Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

До @PRR - Я кажи какво хубаво свърши Бойко Доганов, което може да се даде за пример, как правилно се правят нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

Самият факт, че при него имаше строителство, а сега няма трябва да е показателен. Пътищата не се пипат от година и най-много след още една ще се върнем на средата на 90те, като състояние (ров до ров). Просто трафикът тогава и сега е не съизмерим. При него не се теглиха по млрд. през седмица, неясно за какво. Има срив на чуждите инвестиции, защо ли? Планът за възстановяване, докато други усвоиха парите, ние едва ли ще ги дочакаме. И вместо да се инвестират в български компании, ние ще инвестираме млрд. в чужди за една гига батерия и 6 скапани хеликоптера. Да поговорим и за инфлацията 7,8 % в Европа, 15% официално у нас. Пак ползваме руски газ, но го купуваме през посредници на по-висока цена. Очертава се интересна зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Егати наглеца, Майкоооооо: https://youtu.be/m2vhWGCFfVo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, tuningmania написа:

До @PRR - Я кажи какво хубаво свърши Бойко Доганов, което може да се даде за пример, как правилно се правят нещата?

Миро, ти, пак, четеш между редовете! Дали е свършил или не нещо не е темата в момента. Темата е какво се върши последната година и половина! Пардон, темата е "Свърши ли се нещо последната година и половина, или само говоримхЕ?" !!! 

Да, разбирам, Боко & Co. са виновни за всички злини на света. Супер. Така да бъде. Но от година и половина други са на власт, а те не свръшиХА нищо до момента! Освен, че обещаваха заводи за ел. автомобили, че чак и първи копки правиха, прекарваха евро проекти за ба(к)терии, обещаваха съдебна реформа, обещаваха да няма задкулисия, обещаваха и ... изпълниха нищо. Зеро. Нйенте. Нихтс. Това е.

И, за да не стане грешка, не искам да се върне Боко, но с тия двама кратунковци каруцата вече лети по склона, а коне да я спрат няма! Щото кочияшите дори не са в тая каруца, ако ме разбираш ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, PRR написа:

Освен, че обещаваха заводи за ел. автомобили, че чак и първи копки правиха...

За този завод в момента текат обществени поръчки за комуникациите към него. Защо се правят тези поръчки без да е сигурно, че някой ще инвестира в завода май е ясно и на второкласниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, tuningmania написа:

До "ВСИЧКИ" - Егати наглеца, Майкоооооо: https://youtu.be/m2vhWGCFfVo

Я обясни, че аз от извадени 12 секунди нищо не мога да разбера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.06.2022 г. at 9:53, niki написа:

Аз предлагам да не обиждаш аутистите като сравняваш тези тъпаци с тях. Въобще не знам каква е тази тенденция да се обижда на аутист, но не говори добре за тези, които го правят. В последните години, по една или друга причина има доста деца с такива проблеми/особености и съдейки по реакцията на "обществото", Бог да им е на помощ и на тях и на родителите им. Само за пояснение - аутистите не са глупави, а в повечето случаи са по-умни от множеството "нормални". 

 

Аз предлагам ако някой се бътхъртва и нещо не го кефи кво пиша, да ме блокира. Или ако няма такава техническа възможност, да ме "изкаже".

Думата кретен използвал ли си през живота си? Щото кретенизмът е йоден дефицит при деца примерно. Това не значи, че не се използва за окачествяване на възрастен човек, който прави тъпотии. Същото и с аутист.

Не ме кефи да се съобразявам как говоря. Ако друг не го кефи това - горното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.06.2022 г. at 9:42, tuningmania написа:

До @PRR - Я кажи какво хубаво свърши Бойко Доганов, което може да се даде за пример, как правилно се правят нещата?

Миро, а ти можеш ли да изброиш хубавото, направено откакто Борисов не е на власт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Mishelle написа:

Миро, а ти можеш ли да изброиш хубавото, направено откакто Борисов не е на власт?

За можене - може и да се изсмуче нещо от пръстите с голямо въображение и пристрастие.

Проблема е, че когато го попитах "сега като сложим на УРА някакви нови и неопитни, какво ще стане, когато се окаже, че не стават за нищо?" отговора беше "ще махнем и тях, те вече ще имат едно на ум, че Народа ще излезе да ги изгони, както изгони предишните".

