Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Преди 2 часа, Боре написа:

Със сигурност обаче, няма да има кифли като Л. Б., 

То това май е единственото, което би ми липсвало - кой каквото ще да ми говори, но тя поне изглежда далеч по-добре от Пеевски - той ич не ми 'фана окото ?


Лошото е, че след някое време пак на тоя ще седнем и чак тогава ще си спомним, какъв сме го яли сега. Силно склонен съм да вярвам, че и трите предложения на Радев ще бъдат отхвърлени (Бойко вече си каза, че няма да приемат мандат) и на есен пак ще се избираме. И ще си платим и за изборите, и на временното правителство и  за какво ли не още. А после пак ще е същото - просто не виждам от къде ще се появи някой нов и ЧИТАВ. 
Само ми е любопитно доколко ще пропадне редовият гласоподавател този път ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

преди 35 минути, Logrus написа:

...просто не виждам от къде ще се появи някой нов и ЧИТАВ

Само ми е любопитно доколко ще пропадне редовият гласоподавател този път ...

Досега ново и читаво не сме уцелвали (пардон, имаме си Костов да развали редичката), така че аз съм оптимист, 30% активност и още по-тинесто дъно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, ID A написа:

Държавната петролна компания, като замисъл с митнически складове, беше единствения начин да се противодейства на Лукойла. И евентуално да се създаде конкурентен пазар. ...

Последната работа на държавата е да се меси на пазара, явявайки се конкуренция. Няма как никой да се мери с държавата, защото тя определя правилата. И, като такава, няма право да участва в играта. Другото е да играят отбор от 11 съдии срещу отбор от 11 футболиста и да ги пазаят още 3ма съдии. Ще познаеш ли, кой е победителя :D 

Тези популистки, пардон, комунистическо-социалистически идеии, са чудесен начин да се унищожи един бизнес/отрасъл и да се източат още едни добри пари ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, ID A написа:

И какви са тези законодателни промени? Явно имаш някаква идея, развий я.

 

 

Аз да я развия? А от парламента, КЗК и Митници ще ми дадат ли заплатите си? Вариант при желание винаги има. И варианта НИКОГА не следва да бъде държавно. Къде заради принципа на конкурентност, за който говори @PRR, къде поради простата причина, че да, може и да се явят някаква конкуренция, която да регулира. Но кой ще плати цената на неефективното държавно управление, стотиците кибици на държавна заплата и безумното строене на ненужна инфраструктура за да функционира тая ДПК? Пак ние. А замислял ли си се, че Лукойл може би имат господстващо положение, просто защото потенциална конкуренция няма интерес да инвестира в България. Може би трябва да се погледне фундаментално защо това е така? Виждал ли си държавна кола да зарежда на Еко, ОМВ, Шел в последните 15г.? Те да не би да нямат добре развита мрежа? Лукойл се дондурка умишлено. От кой - не знам. Това, което е притеснително е, че се дондурка при всички власти.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - 12 Години не видяха нито една кражба на "ГЕРБ", сега за 6 Месеца видяха много кражби пък и ги доказаха на 3 инстанции дори. Майко, колко мъка има на тази свят. И с кой казвате, че ще се коалира "ГЕРБ" за да управлява? "ГЕРБ" са най-мразената политическа партия но много от защитниците* им в този Форум няма как да го осмислят, защото Светът им е затворен само в този кръг и се опасяват, че ще заживеят по-зле. Толкова е примитивен страха за собствения г*з, че направо ме е гнус. 

 

* - Ако някой се е припознал но не мисли, че им е защитник, нека каже в прав текст - за кой е. Мъжко е всеки да се определи най-сетне..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.06.2022 г. at 9:06, sauber написа:

 

Лукойл има господстващо положение, защото някой им продаде рафинерията, барабар със складовете и горивопроводите за жълти стотинки. Лукойл държи на 97 или 98 % митническите складове за гориво. И така диктува целия пазар. Бизнесът търси печалба. Не търси социална справедливост. Един конкурентен пазар ще им смъкне приходите. И съответно никоя компания няма причина да инвестира в нови петролни митнически складове и да води безумна пазарна война с Лукойл за някакъв мижав пазар. И никакво строене нямаше да има. По това което се представяше, складовете на дължавния резерв, трябваше да получат лиценз за митнически склад. И това ще стане. Може след още 10 години, може след 20 или повече години, но и на тях ще им намерят цаката.

