Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Може би е такава цената защото си имат завод в Русия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е такава цената защото си имат завод в Русия.

 

Доколкото знам Октавия 3 не се прави в Русия. Може би конфигураторът не е актуализиран.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам Октавия не се прави в Русия. Може би конфигураторът не е актуализиран.

За тройката не знам, но предишното поколение със сигурност го сглобяваха мужиците.  :crazy:  Относно цената - напълно е възможно да не е актуализирана покрай срива на рублата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно интересно четиво за заводите в Русия http://new.skoda-auto.com/en/company/production-plants/Pages/russia.aspx.

 

Шкоди се правят на две места - Калуга и Нижний Новгород (завода на ГАЗ). Дадени са и кои модели се правят.

 

В Калуга:

 

от 11.2007 се произвежда Octavia Tour

от 06.2009 се произвежда Octavia

от 04.2010 се произвежда и Fabia

от 08.2013 се произвежда Superb

 

В Нижний Новгород:

 

от 11.2011 се произвежда Yeti

от 06.2013 се произвежда Octavia

от 08.2014 се произвежда Yeti FL

 

Пише, че продукцията е предназначена само за руския пазар.

 

 

Ето и малко интересна информация за рекордните продажби на Шкода тази година от сайта на ЕТ:

 

 

Рекорден ноември за Шкода: от началото на 2014г. са произведени и продадени повече от 1 милион автомобила Шкода
12/12/2014

 

До края на ноември са продадени 955,300 автомобила Шкода (за цялата 2013г. продажбите възлизат на 920,800). Рекорден месец ноември: 90,200 доставени автомобила (+ 10,1%). Китай: ръст от 46,9% за ноември 2014г.​

Шкода продължава в посока „пълне напред“ и през 2014г. За периода януари - ноември 2014г., чешкият автомобилен производител е доставил 955,300 автомобила в световен мащаб - с 34,500 автомобила повече в сравнение с цялата 2013г. и с 16,100 повече в сравнение с предходната рекордна година - 2012. Доставките на Шкода през ноември са нараснали с 10,1% до 90,200 автомобила. Това е най-добрият месец ноември в корпоративната история на марката, като Китайският пазар допринесе много за сериозния ръст. Продажбите на Шкода в Китай за месец ноември са нараснали с 46,9% в сравнение със същия месец на миналата година.

“Шкода ще постигне нов рекорд в продажбите тази година,” каза Вернер Айхорн, член на Борда на директорите в Шкода за маркетинг и продажби. „Производството и продажбата на 1 милион автомобила за една година е особено важно събитие за нашата марка и прави целия екип много горд с това постижение.”

 

Гръбнакът на този успех е продължаващата моделна офанзива на марката, чрез която компанията печели и нова потребителски групи. Новата Шкода Фабия се предлага на европейските пазари от средата на ноември, а новата Шкода Фабия комби ще се отправи към дилърствата в началото на 2015г. И двете модификации се характеризират с емоционален дизайн, максимална фукционалност, нисък разход на гориво и иновативни технологии, характерни за по-висок клас автомобили.

В Западна Европа, този ноември Шкода е доставила 33,000 автомобила. След първите единадесет месеца пазарният дял на марката е нараснал до 3,4% (януари - ноември 2013: 3,2%). В Германия, най големият европейски пазар на Шкода са доставени 12,100 автомобила (ноември 2013 г.: 12,300). В Обединеното кралство, доставките на марката са е увеличили с 0,3% до 5,600 доставени автомобила. Производителят отбеляза високи двуцифрени нива на растеж още в Испания (1400 автомобила; + 12.1%), Белгия (1500 автомобила; + 17.5%), Италия (1300 автомобила; + 30.4%) и Португалия (200 автомобила; + 37.5%).

 

В Източна Европа, включително Русия, Шкода е доставила до клиенти общо 10,600 автомобила (ноември 2013: 11,300). След първите единадесет месеца пазарният дял на автомобилния производител е нараснал до 4,4% (януари - ноември 2013: 3,9%). В Русия, марката е продала 7,600 автомобила, което представлява ръст от 2,9% в сравнение с ноември 2013г. Пазарният дял на Шкода в Русия за месец ноември е 3,8% (януари - ноември 2013: 3,4%). Марката е отбелязала двуцифрени нива на растеж още в Румъния (800 автомобила; + 37.0%) и България (200 автомобила; + 10.7%).

 

В Централна Европа Шкода е доставила 12,800 автомобила през ноември, което е ръст от 1,6 % в сравнение с ноември 2013 г. След първите единадесет месеца пазарният дял на автомобилния производител е нараснал до над 20% (20,2) (януари - ноември 2013: 19,1%). В Чешката Република, домашният пазар на марката, доставките са се увеличили с 10%, до 6,500 автомобила (ноември 2013 г.: 5,900). В Словения, Шкода е постигнала ръст от 3,1% .

 

Шкода е в отлична форма в Китай - най-силният пазар на марката в световен мащаб. През ноември, продажбите на компанията са се увеличили с 46,9% до 26,800 продадени автомобила (ноември 2013: 18,200). За периода януари - ноември 2014г. Шкода е продала 250,600 автомобила на китайския пазар - повече от когато и да е било за една календарна година. Най-търсеният модел на Китайския пазар през ноември, е представената това лято нова Шкода Октавия, чиито ръст в продажбите е 112,4%.

