Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Истинско разочарование


Bondo

Recommended Posts

Ще ме извините ама аз като нов собственик понеже трудно се ориентирам да попитам.За кое ниво на оборудване става въпрос в темата,какво е радиото и къде в ценовата листа е написано със колко тонколони идва автомобила.А в същност , към автора-колко на брой са колоните две ли?

Редактирано от srservice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 104
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • b3lq7a

    16

  • mishoo

    14

  • Bondo

    13

  • shaft

    9

Най-активни дни

Най-много писали в темата

значи в еуратек не трябва да казват че колата е кафява, ами че не е синя, черна, бяла, червена, графитена, сребриста и тн. октавията се предлага с доволно количество екстри и да тръгнат да изброяват всяка една, която не е налична в базовата версия.... е малко странно.

единственото с което съм съгласен е горивот,о, малко куц факт, но това е столетен български трик и съм сигурен че 80% от вносителите на каквото и да е прилагат.

 

srservice: колата доколкото разбирам е актив, радиото (май) е болеро и е с 4 говорителя, по 2 в предните врати

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пише 4, но се има предвид двете пищялки отпред и двете големи пак отпред. Може би това е заблудило човека. Ако е със задни пише 8 колони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2ра страница от това което съм постнал - от Актив/начално/ до Style/горе в дясно/ са с говорители само в предните.

 

Радиоподготовка с 4 високоговорителя отпред и антена - при Актив

Допълнителни 4 високоговорителя отзад - при Style и нагоре като ниво

Звукова система CANTON с 10 високоговорителя - LK

 

 

- много ясно си го пише, не говорете за заблуди!

 

ps. Във всеки каталог или реклама, който съм виждал, най-долу си пише - снимките са илюстративни, което ме навежда на мисълта колко разочаровани хора има че не са им затъмнени стъклата, нямат спойлери, решетка тип пчелна пита, спортен накрайник и18 или 19 инчови джанти с нископрофилни гуми!?!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2ра страница от това което съм постнал - от Актив/начално/ до Style/горе в дясно/ са с говорители само в предните.

 

Радиоподготовка с 4 високоговорителя отпред и антена - при Актив

Допълнителни 4 високоговорителя отзад - при Style

 

 

- много ясно си го пише, не говорете за заблуди!

Знам че обещах да не се обаждам ама това за заблудите за бай Петко звучи така: 4 говорителя значи 4 канала...Кво неясно има?!

А бай Петко получава рента от земята и се случва да отиде някъде с торба пари...И затова е дилъра там..да обяснява..И такива клиенти има.

Не винаги е толкоз ясно.Аз щото пак не разбрах.Bongo каза че бил с Стиийл ниво нали???А там се включват още 4 нали?! Значи има пак нещо неясно?!

Сега се сещам че мой приятел софиянец се оплака че получил ПВЦ дограма без стъклата.И като се оплакал му казали да си чете договора.Там пишело само ДОГРАМА никъде не пишело стъкла...

Мамата си трака ей :D  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че обещах да не се обаждам ама това за заблудите за бай Петко звучи така: 4 говорителя значи 4 канала...Кво неясно има?!

А бай Петко получава рента от земята и се случва да отиде някъде с торба пари...И затова е дилъра там..да обяснява..И такива клиенти има.

Не винаги е толкоз ясно.Аз щото пак не разбрах.Bongo каза че бил с Стиийл ниво нали???А там се включват още 4 нали?! Значи има пак нещо неясно?!

Сега се сещам че мой приятел софиянец се оплака че получил ПВЦ дограма без стъклата.И като се оплакал му казали да си чете договора.Там пишело само ДОГРАМА никъде не пишело стъкла...

Мамата си трака ей :D  :D

Ти пак се обаждаш неподготвен/неразбрал/недочел, ако малко се замислиш или загледаш - това е актуалния ценови каталог, мислиш че трябва и предходния да е същия или и ти като Bongo, смятяш, че нещата са безплатни - купуваш МПС, не радиоприемник с 4ри канала, на колела имащ възможността да извършва транспортни услуги и затова да си недоволен от озвучаването?!?!? Нека "разочарования" колега качи снимки на офертата и договора си, после да говорим!