 

@tuningmania Миро, прав си. Баце крадеше по 10 млрд. на година, но въпреки това намираше пари да строи. Остави що годе подредена държава, с добри показатели, остави парите за завършване на Хемус, остави сключен договор за детска болница, която щеше вече да е почти завършена и какво ли още не....

Сегашните са най-честните на света. Те не биха си и помислили да престъпят основният закон (Конституцията на РБ). Бъркаш, че управляват от 6 месеца. Управляват повече от година. Започнаха, като служебни, смениха хората навсякъде със свои и спряха всички проекти.... Да ги изчакаме още 11 години? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.06.2022 г. at 10:44, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - 12 Години не видяха нито една кражба на "ГЕРБ", сега за 6 Месеца видяха много кражби пък и ги доказаха на 3 инстанции дори. Майко, колко мъка има на тази свят. И с кой казвате, че ще се коалира "ГЕРБ" за да управлява? "ГЕРБ" са най-мразената политическа партия но много от защитниците* им в този Форум няма как да го осмислят, защото Светът им е затворен само в този кръг и се опасяват, че ще заживеят по-зле. Толкова е примитивен страха за собствения г*з, че направо ме е гнус. 

 

* - Ако някой се е припознал но не мисли, че им е защитник, нека каже в прав текст - за кой е. Мъжко е всеки да се определи най-сетне..

По ред ...

6те месеца не са 6, а 14 (от 12ти май Боко не управлява!). Просто да си припомниш от кога започна да ти се подобрява живота ;) 

Я ми изброй доказаните кражби и внесените в прокоратурата доказателства по тях. Че имаше много приказки, ама в крайна сметка "зеро" резултат.

И никой няма да се коалира с ГЕРБ, защото ...

.... наистина са най-мразената партия. То не без активните действия на архитекта на последните две служебни и вече бившето редовно правителства. Сигурен съм, че има причини за това. Но не съм съгласен заради чистата омраза да се затварят очите за очевидното бездействие на, вече бившето, правителство, липсата на каквито и да било адекватни анти-инфлационни мерки, игрите на изненади с партньорите, тоталното нежелание за поемане на отговорност, абсолютната липса на политическа коректност, наглостта, липсата на прозрачност и необразоваността. Много приказки - нула резултат.

 

И, понеже се мерим колко сме мъже - в текущата ситуация няма партия или организация за която искам да гласувам. Но май най-малко противна ми е ДБ, въпреки пълното им бездействие по основната им тема в предизборната програма - проект за промяна на съдебната реформа. А сега, усещаш ли, колко гадна е ситуацията? Избора е от лошо към по-лощо, от едни приказващи към други приказващи ...

 

И, в заключение, ще ти споделя един девиз, който много харесвам: "Има две причини за провала: действие без мислене и мислене без действие". ПП-тата са вторите ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - ТИ си чакай 20 Години. Нормалните Хора не живеем по 800 Години, че да имаме по 20 да чакаме за това и онова. Какво точно построиха "ГЕРБ", което да не е за ремонт още в Гаранционния срок? Срутище до срутище пък но за сметка на това на 3-на Цена. НИЕ как чакахме 12 Години? ОК ли ВИ беше, че чакахме толкова? Или трябваше 20 Години да чакаме? Последно колко е ОК да се чака? Не за друго а за да ТИ кажа сега ВИЕ колко трябва да чакате?

 

До @PRR - Когато ТИ ми изброиш доказаните кражби на сегашните, тогава поискай да ТИ изброя на предишните. Излагате се вече. ТИ сериозно ли написа (макар не в прав текст но идеята е тази), че на 1-вата Година от управлението на "ГЕРБ" България е напреднала супер, спрямо 1 Година преди това? Отговорност? За какво и каква точно отговорност е поела "ГЕРБ" за 12 Години? О, забравих - не е имало за какво, нали? Еднокнижната Тиква на 12-тата Година от едноличното си управление още се оправдаваше с предишните. Само да не говорим за образование на депутати. Кой от "ГЕРБ" е стъпвал в Харвард, дори на разходка? Мале, мале. Събуди се, Пепи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, много е лесно да слагаш генерални етикети, особено когато ползваш само опорки - всичко, направено през 12те години управление на ГЕРБ е лошо, порочно, с цел кражби и трябва да бъде изчегъртано наред, пък после потоп.

Айде да ти дам пример, който (може би) ще разбереш - всички шофьори на камиони, автобуси и прочие крадат гориво. Трябва да бъдат изчегъртани наред, пък после потоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо не ми е ясно кои сте ВИЕ, които сте чакали 12 години? Ти си едричък, ама чак пък за няколко не минаваш....

