Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения Шкода Октавия 2 facelift


Infinium

Recommended Posts

Здравейте и поздрави за чудесния форум,

изчетох доста и се надявам да направя информиран избор.

Та към темата, в скоро време смятам да се сдобия с Шкода Октавия 2 фейслифт 2009 - 2011 и естествено започва фаза на търсене на обяви и събиране на информация за автокъщи.

Имам следните питания насочил съм се към 1.6 tdi 105 к.с., та интересува ме съединителите от 1.9 tdi и 2.0 tdi същите ли са и за 1.6?

Като обслужване този двигател има ли нещо специфично някакви подводни камъни ?

Какви са впечетленията на хора, които го имат ?

И не на последно място гледам, че има една обява в Плевен :

http://www.cars.bg/c1087311

Някой ако има вепчетления от автокъщата или случайно да я е гледал? Знам, че цената е измамно ниска ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    17

  • Infinium

    11

  • vetrenec

    9

  • Cvetomir

    6

Най-много писали в темата

Съвет: вземи 1.9TDI. Десет пъти по-изпитан е.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на тази, която си посочил действително е малко занижена, но ... знае ли човек, може нищо да й няма на колата, а продавачът да е на зор. Пред 5-6 месеца и аз бях изправен пред същата дилема дали 1.9TDI, дали 2.0TDI ... дали да не дебна 1.6TDI рових и четох, разпитвах N на брой хора, задавайки им безброй досадни въпроси и накрая стигнах до следните изводи:

2.0TDI преди 2011г. - при никакви обстоятелства - имало си някакви хронични проблеми.

1.6TDI - би трябвало да е окей, но пък е сравнително нов двигател и нямах много информация от 1ва ръка.

1.9TDI - мега здрав двигател, изключително много положителни отзиви за него, да по-шумен е малко, но не мисля, че е болка за умиране. Отделно баща ми кара О2 преди FL с този двигател, той си взе колата нова и вече 7-8 година не е мръднал (пу-пу). Брат ми и той кара Шкода, та и той се рови из форуми и т.н. също ми препоръча да заложа на 1.9TDI.

 

В крайна сметка заложих на 1.9TDI, покарах го малко, според мен, 105 коня са малко малко за този автомобил, но пък тук се намеси Пепи (Pepino), спретна един хубав ремап и нещата се нормализираха. Много е икономичен този двигател, направо ме изумява на моменти, особено извънградско е чудесен.

 

Един съвет, ако ми позволиш, ако има как пробвай и 3те двигателя - огледай поне 3 коли с различните агрегати, виж кое как се държи и ще си усетиш твоето.

 

Успех с търсенето и да се похвалиш после!

 

P.S. Човекът от когото аз си купих колата внася доста често Шкоди от Германия - даже разучих от коя автокъща в Германия ги купува. Имаше 2 обяви за О2 FL комби, но ... бързичко изчезнаха, защото негоите са с доста високо ниво на оборудване. Ако искаш мога да му потърся координатите и да ти ги пратя. Една вметка - намира се в Петрич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на тази, която си посочил действително е малко занижена, но ... знае ли човек, може нищо да й няма на колата, а продавачът да е на зор. Пред 5-6 месеца и аз бях изправен пред същата дилема дали 1.9TDI, дали 2.0TDI ... дали да не дебна 1.6TDI рових и четох, разпитвах N на брой хора, задавайки им безброй досадни въпроси и накрая стигнах до следните изводи:

2.0TDI преди 2011г. - при никакви обстоятелства - имало си някакви хронични проблеми.

1.6TDI - би трябвало да е окей, но пък е сравнително нов двигател и нямах много информация от 1ва ръка.

1.9TDI - мега здрав двигател, изключително много положителни отзиви за него, да по-шумен е малко, но не мисля, че е болка за умиране. Отделно баща ми кара О2 преди FL с този двигател, той си взе колата нова и вече 7-8 година не е мръднал (пу-пу). Брат ми и той кара Шкода, та и той се рови из форуми и т.н. също ми препоръча да заложа на 1.9TDI.

 

В крайна сметка заложих на 1.9TDI, покарах го малко, според мен, 105 коня са малко малко за този автомобил, но пък тук се намеси Пепи (Pepino), спретна един хубав ремап и нещата се нормализираха. Много е икономичен този двигател, направо ме изумява на моменти, особено извънградско е чудесен.

 

Един съвет, ако ми позволиш, ако има как пробвай и 3те двигателя - огледай поне 3 коли с различните агрегати, виж кое как се държи и ще си усетиш твоето.

 

Успех с търсенето и да се похвалиш после!

 

P.S. Човекът от когото аз си купих колата внася доста често Шкоди от Германия - даже разучих от коя автокъща в Германия ги купува. Имаше 2 обяви за О2 FL комби, но ... бързичко изчезнаха, защото негоите са с доста високо ниво на оборудване. Ако искаш мога да му потърся координатите и да ти ги пратя. Една вметка - намира се в Петрич.

