Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Formula 1 - 2023


Recommended Posts

Все не ми стига времето да пиша ...

 

След едно, сравнително не съвсем безинтересно състезание, маФИА решиха, че резултатите не са ОК и решиха да ги поразместят, след протест. Не, че не смятам, че е правилно да се наложат наказания, но това трябва да се случи в рамките на състезанието, за да могат пилотите да реагират. Адски е тъпо да отрежеш някой с 5 или 10 секунди, след като всичко е приключило. Спомням си драмите с Шумахер и наказанията за изтъркани дървени планки, черните флагове и цялата пародия, които всъщност ме направиха негов фен. Шокаше канчетата въпреки всички безумни наказания наложени от маФИя с цел "даване шанс на конкуренцията". Тъпо и демотивиращо.

 

А уж живеем в 21ви век, уж Ф1 е най-хай-тек надпреварата, уж ... ама не можем да сложим датчиците на завоите и пилота да разбере, че е наказан веднага, а не след три разглеждания от "стюардите" и резултат зависещ от моментното им настроение, разбирай "нуждата от конкуренция" ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютна пародия бяха наказанията в това състезание. Да го оставят да карат, какво като е излязал с два сантиметра от бялата линия. А това, че дадоха още 12 наказания (или колкото бяха там) часове след края на състезанието, наистина беше черешката на безумната торта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна квалификация в която се видя разликата между пилотите при лимонадите. Просто Перез толкова си не може :( За сметка на това лекето просто ги нашамари ... показно :(
Браво и на Макларъните - направиха почти чудо. Ще е интересно утре с две коли в челото.

Магари ... класици :) То не, че можеха нещо повече. Евентуално малко по-късни обиколки, защото определено подобрението на пистата в края се усещаше. Ама ...

Мерцовете ... ще са интересни в състезанието. Определено квалификацията не им беше добре.

Както и за Алонсо. Нещо не му се получи, но утре, в състезанието, нещата ще са доста по-различни.

Та да видим. Има шанс да е интересно състезание.

 

PS: Хареса ми как се развиваше квалификацията на мокро, където колата не е от чак толкова голямо значение. Уви, беше само в началото :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, PRR написа:

Интересна квалификация в която се видя разликата между пилотите при лимонадите. Просто Перез толкова си не може :(

За мен голяма роля изигра и напъна да го изкарат пръв. Перез не е слаб пилот, но просто всеки следващ правеше по-добър резултат.

А Макс не се събра в алеята...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е слаб, ама доста от другите пилоти ще го ошамарят ритуално ;) 

Ще видим днес. Не съм гледал прогнозата, но един дъжд може мнооого да промени разпределението на силите ... след 1вото място :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лошо състезание. Макларън са направил не скок, а телепортиране! Браво.

Лекето, освен колата, кара и просто не се наложи реално да се бори. Дори изпреварването в началото беше по-скоро за спокойствие ... За съжаление.

Мерцовете направиха повече от прилично състезание, като Ръсел просто изтегли късата клечка, а направи чудеса с меките гуми.

Алонсо, за пореден път, извади повече отколкото колата позволяваше.

А магари ... са си магари. Надали имаше вариант повече да объркат стратегиите. Дори комбинацията Средни-Меки-Средни щеше да е в пъти по печеливша от тая безумица с твърдите.

Поне, зад лекето, нещата започнаха да стават интересни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста интересно състезание за пръв път от доста време... е, зад Макс.

Простотията на Строл спаси Ферари, иначе Гасли щеше да ги мине. 