Второ - след като сте ВИЕ (т.е. повече от един) що чакахте, а не направихте нищо?

Трето - кои сме НИЕ, които трябва сега да чакаме? Нещо ме ми се нрави да слагаш всички, които не са съгласни с твоето (единствено вярно, крайно и категорично) мнение под общ знаменател.

Четвърто - откога посещението на Харвард (или което и да е друго популярно даскало) се смята за необходимо и достатъчно условие, за да стане даден човек качествен управник?

 

И последно - смяташ, че самоопределянето те доказва като мъж? Аз така и не разбрах ТИ като какво се самоопределяш.

А що се отнася до мен - аз съм редови гласоподавател, който за пореден път няма да има за кого да гласува. Ето самоопределих се, ама не виждам да ми порасна пикалото .... или може би трябва да почакам колкото ми кажеш?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, tuningmania написа:

До @PRR - Когато ТИ ми изброиш доказаните кражби на сегашните, тогава поискай да ТИ изброя на предишните. Излагате се вече. ТИ сериозно ли написа (макар не в прав текст но идеята е тази), че на 1-вата Година от управлението на "ГЕРБ" България е напреднала супер, спрямо 1 Година преди това? Отговорност? За какво и каква точно отговорност е поела "ГЕРБ" за 12 Години? О, забравих - не е имало за какво, нали? Еднокнижната Тиква на 12-тата Година от едноличното си управление още се оправдаваше с предишните. Само да не говорим за образование на депутати. Кой от "ГЕРБ" е стъпвал в Харвард, дори на разходка? Мале, мале. Събуди се, Пепи.

Миро, "доказаните кражби" са опорка. Има ли дело? Има ли наказани? Има ли осъдени? Отговора е един: НЕ! И не ми минавай с втората опорка - те ги пускат. Не минава ;)

И да, ще го напиша с дебели букви: при първото управление на ГЕРБ имаше България напредна много. Уви, можеше и повече. За сметка на това последните 14 месеца, в следствие на огромното количесто направено НИЩО, не само не мръднахме напред, а и с доста притеснителни темпове се търкаляме назад.

И, не очаквай, че някой сам ще поема отговорност за грешните си действия. Това е химера. Трябваше тоите хубостници от ПП да го направят през последните 14 месеца. Обаче, да ти припомня ли какво направиха? Ще ти припомня: НИЩО!

Относно образованието - ами ти с голямо страхопочитание се отнасяш към тоя Харвард бре. Човек ще рече, че завършилите го не са хора, а поне полубогове! Само да попитам - като ги видим само да се кланяме или направо да лягаме да им целуваме крак? :D ВЕрвай ми, поработвал съм с такива - не са чак богове.Ама ти май само Киро по тИлИвИзУрЪ си виждал от тЕх ?

И, за пореден път, това, че Боко се оправдава с предишните, не прави сегашните по-добри. Прави ги същите. Или за Боко не можИ, за ПП можИ ;)

 

Та, Миро, аз отдавна съм се събудил. Научил съм се, че омразата към едни не трябва да води до идеализиране на други. Както и че омразата и гласуването против не помага за нищо. Научих се също да гледам резултатите, а не приказките. Защото царО щеше да ни оправи за 800 дни, а вече ще станат 8000 си ходим оправени. Научих се и, че да не харесваш едните, не означава че си за другите! Научих се, че няма идеална партия и/или политик и винаги се налага да направиш компромис. А ТИ, да използвам твоя стил на писане, какво научи? Научи ли се да ползваш факти, като аргументи, а не опорки? Научи ли се да проверяваш фактите, на които се оповаваш? Всъщност, научи ли се да си формираш мнениеот на база проверени факти или не? За съжаление, май на всички тия въпроси има един отговор: НЕ... жалко ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Фактите за "ГЕРБ" са едни единствени - България не мръдна от дъното на Европа. И абсолютно заслужено никога повече няма да припарят до управлението на България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До @PRR - Фактите за "ГЕРБ" са едни единствени - България не мръдна от дъното на Европа. И абсолютно заслужено никога повече няма да припарят до управлението на България.

Поредна опорка без нито един факт! 

