Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фаровете на Октавия 3


yanko78

Recommended Posts

Още малко по темата

 

http://www.drive2.ru/l/4954450/

 

 

В Пловдив на коматевско шосе има едни пичове където се занимават с ксенони, те вграждат и в обикновенни фарове ксенон системи по интелигентния начин с лупи е не ГЕЙ-ксенони - ксенон на рефлекторен фар. 

Редактирано от yanko78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • yanko78

    21

  • Илко Такев

    16

  • bega4kata

    9

  • fhman

    4

Най-много писали в темата

Няма невъзможни неща на този свят. От това което "смЯтам", че знам е: За да е всичко както трябва, доплнително блок за управление (ако искаме да се движат). Допълнително мисля, че някъде по окачването се слагат нещо като кантари които предавата към блока наклона на колата и от там той да управлява фаровете. Не съм сигурен дали в България изискват ксеноновите фарове да са с измиване, ако е така нова броня с пръскалки. Допълнително ел.инсталация, допълнително кодиране и най вероятно доста допълнителни неща още. Ако е само за да светят без всички доп. неща, мисля, че няма да е толкова трудно. Фарове се намират и за по 200 лв. единия. Ето малко интересно четиво.

 

https://www.drive2.ru/b/1289277/

 

Съгласен съм, че няма невъзможни неща. Хората други двигатели слагат, та ме съмнява фаровете да са толкова голям проблем. Но мисълта ми беше да не се смени половината кола заради два фара и точно какви промени ще са необходими.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ксенонови крушки за рефлекторни фарове. С означение R са. Не заслепяват.Отсичат на права черта направо.Сачо че на късите ще си само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ксенонови крушки за рефлекторни фарове. С означение R са. Не заслепяват.Отсичат на права черта направо.Сачо че на късите ще си само.

 

 

Eeeeexxxx Самуиле, златен си, въобще не бях чувал за такива  :eusa_clap:  Би било интересно да се видят. Някакви китайджоси ли са или има и маркови от тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и от двете.

Познават се по това че имат покритие непрозрачно по стъклото от едната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и от двете.

Познават се по това че имат покритие непрозрачно по стъклото от едната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и от двете.

Познават се по това че имат покритие непрозрачно по стъклото от едната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Брейй изчетох темата, но уви вече е късно да поръчвам с биксенона, че колата вече чака автовоз от миналата седмица. Явно ще чакам да видя какво ще е положението, но като чета мненията на колегите, които имат проблеми с фаровете започвам да се замислям (не че не ми се въртяха разни идейки в главата :) ) . Все пак като дойде ще го мисля, но съм се насочил така или иначе на първо време към LED за късите.

Мислех и за вариант вграждане на би-ксенонова лупа на мястото на късите още преди да прочета темата и поставяне на диодна лента за DRL, но ме притеснява как стои въпроса при гаранцията? Ако някой е по-запознат откъм тази част с гаранцията на самата кола ще съм благодарен да сподели, за да знам накъде да се насочвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брейй изчетох темата, но уви вече е късно да поръчвам с биксенона, че колата вече чака автовоз от миналата седмица. Явно ще чакам да видя какво ще е положението, но като чета мненията на колегите, които имат проблеми с фаровете започвам да се замислям (не че не ми се въртяха разни идейки в главата :) ) . Все пак като дойде ще го мисля, но съм се насочил така или иначе на първо време към LED за късите.

Мислех и за вариант вграждане на би-ксенонова лупа на мястото на късите още преди да прочета темата и поставяне на диодна лента за DRL, но ме притеснява как стои въпроса при гаранцията? Ако някой е по-запознат откъм тази част с гаранцията на самата кола ще съм благодарен да сподели, за да знам накъде да се насочвам

 

Вече питах в Еуратек по този въпрос - отпада гаранцията на фаровете (каквото и да значи това) и предполагам всичко, което биха измислили впоследствие, че е свързано с тях ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ; Няма смисъл да питате сервиза и да ги усъмнявате. На който са му недостатъчни, сменяте ги с Осрам Найт Брейкър и си карайте. А при някаква авария, слагате пак старите за да не Ви дрънкат в сервиса.

Ако пък сложите ксенонови, ще приложите и дросели към тях. С дроселите ще е по трудно връщане назад. А пък не всички ксенонови са сполучливи, особенно по евтините в дъждовно време са направо "тъмна индия". Да не говорим пък че ксенонови без лупа са мъчение за насрещното движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно за това мисля да се насоча към LED кружки. За нещо такова става дума http://www.bktuning.bg/product.php?ProductID=5197

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ; Няма смисъл да питате сервиза и да ги усъмнявате. На който са му недостатъчни, сменяте ги с Осрам Найт Брейкър и си карайте. А при някаква авария, слагате пак старите за да не Ви дрънкат в сервиса.

