Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Formula 1 - 2023


Recommended Posts

Умишлено чаках, първата квалификация, че в тренировките всички крият по някоя и друга карта в ръкава. Сега картите са обърнати и поне за момента има приятни изненади.

1. Лимонадите не са толкова напред, колкото първоначално се очакваше. Няма я комфортната 1/2 секунда и нагоре преднина. Мижави десети. Да, миналата година имаха огромно предимство в състезанията, но дали ще е така и тази година? Утре ще видим.

2. Фераритата са направили крачка напред. Не голяма, но все пак крачка. Пак въртяха някакви тактически схеми с Льоклер, но да видим утре дали са били правилни или не. При тях не е изключения да объркат тотално стратегията...

3. Алонсо и Астън Мартин - предвид бруталното темпо на Алонсо в състезание ще следя с огромен интерес. Комбинацията има много потенциал!

4. Мерцовете - и те не са за подценяване. Според мен ще дишат много сериозно във врата на Ферари и, като нищо, ще им отмъкнат ценни точки, които могат да им струват много. Приятно изненадан от скоростта и на двамата, т.е. тук говорим за напредък при колата, нещо от което страдаха миналата година.

5. Хулкенбърг - брутално завръщане! Ошамари Кевин, като новобранец! Не знам дали колата има потенциал, но пилота явно има. Стискам му палци.

Останалите ми е рано да ги коментирам. Ще видим утре. Състезанието предлага условия за изпреварване, но стратегически май основно на сейфти кар ще се разчита, за нещо по-голямо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, PRR написа:

....

4. Мерцовете - и те не са за подценяване. Според мен ще дишат много сериозно във врата на Ферари и, като нищо, ще им отмъкнат ценни точки, които могат да им струват много. Приятно изненадан от скоростта и на двамата, т.е. тук говорим за напредък при колата, нещо от което страдаха миналата година.

5. Хулкенбърг - брутално завръщане! Ошамари Кевин, като новобранец! Не знам дали колата има потенциал, но пилота явно има. Стискам му палци.

....

 

Какво реве Мангала от две седмици , че му е бавна колата ?

А Нико си караше и преди , ама явно трошки .. ще ме караш да го гледам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квалификацията беше интересна. Какво ще е състезанието ще разберем утре. Предвид силата на Алонсо в състезание, опита на Хамилтън и хъса на Льоклер, очаквам тази година състезанията да са по-оспорвани и лекето да не е доминант... въпреки, че засега колата им продължава да е с 1/2 секунда напред :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-нагло ще използвам поста на Райков за да си развия моята теза :D

Преди 13 часа, PRR написа:

Умишлено чаках, първата квалификация, че в тренировките всички крият по някоя и друга карта в ръкава. Сега картите са обърнати и поне за момента има приятни изненади.

1. Лимонадите не са толкова напред, колкото първоначално се очакваше. Няма я комфортната 1/2 секунда и нагоре преднина. Мижави десети. Да, миналата година имаха огромно предимство в състезанията, но дали ще е така и тази година? Утре ще видим.

2. Фераритата са направили крачка напред. Не голяма, но все пак крачка. Пак въртяха някакви тактически схеми с Льоклер, но да видим утре дали са били правилни или не. При тях не е изключения да объркат тотално стратегията...

3. Алонсо и Астън Мартин - предвид бруталното темпо на Алонсо в състезание ще следя с огромен интерес. Комбинацията има много потенциал!

4. Мерцовете - и те не са за подценяване. Според мен ще дишат много сериозно във врата на Ферари и, като нищо, ще им отмъкнат ценни точки, които могат да им струват много. Приятно изненадан от скоростта и на двамата, т.е. тук говорим за напредък при колата, нещо от което страдаха миналата година.

5. Хулкенбърг - брутално завръщане! Ошамари Кевин, като новобранец! Не знам дали колата има потенциал, но пилота явно има. Стискам му палци.

Останалите ми е рано да ги коментирам. Ще видим утре. Състезанието предлага условия за изпреварване, но стратегически май основно на сейфти кар ще се разчита, за нещо по-голямо.

 

Не съм толкова сигурен, че специално РедБул не скриха малко скорост и в квалификацията. Просто нямаше нужда от повече предвид това, което направи Ферари (аз не го разбрах, дано поне те са го разбрали)

Ферари и миналата година бяха изключително силни. Единствената (според мен) причина РедБул да вземат титлата толкова лесно беше редовното объркване на стратегията от Ферари. 