И, за пореден път, само хейт без нито един факт в подкрепа на "месиите". СлчаЕност? Не мислА ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук си мисля, че Миро НЕ е прав...изцяло. Румъния в някои "класации" е последна, зад нас дори. Но е абсолютен факт, че сме опашкарите по всички критерии. Заплати ли, качество на живот ли, свобода на словото ли, БВП ли... Нема да продължавам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, zloQQ написа:

Заплати ли, качество на живот ли, свобода на словото ли, БВП ли... Нема да продължавам :)

 

За заплати не знам, но това трябва да се приложи към стандарта и приоритетите на живот. Никъде в Европа не съм виждал толкова пълни заведения. 

За свободата на словото съм абсолютно несъгласен. Първо защото класациите, които ни отреждат тия места са на организации, които са на директно финансиране от разни места. В България кой не може да пише и говори за каквото си иска? Има про и анти правителствени медии. Всеки може да си направи медия и да праеи и говори каквото си иска. В Западна Европа "свободата на словото" или по-скоро целенасоченото неинформиране на обществото по някои въпроси е напълно съизмеримо с това при комунизма.

Тук има много неща, които в Европа и не сънуват за тях. Например срещу 60-70 евро мога да си насроча медицински преглед при доцент утре. Нещо, което в Европа не може да се случи и с 600-700 евро.

Да не говорим, че свободата тук (не свободнията) в много отношения е по-добра. Тоя модерен западен фашизо-комунизъм не бих могъл да го издържа.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, не коментирам дали е прав или не за ГЕРБ/Бойко, коментирам, че се е вторачил в миналото и оправдава бездействието на настоящите (все още) с него. Просто поредните, които вместо да гледат напред са се вторачили назад, точно както и Бойко, и се оправдават с предишните без да свършат нищо. И те така 33 години ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR, Пепи, според мен, точно защото НЕ са се вторачили в предните управници - няма нито едно дело срещу някои от тях. Опитаха да гледат напред, но само 6 месеца бяха оставени и се задейства "бомбата Славчо"...който всъщност 3 управления/парламента провали за 1 година. Защото милее за България ли? Не! Просто му припомниха едни хора за какво са му дали парички. Македония? Да, дядо Коледа съществува :)

@sauber, знам, че е малко в стил Миро, но София, Пловдив и Варна/Бургас не е България. В смисъл и в Рим трудно си намира маса човек, но в селата на около 100 км от вековния град...винаги има повече празни маси от колкото заети. А и може би не се изразих правилно. Не е ОК да сравняваме заплати, а по-скоро - покупателна способност.

За свободата на словото... Очеизвадно е, че основните медии са платени и зависими, както навсякъде. Аз лично много внимателно си подбирам източниците от които се информирам, защото лайната са навсякъде. Лошото е, че масово, материала верва на фейса, шок, боНба, пик и прочее клоаки, но...толкова е капацитета просто.

За доцента си прав! В държава, където доцентите не смогват да покриват елементарни нужди с официални приходи - варианта за допълнителни такива винаги е "на линия" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СлаФчо беше ясен от ден едно. Просто беше поредния месия. Нещо ново? Не мисля ;) 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

 

@sauber, знам, че е малко в стил Миро, но София, Пловдив и Варна/Бургас не е България. В смисъл и в Рим трудно си намира маса човек, но в селата на около 100 км от вековния град...винаги има повече празни маси от колкото заети. А и може би не се изразих правилно. Не е ОК да сравняваме заплати, а по-скоро - покупателна способност.

За свободата на словото... Очеизвадно е, че основните медии са платени и зависими, както навсякъде. Аз лично много внимателно си подбирам източниците от които се информирам, защото лайната са навсякъде. Лошото е, че масово, материала верва на фейса, шок, боНба, пик и прочее клоаки, но...толкова е капацитета просто.

За доцента си прав! В държава, където доцентите не смогват да покриват елементарни нужди с официални приходи - варианта за допълнителни такива винаги е "на линия" :)

 

 

Това с малките населени места е тенденция в цял свят. Проблема е решен само в Китай и КНДР (Корейска Народна ДЕМОКРАТИЧНА Република). Всички знаем по какъв начин. Урбанизация, няма как. Преди 100 години 15 човека са копали един декар, сега го прави един трактор за 15 минути. И производство по малките населени места вече няма как да има. Поне не и мащабно. Защото там липса инфраструктура.

