Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Статистика за Octavia III 1.4 tsi


ppavlov

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Замислям се да си поръчам Октавия 3 с 1.4 тси двигател. Четох доста по темата и чух различни мнение, затова правя и тази тема. Бих искал да ви помоля да споделите вашите наблюдения относно разхода на този двигател. Ясно ми е, че сто човека ще назоват сто различни цифри, но все пак искам да добия осреднена представа, колко горе-долу "хаби" колата при скорост 90 -100 км/ч и при 130 - 140 км/ч, тъй като пътувам доста по магистралата.

Благодаря ви предварително. 

Редактирано от ppavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Илко Такев

    23

  • mravkakaratist

    8

  • fhman

    8

  • ppavlov

    7

Най-много писали в темата

Здравей, колега,

 

Моята е точно с такъв двигател и е автоматик. Едва ли има голяма разлика в разхода в сравнение с ръчните скорости.

Ето моите резултати до момента:

– за 3000 км среден разход 6,7 л/100 км;

– от тези 3000 км градските са около 800;

– чисто градски разход в Пловдив 8,2 - 8,7 л/100 км;

– разход при 90-100 км/ч 4,5 - 5 л/100 км;

– разход при 150 км/ч с двама човека и багаж 7,5 - 8 л/100 км.

 

Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Моята е като на г-н Такев.

– за 9000 км среден разход 5,4 л/100 км;

– от тези 9000 км градските са около 1500-2000;

– чисто градски разход ми е трудно да дам. Някъде бях писъл, че една и съща дистанция около 15км във Варна с 3 спирания за по 30 мин. съм я минавал с разход 6 и с разход 9 л/100 км; Ако не се състезавам в града и изминавам по големи разстояния 7-7,5 ми е макс. разхода.

– разход при 90-100 км/ч 4,5-5.0 л/100 км;

– разход при 140 км/ч на темпомат с двама човека и багаж 6,8 - 7,2 л/100 км.

Ввичко по горе е по борд комп. Реално може би 0,2-0,4л/100 нагоре.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега fhman,

 

Много ми хареса средния ти разход - 5,4 л/100 км. Дано и аз го постигна някога :). Извънградското наистина е много икономично - повече от 6 л/100 км не мога да го кача, както и да карам. А ти сигурно си установил, че е удоволствие да изпреварваш с този автомобил - от 100 до 150 км/ч ускорява неусетно и те подтиква да го натискаш :). При мен проблемът е градското. В Пловдив светофарите по моя маршрут са много близо един до друг и са напълно несинхронизирани. Явно оттам ми идва по-високият градски и по-високият среден разход. А и да добавя, че Start/stop системата почти винаги е изключена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще оспамим темата на колегата ама карай :)  то и без това май няма много О3 1,4тси във форума........

Аз също съм много доволен като цяло. Изпреварването не само е удоволствие, но и е доста сигурно. Аз по принцип карам бавно, но настигнеш ли някой с 80, 90, 100 просто натискаш и за нула време си пред него. Голям кеф е признавам :D/

Start/stop системата винаги изключена. Много ме дразни.

За града, въпреки че дразня жената, винаги избирам най-обиколния маршрут с най-малко светофари. Навъртам вероятно двойно повече километри, ако не и повече. Така че ниския среден разход не е може би съвсем показателен, но пък си въобразявам, че си пазя и DSG-то по тоя начин, а и пристигам по бързо ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fhman, мерси за отговора! Илко Такев сега ме подсети да попитам относно Start/Stop системата. Не тестовата Октавия ми направи впечатление, че на втория светофар (500 м) тя вече заработи, но доколко това помага на разхода и доколко е практична?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fhman, мерси за отговора! Илко Такев сега ме подсети да попитам относно Start/Stop системата. Не тестовата Октавия ми направи впечатление, че на втория светофар (500 м) тя вече заработи, но доколко това помага на разхода и доколко е практична?

 

За това колко спестява не съм сигурен, че има кой да ти го сметне. При мазда 3 компютърът го изчислява и не беше пренебрежимо число, но при шкода май няма такава статистика. По мое мнение в истински задръствания е малко дразнещо, защото тъкмо пуснеш съединителя и колоната пак тръгва. При нормална ситуация когато спреш на светофар и трябва да чакаш около минута червеното има смисъл от старт/стопа, според мен. Вече тази система колко амортизира колата е въпрос, който не мога да коментирам, още ми е нова :)

Редактирано от Alpinjuga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно старт/стоп системата:

Спестява гориво, ако спираното на място е за повече от 30 секунди. Прочетох го в едно от ръководствата, не помня в българското ли беше или в руското.