пак виж, че е написано на български език, с нормален шрифт, не различаващ се от останалия- Радиоподготовка с 4 високоговорителя отпред и антена - при Актив

Допълнителни 4 високоговорителя отзад - при Style 

 

 

ВЕРОЯТНО В НЕГОВАТА ДА НЕ ПИШЕ, ЧЕ В style ИМА ОЩЕ 4РИ ГОВОРИТЕЛЯ ОТЗАД ;) Вместо да се сещаш за разни историйки за лека нощ, помисли малко, няма смисъл да се харчиш върху клавиатурата с коментари колко ти е неясно!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахах, наистина само забавни теми напоследък! Кеф! Ами стелките, СТЕЛКИТЕ... в кола за 40 бона стелките ги няма... Къде са стелките??? 2016-та влизаш вътре и гЪрда, това...ГРЕДА! НЕМА стелки! Стъпваш на мокета направо... Как може бе, как може бе... Та това са две от чергите на баба им - хвърляш вътре и айде бееегай...

 

Иначе, за говорителите - 70лв два двулентови херца отзад и готово... Повече не му трябва.

 

А след колко месеца или дни откри, че няма колони?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такива хора явно трябва да се интегрира аудио оферта - да им се възпроизвежда през тонколоните или лично дилъра да им я произнася! Скоро да очакваме тема, че хладилната жабка няма камера с формичка за лед  :dance:

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такива хора явно трябва да се интегрира аудио оферта - да им се възпроизвежда през тонколоните или лично дилъра да им я произнася!

Рецитал, рецитал!!! (Чува се от публиката )

 

tumblr_o1puzpVJm41urz3l2o1_400.gif

 

 

ПП: Иво, спри бе! НЕМА край тоя смях!!! Или примерно, че има стъргалка за лед, пък колата е купувана през лятото - за чий ми е това, искам си стелките!!! Аз нова кола без стелки нема да си купя!!! /фабията беше без стелки, ама там се прецаках, за 19 бона кола без стелки/

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя как се дават 40 бона за нещо без да си го огледал? Че се цитира как са дадени тия пари и виждаш ли, какви били очакванията. Ами аз като давам толкова пари чета. Ама и малкия текст. И то няколко пъти. Сега, ако месечната ми заплата беше 40 бинки, сигурно нямаше да чета толкова. Ама не е  :sorry: Та чета ... и не се разочаровам толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти за 40х лв - топ клас, премиум изпълнение ли взимаш или разликата с тия за по 100+х лв е само марката, модела или мотора?!? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти за 40х лв - топ клас, премиум изпълнение ли взимаш или разликата с тия за по 100+х лв е само марката, модела или мотора?!?

Само цвета е различен и имат по-добра боя ония другите! Китай прави всичко в днешно време! Колите минават през завода само за брандинг и заради автовоза...да се возят на еврАпейски ТИР.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За толкова пари и трабант да е пак ще го гледам ;) Хората купуват кола втора (по-точно N-та) ръка за 3-4000 лева и пак гледат, а тук коментираме, че са дадени десетки пъти повече, но не е гледано. Ами, съжалявам, че ще го кажа - кьорав карти не играе  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се спори че Иво пак ме е заял нещо пък тъй мразя да споря..

То как да му обясниш че за немалко хора като прочетат че има 4 говорителя го подразбират че има 4 канала а не 2 баса и 2 високи.И като прочетат 4 говорителя спират нататък да се интересуват.И че често клиентите тълкуват неправилно договори и  оферти.И за доста хора е просто недопустимо да няма говорители.Много хора по инерция са с нагласата че новата кола има всичко.

Затова  дадох реалния пример с бай Петко.Защото често се случва особено по нашите райони.

