Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

преди 15 минути, tuningmania написа:

До @Боре - Ако беше Статуквото, всичко щеше да е по 1 Лев ли? Сериозно ли го написа това и го вярваш?

 

Миро @tuningmania, в нищо не вярвам и нищо в стил “ако баба ми беше мъжка и имаше перка, щеше да е вертолет” не мисля !

Не гледам в миналото и в бъдещето, гледам в настоящето, защото живея тук и сега !

Иначе: Едно време, какви презервативи имаше - големи, дебели и твърди, а не като сегашните - тънки, меки и се огъват” …

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

преди 21 минути, tuningmania написа:

До @PRR - От примера с частната митница - очевадно няма по-лош стопанин от частника. Последните 2 Седмици на частника - Нула опита за внос в Европейския Съюз на Плодове/Зеленчуци с нитрати.

Ма ти верно рупаш доматите с колците ;) Сега, направиха едно показно, за да се види колко са загрижени, точно по начина по който се активизира и Рашков покрай протестите, след това ще се кротнат и пак по старо му. Но ти им вЕрвай! Чудничко ще стане. Опс, то вече е заставло ;) 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, tuningmania написа:

 

 

До @sauber - Из Европа (и не само), поскъпването на енергоносителите е по-малко като % спрямо България ли? Това в Банкя ли ТИ го подшушнаха?

 

REEEEEEEEEEEEEEEEE

 

преди 37 минути, shaft написа:

А не бе... по-скоро съм независим, свалям си доверието си! Свърших си раЛтата и вече не искам да съм на влас'! :D

 

 

Аз съм абсоютно на същото полУ-жение, но като знам другите хорица как са... :( Иначе, ние ще се оправим, нищо работа не е.

 

ПП: Още нещо смешно и лъжливо чух наското, как горивото в България било едно от най-евтините (отново) в цяла Европа, като се даваше за пример Гърция, че било около 4.80лв/л - пълна лъжа... може би в най-южната част да е толкова, но в "нашенската"/северната си е ~3.80-3.90лв скъпата нафта... Около 1.889-1.928 евро / литър беше по колонките. :) Което означава, че нещата се правят така нарочно, за да се изравнят всички цени с околните, за да може да се пусне еврото и да не стане всичко страшно евтинко (на всички други наоколо) изведнъж. Нафтата по гръцко си беше над 3 лева винаги, докато при нас беше 2 лева и нещо. Сега там се е вдигнала с няколко стотинки, а тук с левчета :) 

 

Вече цени от 2лв/литър ще видим, само ако отново стане пЛандемия и се затвори всичко - по-надолу няма да падне цената от 2лв/литър. Тя няма да падне под 3.30-3.40 лева изобщо вече.

 

В тия кризи винаги го отнасят най-бедните. It is what it is. Аз преди ги съжалявах. И продължавам де, но не в същият процент. В последните 2-3 години съм срещал предимно бедни хора, които сами са избрали да са такива. Къде от мързел, къде от инат... Не вярвам, че има хора, които да са с above room temperature IQ и да не ги мързи на куче, които да гладуват в 2022г. на територията на нашият континент (не само в ЕУ).

А горивото е много широка тема. За мен в България картела продължава да си дъни със страшна сила. И няма никаква причина цените да са такива. Но са. И да, най-вероятно ще си останат. Може би ще паднат около 2.90лв.-3.00лв. Не мисля, че е свързано с еврото по някакъв начин. По принцип хората си мислят, че като приемем еврото и майката щяло да си ебе. А не разбират, че ние валута нямаме от валутният борд насам и един Български лев всъщност е мерна единица отговаряща на 0.51 евро.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни са за Бойко , други са за Киро , но всички са срещу Миро .. ай къф поет съм ?

Преди 9 часа, sauber написа:

 

REEEEEEEEEEEEEEEEE

 

 

В тия кризи винаги го отнасят най-бедните. It is what it is. Аз преди ги съжалявах. И продължавам де, но не в същият процент. В последните 2-3 години съм срещал предимно бедни хора, които сами са избрали да са такива. Къде от мързел, къде от инат... Не вярвам, че има хора, които да са с above room temperature IQ и да не ги мързи на куче, които да гладуват в 2022г. на територията на нашият континент (не само в ЕУ).

А горивото е много широка тема. За мен в България картела продължава да си дъни със страшна сила. И няма никаква причина цените да са такива. Но са. И да, най-вероятно ще си останат. Може би ще паднат около 2.90лв.-3.00лв. Не мисля, че е свързано с еврото по някакъв начин. По принцип хората си мислят, че като приемем еврото и майката щяло да си ебе. А не разбират, че ние валута нямаме от валутният борд насам и един Български лев всъщност е мерна единица отговаряща на 0.51 евро.

