Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

Супер ще е, ако се случи, а не остане само на думи ... като всичко до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Не знам дали ви се е случвало , но вчера вечерта на път към София , стигнах до края на пътя!

Тръгнах си от събора и понеже не бързах , реших да се разходя из тетевенския балкан . Пуснах прехваления гугъл и хванах към Черни Вит (картата показваше третокласен път до Етрополе). Пътя се ядваше (личеше асфалта от миналия век) , няма сериозни неравности , много приятен планински проход с много завои и малко движение. Имаше изненади като свободно отглеждани кончета , които си пасяха кротко край пътя , пресичаха когато и където си искат ?

До тук нищо сериозно , минах през Черни Вит и си продължих към Етрополе . Направи ми впечатление , че започна да се сменя пейзажа - растителността край пътя не беше кастрена от поне 10 години , пътя достатъчно широк , но се движех по средата на платното . Светлина - никаква (пак от буйната растителност) и така леко и спокойно стигнах до разклон , на който информационната табела беше с гръб към моята посока. Естествено хванах по грешния път , но бързо се ориентирах и обърнах (да прочета табелата) ?

Продължих по "правилния" път към Етрополе , но нещата все по-малко ми харесваха - пътя беше асфалтиран , но в един момент звука от гумите рязко се промени и въпреки , че колата "мълчеше" , два пъти спирах да проверя за спукана гума. 

Така бавно превземах прохода до момента , когато стигнах първия кален нанос . Минах леко и внимателно , след това още два завоя стигнах до друг по-сериозен и по-голям и този път загасих колата и продължих пеша и след завоя - път няма .. отнесла го е водата много отдавна , а там където още имаше надтилка беше доста напукана и с големи денивилации .. с кола дори и "катерица" е непроходим! 

В един момент се почувствах върнал се в края на 19 век и едновременно влязал в сценарий на Стивън Кинг.

Теглих една дългосвиреща на всички местни и други (нови и стари) управници , че никъде нямаше информационна табела , че пътя е затворен/непроходим/няма път , обърнах си колата и се върнах в Тетевен , за да продължа по "скучния" път , който си го знам и дълго го тръмбовам. 

Та в двадесет и втората година от двадесет и първи век въпреки съвършенните технологий , в България може да стигнеш до края на пътя !

П.П. Ако някой любител антиквар иска да види емайлирани знаци от миналия век , може да го направи там ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - Още савсееем малко (120 Години някъде) и Бойко - Българоубиеца щеше да го ремонтира и този Път. Не можа ли да зачакаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, The Best Forman написа:

.....които си пасяха кротко край пътя , пресичаха когато и където си искат ?

 

Теглих една дългосвиреща на всички местни и други (нови и стари) управници , че никъде нямаше информационна табела , че пътя е затворен/непроходим/няма път...
 

П.П. Ако някой любител антиквар иска да види емайлирани знаци от миналия век , може да го направи там ;)

 

 

Почти като пещеходците в София - нищо ново и изненадващо ?

И к'во - те па да не са ти длъжни, А? Некъв смотан софиянец шъ съ мотка из района - ми ко праи тъдява кат' не знае, че пато го нема от къде 20 годин. Я па го он - цело село знаи че пат нема, па он мрънкие ? Иначе казано - бас ти ловя, че всички в района си знаят, само дето ти по стъпките на Св.Гугъл ходиш, вместо да питаш местният Фейсбук (демек бабите) ?

И да беше довлекъл неколко табелки (багажник ли немаш), не да ни пращаш и нас у безпътието - бах ти сиганските номера, сакън да ти не се дигне разхода ?
 

 

Преди 3 часа, tuningmania написа:

До @The Best Forman - Още савсееем малко (120 Години някъде) и Бойко - Българоубиеца щеше да го ремонтира и този Път. Не можа ли да зачакаш?

