Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

До @sauber - Ще ТИ отговоря така - преди 2-3 Месеца отказах предложение за Работа с такава Заплата, за каквато  преди 2-3 Години бях готов да се моля. От всякъде си личи, че духа вятъра на промяната ако успееш да надмогнеш синдрома "Аз, аз, аз..".

 

До @PRR - Очаквам да се махнат онези, които не вършат Работа. Като Цацаров и Гешев например. Споразумение до споразумение и между тях България осъдена в Чужбина да плаща обезщетения. Има свестни Хора в администрацията но въпреки това поне половината са излишни. Най-добрите от добрите остават и другите да ги видим на свободния пазар на труда. А това, че другите не може да са кадърни, дори не заслужава коментар. Нищо абсурдно няма в изчегъртването на Хора, които са се приели, че са над Господ. Даже е задължително да се изчегъртат. Майко, управлението на предишните с какво точно се справи? Колко негативни статистики обърнаха? Събуди се най-сетне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    269

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    160

Преди 18 часа, sauber написа:

Въпроса си остава същият? Как ти е вече стандарта на живот? Вдигнаха ли ти се доходите, а-у?

Чакай, още се лакърдисват за МРЗ. Ще си го преместя в другия крачол и ще им намаля часовете, не могат да ме принудят да плащам на някакъв лешпер с 3ти клас 700 лева за да копА канавка.

Ама на мен ще ми вземат за осигуряване върху още пари. Да има за бай мангаУ и тия на МРЗ. А Чебурашка днес го чух да обЕснява, че "на запад" нормалните хора искали де се осигуряват на повече пари. Хахаххахаххаахахуй! Искам! Ама където аз реша - в частен фонд, за моето семейство. А не да плащам да шият Асенси след поредния пиянски търкал у Факултето.

Има си начини - 10% данък печалба и 5% данък дивидент - пак е по-добре, от колкото да сипвам два пъти повече, за да го харчи Държавата за мангалитета.

Преди 17 часа, PRR написа:

Трайчо Костов

Да беееее, хвана се ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, tuningmania написа:

До @sauber - Ще ТИ отговоря така - преди 2-3 Месеца отказах предложение за Работа с такава Заплата, за каквато  преди 2-3 Години бях готов да се моля. От всякъде си личи, че духа вятъра на промяната ако успееш да надмогнеш синдрома "Аз, аз, аз..".

 

 

 

Леле, супер яко! Значи смятай колко е дръпнал бизнеса, щом на четворни цени на тока, тройни на газа, действителна инфлация 15% за последните 14 месеца, заявки за увеличение на данъците и опитите за репресии от страна на НАП не могат да го бутнат! ?

 

Преди 10 часа, Izolini написа:

Чакай, още се лакърдисват за МРЗ. Ще си го преместя в другия крачол и ще им намаля часовете, не могат да ме принудят да плащам на някакъв лешпер с 3ти клас 700 лева за да копА канавка.

Ама на мен ще ми вземат за осигуряване върху още пари. Да има за бай мангаУ и тия на МРЗ. А Чебурашка днес го чух да обЕснява, че "на запад" нормалните хора искали де се осигуряват на повече пари. Хахаххахаххаахахуй! Искам! Ама където аз реша - в частен фонд, за моето семейство. А не да плащам да шият Асенси след поредния пиянски търкал у Факултето.

Има си начини - 10% данък печалба и 5% данък дивидент - пак е по-добре, от колкото да сипвам два пъти повече, за да го харчи Държавата. Да манталитета.

Да беееее, хвана се ?

 

Вдигането на МОД И МРЗ в България може да доведе само до две неща:

- Фалити на малки фирми

- Увеличение на плащанията в плик

Ама тия неща в Харвард не се учат.

Четейки те, подозирам, че и ти си представяш утопия като мен - Държавата да съществува само законодателно, съдебно и в сектор вътрешна сигурност + армия. ВСИЧКО останало трябва да е частно и пазара да си го регулира сам. Ама нека пробваме още веднъж какво се случва на икономиката, когато й бримчиш данъците и се опитваш да вземеш повече от можещите, за да дадеш на неможещи. От 165тия път може да проработи. :)

Текущата ситуация ми напомня на една западна поговорка:

"Tough times create strong men, strong men create easy times. Easy times create weak men, weak men create tough times."

Сега сме в последния етап от тоя вечен цикъл. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - Щеше да е забавано ако не беше близо до Истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @The Best Forman - Щеше да е забавано ако не беше близо до Истината.

