Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Интересно ми е дали има опашки от коли, които да зареждат на бензиностанцията/иите на Марешки във Варна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.49 е при нас дизела вече

1.48 брат :tongue_1:

Тука из Добричко се говори че някъв терорист купил бензиностанция и ще конкурира Марешки :fiu:

Май ще вкарва от без пари гориво от даеш и ще кара варненци да идват до добрич да се редят на нашите опашки :banger_2:

можело значииииииииии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само какви цени се коментират - 1,49...1,48. Дано Марешки направи във всеки голям град по една бензиностанция, че да се съборят тези надути цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се радвах като заредих на промоция дизел на 1,60 вчера в Русе!

 

На ГАП 1.61 дизела.

От газпром пълних преди 2-3 седмици едно шишенце 5 л с бензин и имаше много боклуци и утайки, а шишенцето си беше чисто. Втори път там не стъпвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ГАП 1.61 дизела.

От газпром пълних преди 2-3 седмици едно шишенце 5 л с бензин и имаше много боклуци и утайки, а шишенцето си беше чисто. Втори път там не стъпвам!

Това кога, аз минах в събота и беше 1,73 на Гап до автогарата. Аз заредих на Лумакс на международното, имаше промоция за 30 и 31.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гап до Автогарата днес в 16:00. Явно заради промоцията на Лумакс са я смъкнали. В Гап до автогарата и на гара разпределителна винаги са държали по - ниски цени, ако се имаш и с някой от двамата (двама братя я държат) правят големи отстъпки.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара Загора бензиностанция Рила - дизел 1,58лв. Само, че горивото им не се хвали като добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече като четя тая тема се чуда, кога някой ще писне от строшен мотор! Колеги, пробите на неясни бензиностанции са ми малко като руска рулетка! Мен лично ме е страх.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде наливат едни и същи бъркочи, само цената им е различна...

 

Поне най-накрая почнахме да приличаме на нормална държава в това отношение. Съвсем нормално е в столицата горивото да е по-скъпо от малко градче. Съвсем нормално е горивото на голяма верига на магистралата да е по-скъпо от колкото будката в някое селце.... и т.н.

 

 

Следващото нещо е да се появят бензиностанции без персонал. Това би трябвало още да свали цената, който не иска да се цапа, да си плаща няколко стотинки за човека дето се цапа.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече като четя тая тема се чуда, кога някой ще писне от строшен мотор! Колеги, пробите на неясни бензиностанции са ми малко като руска рулетка! Мен лично ме е страх.

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера заредих в Македония на Макпетрол в Крива паланка. Цената е 39 денара, или 1,24лв за литър, при курс 31,50 денара за лев. Аз платих с карта. Не знам как биха го таксувли ако е в брой. Няма никаква разлика във вървежа на колата, а това е трети резервоар който пълня от там.

Редактирано от marinms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера заредих в Македония на Макпетрол в Крива паланка. Цената е 39 денара, или 1,24лв за литър, при курс 31,50 денара за лев. Аз платих с карта. Не знам как биха го таксувли ако е в брой. Няма никаква разлика във вървежа на колата, а това е трети резервоар който пълня от там.

В цяла Македония цената е такава. Всички бензиностанции имат еднакви цени. Миналата седмица бях там за три дена и обикалях до Кавадарци и Скопие - не е като при нас. Предполагам качеството е добро, защото по-голямата част от горивото доколкото ми каза един македонец го зареждат от Гърция. Бях бесен като видях 60 стотинки разлика от нашата богата държава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера заредих в Македония на Макпетрол в Крива паланка. Цената е 39 денара, или 1,24лв за литър, при курс 31,50 денара за лев. Аз платих с карта. Не знам как биха го таксувли ако е в брой. Няма никаква разлика във вървежа на колата, а това е трети резервоар който пълня от там.