 

Този ноември Шкода е постигнала рекордни продажби в Турция: 1,800 автомобила (+21,6%). Марката е увеличила продажбите си и в Израел, с ръст от 23,3% до 1,600 автомобила (ноември 2013: 1,300). В Индия този ноември са продадени 1,200 автомобила (ноември 2013: 1,600) .

 

Доставки на Шкода до клиенти за ноември 2014г. (брой продадени автомобили, закръглено, по модели; +/- % в сравнение с ноември 2013г.):
Шкода Супърб (7300; +3.0%)
Шкода Октавия (36,400; +18.2%)
Шкода Рапид (19,000; +30.5%)
Шкода Фабия (12,600; -13.0%)
Шкода Йети (8,700; -1.3%)
Шкода Румстер (2,700; -6.5%)
Шкода Ситигоу (продава се само в Европа: 3,400; +4.8%)

 

Източник: http://www.skoda-auto.bg/news/recorden-noemvri-za-skoda-2014

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе все ми се беше случвало да "ударя едно рамо" ( да дам ток) на някой в нужда , ама днес вече беше "черешката" ...  :wacko_2: Бах тва тикСо :moto:

 

п.с. Ники (sharpshooter_ ) тва засенчва твоя буркановоз :tongue_1: 

 

0f3b57ca308dd5c3.JPG

 

b0ecfa606db1cefe.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките къртят ;)

Какви са тези масларки, дето спират пред вас бре. Асфалта е уникален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде разградски фенове! Който не си е получил календара да побърза, че свършват вече. :D

 

post-1342-0-78208300-1418921663_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искa му се дa зaсенчвa, дaвaм му количкaтa нa детето и еднa рaницa бaгaж бонус и aко успее дa потегли, aко приемем че е зaлил, тогaвa вече признaвaм Мис Септември зa зaсенченa :P:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, добре че на Ники акумулатора не му е в багажника - щеше да ти натовари ТикСо-то, да си го ползва за втори алтернатор и да паркира детската количка до него  :P

Нещо, за което женското Порше само може да мечтае

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на Ники sharpshooter за снощното оLEDяване на Румстъра. Ники, голЕм си, брат! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, що не казахте бре! Искам да оледя и нивата. Засега само задния е ледов, но искам стоповете и габаритите също да са ледови ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на Ники sharpshooter за снощното оLEDяване на Румстъра. Ники, голЕм си, брат! :)

Aбе стигa бе Гогa, все едно кой знaе кaкво съм нaпрaвил, всъщност ти кaжи речи сaм се спрaви :D aз предимно aкъл дaвaх :D

 

Пепи, a ти зaщо си трaеш, другaтa седмицa ти си нa ред :)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господарите направо се изложиха с този репортаж. От приятел собственик на бензиностанция знам, че в цистерната влизат 2 неща.. едното е сондата за нивото и второто е сондата която има ниво около 10см, за да не смуче утайки от самия резервоар.. а един 30хил.л. резервоар е висок 2м.. тъй че тоя път се оливат. Пененето на горивото може да се получи от 1000 причини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе правят репортажи, че се паркира неправилно на инвалидни места...IMG_20141219_180937.jpg

Редактирано от valezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено са доста обективни, но този път са се улели, наистина! Сондата не взима гориво от повърхността, а почти от дъното, точно над т.нар. "мъртъв обем", който се ползва за утаител. Пък как са превърнали 500 литра в 10 000 лева - това не го схванах.

За инвалидните места всички правят репортажи, ама резултат няма, понеже няма кой да глобява за това. Само в The Mall ще пишат по 100 акта на ден ако влязат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си диря бензинов генереатор и се чудя дали да взема от тези.

http://viki-mashini.com/index.php/generatori

Спрял съм се на 3.5 KW,който е със ел.стартер.  Надеждни ли са тези китайски ментаци според вас? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги гледам тия са 1:1 с тези на Хонда. Само дето на Хонда цената е двойна ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,но не се знае качеството на материалите от които са изработени частите. :eusa_think: Иначе китайците са царе на копирането. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам бензинов храсторез от тази фирма, работи чудесно за парите си. Единствено свеща се скапа при мен за около месец, докато мой приятел, който ме насочи към тази фирма и има същия храсторез няма никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес един румънски циганин в ново ауди а4 как ме ядоса, първо изхвърли пластмасова бутилка вода ей така през прозореца, после взе че изля чаша мляко от шофьорския прозорец директно по средата на пътя. Чак ме хвана яд, че не карам Варшава, щях директно да му вляза в багажника без да се замисля  :threaten:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес един румънски циганин в ново ауди а4 как ме ядоса, първо изхвърли пластмасова бутилка вода ей така през прозореца, после взе че изля чаша мляко от шофьорския прозорец директно по средата на пътя. Чак ме хвана яд, че не карам Варшава, щях директно да му вляза в багажника без да се замисля  :threaten:

Де да бяха само румънците така.... Миналата седмица, в студентски град, една "мадама" си изхвърли бутилката от F*nta през прозореца на таксито, ама така с пренебрежение. Аз се разминах, но един новичък Ярис нямаше моя късмет. Какъв *** трябва да си, за да го направиш това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.