Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Ако околовръстното се води в София, т.е. не е извън града, и максимално разрешена скорост е 80 км/ч, може да се движи в която лента иска:

 

ЗДП, Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
1. (отм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)
2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 km/h;
3. когато навлизането по пътната лента се разрешава от светлинен сигнал.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже в Казанлък дали се продава някъде легално нафта за отопление и цена за литър. Ще я ползвам по предназначение за отопление.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако околовръстното се води в София, т.е. не е извън града, и максимално разрешена скорост е 80 км/ч, може да се движи в която лента иска:

 

ЗДП, Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
1. (отм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)
2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 km/h;
3. когато навлизането по пътната лента се разрешава от светлинен сигнал.

 

 

Пак не спазва правилника, защото кара в най-лявата лента, при положение, че другите са свободни.

Просто дамата е непоклатима присветкат и', освирват я, засичат я, тя е бетон и не пуска лентата  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не спазва правилника, защото кара в най-лявата лента, при положение, че другите са свободни.

Просто дамата е непоклатима присветкат и', освирват я, засичат я, тя е бетон и не пуска лентата  :D

Също така е наказуемо, ако пречиш на движението и/или ако създаваш опасност за ПТП.  

Ако не бъркам, същата женица вечер около 17-17:30 се движи в посока от НИМ към Младост по ОколоМръсното, по същия начин - плътно в ляво с максимално 60км/ч. - доста е...дразнещо  :dash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако околовръстното се води в София, т.е. не е извън града, и максимално разрешена скорост е 80 км/ч, може да се движи в която лента иска:

 

ЗДП, Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
1. (отм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)
2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 km/h;
3. когато навлизането по пътната лента се разрешава от светлинен сигнал.

 

 

 

Пак не спазва правилника, защото кара в най-лявата лента, при положение, че другите са свободни.

Просто дамата е непоклатима присветкат и', освирват я, засичат я, тя е бетон и не пуска лентата  :D

Дамата НЕ нарушава закона, за разлика от тия дето я освиркват (нарушение), присветват (пак нарушение) и засичат (друго нарушение)  ;) Не е лошо да се попрочита правилника периодично ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и все пак, ако околовръстното е градски път (което малко ме съмнява) това не е скоростна лента и може да си кара в което платно иска. Да, не е колегиално (и нормално), но не е и неправилно. Примери Борис I, Сливница, България и тн там няма бърза лента. Цариградско в рамките на София май и то се води такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Околовръстното, Цариградско, България и Ботевградско (само в самия му край) са все булеварди с ограничение до 80км/h намиращи се в рамките на града. И за всички тях важи изключението което колегата Илко Такев е цитирал. А непознаването на закона не е оправдание. 

 

PS: Борис и Сливница са с ограничение 50km/h :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според вас, мога да я изпреваря отдясно в средната лента и тя да реши да се прибере, по незнайно каква причина, и да ме удари ли? Тоест, аз мога да се движа с 80 в средната лента, а тя в лявата с 60 и да не позволява да бъде изпреварена отляво. Супер супер.

 

Има противоречие малко... явно.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) няма противоречие

в града всяка лента е пътно платно с посока на движение и можеш да си движиш в него със скоростта, която е позволена. Няма изпреварване, няма прибиране, ти си стоиш в платното. Смяната на пътното платно става само с мигач и осигуряване на предимство. Примерно ако има задръстване и лявото платно движи с 10 км/ч, а дяснoтo с 30 км/ч пак ли има изпреварване ?

(не е много коректно към трафика, това което тази жена прави, но пък си има и причини да е така)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дамата НЕ нарушава закона, за разлика от тия дето я освиркват (нарушение), присветват (пак нарушение) и засичат (друго нарушение)  ;) Не е лошо да се попрочита правилника периодично ...

 

"1 не се прилагат" - четох го два пъти, но това ми убягваше  :blush: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясна е работата, тогава :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпреварваща лента има само на автомагистрала и скоростен път (в България май все още няма скоростни пътища). В градски условия, било то оковръстно, всичко ленти в една посока са равнозначни.

 

Уважаеми колеги,

Пиша тези неща, защото, предполагам както на мен, така и на всички Вас Ви е писнало от масовото неправилно шофиране и незачитане на правилата за движение и паркиране по българските пътища. Нека самите ние не създаваме предпоставки за нарушения и опасно шофиране.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Илко, прав си. Трябва да се кара според правилата, ограниченията и пътната обстановка - за да се пазим взаимно.

 

За жалост според мен НЯМА как да спазваш всички правила, нито пътната мрежа, нито пътната настилка дават предпоставка затова. Убеден съм, че всеки от нас прави нарушения в даден момент и надявам се всеки съзнава кога и къде да ги прави.

 

Аз например бих изпреварил отдясно в този казус даден с околовръстното, ако съм убеден, че маневрата е сигурна. Т.е. да не се правим прекалено на моралисти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая, да, женицата не нарушава правилата за движение по пътищата. Но Илко, моите уважения, но тук става въпрос за едно нещо, наречено усет, което при болшинството жени липсва. И понеже женицата си знае, че на по-по-следващото кръстовище ще завива наляво, та затова сигурно държи лявата лента. Същата женичка може да е, която оня ден ми удари лявото огледало, защото знае само лявата лента, която е единствено за ляв завой, а не за направо (знак, маркировка, светофар). Същата женичка като ония, които, понеже са коне с капаци, никога няма колегиално да ти дадат път, макар да са с предимство, тъй като им липсва усет....

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Околовръстното най-грубото нарушение , на което съм ставал свидетел е престрояване от крайно дясно до крайно ляво ... една вечер една мома се пускше от разклона за Драгалевци и така професионално прецепи през всички платна и много качествено засече бус на куриерска фирма , който въобще не караше бавно , а това , че таз ползва само лявата лента на мен въобще не би ме направило впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така е наказуемо, ако пречиш на движението и/или ако създаваш опасност за ПТП.  

 

:doubleup: Да караш продължително в лява лента с 60 при ограничение 80, си е точно предпоставка за ПТП :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограничението 80 км/ч е за максимална скорост, не за минимална :).

Не мислете, че мен не ме дразни това, но все пак е според правилата.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да питам ако знаете, каква е процедурата при липсваща (загубена или открадната) регистрационна табела?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се намери мисля че трябва пререгистрация в КАТ, смяна на номера и талони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да питам ако знаете, каква е процедурата при липсваща (загубена или открадната) регистрационна табела?

 

При липсваща регистрационна табела единствения начин е пререгистрация, да се издадат нови талони и съответно нови номера.

Ако все пак го имаш смачкан, премазан, но с четящи се символи може да се направи нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и това не е възможно. От "Пътна полиция" /КАТ/, твърдят, че новата фирма която произвежда регистрационните табели, все още не предлага тази услуга..., това поне казаха преди 3-4 месеца. Вече не е "БМВ", производителят ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това положение се извинявам ако съм подвел някого. Споделих, понеже съм минал точно по този път преди известно време.

Редактирано от Metodiew
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз също не твърдя, че на 100 % е така, все пак говоря за преди 3-4 месеца, може и да има /дано/ промяна... При "БМВ" всичко беше възможно, стига да си платиш...

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От любопитство реших да погледна руския сайт на Шкода и гледам Октавия за 687 000 рубли или 15 500лв. (според google). Там ДДС-то май е 18%, тоест при внос в България, цената ще се оскъпи с 2% (ДДС) и 10% мито - 17 400лв... В други форуми четох, че не се дължи акциз за коли под 120kW.

Бъркам ли някъде?  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.