Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Formula 1 - 2023


Recommended Posts

Кои съотборници, Перез който се приключи в стената или Строл, който не направи чиста обиколка!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите им са добри, но колата не е само инженерите. Ерата "Шумахер" във Ферари започна с кола, която не можеше да завърши, а в редките случаи в които го правеше, беше към средата. За две години стана най-най колата. СлучаЕност? Надали ;)
Но, обратно на темата. Макс кара. Противен ми е, но факт, че кара. Чеко го нарочиха за "царя на уличните трасета" и той показа, че тия титли не е редно да се раздават така. Алонсо, дори да приемем, че колата му е по-добра от тази на магари и Мерцедес, пак направи много повече от очакваното. Бруталното предимство на лимонадите на всички писти е депресиращо, а на тази почти анулирано, защото по идея тая писта е повече пилота отколкото колата. Та ще видим. 

И, между другото, това май е единственото трасе от календара на което виждам някакъв шанс лимонадите да не спечелят, т.е. все пак да имаме поне едно състезание през сезона не спечелено от тях... Останалото ще е хегемония с 1-2 на лимонадите и тук таме някой пропуск от 1-3 или 1-4 ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръсна малко дъжд и стана мазало, б@х го. Да беше як дъжда, да каже човек, че е ОК да изправят всеки завой, ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, zloQQ написа:

Ръсна малко дъжд и стана мазало, б@х го. Да беше як дъжда, да каже човек, че е ОК да изправят всеки завой, ама...

От циркови артисти , какво очакваш?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верстапен, с огромна доза късмет, си свърши работата. 

Алонсо .... го пре..таковаха механиците. Имаше всички шансове, но това е.

Магари ... няма какво да се коментира изобщо.

Алпин и Окон - браво! 

Хамилтън направи чудеса за това четвърто място.

Перез ... "краля на уличните трасета".... показа, какво е липса на късмет и тотално объркана стратегия.

Като цяло - единствената ми надежда за състезание спечелено от друг отбор, освен лимонадите, някак се изпариха..

И, невероятно за Монако, но от 20 стартирали коли, 18 завършили, като реално нито една не остана на пистата... При това с дъжд. Не вярвам, просто е нереално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

Ръсна малко дъжд и стана мазало, б@х го. Да беше як дъжда, да каже човек, че е ОК да изправят всеки завой, ама...

 

Преди 1 час, The Best Forman написа:

От циркови артисти , какво очакваш?

 

Няма го "дъждовника" да им покаже как се кара на мокро. Да му гледат архивните записи... То с гледане, ако става....

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, joro-120L написа:

 

 

Няма го "дъждовника" да им покаже как се кара на мокро. Да му гледат архивните записи... То с гледане, ако става....

Има го. Алонсо беше по-добър от Шуми на мокро.

Преди 1 час, PRR написа:

Верстапен, с огромна доза късмет, си свърши работата.

Ей, пак намери как хем да кажеш истината, ама и да го наплюеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Izolini написа:

Има го. Алонсо беше по-добър от Шуми на мокро.

Студено. Не се сещаш за кого говоря. И този прякор не съм му го измислил аз. Чух го от Ричард Груев... Още жокери?:)

Всепризнат е. Най-добрият на мокра писта... и не само. То на мокро като можеш да караш, кво остава на сухо.

п.п. Не е някой от Стария завет. Състезавал се е и с Шумахер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Izolini написа:

Има го. Алонсо беше по-добър от Шуми на мокро.

Ей, пак намери как хем да кажеш истината, ама и да го наплюеш!

Тъъът ... и тъът :D

Дай пример за такова състезание, ама с поне донякъде равни коли ;) Иначе се сещам за Испания 1996, когато Шумахер им правеше по 4 сек на обиколка... Без да си дава много зор :D

Относно наплюването ... Факти. "Облиза" бариерите три пъти и не се размаза. Ако това не е късмет, не знам ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, axel написа:

Жоре, Сена, разбира се. Особено пък в Монако. :)

Ти що се обаждаш?! :)

Не мога да го прежаля, човек. Също като Джеф П.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, joro-120L написа:

Ти що се обаждаш?! :)

Не мога да го прежаля, човек. Също като Джеф П.

Няма от къде да знаят за него , в школата за пилоти не учат история на автомобилния спорт , инак до ден днешен си спомням едно състезание някъде в Англия , където задмина втория (Ален Прост с Уилямс) с обиколка и накрая го пусна  в последната обиколка.

А най-некадърно си спомням на Спа двете Ферарита се забодоха в стената , на излизане от бокса , защото сложиха рано сухи гуми .. единия пилот беше Герхард Бергер , ам втория ще го сбъркам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сбъркал съм с една година - 1993 на Донингтън парк за голямата награда на Европа. На който е интересно , има го в ютуб , но не дава да се споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз исках да покажа нещо, но не дава да се споделя. Гена, от същото състезание.

Клипчето е от старта и е само 2 мин. На мокро.

Това е заглавието:

Ayrton Senna's 'Lap of the Gods' | 1993 European Grand Prix

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В това състезание , когато всички сменяха мокрите гуми със сухи , Сена кара 3-4 обиколки още и тогава ги смени , а в края заваля пак и всички се засилиха да сменят , той продължи още 3-4 обиколки със сухите гуми и така въртеше кръгчета около Уилямса :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Влади, но онова, което гледах е на широк екран и дава по-добра представа за ситуацията. Но, все пак е нещо.

 

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

В това състезание , когато всички сменяха мокрите гуми със сухи , Сена кара 3-4 обиколки още и тогава ги смени , а в края заваля пак и всички се засилиха да сменят , той продължи още 3-4 обиколки със сухите гуми и така въртеше кръгчета около Уилямса :)

Много помниш! И с детайли! Бравос!:) Аз не ги помня тези неща. Но след твоето мнение започват да ми се проясняват. Сена им разказа играта още на старта.

А, написаното от теб доказва колко велик пилот беше. Майстор! Със сухите гуми и незнайно колко износени - на мокра писта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, joro-120L написа:

Мерси Влади, но онова, което гледах е на широк екран и дава по-добра представа за ситуацията. Но, все пак е нещо.

На широк екран май го няма никъде, освен в канала на Ф1, които явно се стискат с шерването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, axel написа:

На широк екран май го няма никъде, освен в канала на Ф1, които явно се стискат с шерването.

Да, там го гледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

....той продължи още 3-4 обиколки със сухите гуми и така въртеше кръгчета около Уилямса :)

Само да допълня горното си мнение, Гена.

Уилямс Рено бяха най-добрите автомобили тогава. Това също не е маловажен факт за успехите на Сена. След тях - Макларън Хонда и Бенетон Форд на Шумахер, мисля са на кантар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.