Чи ко - Кирчо Тъпото ли да чекаме - да покани, на ХаПсолютно правилен харварТски енгелийски, братският хАмерикански народ да ни павира улиците? Че има да почекаш Миро - първо требе Украйната да освОбодим , после да напазарим гЪз от германско (оти те го копат насред Берлина) и чак тогаз шти поръчат паветата за мечтанио пат.....ма га, че додат и дали.... Ай са да не издребняваме - цуни му дупе на Кирчо и да си одим по живо, по здраво.....пеш, оти бенДзино къде петачка ша удари

Редактирано от Logrus
  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, tuningmania написа:

До @The Best Forman .... Не можа ли да зачакаш?

За ккаво , та местните да не приказват "я тоо лудия с навигацията" , а да говорят - тия двамата лудите от Шкода клуб България ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Logrus написа:

....
И да беше довлекъл неколко табелки (багажник ли немаш), не да ни пращаш и нас у безпътието - бах ти сиганските номера, сакън да ти не се дигне разхода....

Те бяха два знака , ти да не мислиш , че това ти е Бистрица (по знак на метър) .. ако и те изчезнат и път кат нема ... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия двамата с навигациите (!!!) се прибраха в стегната колона насред проливен дъжд ?

 

П.п. пусни ми на вайбър къде мислиш, че си бил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, ID A написа:

Тия двамата с навигациите (!!!) се прибраха в стегната колона насред проливен дъжд ?

 

П.п. пусни ми на вайбър къде мислиш, че си бил.

Цял ден ми се фука с новите чистачки , оставаше и да не се прибереш в някакъв дъждец ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.06.2022 г. at 14:38, tuningmania написа:

До @The Best Forman - Още савсееем малко (120 Години някъде) и Бойко - Българоубиеца щеше да го ремонтира и този Път. Не можа ли да зачакаш?

Тоя път не е затворен преди две години, а последните месеци, максимум година. Съотведно е малко глупаво да се оправдаваш с Боко ;) Естествено, това не означава, че и Боко не е допринесъл, но основаната вина за конкретната случка я търси през последни 6-12, максимум 18 месеца.

 

Иначе тия три дни се насладих на достатъчно кретения по пътищата. Като почнем от изпреварващи тирове в насрещното при нулева видимост и възможност за разминаване (добре, че имаше "паркинг" да прелетя през него, тия дни ще пусна клипа из "социалните мрежи" да се наслъждават хората на кретена), през каращи с 40 при ограничение 70, защото има "чичко милиционер", до изровени първокласни пътища с тежка техника и никакви обозначения, че престои "купон"... 

Та - промяната има ... ама засега не е към добро ;) 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.06.2022 г. at 22:07, The Best Forman написа:

Цял ден ми се фука с новите чистачки , оставаше и да не се прибереш в някакъв дъждец ?

Що? Нещо много специално ли са чистачките на Фабиа? Сериозно питам - знам, че на Ф2 задната е проблем, ама иначе...?

 

Преди 3 часа, PRR написа:

Тоя път не е затворен преди две години, а последните месеци, максимум година. Съотведно е малко глупаво да се оправдаваш с Боко ;) Естествено, това не означава, че и Боко не е допринесъл, но основаната вина за конкретната случка я търси през последни 6-12, максимум 18 месеца.

....

Та - промяната има ... ама засега не е към добро ;) 

Пепи, не че нещо, но в същност НИЩО НОВО - дали е Бойко, дали е Жан, Иван или Кирчо все тая - промяната е все същата. Само дето Миро е...да кажем "доста" пристрастен (където и да сложим ударението все важи) към Кирето и всичко по-назад във времето му се струва черно, а сега е рай и се сипе манна небесна (Амин).
Естествено всеки има право на мнение, пристрастия и зависимости и не сме ние тея дето да му секват ентусиазЪма - все пак трябва да има толерантност, дори това да не отговаря на личните ни виждания. Ти сам беше казал, че първите 100 дни няма да коментираш, а аз бих добавил че и всеки следващ не си заслужава коментарите - то каквото и да кажем или трябва да е силно цензурирано или направо си е за бан ? 
Както се казваше в един виц:
- Разкажете ни за животът си?
- А мога ли да псувам?
- Ми....не.
- Ми тогава няма какво да кажа...........................

