутане. Представи си бяла 120 ка на 1ва дърпа омега ... Бяхме безстрашни на 18.. :P Най накрая отидохме, взехме и акумулатор за автобус , защото само с това пали и целия гняв се изля газ колко може...  Другия мотор 3ката бензин екотека е чуплив и прави ядове. 2.5 е мотора на омега , ама тя тогава беше 10 годишна кола. Много натъпкан кош с много скъпи ремонти пари за труд отиват много , но пък вървеше жестоко ;)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.