 

Поставяне на Осрам Найт Брейкър , няма да наруши гаранцията на фаровете, това са си напълно стандартни крушки!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя, че след сумати перипетии, се хванах сам, каране спиране на стена, настройка, отново каране спиране и настройка. След няколко повторения на процедурата смятам, че успях да ги настроя да са точно по желанието ми и с найтбрейкърите резултата е в пъти по добър от първоначлното светене. Сега снопа свети точно както е показан в рекламите на крушки. Десния фар е леко по напред, дясният му край излиза на около метър от платното и в права линия напред очертава края на снопа. Левият е малко по ниско и центъра на двата снопа се позиционират точно пред колата, нито в дясно нито в ляво. Засега ми миряса главата и се поуспокоих. Определено следващата покупка ще е на крушки Н15 за дневни и дълги на Осрам кул блу интенс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поставяне на Осрам Найт Брейкър , няма да наруши гаранцията на фаровете, това са си напълно стандартни крушки!!

 

Абсолютно - аз съм с Night breaker unlimited и потвърждавам, че няма проблем с гаранцията. Дори приемчик от Еуратек ме посъветва да пробвам с такива крушки, след като му казах, че късите светлини са, общо взето, слаба работа. Аз вече ги бях сложил де. Освен това провериха фаровете ми на техния оптичен уред и се установи, че настройката им е точна.

Друга тема е (както съм написал по-горе), че няма особен ефект от Night breaker-ите.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Здравейте колеги,

 

Само да питам някой пробвал ли е Osram Cool Blue Intense. По католог ги дават с бяло/синя светлина имитираща ксенон.

Някакви впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Само да питам някой пробвал ли е Osram Cool Blue Intense. По католог ги дават с бяло/синя светлина имитираща ксенон.

Някакви впечатления?

На старата си кола бях с такива на дългите./Няма двойката би ксенон/ Като включа дълги,много близко до ксенона светят като нюанс.Много са добри,взимай смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата си кола бях с такива на дългите./Няма двойката би ксенон/ Като включа дълги,много близко до ксенона светят като нюанс.Много са добри,взимай смело.

А от Н15 имаш ли впечатления? Много ми се ще да сменя моите по скоро заради жълтата дневна, но не съм сигурен интенса дали ще светят дневните с бяла светлина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

 

Сложих Osram Cool Blue Intense на късите и впечатленията ми са че може би осветяват с една идея по добре. Днес ще гледам да кача снимки за да може всеки да си прецени. Иначе се запалих да сменя и Н15 с тези крушки та сега ще ги поръчвам че ги няма никъде налични. Така ще видим и какъв цвят ще светят дневните 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах от алфа лайт Н15 и ги чакам идната седмица. Правят поръчка до Германия във вторник и на следващата седмица до сряда трябва да са ги получили и да ми ги изпратят. Мога да щракна някоя снимка като дойдат, да се добие представа как светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Янко, пусни и снимки на задните мигачи с крушките на Осрам, че много се чудя дали да ги сменя.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Янко, пусни и снимки на задните мигачи с крушките на Осрам, че много се чудя дали да ги сменя.

Следващия уикенд ще съм си в Пловдив и може да пием по кафе и да ги видиш. Сега гледах, че съм ги снимал на видео, но не излиза както е реално. Сложил съм и същия осрам само, че бели на задната, ще добиеш и представа за него, пък дано женати не ме псува после :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата си кола бях с такива на дългите./Няма двойката би ксенон/ Като включа дълги,много близко до ксенона светят като нюанс.Много са добри,взимай смело.

 И аз се бях замислил за такива крушки, но ме беше страх, че ефекта ще е само "гъзерия". Като прочетох това от Сами се убеждавам, че и светят по-добре, така че ясно ще си взема и аз. 

Следващия уикенд ще съм си в Пловдив и може да пием по кафе и да ги видиш. Сега гледах, че съм ги снимал на видео, но не излиза както е реално. Сложил съм и същия осрам само, че бели на задната, ще добиеш и представа за него, пък дано женати не ме псува после :))))

Нещо съм изтървал, какви са тези крушки? Че и аз искам да сложа ледове поне на задната.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.