От този хубавец от Петрич и аз взех моята. Докарва предимно Шкоди с доста екстри, само от Германия, автокъщата му е "Ников", казва се Кольо Ников, но при мен се възползва, че идвах от София и бързах и добре беше " прикрил" тракащия демфер. Та умната с него. Има му координатите в интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В  Сливен има няколко прилични http://www.mobile.bg/11423571353756959

 

http://www.mobile.bg/11423571353756959

 

http://www.mobile.bg/11419682031873169

 

http://www.mobile.bg/11425997028103700

Редактирано от Cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързите и изчерпателни отговори.

Да и аз ги видях за сега 2 пъти по 2 Октавии от Петрич, които изчезнаха за около 1 2 седмици.. и ми се струва, че така бързо продадени сигурно внася добри коли...

А от коя година 1.9tdi става Common Rail ?

За 1.6 дизела, ходих на тест драйв на новата Октавия и ми се стори нормално вървенето, естествено не е състезателна кола, но за нормалните нужди според мен е ОК .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и километрите бяха със 70 000 надолу и липсващи страници от сервизната книжка. Опита се да ме убеди, че две години колата е карана по 10 000 км. на година. Моята е 1.6 DSG. Доволен съм от разход и динамика. Не съм състезател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 никога не става комънрейл, а си остава помпа дюза, замества го 1.6 който вече е комънрейл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А според вас има ли голяма разлика в материалите (по интериора) вложени във Октавия 2 преди и след FL?

Редактирано от Infinium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено след ФЛ са по-добри.

 

В Немския и Английския форуми има много хора преминали от О2 на О3 и твърдят, че качеството на интериора им е паднало сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще едно въпросче, дизеловите двигатели 1.9 (помпа) и 1.6 (комънрейл) имат ли филтри за твърди частици ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 1.9ки с дпф, но са рядкост. Ако е по-прясна Германка (от последните през 2009-2010) вероятността да има е по-голяма.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прясна-прясна колко да е прясна :) Моята е от 2008 - О2 1.9 ТДИ преди ФЛ и си има ДПФ, но не е чак такава беда. Общо взето при всекидневно софийско каране, сутрин и вечер, се запушва по веднъж месечно и се налага да въртя по СОП от черни връх до българия и обратно и се оправя. 

 

Иначе колега, 1.9 е супер колица, дори и да не е ремапвана, чипвана и изобщо пипвана :)) Моята е комби 105 коня и като динамика е много добре, разхода е повече от приличен, 7-8 градско, 5-6 извънградско.

 

Успех с търсенето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2010 и няма филтър. Чисто нова съм я купил от магазина.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aма сега напълнихте му главата на човека с 1.6 и 1.9... за 2.0 само лоши неща, а това изобщо не е така. 1.6 и 1.9 са чиста проба мъртъвци... на това купе и 2.0 е мъртвец, но все пак е доста по добре от другите 2. Ако искаш поне малко спортна тръпка, ама мъничко казвам, трябва да обмислиш 2.0 сериозно. Иначе ще вземеш едно нещо което те вози от А до Б и обратно като трамвай... Не казвам че 2.0 няма своите проблеми, но нищо чак пък толкова страшно, което да не може да се случи и на другите 2 двигателя.  

 

Поздрави  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 и 1.9 са чиста проба мъртъвци... на това купе и 2.0 е мъртвец, но все пак е доста по добре от другите 2. Ако искаш поне малко спортна тръпка, ама мъничко казвам, трябва да обмислиш 2.0 сериозно. Иначе ще вземеш едно нещо което те вози от А до Б и обратно като трамвай...

 

Надявам се това да е иронично, защото е доста далеч от истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е иронично и за мен :) Колата върви адски много за нашите условия (ако е пълна с 5 човека и багажник с куфари - няма да върви задоволително, тя тогава и не спира задоволително ;) ). Ако я карам на аутобаните в Германия, определено ще ми е доста бавна за там. Обаче съм се возил в E класа на аутобан в Германия, и си мислех, че караме бавно (около 230 км/ч беше по скоростомер и ни изпреварваха редовно).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак"мъртвец" е доста силно изказване за такова купе....,все пак не става въпрос за Супърб или Пасат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 (около 230 км/ч беше по скоростомер и ни изпреварваха редовно).

Малко пресоли :) Е освен ако не сте се въртяли по Нюрбургринг :)

 

Редовно карам в Германия и скорости близки до 200 са по - скоро изключение. Трафика не позволява. Да кажем, че 150-160 може да се подържат относително дълго, 200 може и да вдигнеш съвсем за малко, а да те изпреварват докато караш с 230 може да се случи само нощем.

 

Отделно, че участъците без ограничение в последните години стремително намаляват.

 

Относно мощността на 1.9 - баба знае и 2 и 200. Общото правило е, че след ограничено количество време свикваш с колата, ако ще да е и 200 коня. И после назад няма - все ти се струва малко.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.