А гледам @PRRпродължава да нарича Макс "леке", но вече с уважение хахаххаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, той е леке. Което не му пречи да кара. Всъщност, може би дори точно обратното. Но е леке. И ще си остане леке. С неуважение към отбора и съотборника. И само чакам времето в което, колата му няма да е толкова конкурентна, т.е. няма да е с класа над другите, особено с отворен DRS. Тогава ще е весело и лекето ще блесне ;) 

А дали спаси или не магари не е ясно. Очевидно с твърдите гуми тая кола не върви, ама аз така и не разбрах защо, след като всички видяха какво направи Ръсел, не сложиха най-меките...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Утре се очертава една идея по-интересно състезание. Макларън са направили чудеса, лекето си изпусна нервите два път в рамките на две сесии, Хамилтън е в свои води, а от магари дебнат в храстите. Ако Хамилтън успее да вземе старта утре, ще е много тегаво за лимонадчо, предвид, че любовта им с Хамилтън е с традиции :D 

Та има реални шансове, утре нещата да станат интересни. Стискам палци!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са прости от Редбул. Перес трябваше да си изпълни ролята на пето колело и да дебне в края на пистата, за да може да се "завърти" когато видят, че Саждьо прави по-добра обиколка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, PRR написа:

Ако Хамилтън успее да вземе старта утре,

Ако е голяма дума

 

ПС: Ферари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... не взе старта. С което лекето излезе начело и нататък историята е ясна. Тая кола просто лети в състезанието, а и лекето не допусна дори минимална грешка. 

А колко много върви тая кола, показа Перез, който си нахалстваше в завоите, но "стюардите" си затвориха очите ... за шоуто ;) 

Чудесно каране от Норис. Все още не са на нивото на лимонадите, но прогреса им е стряскащ.

Хамилтън изкара максимума от лошия си старт. За сега толкова.

Магари ... си спретнаха магариите, аз Льоклер се постара да е пълна кочината.

Ръсел също направи добор каране.

И нещата се нареждат. Лимонадите имат кола с 0.3-0.4 сек/обиколка по-бърза от останалите на тази бавна и къса писта. Без коментар. Макларъните са направили не скок, а телепортация, мерцовете почнаха да се връщат в играта, а магари затъват усилено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии в шампионата има два вида писти - такива , на които не могат да се изпреварят и такива , на които не могат да се стигнат .. Хунгароринг е от първите и освен шоу с някоя катастрофа друго не може да очаквате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... изобщо не съм съгласен! Странния формат на квалификацията остави пилоти с добри коли в дъното и видяхме не малко изпреварвания. Т.е. възможни са. Е, Перез малко се взе на сериозно, ама ... шоу да има ;) 

А, предвид тоталната доминация на един отбор, всичко в момента е какво ще се случи от 3то място нататък. Е, при положение, че Перез направили прилична квалификация де. Иначе прави по +10 места, щото колата върви, ама магарето не може да извади нужното от една обиколка.

Ама обратно на темата писти - Хунгаруринг е, и ще си остане, от скучните трасета. Без дъжд състезанието продължи 1:45 минути. Ако завали няма шанс да се съберат в рамките на 2h състезателно време. Единствено хазарта в квалификацията може да го направи интересно. Какъвто беше и в днешния ден, де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странен спринт. Първо една "жипка" се моташе по трасето, след това безумни смени на гуми при които Пиастри спечели позиция и ... след това дойде мазалото. Първо (г)Алфонсо се оцапа и след това лекето дръпна. Колата е безобразно добра, а и той не допусна грешка. И, за разлика от нерез, кара. Противен ми е, ама кара :(

Та, след лекето и Пиастри, нещата бяха яко карамбол. Гасли извади късмет и се оказа на отлична позиция, която успя да задържи. Хамилтън "малко" го раздаде в стил картинг и, напълно заслужено, го наказаха. Нерез, както вече писах, просто не може. В по-посредствена кола, ще е яко опашкар и ще го ошамарва всеки съотборник. Магаритата и те направиха чудеса да се оцапат. Да ги питаш защо втория пилот влиза първи и какви експерименти смятаха да правят с втората смяна... Ама и те не знаят.

Та утре, предвид очакваното сухо време, нещата се очертават яка скука в челото и мазало в средата. Ма да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, PRR написа:

Хамилтън "малко" го раздаде в стил картинг и, напълно заслужено, го наказаха.