Иначе според мен бъркаш липсата на свободата на словото със свободния избор, който са направили да бъдат кенефни медии. Но отново...имат свободата да го направят. Аз липсата на свобода на словото го разбирам като телевия Х да пусне материал, който не е ок за Киро, Бойко, Корнелия или който и да е тъпак, след което тая медия да я удари гръм, а главния редактор да го черпят Новичок. Иначе ти ако си журналист, опъваш си сега един сайт, почваш да си пишеш и тва е, няма кой да те бутне. Можеш да правиш каквото си искаш. Или пък радио да си създадеш, телевизия и т.н. И все пак нашите медии все още се занимават с класическо политиканстване. На западЪ се карат за джендър пронаунс и колко точно черни водещи трябва да има.

Аз в редките моменти, в които гледам/чета, избирам Евронюз. Просто защото там се снася суха информация, без много интерпретации. Преди години гледах Нова, но те са станали такъв кенеф, че не е истина. Там можеш да чуеш само за Ковид, Маймунската Шарка, Украйна и специално участие на някой батал, който е известен с това, че е известен при Мон Дьо (дано правилно да му пиша името).

Според мен от живота в България може да се оплаква само някой, който не живял/видял другаде. Много сме далеч от цъфнали и вързали, но тук има много нормалности, които приемаме за даденост. Неща, които по другите държави отдавна ги няма. Още не мога да повярвам какво причиха на хората в UK локдауните и мерките. Пълна гавра със стадо...

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, sauber написа:

...

Аз в редките моменти, в които гледам/чета, избирам Евронюз. Просто защото там се снася суха информация, без много интерпретации.

...

Много сме далеч от цъфнали и вързали, но тук има много нормалности, които приемаме за даденост. Неща, които по другите държави отдавна ги няма. Още не мога да повярвам какво причиха на хората в UK локдауните и мерките. Пълна гавра със стадо...

Точно, суха информация без интерпретации! Това е! Тук обаче, все анализи, коментари, социолози и всякакви "умни" глави се опитват да дават посока през медиите. Разбира се - платени хорица - няма как.

Факт е, че тук има доста свобода и нормалност в сравнение с други места. Лошото е, че много често, свободата се обръща на свободия...

Аз въобще не се оплаквам от положението, а просто сравнявам с места на които съм живял. Оправял съм се и в по-лоши държави, и в по-добри. И тук се справям без проблем за сега. Кризата не ме бърка, управлението - също. Ако го закърша - винаги мога да хвана самолета и да си осигуря сравнително спокоен и нормален живот. Ама пусто - тук си ми е родината:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

@PRR, Пепи, според мен, точно защото НЕ са се вторачили в предните управници - няма нито едно дело срещу някои от тях. Опитаха да гледат напред, но само 6 месеца бяха оставени и се задейства "бомбата Славчо"

Да уеее, не се вторачиха! Гледаха, виха, Рашков се пени, Pro100 Киро направи досие от изрезки от вестници. Ама доказателства да съберат - не, само приказки на маса.

Преди 5 часа, tuningmania написа:

До @PRR - Фактите за "ГЕРБ" са едни единствени - България не мръдна от дъното на Европа. И абсолютно заслужено никога повече няма да припарят до управлението на България.

Ще се върнат, Миро. Точно както се върнаха БКП след като царчето и неговите харвардци също си направиха гавра и яка кражба на гърба на България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спорът вече хваща в една друга посока.
Без да заставам зад никой ще кажа как виждам нещата аз:
- Бойко крадеше и си разиграваше коня, но се случваха разни неща - строежи, ремонти, програми и т.н.
- Кирчо спря кражбите на Бойко, ама спря и всичко друго и вече нищо не се случва.
До тук - при Бойко, въпреки кражбите, имаше някакви пари и  блага/подобрения, които достигаха до "гражданите", докато при Кирчо няма нищо за  никого.

- Българските медии (в цялост) са също толкова податливи на вличния, колкото и всяка чуждестранна такава, и също както и в "нормалният свят" влиянията зависят от наклонностите на този който дърпа конците на дадената медия. Но наистина, съпоставени със някои чужди медии, нашите са далеч по-независими (изключвам Нова и подобните й).
- България си има някои позитиви, сравнена с "нормалният свят" - определено тук има по-голяма свобода на словото и далеч по-малко цензура (иначе заради тази тема само щяха да са привикали някои (бая) хора на "разговор"). Също така ние си позволяваме доста други "свободи" в нарушение, но предимно по причината, че няма кой да ни следи и наказва.
- Но България си има и недостатъците - "социална политика" е термин от научната фантастика, няма да коментирам за отношението към частният бизнес (особено дребния), защото освен фалит Миро ще НИ пожелае и публичен разстел.
И това само отгоре отгоре. 

