Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Статистика за Octavia III 1.4 tsi


ppavlov

Recommended Posts

Какво да не се обиждат, та ти ги тресна в земята! Особенно като се има предвид, че го казва човек, дето е тествал обстойно и двете платформи, изчел е де що има писано и понавъртял вече километри...

 

Иначе сериозно - не е лоша кола 1.4 TSI. Даже си е много хубава.  Мен поне много ме кефи на вървеж, като за средняшкия клас в гамата. Ама да ми я изкарват перпетум мобиле... темата все пак е за статистика, а не за мечти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Илко Такев

    23

  • mravkakaratist

    8

  • fhman

    8

  • ppavlov

    7

Най-много писали в темата

И на мен ми харесва много 1.4тси,много си е хубаво моторчето ,колата е бърза с него,но да го изкараш по-добро от КЛАСИКАТА 2.0ТДИ,просто е несериозно някак мисля.Това,че колата с 1.4 е по-изгодна доста е голям фактор в нейна полза.Но това че е по-изгодна и за предпочитане според много потребители,не прави двигателя и по-хубав от двулитровия дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли има някой, който да мисли, че 1.4 TSI е по-хубав, по-добър или нещо друго "по" от 2.0 TDI (говоря конкретно за двигателя, не за целия автомобил). Но както bega4kata е казал, по-ниската цена вече на автомобила с бензиновия двигател (около 10%) го прави привлекателен. Лично аз също се колебаех между тези два двигателя, още повече че имам много наблюдения и страхотни впечатления от 2.0 TDI  на Октавия 2.

Но все пак колегата, който започна темата, се интересуваше КОНКРЕТНО от разход на гориво на 1.4 TSI. Аз също се учудвам на ниския разход на гориво на колеги с 1.4 TSI, но както всеки знае, разходът зависи от много фактори (които далеч не са залегнали в заводските данни), така че при някои явно е нисък.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мненията на bega4kata и Илко. Нека не се изопачават данните за разхода и респективно двигателя.

 

Теоретично и аз мога да постигна 7.5 разход със супер мизерно каране по магистрала без изкачване, но не е това идеята. При реално каране - газ, спирачка, изпреварване, маневри, светофари, горене на място - цифрите са други

 

Винаги бензинът ще харчи повече и то осезаемо с 1-2 литра мин. От друга страна двигателят и самото гориво са малко по-евтини, избирайте си :) Новият 2.0 TDI 150 к.с. е бетон, не сравнявайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по темата,ама понеже спора ви е забавен! Вижте това видео      .https://www.youtube.com/watch?v=s_abW86x9Fc                                                                                                     Кое бихте избрали? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по темата,ама понеже спора ви е забавен! Вижте това видео      .https://www.youtube.com/watch?v=s_abW86x9Fc                                                                                                     Кое бихте избрали? :)

 

Прав си колега, интересно видео. Всичко около избора на каквато и да е стока (при нас в случая автомобил) зависи от гледната точка. Затова съществува такова разнообразие от марки, модели и модификации.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Малко да обновя темата с данни от последното ми пътуване Пловдив - Свищов - Пловдив. Средната скорост е доста ниска, но по маршрута през прохода Шипка не съм карал по магистрала, а движението беше доста натоварено и в двете посоки:

http://ilkotakev.snimka.bg/automobiles/skoda-octavia.824582.33848995.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно никакъв опит нямам с такъв автомобил, но разход е супер! Като се има на предвид размера на Шкодата.

Редактирано от Стоян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 3, 1.4 тси, 140 к.с. ръчна кутия и голф 7, 2.0 - 150к.с. ръчна кутия ...http://www.zeperfs.com/en/duel4661-4469.htm... искам да обърна внимание на тягата в ниските обороти на 4, 5 и 6 предавка от 60 до 120 и на спирачния път :)

 

Октавия 3, 1.4 тси ръчка и Октавия 3, 2.0, 150 автоматик ...http://www.zeperfs.com/en/duel4661-4662.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

И аз да напиша 12083км. - среден разход 6,67– Октавия3 1,4тси, 140к.с.

 

 

Прекрасен мотор  12000 км ср.разход 6.5-6.7 л. Не обича късите разстояния ! 

 

При мен за 9500 км (около 30% градско, а останалото извънградско и магистрала) разходът е същия. Явно около това число се движи средната стойност на разхода на Октавия с този двигател.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.9 л/100 за 15000км., условно разпределени 30% магистрала, 30% извънградско, 40% градско

 

Е тва вече не знам

 

!! ти утрепа дизелите, колега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,направо :)

Аз под 7 извън града дори и с много бавно каране,не мога да сляза....хората с 1.4 под 6 слизат.Сигурно е възможно.Пуф-паф,ние с нашите лами няма да се обаждаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата mitkogti наистина прави уникален среден разход за 140 к.с. бензин. Такъв не мога да постигна, дори и в най-смелите си мечти :). Заслужава поздравления ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Ето малко и от мене: Благоевград - Симитли. Когато се кара лежерно и разхода е добър. Дали са ни необходими разните средства за икономия на гориво, които толкова се рекламират напоследък?  :)

post-13918-0-60797300-1411534629_thumb.jpg

Редактирано от mordo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,направо :)

Аз под 7 извън града дори и с много бавно каране,не мога да сляза....хората с 1.4 под 6 слизат.Сигурно е възможно.Пуф-паф,ние с нашите лами няма да се обаждаме.

Градско под 8.5 е направо химера при мен. Магистрала също под 7 много трудно мога да я сваля. Извънградско успях веднъж да я докарам до 5.8 за 1000 км нон-стоп каране, но само с 60 км магистрала. 

За 16000 км средният ми разход е 6.7! Толкова ми казаха преди да я купя, толкова се оказа. Изключително съм доволен от колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско под 8.5 е направо химера при мен. Магистрала също под 7 много трудно мога да я сваля. Извънградско успях веднъж да я докарам до 5.8 за 1000 км нон-стоп каране, но само с 60 км магистрала. 

За 16000 км средният ми разход е 6.7! Толкова ми казаха преди да я купя, толкова се оказа. Изключително съм доволен от колата!

Ако искате ми изтрийте мнението - нещо съм отнесен и не видях, че говорите за разход на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.