Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Лошо няма да се ползват задните светлини за мъгла (само че в ситуациите, за които са отредени) - стоповете също дразнят. Виж, това с хвърлянето на отпадъци (от всякакво естество) наистина е станало много масово. Забележките обикновено будят у отсрещната страна порой от псувни, неприлични жестове и закани за саморазправа - при това без оглед на възраст, пол и външен вид.

 

п.п. Всъщност, подобна реакция буди забележка за каквото и да е, не само за споменатото.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е станало дума за нарушения, ето я и директорката на ОУ "Антон Страшимиров" Бургас, паркирала на няма и метър от пешеходната пътека пред същото училище. След две сваляния на чистачките, вече не припарва до пешеходната пътека. 

DSC01060.jpg

Редактирано от valezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да видя с какво пречи колата? Доста повече от метър е, според мен, но може да лъже снимката.

 

Един бордюр не е ли метър?

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С видимостта Венци ... ако се излети някое хлапе метър и двайсе , дали ще го видиш ?

Мисля ограничението е още 5 метра преди кръстовище , пешеходна пътека и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да съм преувеличил малко, но със сигурност не е повече от 1,5 - 2м., а трябва да е на минимум 5м. от пешеходната пътека. Имаше едно дете, което буквално пресече бягайки и го видях чак на третото "райе" на пешеходната пътека, добре че карах бавно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм... определено съм съгласен с това - да. Видимостта е много голям проблем в случая! Същото е, като да спре рейс на спирка пред пешеходна пътека и да пресече някой...

 

Разбрах идеята :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе има метър определено..ама и да няма чак пък за сантиметри ли ще се хващаме? и какво ще и сваляте чистачките ли?? баси тъпотията

Първия път само й вдигнах чистачките и помолих продавачката от съседния магазин да й каже да не спира толкова близо до пешеходната пътека. Познай дали на следващия ден, колата не беше пак на няма и 2м. от пешеходната пътека. За това й свалих чистачките и й ги оставих на капака. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ..извинявай :D  аз помислих че си и ги дигнал буквално откраднал :D

Ама пък тогаз си мисля че много високи очаквания имате за жена шофьор да се сети че искат да и кажат нещо..

Пак ми прилича на един съсед ми се кръсти и вика

Боже Боже доживях да видя леля ти Пена да отвори капака за двигателя и  да налива вода .Припаднах като видях.Отидох да я видя отблизо и гледам че всичко е наред.Налива водата в отвора за маслото. :D

П.П и жена ми е така... само ще изкоментира как колата са и щръкнали чистачките и кое копче да натисне за да легнат :D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как работи обдухването на предното стъкло при О2 ? Пуска принудително компресора на климатика независимо от външната температура ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуска част от компресора, на определени проценти, но не и на 100%. В темата за климатиците, където и да беше тя, има много полезна информация как работи компресорът при О2. Не мога да я потърся сега, защото съм на телефона и малко в движение...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за да изсушава въздуха,който подтъпва,като го прекарва първо през студената пита.Влагата кондензира по нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си дали използването на тази екстра в студовете има някакво негативно влияние върху компресора.
За почти две години вчера за първи път я ползвах. Размрази стъклото доста бързо и е голямо удобство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, дори е по-добре да се движи и зимата.

Не на максимум, защото не може, но да се раздвижват буталата му. Специалистите съветват да не се спира въобще зимата.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Черни връх на светофара пред мола посока Кемпински едно X5M и един ML-AMG се дърпаха, до тях застана една тъмно синя Тесла карана от човек, на 45-50 години. Като светна зело Теслата, за секунди има направи кола и половина разлика, която до завоя си остана.

Бях гледал клипове с Тесли, но на живо направо ми увисна ченето, колко е бърза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специалистите съветват да не се спира въобще зимата.

 

 

Ми то купето ша стане на висулки :D

От темата за климатиците едно ми се е набило в главата - на О2 компресора винаги се върти, но една клапичка регулира, дали да е на байпас агента или да се компресира (и до каква степен да се компресира) и съответно да охлажда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Черни връх на светофара пред мола посока Кемпински едно X5M и един ML-AMG се дърпаха, до тях застана една тъмно синя Тесла карана от човек, на 45-50 години. Като светна зело Теслата, за секунди има направи кола и половина разлика, която до завоя си остана.

Бях гледал клипове с Тесли, но на живо направо ми увисна ченето, колко е бърза.

 

Много готин електромотор е - виждам, че се появяват вече, което е супер :)

 

 

Ми то купето ша стане на висулки :D

От темата за климатиците едно ми се е набило в главата - на О2 компресора винаги се върти, но една клапичка регулира, дали да е на байпас агента или да се компресира (и до каква степен да се компресира) и съответно да охлажда.

 

Ама не на студено бря :D Аз го държа над 22 градуса поне, иначе го изключвам, ако пускам студен въздух отвън (т.е. на 18 ако го настроя)... На МАХ, ако го пусна и не ми се слиза после... вънка сякаш е -10...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иееее, дизела 2,22 . Празник за тийм TDI!!!!!

 

 

А при мен е без пари тая пародия на гориво  :tongue_1:

Наиш колко убаво гори у печката,омешана с отработено масло и трина. :D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес беше "чудесен"ден!Счупиха ми страничното стъкло с паве за да вземат само панела на СД-то,и то на булеварда пред НСО.Бяхме три коли с джамовете на земята и без панели.Резултата е цял ден мръзнене да чакам компетентните органи за оглед и отпичатъци,които според мен нищо няма да направят и кола пълна със стъкла.

Държавата ни е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече трета или четвърта сутрин засичам една женица с червена Корола на околовръстното, която си кара с 60км/ч в изпреварващата лента, без изобщо да и пука, че средната е празна и зад нея има колона  :BangHead:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страх ги е от мостовете и карат максимално вляво... :D

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.