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като на мен държавата нито има как да ми пречи (не твърде много), нито да ми помага, аз се радвам на тоя аутизъм от чиста форма, който се сипи от Промяната насам. Следващата серия ще е и с по-активно участие на Копейкин подозирам  :D

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Logrus написа:

...

Пепи, не че нещо, но в същност НИЩО НОВО - дали е Бойко, дали е Жан, Иван или Кирчо все тая - промяната е все същата. Само дето Миро е...да кажем "доста" пристрастен (където и да сложим ударението все важи) към Кирето и всичко по-назад във времето му се струва черно, а сега е рай и се сипе манна небесна (Амин)....

Абсолютно подкрепям! 

Емоциите и крайните мнения никога не са водили до нещо положително, а вторачването и прехвърлянето на вината го играем, по един или друг начин, от 1989та насам ... И, за огромно съжаление, продължавам да не виждам нито един който да прави, а не само да говори ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Абсолютно подкрепям! 

Емоциите и крайните мнения никога не са водили до нещо положително, а вторачването и прехвърлянето на вината го играем, по един или друг начин, от 1989та насам ... И, за огромно съжаление, продължавам да не виждам нито един който да прави, а не само да говори ... 

Така де - нещо просто , като една табела "Пътя е затворен" , би свършила пИрфЙектна работа и не е скъпа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.06.2022 г. at 10:35, sauber написа:

Тъй като на мен държавата нито има как да ми пречи (не твърде много), нито да ми помага, аз се радвам на тоя аутизъм от чиста форма, който се сипи от Промяната насам. Следващата серия ще е и с по-активно участие на Копейкин подозирам  :D

Аз предлагам да не обиждаш аутистите като сравняваш тези тъпаци с тях. Въобще не знам каква е тази тенденция да се обижда на аутист, но не говори добре за тези, които го правят. В последните години, по една или друга причина има доста деца с такива проблеми/особености и съдейки по реакцията на "обществото", Бог да им е на помощ и на тях и на родителите им. Само за пояснение - аутистите не са глупави, а в повечето случаи са по-умни от множеството "нормални". 

Редактирано от niki
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мире, Мирее, Мире @tuningmania, не разбрах братче, Ти аджеба сега какОв точно го раздаваш ?!?

Протестър срещу Славчо или срещу Кирчо ?

Кои са индианците и кои ковбойците, черните и белите, лошите и добрите ?

Или всички са джедаи ?

Сега, като се наср@хте, кой ще ви чисти л@йната, както попита героят на Наум Шопов във филма “Граница” ?!?

Кой ще води бащина дружина, коя изобщо е тя и ти при кои се припозна ?!?

Кокорчо като го слушах днес, чичко Гьобелс не мож му стъпи на малкиО пръст !!! 
То актьорски талант, то реторика, то ораторски талант, то драматизъм …

Тоз ли ша ни води, към Светлото Бъдеще ?!?

 

Отивам да повърна …

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Боре написа:

Или всички са джедаи ?

 

 

Отивам да повърна …

Нека силата бъде с теб ?