Затова и казвам че ролята на дилъра е да не се стига до такива ситуации.И да обяснява изяснява.А ако се стигне има начин да се оправи.

Никъде не съм казвал че трябва да се подарява.Но това трябва да се казва на клиентите.Защото е факт че не всички четат.Абе те хората нотариални си актове за много повече пари не четат че това ли...

Това е разликата между нагласата на търговците... Едните казват бал съм го клиента да е чел,гледал, сам си е виновен, а другите като видят такъв клиент гледат да го предпазят от собствените му грешки понеже те после ще рефлектират върху цялото мнение за покупката...и в крайна сметка и върху репутацията

 

Верно че кьорав карти не играе..Ами като има такива ситуации как ще го накараш пак да дойде клиента с пари?!

 

Понякога си мисля че бъркам и що се меся да си създавам излишни дертове..

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо, тя тая кола - колела ли няма или волан? Това не е подвижна музикална система с екстри 4ри колела и да ти липсват задните 2, ама отпред да имаш 4ри - 2х2, 2 големи и 2 малки! Няма място за спор - на дилъра не му е работа да чете екстрите. Тая работа не е като оная със секретните болтове на опционалните джанти! 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, стана ми интересно.

 

ОК то ясно, че колегата не е гледал 100% какво има колата като конфигурация. Или просто е предполагал при покупката без да попита - тук единственият проблем са били различните очаквания. Едва ли това ще го отблъсне от марката.

 

Но по принцип кажете - толкова важно ли е това? В смисъл колко време от деня като слушате музика в колата правите разлика дали има +- 4 колони ?

 

Болерото колкото и да е средняшко изпълнение, аз като си харесвам някоя песен и си я пусна по-силно - ще й се накефя така или иначе независимо дали е Болеро, или Кантон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напротив, разбрахме какво го е подразнило, че за 40к лева една кола, независимо каквав е ТРЯБВА да има задни говорители, но не, не е така. за 58хиляди лева можеш да си купиш Мерцедес Ц-класа със стоманени джанти и 4 говорителя

 

PUF-PAF: карах 4 години Sofia Beer Drinking Team само с предни говорители и когато сложих задните разбрах, че  нищо не съм слушал дотогава. още повече почти всеки ден возя в новата октавия хора на задната седалка и пътувам често на дълъг път, в такива ситуации колоните отзад са повече от задължителни. говоря за себе си, всеки го гледа от друга камбанария

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напротив, разбрахме какво го е подразнило, че за 40к лева една кола, независимо каквав е ТРЯБВА да има задни говорители, но не, не е така. за 58хиляди лева можеш да си купиш Мерцедес Ц-класа със стоманени джанти и 4 говорителя

 

PUF-PAF: карах 4 години Sofia Beer Drinking Team само с предни говорители и когато сложих задните разбрах, че нищо не съм слушал дотогава. още повече почти всеки ден возя в новата октавия хора на задната седалка и пътувам често на дълъг път, в такива ситуации колоните отзад са повече от задължителни. говоря за себе си, всеки го гледа от друга камбанария

Абсолютно подкрепям. Аз бях същия. Преродих се, има огромна разлика.

 

Тези с колони отзад - пуснете си само предни с fader опцията, задните да спрат - ще се разбере какво липсва. Обаче, когато ги е нямало никога - нищо не разбирате и си звучи “супер“.

 

Ако човека е меломан - всяка колона се усеща - това е ясно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Няма място за спор - на дилъра не му е работа да чете екстрите.

Не му е работа ли?!?

Точно това му е работата....Да консултира клиентите да разяснява да убеждава и показва... Че кво друго да прави?!  Добрия дилър още като те види на вратата трябва да прецени как да те "обработи".

ААааа  тука направо ме убихте.

Допускам и че е възможно самия клиент да не е искал разяснения или не са контактували достатъчно.

Но е голяма грешка да смачкаш кефа на клиента въпреки че не е прав.Щото пак го губиш.