Поне вече знам , защо са толкоз скъпи свирките на околовръстното ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зелената сделка ще ни е*е мамата (не само на нас, на целия EU) със страшна сила. Има заченки на пробуждане от опитващите се да налагат малоумната либерална догма, но да видим дали ще се събудят У време. Около Ноември гледах статистика и в EU не достигаха 2 теравата енергия. Това беше преди на Нова година немците да затворят 5 реактора. Не знам как ги мислят нещата. Потреблението на ел. енергия само и единствено ще се увеличава. От един момент нататък ще бъде като цунами, в момента в който ел. автомобилите станат масови. И ние, люлката на цивилизацията и културата искаме да разчитаме на:

1. Слънцето, което не пече постоянно и не пече целогодишно.

2. Вятъра, който не духа постоянно.

 

Иначе казано, професионални бюрократи без никаква връзка с реалността в действие.

Редактирано от sauber
  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Някой знае ли, след като разкарат гаражните клетки, какво се случва с останалите боклуци, бетони, бордюри, плочки и т.н? Дали фирмите, които отстраняват гаражите, ще възстаноявят в предишния им вид площите под тях или нямат такъв ангажимент и работата пак е половинчата? 

IMG_20220415_174731.jpg

Редактирано от ghost_rider
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но явно простотията с разбиването се прекрати - миналата седмица видях един камион с натоварени 2 броя цели клетки на него да се изнася от района на Красна поляна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големите боклуци се отстраняват от фирмата почистваща района , а отливките от бетон , ръбатите заливки и всичко останало си остава (поне на нашия паркинг така оставиха всичко).

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи половинчата работа както предположих. На всяка клетка има изляти бордюри от бетон за да стане по висока и сега вместо да могат да се паркират 3 коли на мястото на 2 клетки, отново е невъзможно, а заради разпиляните боклуци които останаха от самите гаражи дори и на мястото на клетката не може да се паркира. В една дори има дупка - човекът си е изкопал канал и сега е "обезопасен" със стара интериорна врата.

Вярно от 15-16 гаража излязоха 6-7 коли, другите бяха като сметища вътре. Ако се изрине до ниво паркинг, както е бил преди клетките, ще стане прекрасно, но явно няма да го бъде...или поне не и докато не направят някаква цветна зона за паркиране срещу заплащане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И "О!, чудо". Като се прибрах във вторник имаше разлепени по дърветата и паркираните коли, имформаципнни бележки, че на 20-ти ще се почистват остатъците от гаражите. Заради обилния снеговалеж вчера, не се надявах, че ще свършат нещо, но се оказа, че всъщност са изринали почти всичко. Евала! Малко е кално и едва ли ще го оправят това, но поне си е истински паркинг, а не като да паркираш в градинката. 

IMG_20220420_172739.jpg

IMG_20220420_172824.jpg

IMG_20220420_172858.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Добре, че апартамента ми не е газифициран! Офиса ми е, ама ще го преживея някак. Лошото е, че много производства са и всичко ще поскъпне (още повече) заради подмяната на директен руски газ за индиректен, но през правилните посредници.

О, извинете, не е подмяна - промяна е.

 

Ама не са виновни управляващите (бивши, сегашни, бъдещи). Мат'ряла е калпааав и все ще избира себеподобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - Ице, за около 1 Година, от Пролетта на 2021 Година до сега, Цената на Руския Газ се покачи с около 400% в цяла Европа. Защо тогава не ТЕ чух да се оплакваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, написал си отговора в самия въпрос.

преди 30 минути, tuningmania написа:

за около 1 Година, от Пролетта на 2021 Година до сега, Цената на Руския Газ се покачи с около 400% в цяла Европа.

А сега при нас цената се качва само защото минаваме през още един-два посредника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, tuningmania написа:

До @Izolini - Ице, за около 1 Година, от Пролетта на 2021 Година до сега, Цената на Руския Газ се покачи с около 400% в цяла Европа. Защо тогава не ТЕ чух да се оплакваш?

 

Вероятно щото на едното на може да влияе, а за другото е сложил хора, които му трошат парите и се оказва, че не можеш да им повериш и бариера да вдигат и свалят. Толкоз си могат, HarFarT

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, tuningmania написа:

До @Izolini - Ице, за около 1 Година, от Пролетта на 2021 Година до сега, Цената на Руския Газ се покачи с около 400% в цяла Европа. Защо тогава не ТЕ чух да се оплакваш?