Ми айде де!  Излизайте пак да затваряте кръстовища!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа, чудно ще се получи …

Протестъри, протестират срещу Протестъри, които протестират и не искат да крадат и окончателно да загробят Държавата, заедно с … Протестърите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то е ясно СРЕЩУ какво ще протестираме, ама по-интересно е ЗА какво? Че нещо не се сещам кого да турим после, че да ни води към нови (евро-американски) бъднини.

Май най-удачно ще е да тихо и кротко да си направим един преврат и да се самообявим за руска територия - хем ще има газ, хем никой няма да смее да ни пипне, хем ще си знаем че имаме истински вожд, който не го е страх да покаже среден на половината свят ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Logrus написа:

Абе то е ясно СРЕЩУ какво ще протестираме, ама по-интересно е ЗА какво? Че нещо не се сещам кого да турим после, че да ни води към нови (евро-американски) бъднини.

Май най-удачно ще е да тихо и кротко да си направим един преврат и да се самообявим за руска територия - хем ще има газ, хем никой няма да смее да ни пипне, хем ще си знаем че имаме истински вожд, който не го е страх да покаже среден на половината свят ??

Точно - всички знаем какво НЕ искаме, но когато попиташ какво искат, хората отговарят "Да живеем по-добре", т.е. нищо не отговарят. Искат да получат, без да дадат ... Уви, 45 години комунизъм и 30 пост-комунизъм не прощават :(
Относно руската територия ... Да, веднъж ще покажем среден пръст и след това повече няма да имам право на нищо друго освен да поклащаме одобрително с глава независимо от това къде, как и по-колко ни обработват с този пръст ... Не е като да не сме живели под руска власт ... за съжаление :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, че не ние, а вожда размахва средния, а кой и кога ни го слага.....че къде е разликата? Само дето сега не ти слагат само пръст.

И какво остава - друг (чужд) да ни Оправлява не щем, нашите не стават, освен да го караме всеки за себе си - пълна анархия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

kantardjiev-surprised.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Mishelle - Няма я вече частната митница на Таки на Капитан Андреево ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, tuningmania написа:

До @Mishelle - Няма я вече частната митница на Таки на Капитан Андреево ;)

Мхм …

Не било Солунската /на Таки/ митница, най-било контролен пункт на БАБХ …

По-важното е, че от това рЕзко ми се подобри качеството на живота !

Сега с кеф си плащам горивото по близо 4 /четири/ лева за литър, олиото на цената на приличен зехтин, дреме ми за инфлацията от 20 %, цената на ел.енергията е смешно ниска и бизнеса умира от смях, а от есента и битовите потребители, строителите вече подаряват имоти, защото цените на строителните материали са смешно ниски, направо без пари … и т.н., и т.н., и т.н. !!!

Абе, обстановката в държавата, е направо идилична, иде ми да ревна от … умиление !

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, tuningmania написа:

До @Mishelle - Няма я вече частната митница на Таки на Капитан Андреево ;)

Казваш, това е най-важното! Добре. Само да те попиПам, има ли по-лош стопанин от държавата? Има ли по-големи кражи от тези в държавата? Има ли по-голям разсипник, като стопанин, от държавата? 

За един прЕател пиПам ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Боре написа:

...бизнеса умира ... 

Напълно вярно, а сега вероятно Миро ще обясни как "държавата" ще си е ОК и без частниците и как Кирчо ще реши проблема ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както дойде промяната и спряха кражбите, живея много по-добре! (сърказъм алърт, не се е променило нищо в живота ми).

 

Междудругото, понеже гледам, че чекнете инфлацията...Аз не съм доктор на икономическите науки. Не съм и най-големият експерт по макроикономика. Но да знаете, че за средностатистическият човек, реалната инфлация е обикнов е поне +10% на официалната. Демек когато НСИ ви кажат, че инфлацията е 16%, бройте, че е 26-30% в действителност.

В България основният двигател на инфлацията е енергетиката. А цените в енергетиката ги изпуснаха зловещо от гей дружината. Най-лошото е, че в голямата си част ги изпуснаха от некъдърност, не от крадене (като изключим дебилщината с газа, която направиха).

С всичко това написано, аз лично не съм изненадан. Когато те управляват комунисти (по-рано наричани социалисти, а сега за по-модерно либерали), резултата винаги е един и същ. Доказало се е стократно в последните 100г. на световната история.