Темата основно е за разхода и в тази връзка искам да спомена, че при мен гумите са 225/45R17.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам да поръчам моята с такива. Знам, че ще качат леко разхода, но 22.5 см на гума е доста по-добре от 19.5 см. А и за кутията, държа да е DSG, за да може и девойката да я кара, но чух много негативни мнения и малко взех да се замислям. Посъветавйте. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм усетил нещо негативно в DSG-то. При нова кола няма какво да те притеснява. Дори си поръчах и трилъчевия волан с пера за смяна на скоростите - пълен кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако борд компа показва вярно, спряла колата с работещ двигател харчи 0,5л/час. Значи 120 светофара по 60 сек. минавам и спестявам 1л в идеалния случай. Обаче спирам на знак стоп и гасне, спирам на пешеходна пътека и гасне, спирам да дам път на колега и гасне. Има го момента, че при леко натиснат педал на газта не гасне, ама е тънък момента. Не ми допада като цяло, ама така си идва колата. DSG-то не го заменям. Ако и да се счупи и ме набута пак няма да съжалявам. Пък и си мисля че ако ще се чупи ще е преди 5-тата година. Стискам палци :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

В този ред на мисли, имаш ли ACC и/или Front Assist. Това са другите две системи, които задължително искам

Редактирано от ppavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам тези системи. Нека други колеги се произнесат по тях. Имам стандартния темпомат, който си върви в оборудването Елеганс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих записаното в ръководството на автомобила относно икономията при старт/стоп на двигателя:

 

"Намаляване на празния ход

 

Прочетете информацията и указанията за безопасност на стр. 141 и ги вземете под внимание.

Двигател работещ на празен ход консумира гориво.

При автомобили, които не са оборудвани със система START-STOPP, спирайте

двигателя и при задръстване, пътни стеснения и светофари с продължителна

червена фаза.

Икономията на гориво при изключване на двигателя в продължение на 30-40

секунди превишава разхода на гориво при ново стартиране."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, при скорост 90-100 км.ч разхода е 4.5,... при 110 км.ч е около 5.3 но с бензин 95 октана, ... при същата скорост но с бензин 100 октана разхода е около 5.0. Средния ми разход за първите 10 000 км. е 5.8/100 . Ускорението и изпреварването с тази машина е истинско удоволствие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАЖНО, ВАЖНО, ВАЖНО!!!

 

Подобрение в разхода!!!

 

Вчера съпругата ми измина 50 км с разход 4.0 л/100 км - максимална скорост 100 км/ч, ускорение граничещо с това на костенурка и изпреварване на един камион и една кола. Но след няколко чаши вино не ми пукаше колко бързо се движим :) :) :)

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да пишеш до Млада Болеслав. Инженерите ще са в шок  :D

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го написах, за да покажа, че и заводските стойности за разход са постижими, но явно при по-различни условия от възприетото у нас шофиране. А иначе времето, за което изминахме тези 50 км, не се различаваше съществено от времето, за което аз ги изминавам с моя начин на каране - разликата беше около 5 минути на приблизително 40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, когато наближи краят на месеца, просто давам на девойката да ме кара и минавам на задната седалка.... :D Това не го пишеше в брошурата :eusa_naughty:   ^_^ хехехе

Но все пак... е добре, че средният е под 6 л/ 100км, което напълно ме задоволява.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано и други собственици добавят впечатленията от автомобилите си, но както каза по-горе колегата fhman, все още няма много Октавии с този двигател. На мен също ще ми е интересно да разбера как е разходът при другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Spritmonitor са по високи разходите, може би повече им е градското. На дизели и бензини е с литър, литър и нещо отгоре. Не вярвам на ауди или пасат 2.0 тди разхода да е около 7/100. http://www.spritmonitor.de/en/overview/3-Audi/21-A4.html?fueltype=1&power_s=140&power_e=140&exactmodel=2.0%20tdi&powerunit=2

Имам познат с ауди А4 2.0 тди 140к.с... разхода му е около 6/100 а не 7/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.