Алонсо няма да го коментирам - той си е отделна енциклопедия. Мен лично ме изненада, защото колата не е кой-знае какво, ако освен скорост има и издържливост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата отиват на трагедия за магари... След издънката в квалификациите, последва и отпадане за Льоклер, а Сайнц едвам крета по пистата и няма да удържи дълго, дано поне остане 5ти ... ама надали.

 

Преди края на състезанието, очаквано, лимонадите имат 0.5-0.7 секунди на обиколка предимство. Допълнително нашляпаха всички със стратегия.

Алонсо, както се очакваше, в състезанието направи чудеса.

Хамилтън показва, че още има много хляб в него.

Сайнц ... ще си остане втория пилот. 

Добро представяне и за Строл.

 

Като цяло началото на сезона, за разлика от квалификацията, не предвещава да е интересен :( Дано нещата са променят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, PRR написа:

Сайнц едвам крета по пистата и няма да удържи дълго, дано поне остане 5ти ... ама надали

Като гледам май даже ще удържи даже четвъртото. Хамилтън за сега си счупи зъбите в него, за разлика от Алонсо.

 

ПС: Астън Мартин толкова пъти изпреварваха колите на Мерцедес, че сигурно са решили, че има поне 4-5 на пистата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в крайна сметка удържа... но това не прави трагедията на магари по-малка :(

Добре, че е Алонсо, та да кажа, че старта ми е бил интересен :D 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре , че не намерих онлайн стриим , та да се ядосвам ?

Пепи , Ферари ще спечели , когато вземат за пилот внука на Шумахер ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генчо - ето - https://www.pirlotv2.com/

Има много и различни спортове. Ф1 стриймват от 7-8 различни телевизии.

Диема го дават вече 4К и е много доволно.

Други програми дето ги дават безплатно - SK1 (македонска) и Match (руска). И двата канала са HD.

Сезона според мен е ясен и ще свърши вероятно малко след средата. Карането Алонсо-Хамилтън беше класика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, zloQQ написа:

Генчо - ето - https://www.pirlotv2.com/

Има много и различни спортове. Ф1 стриймват от 7-8 различни телевизии....

Благодаря Велко , ще се възползвам за Монако , ако швепсовете не са станали шампиони до тогава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Пепи , Ферари ще спечели , когато вземат за пилот внука на Шумахер ;)

За съжаление, не го вярвам. Малкото Шуми има талант, но не и късмета/хъса на баща си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, PRR написа:

За съжаление, не го вярвам. Малкото Шуми има талант, но не и късмета/хъса на баща си. 

Така де , генетиката е през поколение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Страхотно представяне на Aston Martin! Чудех се защо Алонсо се премести в тоя "смотан" отбор - явно е имало защо.

Извън това коментатора по СкайСпортс много хубаво го каза "да видим кой ще стане първи, щом Верстапен вече не участва".

Това е единствения шанс на опашкарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Izolini написа:

Страхотно представяне на Aston Martin! Чудех се защо Алонсо се премести в тоя "смотан" отбор - явно е имало защо.

Извън това коментатора по СкайСпортс много хубаво го каза "да видим кой ще стане първи, щом Верстапен вече не участва".

Това е единствения шанс на опашкарите.

Туй може и да става за гледане , щот не е правил пистата Херман Тилке :)

само се чудя за кой да викам и кой да псувам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... скука :( Добре, че бяха "опашкарите" да има интрига. Е, и маФИА с липсата на яснота относно наказанията до последната обиколка. Тия ще доунищожат спорта :(

Та по ред. 

Браво на Перез - показа, че държи на напрежение ... отново

Макс - доказа, че е леке, което, за съжаление, кара много. Става ми все по-противен, което е доста трудно.

Алонсо - машина. Жалко, че сам си обърка състезанието, но за пореден път показа, че кара. 

Мерцовете пред магари ... достатъчно красноречиво, относно "прогреса" в магари.

Като цяло състезание движено от отборни заповеди, т.е. боза... за съжаление.