 

Отивам да търся на Shaft стелките...Че зарад туй си е купил друга марка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Отивам да търся на Shaft стелките...Че зарад туй си е купил друга марка

А така! Един да ме разбере, братче... Тая си дойде с оригиналните 7-8 годишни стелки!!! Искам от тия хубавите, иначе шкода вече не!!!

 

И да са за Кодиак, защото като го купя тоя офроуд звяр - как може без стелки???

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като "меломани" да ви попитам - като отидете на концерт, с гръб към сцената ли седите, та звука да ви идва отзад? Задните говорители са основно за стоящите отзад, отпред се чуват по-слабо и да не забравяме, че АУДИОТО е СТЕРЕО, не КВАДРО или СЪРАУНД!

Сестра ми си купи а3 2012та преди няколко месеца. Колата е с БОСЕ говорители, но пак са само отпред - заводско! Това е положението, никой не слага и отзад на ниските нива на оборудване... 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се и за обратния вариант.

Питам бай Иван (работлив неособено интелигентен човечец) що си е купил Тойота.Бъзикаме го щото тръгна за Ауди.

И той отговаря: Е*ах ги отворковците една уста отворили.Все много знаят.(доказали му че е тъп).А пък в Тойотата работи едно момче много културно веднага разбрах че е наше момче и си купих колата.

Тъй че някои дилъри определено и много говорят и това също не е хубаво.

 

 

Shafte колко грама има в един килограм бе?! :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като "меломани" да ви попитам - като отидете на концерт, с гръб към сцената ли седите, та звука да ви идва отзад? Задните говорители са основно за стоящите отзад, отпред се чуват по-слабо и да не забравяме, че АУДИОТО е СТЕРЕО, не КВАДРО или СЪРАУНД!

Сестра ми си купи а3 2012та преди няколко месеца. Колата е с БОСЕ говорители, но пак са само отпред - заводско! Това е положението, никой не слага и отзад на ниските нива на оборудване... 

Не мисля така братче.

Вярно е че повечето коли са така.Но...

Мощноста в колата е ограничена от захранването(12в) на около 20-25вата за 4 ома.Практиката показва че това е малко.(при пик  се криви)Затова производителите добавят още 2 канала(щото е ефтин начин да се увеличи мощноста).Да ама и това не стига.И почнаха да пишат че масово са 50 вата.Да ама има малка уловка.Тез 50 вата излизат при 2 ома.А не при 4. Затова и пуснаха и серии които са фабрично към 3 ома..Те вадят максимума.

Затова тенденцията е да си върви към увеличаване.Щото и това е малко.Поради особеностите на звука липсват най ниските честоти и затова производителите почнаха да предлагат и буфери.(да запълнят липсата на ниски)

Сега предстои се опитват да наложат крайни стъпала с волтодобавъчни кондензатори като реално се увеличава почти двойно мощноста но има проблеми.

А от година насам пратките които се получават са с изцяло цифрови стъпала. Които за голяма моя изненада почти нямат кривене като ги усилиш докрая.И имат и цял куп други екстри.

Така че задните говорители хич не за пътниците отзад ами най вече за кефа на шофьора...

Музика са слуша не в къщи а в колата.Това е всеизвестен факт.И е доста важно нещо.

Като всички българи и аз имам няколко специалности и едната от тях е че съм дипломиран електронен инженер профил (звукотехника) и знам някои неща. 

И все се каня да напиша една статия за новостите и особеностите на озвучаването и състоянието на българския пазар към момента(2016)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

 

Shafte колко грама има в един килограм бе?! :crazy:

Аааа, зависи от коя страна го гледаш тоя килограм!!!

 

Ама нали знаеш, че 1ТВ диск не е толкова, а по-малко... та и тука така/обратното за търговец и грамаж с кантар - 100% съм сигурен, че го мериш с тарелката и не вадиш тара, затова 1024 е отговорът ми!!! Къде са ми стелките?

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.