Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моят Супърб 2012 ТДИ


Kograman

Recommended Posts

Много правилно решение.

Апропо - 100 лева, е крайна цена с ДДС и доставка, или ?!?

И, колко време е доставката ?

Стана ми любопитно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 308
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Kograman

    133

  • shaft

    29

  • Milen Dimitrov

    23

  • Цецо75

    20

Най-много писали в темата

Това е повече от "добре"!!!

Ако не те мързи, дай координати на фирмата-представител за България.

Може и на "лично", ако прецениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сайта на Халдекс, това са дистрибуторите за България:

 

https://www.haldex.com/en/Europe/services-and-support/distributor-and-service-center-search/

 

Контактувах с тези :

 

Nelas Auto Parts Ltd-Sofia 144, Sv Kliment Ohridski Blvd
1756 Sofia
Bulgaria
Haldex Select Distributor
EB+
ABS
+35 929 753 691
office@nelasbg.com
 
 
Изпратих и този номер HALDEX.111358.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно Ванката...

Момци ... не съм аз. Моята фирма е "Нелас мотор сервиз", а това са бившите ми колеги "Нелас авточасти" , с които се разделихме преди 19 години ... поради несъвместителство в характерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених маслото на двигателя и филтрите. Масло сложих Мотул 5w30 X-Clean. Филтри маслен и купе на Манн, въздушен на Пайпъркрос. Също и промих двигателя с добавка. Не изтече кой-знае каква мизерия,впредвид че е карана само с Шел,смяна през 30 000км. Това което смених,беше пак Шел,на 3000км и 1,5г.

Не знам защо в България, Шел е мръсна дума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се извеждат на макси дисплея километрите в час с които се движи колата? Има средна скорост,разход текущи и от последно нулиране и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез в настройките и си избери какво да се показва (Settings -> MFD Data -> има отметки кои показания да се въртят).

Аз съм с О2, но менютата едва ли са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Не знам защо в България, Шел е мръсна дума?

Защото...то не цапа, ами износва двигателя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложил съм отметки на всичко. Като я взех,беше оставен на този показател,ама ръчкане по менютата и го загубих.

За Шел не съм съгласен. Правят маслото на ОМ, както и заводско на Джон Диър.При джонитата натоварването е огромно. Не се гасят с дни и месеци,и работят над 80% натоварване през цялото време.

Сложих и предни колобрани,също и гумен предпазител на тунела в салона,пред задните седалки.

Редактирано от Kograman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се извеждат на макси дисплея километрите в час с които се движи колата? Има средна скорост,разход текущи и от последно нулиране и т.н.

Почти сигурен съм, че си сложил отметка за алтернативни единици за скорост - махни я, защото ако е включена се появява скорост в мили на MFD (едни дребнички цифрички такива, на мястото на външната температура), но не се появява скорост в километри, въпреки, че си сложил отметка да ти се визуализира като данни.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес дойде филтъра на Халдекса.

По него има следните номера :

PA66GF35

6077F

114388

Предстои смяната му. Коста,да така е. Показва и в мили на малкият дисплей. Ще я махна. Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ofelia Dimitrova <ofelia.dimitrova@nelasbg.com>
 
     

Здравейте,

при нас има такъв филтър. Цената му е 92 лева с ДДС.

В комплекта, в който го имаме, има и капачка с О-пръстен. Тя е различна в комплектите.

Трябва да видим еднакви ли са с вашата.

 

Това е отговора от официалният партньор на Халдекс в България. Сега остава да отида до тях с този който ми е доставен отвън,и да сравним на място. Предполагам това ще стане другата седмица.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Здравейте.

Как мога да разбере размера на 0-пръстените на на оста, с която се регулира височината на осветеност на фаровете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте.
Как мога да разбере размера на 0-пръстените на на оста, с която се регулира височината на осветеност на фаровете?

 

Не исках да става по-трудният начин,със сваляне в сервиз и да ходя да ги търся по размер.
Ангажира се втора кола/човек и т.н
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес обслужих Халдекса  при Евгени. В ЕТ никога не е сменяван филтъра,само маслото.

 

За 160 000км разликата между старият и новият филтър е,че старият е по-тъмен на цвят. Толкова. Никакви налепи,замъсявания,някаква никаква друга  видима разлика с новият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пристигна полир машината. След седмица, ще я мина с този продукт като очаквам този резултат 

 

 

Трябва да е готова да се бори с зимните условия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко update след смяната със "спортент филтър". Вече около 300км градско,ДПФ-а не се е регенерирал. Възможно е и от смяната на бензиностанцията. Запознах да зареждам само на Ромпетрол. При тях няма скъпва или евтина нафта. Само един модел.

Ще следя какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Малко update след смяната със "спортент филтър". Вече около 300км градско,ДПФ-а не се е регенерирал. Възможно е и от смяната на бензиностанцията. Запознах да зареждам само на Ромпетрол. При тях няма скъпва или евтина нафта. Само един модел.
Ще следя какво се случва.

 

 

От скоро и на Shell и OMV няма скъпа и евтина нафта :) Това ми направи впечатление преди няколко дни... Само на "ЛукОлиото" все още виждам нафта на 2.09лв и 2.39лв :)  Вариантите са два - да се готвят за зимния сезон или нещо друго са измислили :)

 

Подкрепям за Ромпетрол - много добре се държи колата с него :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, дайте съвет за преден парктроник.
Задният е екстра, но искам да сложа и отпред, че кораба си е големичък. Понеже съм претенциозен,
искам да стане максимално изпипано. Има ли как на Болерото да се изкара визуализация различна от тази само на задният парктроник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.