И да попиПам аз - кога първо Русия, после щатите нахлуха в Афганистан, когато САЩ се метнаха да "спасяват света" в Ирак - къде беше НАТО, ЕС, финансовата и военна помощ за атакуваните и кой да го еб@ поправяше на афганците магаретата като го немаше Кирчо?
И да си отговоря - ми ко им дреме на сите за така или иначе неудобните източни държави? Виж друго си е Украйната - много удобен буфер с/у руското влияние в Европа, много финансови и политически интереси замесени. А и наш Киро си поразвя мекия насам-натам, даде дупе на кой успя, тури го на кой успя (май съде на раята българска).... Ма то Кирчо ли, Гошко ли, Пешко ли, май все тая - са Кире е на власт, неговите лайна ще сърбаме, утре ще е друг и пак тъй.... ама каквито сме си ги надробили (избрали) такива ще ги сърбаме (ще ни опъват). И защо ли имам усещането, че пак сме на страната на губещия - к'во беше: България няма загубена битка и спечелена война 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Logrus написа:

тури го на кой успя (май съде на раята българска)....

Ааа, уредил се е

0-04-0a-b08f0bfec4f3ed6efe6bf0665176b439386d64685a0ceaf6607cfee9a130466d_ce6352ee1ce332a9.thumb.jpg.bdb2cfad2b7a71d37b889bb6f258b60f.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Ааа, уредил се е

0-04-0a-b08f0bfec4f3ed6efe6bf0665176b439386d64685a0ceaf6607cfee9a130466d_ce6352ee1ce332a9.thumb.jpg.bdb2cfad2b7a71d37b889bb6f258b60f.jpg

 

С нея и аз бих предизвикал скандаУ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Logrus написа:

С нея и аз бих предизвикал скандаУ ?

Ах колко си долен :D 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе гледах и аз тоа клип, ама не видех да се барат за задниците...

Аз се чудя обаче, са, като свалят премиеро (с помощта на тези, които казаха, че да гласуваш с герб ще е предателство към гражданското общество, но...катарсис явно преживяха и съответно гласуват с герб вече) и след т'ва, мат'риала въздигне Боко, Тошко и Делян да управляват, дали ше стане пак нафтата леф и пеесе, дали путиН ще ни пусне ефтината газ, олиото и хляба ще върнат ли старите цени? Ако стане така - аз съм "за"!

 

https://mobile.twitter.com/Petar_Velkov/status/1537434882132938752?t=GGSOFC5xJ-UhpJKXp4SqxQ&s=04&fbclid=IwAR0WJQc2PEcIXYwlPS6qVft0WNYf_GQdodYN45WIlO6W_3mGcxoGZu4esDw&fs=e&s=cl

 

 

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИТН ... "Няма да правим коалиция с ГЕРБ, БСП и ДПС" ... , а подкрепиха и участват в правителство с участието на БСП. Какво повече да коментираме тая чалга партия?

ПП, за времето за които имаха властта, свъшиха нула. И, за съжаление, не вярвам, че ще се променят.

Не искам да се върнат ГЕРБ, но още по-малко искам поредното извратено правителство на Радев (що ли с главна буква, ама карай).

Изобщо не виждам полезен ход ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

ПП, за времето за които имаха властта, свъшиха нула.

Хич не си прав! Вършат, при това много, само малко по-различно от това, което пропагандираха с пълно гърло - вместо да затягат кранчетата завъртат чучура в тяхната посока с бързи темпове. За това и се "разправиха" с Караджов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То дори и това не направиха.

Щяха да правят завод за ел. автомобили. Едва ли не още миналата година. Ама завод йок.

Щяха да правят съдебна реформа. Ама предложение йок.

Щяха да строят завод за батерии. Ама действия в тая посока йок.

Щяха да остъдят "предишните". Ама направиха само цирк, резултат йок.

Щяха да спрат кранчетата. Ама спиране йок.

Щяха да вдигнат пенсиите. Ама РЕАЛНО вдигане йок (дори инфлацията не покриха).

Щяха ... 

 

И, понеже ми писна да слушам "те искат, ама ги съботират", да припомня, че и Борисов го съботираха, и Луканов го съботираха, и тройната коалиция я съботираха, и служебните правителства (всичките) ги съботираха, ама все пак свършиха нещо! То има една приказка - на кривата ракета, космоса и е крив! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.