А на това мога само да използвам култовата фраза от "Комиците"!

Ай господин Работен , отиди и обясни на лентяйстващите медицински сестри на основна заплата , които работят на поне две места за да свържат двата края , как се изкарват пари с работа!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление чичо Манчо е прав - има неглижиранеи професии, които изкарват под ръба на възможното (специално за медицинските сестри не е само в държавните, но и в частните болници ги държат на смешни заплати).

И отговора не е да отидат да работят в Лидъл.

И както обикновено трябва да съм гаден - вдигнаха заплатите на учителите до небето, защото били "на първа линия в борбата с Ковидуса". На милицията също. А медицинските специалисти явно бяха на Хаваите през това време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах дипломирана медицинска сестра за детегледачка. Работеше в частна детска ясла и взимаше 1600 нето. Говоря за 2018-2019г. Отделно си изкарваше пари момичето и от такива като мен и жена ми.

 

Че има неглижирани професии (необходими, защото има и паразитни) е факт. Но процента не е такъв, какъвто се приема че е. Лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, прекалено социалната държава научи не малко да лентяйстват и да не си търсят работа, защото социалната система им плаща. Друг е въпроса, че и бюрата по труда хич не им пука и не си дават зор да направят необходимите три предложения на "нуждаещите се". Но, предвид, че служителите са на "държавна работа" това е повече от очаквано.

И да, има такива които работят на две, дори на три места. И не са само сестри, а и доктори. И не са само вишисти, а и среднисти. И, за съжаление, има такива, които работят за мизерни пари, в ужасни условия, при злоупотреба с работното време, отпуските, осигуровките и т.н. и т.н. Но,тук бих подкрепил Sauber, дали пък няма причина за това? Не знам. Аз лично не познавам, читав специалист, който да работи в такива условия ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, tuningmania написа:

 

До @Logrus - На никого не е нужен Бизнес, даващ 1000 Лева заплата. Тези Бизнеси, да фалират Час по-скоро, Дано.

 

 

@tuningmaniaМиро, благодаря за пожеланието - ДА ТИ СЕ ВРЪЩА ТЪПКАНО
Я ти щото си много....разтропан .... ми направи една финансова програма по която да давам 5000лв. заплата? 
Ще се опитам да ти обясня нещо, макар да не храня надежда да ме разбереш - нямам пари да плащам на работници, нямам работници - не взимам обекти, няма обекти - няма пари за заплати...... И сега ако ми кажеш да тегля кредити ще стана нецензурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Едни са за Бойко , други са за Киро , но всички са срещу Миро .. ай къф поет съм ?

...

 

Аййй ,

Изкара едни 5 лв ...

 

Та дори и без рима 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, tuningmania написа:

До @Logrus - На никого не е нужен Бизнес, даващ 1000 Лева заплата. Тези Бизнеси, да фалират Час по-скоро, Дано.

Малииии, това как съм го проспал !?!?!? 

Миро, с това мислене бързо ще го докараме до 97ма! Всъщност, в момента крачим, пардон, спринтираме натам с ужасяващи темпове. И, докато факта е, че причините са извън България и нейното правителство, липсата на каквито и да било АДЕКВАТНИ действия с цел забавяне на инфлацията липсват. Обърни внимание на глагола, който ползвам: ЛИПСВАТ

Но да се върна на горния цитат. Тези бизнеси, са тези, които покриват дупките на големите. Тези дни ми се наложи да търся сервиз за слънчеви инсталации за топла вода и големите бизнеси ми казаха "ами след три месеца, ще дойдем да видим проблема" !?!? Тези, големите бизнеси, не им пука за теб и за мен. И, след като прозвънях 15 такива се свързах с малкия бизнес. Човека намери време да дойде още същия ден и да ми реши проблема. И, този малък бизнес, не взима 5к заплата. Реално, след оперативните разходи я изкара средно 100лв/ден, я не. Като махнеш данъците, като махнеш осигуровките и излезе, че заплатата, която малкия бизнес може да си позволи е 1000-1200лв. Но аз и ти имаме нужда от него! 

Ама що ли се хабя ;) 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, mRt написа:

 

Аййй ,

Изкара едни 5 лв ...

 

Та дори и без рима 

 

За дарение са ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... Без да съм наясно кой за кого е, но ако има поклонници на Кирчо Про100то - дарихте ли си заплатите за Украйна? А, дали си дарихте заплатите, за да не се събират капачки за едни други неща? :) 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, mRt написа:

Изкара едни 5 лв ...