Няма разлика в цената дали плащаш "с пари" или "с карта". А за вървежа - моята с нафтата от Макпетрола точно в Крива паланка се чувстваше по-добре, от колкото с нафтата от ЕКО. Преди това на предното ходене бях заредил на Макпетрол на Куманово и тогава разликата ми се стори фрапантна с българската нафта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах 2500 километра с българска, сръбска, словенска и австрийска нафта ... и не намирам никаква разлика! Едиствената разлика която се усеща е след първите 500-600 километра магистрала, когато се отпушва катализатора (напоследък Мица се кара предимно градско).

 

Другото което ми направи впечатление е, че в сравнение с О3 комби, 1.6TDI, 110bhp, Мица харчи по-малко ... или има по-голям резервоар. В крайна сметка за тия 2500км имам едно зареждане по-малко. Е, не пълен резервоар, но все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пловдив ,зад Четвъртък пазар на ул.Ангел Кънчев има малка бензиностанция .Литър нафта на 1,75 cт./03.02.16/

Като качество,близко до Ultra diesel ,
 
p.s
Hе е като Shell нафта /V-power/заредена на р.Марица срещу Билла на бул.Марица.
За 20 л. с 4-ри почивки до Видин.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така подхванахте цените в Македония, по-добре да питам тук вместо в отделна тема.

Колко гориво може да се пренася в туби от Македония към България?

Намерих само един официален документ, но не ми стана съвсем ясно какво искат да кажат


 

Горива: Ако се внасят в резервоара на вашето превозно средство или в преносима туба - до общото количество в обем на 10 литра.

Аз лично го разбирам, че общото количество в резервоара + туби да не превишава 10 л, което е смешно.

По разни други форуми се споменава, че е разрешено в туби до 20 л общо, но темите са от преди няколко години и няма прикачен официален документ.

Интересува ме законово дали и колко допълнително гориво е разрешено да се пренася в туби?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за уточнението. Точно от там мислех да мина, но малко се объркаха плановете и не се очертава да ходя скоро натам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Съвсем нормално е в столицата горивото да е по-скъпо от малко градче. Съвсем нормално е горивото на голяма верига на магистралата да е по-скъпо от колкото будката в някое селце.... и т.н.

2. Следващото нещо е да се появят бензиностанции без персонал.

 

По т.1 - съвсем не е нормално в столицата да са най-високите цени, а за магистралите съм напълно съгласен - искаш евтино гориво и слизаш от магистралата до близкото градче.

Най-евтините бензиностанции в т.нар. "бели държави" са изградени в непосредствена близост до големите хипермаркети и търговски центрове.

 

По т.2 - да голямо удобство са, но да не забравяме, че все още картовото разплащане у нас не е набрало голяма популярност. Да не говорим за села и градчета. И как да си обясним факта, че ако на Лукойл ползвате отстъпка не се приема разплащане с кредитна или дебитна карта?? :blush:

Споменава се Македония и на незнаещите искам да им кажа, че тамошните контролни органи работят много ефективно и не са зависими от местни олигарси и първенюта. Строги са към всички нарушители без изключение.

Точно обратното е в България. И на ученик вече му е ясно, че има картел и той неофициално се представлява от Българската петролна и газова асоциация, но разни умници говорят винаги все едни и същи глупости твърдейки, че нямало нищо нередно. :eusa_liar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По т.2 - в така наречените "бели държави", почти всички колонки приемат и банкноти - моят опит с такива, е от Испания, Португалия и Францата.

Друг е въпроса, че тук ще ги "бомбят" на поразия, ако приемат и банкноти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По т.2 - да голямо удобство са..........

Не го правят за наше удобство, а за да намалят цените и да привличат клиенти.

Същото важи и за бензиностанции без търговска зала /магазин/.

За всеки влак си има пътници.

Работниците на една нормална средноголяма бензиностанция са 10-12 човека. Това е сериозен разход за труд.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз пък  днес си заредих за пореден път на Круиз за 1.62 с отстъпката :fiu:

Не е като 1.29 в Македония, или 1,49 във Варна, ама все още е най-ниската цена, на която си спомням да съм зареждал дизел от2008 г. насам.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са толкова ниски, че аз като напълня един резервоар вече много трудно го изгарям.

;)  :P  :D

 

П.п. Днес петролът се е вдигнал по борсите с 10%. :(

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.