Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Има някакво активизиране на митничарите. Предполагам, че е заради продънения държавен бюджет, явно са им спуснали директива "всичко под ножа".

 

В момента се боря с тях - за едни 10лв дължимо ДДС, вече ми се натрупаха 100 лв. магазинаж, посредници и банкови такси. Изродщина пълна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

32лв + 6лв 'пощенска услуга' искат да платя? Тези нормални ли са бе? Доставката ми е платена и от мен се очаква да си взема просто колета. Отделно идва от Латвия. Какви са тези щуротии, китайските ми капачки дойдоха по-бързо!

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти са ти направили товарителницата от Латвия. Китайците за това пишат, че ти пращат "подарък"  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,китаеца е написал- капачки за джанти, 12 долара, нищо не е скрил. И са ги пуснали.

Ама педалите са декларирани за 200лв и са се поблазнили да видят какво става там.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе латвиеца ми е пратил за над 1000лв лайсни и каот изключим загубени няколко сета, досега драми не е имало и са декларирани на реалните им цени (87 и 94лв съответно двата вида).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

32 лв. ДДС ли е? Ако е така, значи човека който ти ги праща, не го е начислил там и по закон трябва да се начисли тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ДДС, а мито. Интересното е, че с лайсни досега не е имало драми, н осе хванаха с педалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мито? Латвия е в ЕС.

Латвия е в ЕС, но педалите са произведени в държава, която не е членка на ЕС и явно латвийската фирма е обявила педалите за реекспорт (re-export) и не е платила дължимите митнически такси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, по- скоро нашите нещо отчитат дейсност- пича е много точен и както казах, досега ми е пратил лайсни за 4 цифрена сума и никога не е имало драми, Веднъж и облицовки за педали ми е пращал и пак безпроблемно.

Утре ще реша казуса на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взета е пратката. Познайте. Две пратки на мое име, едната от Китай, едната от Латвия. И двете с декларирана стойност. Китайската е евтината (която си взех от пощата- капачките за джанти), а скъпата (облицовките за педали) въпреки, че са от ЕС по погрешка пратени за митнически контрол (решили, че и те са от Китай). За няколко минути изяснихме ситуацията, но все пак минах по веригата Гише 13-Гише 12-Гише 30 и щастливо си прибрах кашона :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес до паметника "Цар Освободител" на жълтите павета се бяха ударили две Шкода Октавия 2. Едната беше с удар в задно дясно колело, което се беше изкривило под около 45 градуса спрямо нормалното му положение. Задното окачване сигурно се е изпотрошило яко. Другата беше с удар в предната част. Много неприятна гледка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците са го окъсали яката. Путин настоявал за "амнистия" върху транзакции от офшорни сметки към Русия.  :lol:

http://rt.com/business/211339-putin-address-assembly-economy/

Редактирано от valezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже имам малко поглед от 'другата камбанария', мога да ви кажа, че за мен това е един голям цирк- фирмата ни е руска, офиса ни в България се таргетира за основен в Европа, най- големите ни клиенти са от ключови страни в ЕС :D

Като изключим визите за руските колеги, никакви други пречки няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците са го окъсали яката. Путин настоявал за "амнистия" върху транзакции от офшорни сметки към Русия.  :lol:

http://rt.com/business/211339-putin-address-assembly-economy/

 

Ти Вова не го мисли, той си е много в час човекът, да му мислим ние, малките звена във веригата между Русия и ЕС/НАТО, дето никой не бръсне ни за слива, ни за джанка даже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое да е цирк? Едва ли Путин показва, че държавата му е слаба, без наистина да е такава. А това, че вие правите бизнес безпрепятствено, е напълно възможно, предвид факта, че санкциите се налагат към определени отрасли - банковия, енергийния и оръжейния.  

Редактирано от valezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя точно в банковия сектор. Факта, че голяма и ключова за страната си банка от страна в ЕС поверява дейността си на руска фирма е забавен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя точно в банковия сектор. Факта, че голяма и ключова за страната си банка от страна в ЕС поверява дейността си на руска фирма е забавен.

Под санкции в банковия сектор, трябваше да поясня, че става въпрос за забрана за финансиране на 5 руски, държавни банки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да спорите, икономиката като цяло е инертна. Ефекта от тези санкции тепърва ще се усеща и от двете страни. В някой сектори, вече се усеща яко - е други пика предстои.

 

Например в технологичния бранш, САЩ яко режат всичко, което е свързано с Русия. Руснаците съответно заобикалят през ЕС, но това им оскъпява нещата и най-вече ги бави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кръговото за Банкя внимавайте много! Спомням си, че колегата shotik претърпя ПТП там, преди време... снощи го видях почти същото. Ауди А3, тези от 2001 година, караше в насрещното към 21ч. Аз бях в най-лявата лента, но добре, че в средната колите бяха по-назад, та минах веднага след като го видях... гледам фарове срещу мен, човека караше бавно и като се разсвирих и размигах направо спря и пусна аварийките. Чак тогава се усети, че кара в насрещното в кръговото... УЖАС!!! Не искам да мисля какво щеше да стане, ако беше по-близо до завоя, където е отбивката за Банкя, защото аз карах посока Овча Купел, а човека точно под моста за магистралата ми се явява и добре, че има малко повече видимост точно там... Това, ако карах спортно и тоя ми се явеше към отбивката, без никаква видимост, колата щеше да е в ”красоти преди-след”...

 

Така, че внимавайте много... навсякъде!!!

 

Поздрави

 

ПП: Въобще като изляза да покарам и виждам колко много малоумен народ се е появил на пътя. Всеки ден имам по една почти същата случка. Един направи обратен на България... в еднопосочна лента... свирят му, усети се... И много други такива дебели...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пуснаха двете платна на Малинов при Билата и аз се опитах по навик да вляза в насрещното(в лентата за ляв завой нямаше никой и знак още не беше сложен) и аз леко се опитах да с втъкна , ама ме освириха колите в другите ленти и бързо смених платната :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пуснаха двете платна на Малинов при Билата и аз се опитах по навик да вляза в насрещното(в лентата за ляв завой нямаше никой и знак още не беше сложен) и аз леко се опитах да с втъкна , ама ме освириха колите в другите ленти и бързо смених платната :sorry:

 

На мен ми се случи същото миналата седмица! Доста конфузно налетях в насрещното :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изрекламирам комбито :)

 

Днес ходих да взимам сушилня от Технополис - като там няколко пъти ме питаха дали не искам доставка, понеже нямало как да се събере в кола с детска седалка.

 

Роднините също не вярваха, че ще стане, но всъщност се събра без никаква драма и дори не се наложи да я слагам върху седалката  - единствено смъкнах 60%, за да се побере и горния ръб. И видимостта назад по никакъв начин не се наруши :)

 

Kl76yci.jpg

 

S7fW16U.jpg

 

eBftHiG.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.