Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моят Супърб 2012 ТДИ


Kograman

Recommended Posts

За чистачките можеш от самото лостче, но за светлина ти трябва кабел и програма.

До колкото рабрах Shaft (аз не съм го правил), регулирайки чувствителността за светлина (осветеност), ще се регулира и това за дъжд. Датчика мисля, че е един. Намира се горе високо зад огледалото за задно виждане.

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 308
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Kograman

    133

  • shaft

    29

  • Milen Dimitrov

    23

  • Цецо75

    20

Най-много писали в темата

С кабел и компютър - трябва да разбираш. :)

 

Ето:

https://www.my-gti.com/2591/adjusting-operation-of-the-regenlichtsens-rain-light-sensor

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви зимни гуми да търся за машината?Размера е 205.55.16.

Критериите са следните :

- до 150 лв за гума.

- Експлоатация,поне 4+г около 25 000км.

 

Има всякакви модели в този ценови диапазон,но ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв ти е стила на шофиране? Нормален, икономичен, екстремен? От това може да се тръгне първоначално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ли си се засилил да купуваш зимни гуми? Не е особенно удачен момента.

 

Бюджета ти е досатъчно добър - зимния континентал. С уговорката, че каквото и да вземеш - карането през 4тата година вече не е същото.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Континенатал,съм леко резервиран. Прекалено къс живот.Форумите в Европа,едно и също към Континентал.Летните свършват живота на 15 000км. Колега с БМВ,нови летни за 1г и 8000км си заминаха в кофата.Рекламация към Континентал Европа,и отговора беше : "изминатите километри са само един от критериите,бля,бля и това е нормално износване,бля,бля ...". Нексен(великият китаец) изкара повече.

Редактирано от Kograman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни инфото за различни гуми в темата, която има писано за тях. Не е малко информацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Нокиан.Много хубави зимни гуми,според мен.

Аз лично също съм с резерви към Континентала след две дупки и три хвърлени гуми,иначе като стабилност на пътя са екстра,но май не са сполучливи относно нашите „офроуд” терени от нац.пътна инфраструктура...И ми бяха по шумни от сегашните Нокиани.

Говоря за същия размер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този бюджет с малко не се събират Goodyear UltraGrip 9 и Dunlop Winter Sport 5 между които се колебая аз за от тази зима. Варианти са и  и Nokian WR D4

И много на време се е огледал, защото края на август и края на септември се очакват две качвания с общо 8% на цените на зимните гуми. От друга страна обаче, наличните в момента на склад зимни гуми Goodyear и Dunlop, поне в Маргел и МединаМед са производство края на 2015 година и аз лично смятам да прежаля 40 лева повече но да си взема гуми, които не са на две години.

 

Това го започнах вчера по обяд, днес успях да го довърша  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокиан правят гуми от 1932г. До колко знам имат два завода. В Русия и Финландия(няма Китай,Бразилия,Бангладеш или производство в ЕС).

Точният и проследим произход на изделието е определящ за мен.Педант съм на тази тема.

 

Единственото което ме притеснява при тях,топлият асфалт да не и разкаже много бързо играта.

Дойде ли времето за масовото купуване на гуми,ще имат промоции,и не мисля че цените ще се различават от сега(при условие,че се повишат до 10%).

 

п.с

Завода в Русия изглежда като космически кораб. 

Редактирано от Kograman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах летен Нокиан и повече никога няма да си купя такива гума, аз лично пак ще си купя Континентал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летният Нокиан се плъзгаше като влезеш по-бързо в завоя, имаше леки наченки на аквапланинг, освен това беше шумен на магистралата имаше едно много характерно метално виене, което адски ме дразнеше.

Единствено за следващите летни ще се чудя между GY и Континентал, за мен премиум марките не случайно са по-скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли е с Нокиан и може да каже и неговите впечатления.

Off topic: Милене, по същия начин в завой се плъзгат и Conti Premium и Eco Contact, и Dunlop BlueResponse и Goodyear EfficientGrip Performance. На странично ускорение много държат Bridgestone R300, но пък на спиране са трагедия. Разгледай летния Dunlop Sport Max RT. Освен страхотното сцепление при тръгване, спиране и при влизане в завой (а аз карам доста щуро по завои) има и предпазен борд за джантата, който на повечето гуми вече отпадна заради икономия на мат'рял и гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен Нокиан, Вианор продават и Falken.... Някой карал ли е летни такива. Жена ми си сложила такива, че искам да попитам какво да очаквам...?

Извинявай, колега, че в твоята тема,... Сега видях, че не е темата за гумите... От телефона чета и пиша.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен Нокиан, Вианор продават и Falken.... Някой карал ли е летни такива. Жена ми си сложила такива, че искам да попитам какво да очаквам...?

Извинявай, колега, че в твоята тема,... Сега видях, че не е темата за гумите... От телефона чета и пиша.

 

Аз имам Фалкен зимни, летни не съм карал, но следващите ще са такива на "прасьето". Чета в http://tyrereviews.co.uk какво пишат хората и дали са доволни, на какви коли карат гумите, какви размери и т.н. Общо взето, това ми е мерилото за сега... ( ...а ти една събота сутрин беше задрямал на светофара на любляна - размахах се, разсвирих се /минавах по околовръса/, ама съм забравил да те издам в темата... не знам видя ли ме?)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли е с Нокиан и може да каже и неговите впечатления.

Off topic: Милене, по същия начин в завой се плъзгат и Conti Premium и Eco Contact, и Dunlop BlueResponse и Goodyear EfficientGrip Performance. На странично ускорение много държат Bridgestone R300, но пък на спиране са трагедия. Разгледай летния Dunlop Sport Max RT. Освен страхотното сцепление при тръгване, спиране и при влизане в завой (а аз карам доста щуро по завои) има и предпазен борд за джантата, който на повечето гуми вече отпадна заради икономия на мат'рял и гориво.

Никога не бих си купул екологична гума, това е пълен т*шак, нито спира, нито държи, а като стане мокро започваш да се кръстиш.

За момента ми предстои да купувам зимни гуми и ще са TS860 Р XL с протектор за джантата, догодина ако сменям Дънлопа на Фабията мисля да и сложа GY asimetric.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокиан, с твърд борд ли са? Как се държът на по-топъл асфалт?Да не изчезват за "часове"?

Дали и колко са с твърд борд времето ще покаже,мойте не са с усилен такъв.Не са ми направили впечатление да се държат зле при никакви условия,а дали изчезват бързо-незнам,като се привършат-ще ги сменя и така.Аз сметка на километрите не правя.Дай боже,да сме живи и здрави и дано преди следващия комплект зимни да сменя Събчо с един Кодиак,че нещо клиренса на Супърба не ме радва-все чегърта с корема тук-там...Единствения минус според мен! Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах летен Нокиан и повече никога няма да си купя такива гума, аз лично пак ще си купя Континентал.

И аз споделя за летен нокиан пройзведен в Русия на по-малко от две години беше яко напукан.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е с Болеро аудио. Може ли да поддържа камера?

Има ли някакви updates за тази музика?

Може ли да се смени цвета/подсветката да не е залена?

 

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всичко - не.

 

Ако искаш камера: някои имат възможност да се сложи един платка и става, но е скъпичко.

Цветът е този, защото е Шкода. Ъпдейти няма, няма и за какво...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.