Честно казано въобще не ми се ще да си мерим пи*ките с "нормалният свят", а си мисля че е по-добре да си гледаме нашите работи  - не че нещо ще се промени особено.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Logrus написа:

- Кирчо спря кражбите на Бойко, ама спря и всичко друго и вече нищо не се случва.
До тук - при Бойко, въпреки кражбите, имаше някакви пари и  блага/подобрения, които достигаха до "гражданите", докато при Кирчо няма нищо за  никого.

Не си чак толкова млад за да не помниш предишния внесен от вън месия - мадридския картоиграч. При него 2 (ДВЕ) години нищо не се случи докато пренасочат всички парични потоци към своите сметки. При Кире щеше да е по-кратък периода, щото си има БКП и ДъБъ дето част от хавата им е ясна. Ама на Славчо и сие не им хареса за тях да няма и казаха "бау"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izolini, Ице, това не е вторачване :)

Това беше лош PR! И то, много лош! Както и лош PR по отношение на вота на недоверие. Ясно беше, че ще падне правителството. Трябваше да хвърлят оставката, а не да поемат срамът, да бъдат първото правителство в съвременната история (извинявам се, но не знам дали е имало друго такова,за това пила "съвременната"), което да е било свалени с вот на недоверие. И да обяснява, че бил горд, щото го свалили некви простаци. Малоумна работа. Определено не трябваше да е премиер.

Според мен, между другото, това сваляне си беше баш по политически и финансови...причини. Не, защото не успяват да се справят с нещата на дневен ред. Не, защото представителите на народа се срещнали с народа и народа казал - не сме доволни - внесете вот на недоверие. Не и заради Славчовата Македония. Малко или много, в тези 6 месеца на официалното управление (щото преди тва не бяха същите хора на същите постове) на коалицията се случиха неща като: война в Украйна, бежанска вълна макар и не непреодолима, но все пак я имаше, енергийна криза, която не ни подмина въобще, глобална инфлационна криза...и малко ковид. Също е факт, че някак си, държим положителни оценки в рейтинговите агенции по отношение на износа и вътрешната икономика. 

Социалната политика, както казва Чаво (с малки изключения и гласувани/прокарани политики), наистина е трагична, но и няма как за 6 месеца и глобални кризи да можеш да направиш така, че да цъфнем като майски рози. Предполагам, че е необходимо време, за да се случват нещата, но се оказа, че "опозицията" не даде това да се случи. С доста хора сме си говорили - Кирчо определено има малоумен подход в много от нещата и безкрайно бездарен ПР, но в същото време всеки с който говорих, смята, че за 6 месеца няма как да се случи всичко, което се очаква. Да, знам я мантрата, че са от преди т'ва на власт, но, НЕ, не са :)

Между другото, имам един съученик, дето се занимава с политика тук и се оказа, че не малко му цитират името в доста...нека да кажа - новини. Та, с него сме си говорили за разни работи и да си кажа - изобщо не ми харесаха нещата, които ми каза. 

Този цитат по-долу...знам, че е от бтв, но си мисля, че може да му се хвърли едно око. Лично за мен, самото предаване е читаво и винаги има интересни събеседници.

https://btvnovinite.bg/komentar/komentar-na-vodeshtija-chegartashtite-izchegartani.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Izolini написа:

Ама на Славчо и сие не им хареса за тях да няма и казаха "бау"

Значи "мерси" на Славе да взема да кажа?

И като си говорим за годинки - то и твоето ЕГН не започва с 9, та можеш да се върнеш и по-назад - кеф ти Костов, кеф ти Виденов.....абе чичковци сме си - и Татовото време помним. 
Като цяло от как "избухна демокрацията" у нас все големия го ядем, ма напоследък взе и рошав да става..... но к'вот' повикало таквоз са обадило - ай са някой да ми каже, че не сме си го заслужили/гласували/. Искаме промяна - НА ни промяна, нищо че най-накрая се получава "Пременил се Илия, погледнал се - се у тия". 
Как да е - сега ще чакаме есента, че да видим колко рошав ще  е следващият "народен избранник". 

П.П. @zloQQВелко, вярно че им се "случиха" някои събития, но ми е трудно да си представя по-малоумни реакции и мерки относно съответните събития. Даже не ми се коментира за войната и "бежанците", защото за там "малоумно" е силно цензурирано...

Редактирано от Logrus
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.