 

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

За дарение са ;)

 

Тц-тц-тц-тц-тц,   ег@ти   скръндзата ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паднало днес правителството, са видях по ТВ... Сега от новата коалиция дето ще се мъчат с управлението, ще върнат ли цените на бензина до 2 кинта, а хляба да си бъде пак 1.20? Щото пишеха, че нямало начин това да не е възможно. И ще възобновят ли строителството на Хемус (ако са намерили липсващите пари)? Които май изобщо не са били източвани/крадени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, zloQQ написа:

... (ако са намерили липсващите пари)? Които май изобщо не са били източвани/крадени...

Аааа намерих ги аз парите - ни са точени, ни крадени - загубили ги 'ората, в трамвая (15-ката) ги изтървали - ама отидоха за двулитровки бира, че да й свалям капачките и да ги давам за линейки, че като стиснат едър капиталист не ми се дарява цяла (6-7 цифрена ) заплата - кой не дава, той има и затуй и работната ръка на шестстин кинта я пазаря.....

Иначе - нищо няма да се върне, само напред (нагоре) ще върви, просто Просто Кирчо ще го смени някое друго подобно леке защото и избор няма. НО поне сеир ще гледаме - то друго и не ни остана - ще има плюене, ще се вадят кирливи ризи, ще се бият новите в гърдите и ще обещават, обещават.... Този филм вече сме го гледали, но по нашата (абсолютно некорумпирана, независима, нецензурирана и неподатлива на влияния) телевизия друг филм не се пуска ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цените не знам, но аз ще си даря заплатата на Зимбабве утре...'щото хората имат повече нужда от Кирчо (лупка Ленчето) и Кокорчо (краде софтуери от чужденците)....и почвам да чакам Стефчо. Той е на ред сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, zloQQ написа:

Паднало днес правителството, са видях по ТВ... Сега от новата коалиция дето ще се мъчат с управлението, ще върнат ли цените на бензина до 2 кинта, а хляба да си бъде пак 1.20? Щото пишеха, че нямало начин това да не е възможно. И ще възобновят ли строителството на Хемус (ако са намерили липсващите пари)? Които май изобщо не са били източвани/крадени...

Новата коалиция трябва първо да я видим. Аз такава в парламента не видях. Но видях, за пореден път, премиер, който откровено си купува депутати от друга партия по националната медия. Това видях.Е, сега ще ме нахейтят, че съм гербаджия, само защото не харесвам Киро-Тъпото. Извинете ме, ама това леке няма как да го харесам.

БенДзина и цените няма да паднат. Те в момента не зависят нито от Киро, нито от Асен Василев, нито от Боко, нито от Чоко ... Същото важИ и за тока, храните и т.н. В момента целта трябваше да е да се намали темпа на инфлация, ама "трябваше" ...

И за магистралите промяна няма да има следващата година. Уви. За живеещите във Варна и района това ще си остане минус и инвестициите ще продължат да са приоритетно насочени на север по черноморието (едно е да стигаш за 3 часа с кола и 4 с камион, друго е 6 с кола и 8 с камион, нали?).

 

И, за съжаление, не виждам нищо добро на хоризонта. В този парламент, освен с купуване на депутати, по друг начин не виждам да се състави мнозинство/коалиция. Избори сега, ще върнат ГЕРБ на бял кон, а костя копейкин (умишлени са малките букви) ще тласне България в много грешна посока. Да не говорим, че едни избори преди края на септември ще са идеални за партиите с твърд електорат и фанатизирни поддръжници, т.е. БКП, ДПС, ГЕРБ и Възраждане, т.е. само по-лошо може да стане .. Като допълним картинката и с поредно служебно правителство на РР ... Мъкааа 

 

Има една мнооого малка надежда в мен и тя е да се седне и да се договорят някакви политики и да се работи в посока избори на пролет, а до тогава да се свършат тия Х неща ... Ама, предвид неадекватното политическо поведение на ПП, егото на ИТН и наглостта на БКП, не го виждам .. ДБ не ги включвам, не защото са цвете, но поне чисто политически се държат адекватно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова коалиция, която да дойде на власт няма.

Pro100 Киро ще предложи същия състав за кабинет, само ще смени министрите на Славчо. Няма да има кой да го избере, освен ако купуването и продаването на гласове не се разрасне до невиждани размери.

ГРОБ щели да върнат мандата. 99% съм сигурен, че ще го направят, защото в момента на Боко не му се управлява, а ще седи на мюре и ще плюе.