Дано след две седмици да е поне малко по-интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се за Перез, особено за това, че отбора не “заповяда”, но и Верстапен имаше половин състезание да го настигне, но не можа. Шарл почва да ме дразни много с това непрекъснато реване по радиото. Фактът, че постоянно се озовава зад Сайнц говори достатъчно. Въпреки, че ненавиждам Алонсо, радвам се и за Астън, направили са добра кола. Ред Бул обаче са толкова напред, че е направо нереално да се надяваме, че някой друг ще вземе победа при нормални обстоятелства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, явно и от маФИА го ненавиждат и вместо 5 секунди му дадоха 10, т.е. направиха невъзможната педер....ийка! 

 

Е, НЕМА таква пародия!!! Пълни палячовци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше тъпо. Вярно, че за неизпълнено наказание дават 10сек, но трябваше ли да чакат да свърши състезанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябваше. Не трябваше и 5 обиколки преди края да му кажат "натискай, да сме сейф за 5те секунди"..., а те да са 10. Имаха 30+ обиколки и оставиха всичко за след финала. Грозно. Тъпо. Ненужно. маФИА ... за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От маФИА са пълни палячовци! След "разглеждане" изведнъж разбраха, колко са се объркали и върнаха третото място на Алонсо. Пълна пародия. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, PRR написа:

От маФИА са пълни палячовци! След "разглеждане" изведнъж разбраха, колко са се объркали и върнаха третото място на Алонсо. Пълна пародия. 

Точно се канех да излея една кофа помия по тях, сега ще е само половин кофа. Дали обаче не трябва да са две, защото това е абсолютна детска градина?

 

Преди 12 часа, PRR написа:

Имаха 30+ обиколки и оставиха всичко за след финала. Грозно. Тъпо. Ненужно. маФИА ... за съжаление.

Абсолютна простотия. Преди години не можех да понасям Алонсо, защото беше конкуренция на Шумахер. Сега дори започвам да го харесвам - има топки, не мрънка, явно му е добре в отбора, защото е постоянно усмихнат за разлика от последните години от Макларън насам, когато все беше нацупен.

Преди 13 часа, PRR написа:

Макс - доказа, че е леке

Този път с какво предизвика Божия Ти гняв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, PRR написа:

Не трябваше. Не трябваше и 5 обиколки преди края да му кажат "натискай, да сме сейф за 5те секунди"..., а те да са 10. Имаха 30+ обиколки и оставиха всичко за след финала. Грозно. Тъпо. Ненужно. маФИА ... за съжаление.

Туй ми прилича на номерата , които пробутват във WRC - като спечели някой "неудобен" и те отменят етапа за превишаване на 160 км/ч скорост , та и сега - чакали са , сметнали са , че с третото си място Алонсо няма се набърка в голямата помия (да се чете битка) и са го върнали на почетната стълбичка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, The Best Forman написа:

чакали са , сметнали са , че с третото си място Алонсо няма се набърка в голямата помия (да се чете битка) и са го върнали на почетната стълбичка ;)

Ако смятат, че Алонсо няма да се набута в битката за челото в генералното класиране - много са се объркали. Колата върви, защото и Строл прави добри квалификации, представи се добре и в Бахрейн. Изказване на Алонсо, мисля след края на състезанието: "Може да не можем да догоним РедБул, но останалите са зад нас!".

А за второ наказание се заговори след тази размяна на реплики в Мерцедес:

Ръсел: - Не мога да изпреваря Алонсо, но той има 5 секунди наказание и само трябва да се държа близо до него, нали?
Бокса: - Алонсо вече си изтърпя петте секунди.
Ръсел: - Бииип бип биииипп бип!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Izolini написа:

Този път с какво предизвика Божия Ти гняв?

Отбора е ясно, че печели първо и второ място. Очевидно е, че Перез контролира разликата и лекето няма шанс да го настигне. Отбора пуска съобщение до двамата да намалят темпото и да пазят техниката. Лекето не отговаря и продължава да натиска. Съответно и Перез. Напълно излишен риск, но лекето си е леке. Не е важен отбора, не е важен съотборника, важен е само той ;) И, за да докаже, че е леке, умишлено рискува в последната обиколка за да спечели точката за най-бърза обиколка. Някой ще каже "големите шампиони са така" ... ама не са. Големите шампиони печелят за отбора, не за себе си. Но, докато лимонадите имат кола от друго измерение спрямо "конкуренцията" ще го търпят. Ама, когато се стигне (дано е скоро) до реално конкуренция, тия п...ки номерца ще костват много на отбора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.