Но...естествен цикъл:

 

 

flat,750x,075,f-pad,750x1000,f8f8f8.u1.jpg

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, sauber написа:

Аз от както дойде промяната и спряха кражбите, живея много по-добре! (сърказъм алърт, не се е променило нищо в живота ми).

 

Да бе, само стана по-скъп, нищо друго (и при мен е същото) :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗАЩО ИСКАШ ДА СПРЕШ ПРОМЯНАТА. ОТ ДПС И МАФИЯТА ЛИ СИ, ЧЕ ПИШЕШ ТАКИВА КОМЕНТАРИ?!?!?!?!

 

При мен разликата е незначителна. Единственият кОр, който ще ям ще бъде като тръгна да си купувам кола тая, следващата, по-следващата година. Или в момента, в който ми изкочи сив Пасат, седан, 1.8 или 2.0 турбо бензин с digital cockpit в добро състояние :D

Всички останали големи покупки, които са ми нужни съм направил. Разликата в режийните ми разходи (храна, гориво, почивки, а-у) не ми е драма. Да, предпочитам повече пари да ми остават, ама... Купувам акции здраво сега, ще жъна след 4-5 години :) Гледам да не се оплаквам, а да ползвам възможността :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - 1.000.000.000 Лева за 1 Година са скромни Пари, така е. Това е била заработката на Бойко Доганов  Българоубиеца за около 3 Месеца.

 

До @Боре - Ако беше Статуквото, всичко щеше да е по 1 Лев ли? Сериозно ли го написа това и го вярваш?

 

До @PRR - От примера с частната митница - очевадно няма по-лош стопанин от частника. Последните 2 Седмици на частника - Нула опита за внос в Европейския Съюз на Плодове/Зеленчуци с нитрати. Първите 2 Седмици на Държавата - над 20 опита. От алчност са тровили не само Българския Народ но и цяла Европа. Но дори и това не ТИ е достатъчно за да кажеш, че това е трябвало да спре.

 

До @Logrus - На никого не е нужен Бизнес, даващ 1000 Лева заплата. Тези Бизнеси, да фалират Час по-скоро, Дано.

 

До @sauber - Из Европа (и не само), поскъпването на енергоносителите е по-малко като % спрямо България ли? Това в Банкя ли ТИ го подшушнаха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, sauber написа:

ЗАЩО ИСКАШ ДА СПРЕШ ПРОМЯНАТА. ОТ ДПС И МАФИЯТА ЛИ СИ, ЧЕ ПИШЕШ ТАКИВА КОМЕНТАРИ?!?!?!?!

 

А не бе... по-скоро съм независим, свалям си доверието си! Свърших си раЛтата и вече не искам да съм на влас'! :D

 

преди 19 минути, sauber написа:

При мен разликата е незначителна. Единственият кОр, който ще ям ще бъде като тръгна да си купувам кола тая, следващата, по-следващата година. Или в момента, в който ми изкочи сив Пасат, седан, 1.8 или 2.0 турбо бензин с digital cockpit в добро състояние :D

Всички останали големи покупки, които са ми нужни съм направил. Разликата в режийните ми разходи (храна, гориво, почивки, а-у) не ми е драма. Да, предпочитам повече пари да ми остават, ама... Купувам акции здраво сега, ще жъна след 4-5 години :) Гледам да не се оплаквам, а да ползвам възможността :)

 

Аз съм абсоютно на същото полУ-жение, но като знам другите хорица как са... :( Иначе, ние ще се оправим, нищо работа не е.

 

ПП: Още нещо смешно и лъжливо чух наското, как горивото в България било едно от най-евтините (отново) в цяла Европа, като се даваше за пример Гърция, че било около 4.80лв/л - пълна лъжа... може би в най-южната част да е толкова, но в "нашенската"/северната си е ~3.80-3.90лв скъпата нафта... Около 1.889-1.928 евро / литър беше по колонките. :) Което означава, че нещата се правят така нарочно, за да се изравнят всички цени с околните, за да може да се пусне еврото и да не стане всичко страшно евтинко (на всички други наоколо) изведнъж. Нафтата по гръцко си беше над 3 лева винаги, докато при нас беше 2 лева и нещо. Сега там се е вдигнала с няколко стотинки, а тук с левчета :) 

 

Вече цени от 2лв/литър ще видим, само ако отново стане пЛандемия и се затвори всичко - по-надолу няма да падне цената от 2лв/литър. Тя няма да падне под 3.30-3.40 лева изобщо вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.