Това е щото не е Бойко да уреди нещата ? (не успях да се въздръжа да не изтроля)

 

А не си чул, защото не си искал да чуеш! Цяла Европа изрева от покачването, а нашето правителство направи най-лошото - замрази цените, противно на всякаква пазарна логика. И, за да е съвсем пълна картинката, фирмите в момента ползват газ на НЕИЗВЕСТНА цена! Но ще плащат по нея. За да не стане грешка, да ти разясня колко сме в час. Влизаш в ресторант, дават ти меню, питаш за цената и получаваш отговор "Яж и пий сега, пък цените после, баце" ... да цитирам една реклама. Е, ти ядеш, пиеш, продаваш и ... сещаш сА ;) Ама с корнелка на борда можеш само да се надяваш водата в океана да не стигне за напълването на кораба ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БНТ

Или вече много си вярваме и се държим като бат' Геройко, а плебса ДГД...

Или толкова сме потънали, че вече налягането не се удържа и си изтърваме нервите като кой... а, да бе, бат'Геройко. А плебса пак ДГД...

Анкета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Кога се покачиха Цените, кога дойде мораториума? Доста разлика има. И като се махна мораториума, Цените вдигнаха ли се? Хайде сега кажи така нареченаха измамна схема "Ден напред" кой я въведе?

 

До @Izolini - Днес малко изпуснах новините но ако наистина Кирил Петков им е казал така на превозвачите - шапка му свалям, браво на него. Толкова ми паднаха в очите точно тези мрънкащите превозвачи, че думи нямам. ТЕ седнали да мислят за Цените на "Toll"-Таксите, все едно не ги добавят в Цената на превоза. Клиента не услугата превоз трябва да се притеснява а не тези. Толкова тъп съботаж, че няма на къде. И Баба ми вече знае, че сега сърбаме попарата на Бойко Доганов. Активирали са всички, които са крали, да вият по цял Ден по всички завладяни медии. Голям рев, голямо нещо. В Парламента вчера даже "ГЕРБ"-е гнуснен си позволи да говори на "Бе" на Министър. Но и в това не виждаш Проблем, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, сигурно с теб много си приличаме... в очите на другите. Според теб аз не виждам грешките на ГРОБ, според мен ти не виждаш грешките на красивите и млади лекета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, tuningmania написа:

До @PRR - Кога се покачиха Цените, кога дойде мораториума? Доста разлика има. И като се махна мораториума, Цените вдигнаха ли се? Хайде сега кажи така нареченаха измамна схема "Ден напред" кой я въведе?

Миро, не е важно, кога са се качили цени, а че се въведе мораториум! Разбираш ли, 100% АНТИ пазарен механизъм и израз на безкрайно тежък популизъм! 

И не ми пука кой го е въвел, ако кой не го е отменил. Защото вече 4 месеца слушам и чета "ще направимЕ", "ще видимЕ", "ге говоримЕ" и ... корнелка ги прави на луди. И, понеже ти не го виждаш, аз да ти го напиша - ако се продължи с този начин на управление не ни чака нищо добро! Защото, дори лошите действия са по-добре от бездействието! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - Ами не знам дали така им изглеждаме на другите - нека ТЕ кажат :) Според мен СМЕ фундаментално различни.

 

До @PRR - За какъв по-точно вид пазар на електроенергия говориш, като в същото време казваш, че трябва да се махне борсата? Последно? Меко казано е странно, че за едни грешки ТИ пука а за други не. Скъсай зависимостите - ще се почувстваш Свободен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.05.2022 г. at 22:52, tuningmania написа:

До @PRR - За какъв по-точно вид пазар на електроенергия говориш, като в същото време казваш, че трябва да се махне борсата? Последно? Меко казано е странно, че за едни грешки ТИ пука а за други не. Скъсай зависимостите - ще се почувстваш Свободен.

Миро, става дума за мораториума на цената на тока и газта за бита.

И ми пука за всички грешки, но гледам как това правителство прави едно голямо нищо! 

Но за сметка на това днес чух лекенцето, как гони хората дошли с конкретни проблеми, защото не искат да слушат за бизнеса на жена му, нямащ нищо общо с тях ;) И, понеже пак ще избягаш по тъча - не ми пука дали исканията на превозваческия бранш са валидни или не! Пука ми, че си позволява такава наглост от позицията на държавна институция. Нещо, което дори БКП и наследниците им не са си позволявали. Капиш? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Защо не ТИ пукаше, като предишния си позволяваше да нарича Българския Народ "Тулупи" и "Лош материал"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.