Третите БКП (няма как РР да даде мандата на ДПС) също нищо няма да направят. Може да изиграе "кален" номер и да даде мандата на певците за да им лъсне окончателно дъто, ама и там е глух коловоз.

Всички дружно ще оставят ново служебно правителство да дообере негативите на кризата. А като знаем, че на РР и неговия пич Стефчо бутоните им ги натискат от Драган Цанков 28, мога да цитирам 

Преди 1 час, PRR написа:

... Мъкааа 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, PRR написа:

Това видях.Е, сега ще ме нахейтят, че съм гербаджия, само защото не харесвам Киро-Тъпото.

 

 

Това това е един от фундаменталните проблеми на СУВЕРЕНА. Ограничава мисленето си до собствените умения и възможности. И заради това смята, че "Щом не си с нас, значи си против нас". Както колегата Тунинг, на който всеки път като му обясниш с аргументи, че Киро е тъпак, той те пита дали не са ти го казали от Банкя :D По-същият начин, когато казвах на хора, че ДЪРЖАВНА петролна компания е баси тъпото соц изпълнение, редовно ме питаха дали не съм от на Радев хората (опазил ме Господ).

Тука (не че е само тука де) нямаш шанс да имаш трезво и обективно виждане за нещата. Трябва да си в единият край на поляритета, иначе си от MAFIQTA и ДПС. А че ДПС е най-адекватно държащата се партия от година и кусур насам, дори не ми се коментира, щото е тъжно, че е така.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И са...пак на ПП ще дават мандат. Май ще си гласуваме на есен в крайна сметка, ама...за кого? Масово народа търси "новия месия" да го оправи и се гласува за всяко ново лице в чинията, пардон - в политиката. Янев е наред като гледам. И верни се случи, може с копейкин да ни върнат към братска Русия и верно да имаме тънка газчица и петрол за 2 лева нафтата.

Нема оправия с такава критична маса народ в държавата, дето чека некой "нов" да ги оправи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държавната петролна компания, като замисъл с митнически складове, беше единствения начин да се противодейства на Лукойла. И евентуално да се създаде конкурентен пазар. Факта, че Лукойла обеща да си плаща нещо уж и веднага я затвориха про100тиците, явно са я възприемали като заплаха за монополното положение.

Да Велко. Така е според конституцията. Правителството подава оставка след изгубен вот на недоверие, президента прави консултации с парламентарно представените партии и дава мандат на първия, втория и на когото реши. И ако и трите опита се провалят, Парламента се разпуска и се отива на нови избори. По-справедливо от това няма. Друг е въпросът, че кИРО не е депозирал оставката си още. Сигурно чака да отворят пазара за депутати. Да си мисли следващия път, дали да гори мостовете зад себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, ID A написа:

Държавната петролна компания, като замисъл с митнически складове, беше единствения начин да се противодейства на Лукойла. И евентуално да се създаде конкурентен пазар. Факта, че Лукойла обеща да си плаща нещо уж и веднага я затвориха про100тиците, явно са я възприемали като заплаха за монополното положение.

 

 

Мда. Тя и тактиката "гасене с насрещен огън" работи, ама ебаваш майката на маса терен. Като искат да противодействат на Лукойл:

1. Законодателни промени

2. Изпълнителни действия

3. Готово

 

Това с ДПК беше малко "Бе мирише на гадно, ама ше пръдна да му скрия миризмата".

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какви са тези законодателни промени? Явно имаш някаква идея, развий я.

По същия начин не трябваше да се продава мрежата ниско и средно напрежение и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не вярвам в която и да е партия /не визирам сбирщината от недорасли пубери с жълто около устата и надървени кОрове, и новопокръстени чалгаджийки с ... друго около устата, нарекли се "ПП"/, да има толкова отявлени почитатели на BDSM, че да приемат мандата и да се опитат да правят правителство !

Ще има някакъв измислен служебен кабинет и на Есен - с песен, нови избори ! 

Само че, тогава парламентът ще изглежда коренно различно, за добро или за лошо. Макар че по-лошо от тези кукли на конци, които се упражняваха в дисциплината "Как се управлява /съсипва/ Държава", надали може да е !

Със сигурност обаче, няма да има кифли като Л. Б., която не прави разлика между ЗЗД /Закон за защита на Държавата/ и ... ЗЗД /Закон за задълженията и договорите/ !!! Камо ли, да и дадат да редактира законопроекти ! 

Лошото е, че накрая пак ние плащаме сметката, а тези дори няма да си ги спомняме след време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.