На мен той ми е противен, ама нямаше къде да отиде в този случай. Беше по-назад, но Перез нямаше скорост, видя че ще се срине и го избута и за мен той беше виновен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм съгласен с наказанието за Хамилтън. По-състезателен инцидент нямаше как да е. Перез не е чак толкова некадърен, колкото излиза в момента, не знам какво става там, но сме го виждали с посредствени коли и се справяше добре. Ферари ме изумяват, колко неспособни са да направят едно състезание без грешка. Вярно, че ситуацията беше необичайна, но как пък един път не се справиха като хората. @PRR, вторият им пилот е по-напред в класирането от началото на сезона. За мен, Леклер е новия Култард, но това е друга тема на разговор. 
Радвам се за Макларън, че отново имат прилична кола. За Пиастри бях малко скептичен, но може да се окаже наистина талант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@axelняма как да е състезателен инцидент, предвид, че място имаше повече от достатъчно, но Хамилтън просто реши, че пистата е само негова и превзе Перез на абордаж. Щеше да е абсурдно да не го накажат. А, слушайки Бг коментаторите, ми идеше да си разбия телевизора. Там само Тенчев става за нещо :(

За магари си много прав. там ситуацията е повече от трагична. Прилича ми на махленски отбор, който решава в движение какво да прави. Голяма трагедия са.

Пиастри показва брутален талант и хъс, дано ги запази и да случи на отбор, че ако го вземат в магари ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо изненадващо. Лекето ги отнесе един по един, ошамари нерез и си взе победата. Нерез подви опашка и се сви в ъгълчето, където ще си крета до края на кариерата при лимонадите. Изненадващо, поне за мен, Льоклер удържа третото място, а Хамилтън успя да развали настроението на лекето. Не, че го харесвам, просто ми е по-малко антипатичния ;) Алонсо пак извади от колата повече, отколкото тя дава, а Норис донякъде отсрами Макларъните. Ръсел и той не кара лошо, но се видя, че още не е в класана на Хамилтън. Но поне се бори, за разлика от Перез.

Като цяло шампионата е ясен. Единствения въпрос е ще успеят ли лимонадите да вземат 100% от състезанията. Доста тъпо, ама ... това е. Другите да са си свършили домашното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Formanсамо рИве, че нямало изпреварвания. Да беше гледал. Ма пенционерите са за това - да хейтят.

Сайнц съсипа състезанието и на Пиастри, и своето. За сметка на това Ферари някак не успяха да осерат карането на Льоклер. 

А Хамилтън записа тая най-бърза обиколка, защото от Редбул решиха, че Мах си прави майтап с натрупването на разлика и смяната на гуми. Нищо де, разликата е 166 точки, халал да му е най-бързата обиколка на Саждьо и тая една точица.

Още рекорди има да се подобряват ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

@The Best Formanсамо рИве, че нямало изпреварвания. Да беше гледал. Ма пенционерите са за това - да хейтят.

Сайнц съсипа състезанието и на Пиастри, и своето. За сметка на това Ферари някак не успяха да осерат карането на Льоклер. 

А Хамилтън записа тая най-бърза обиколка, защото от Редбул решиха, че Мах си прави майтап с натрупването на разлика и смяната на гуми. Нищо де, разликата е 166 точки, халал да му е най-бързата обиколка на Саждьо и тая една точица.

Още рекорди има да се подобряват ?

Ако си беше пуснал Евроспорт2 и беше гледал Супербайк , щеше да разбереш , защо не гледам Ф1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, PRR написа:

Гена, как сравняваш мотори с коли !?!? 

Както започват приказките - имало едно време .. вие се вълнувате кой ще е втори и трети и дали Верстапен ще спечели всички състезания (спор няма , има монолог) .. седем години с Шумахер ми стигат скука ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, лекето няма да спечели всички състезания тази година. Перез вече му взе две ;) 

Въпроса е при отборите, дали ще вземат или не.

А, понеже заговори за мотори, и в MotoGP ситуацята е подобна, там Дукати газят безпощадно ;) А Super Bike-а е интересен, но там големите риби ги няма :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, PRR написа:

Гена, лекето няма да спечели всички състезания тази година. Перез вече му взе две ;) 

Въпроса е при отборите, дали ще вземат или не.

А, понеже заговори за мотори, и в MotoGP ситуацята е подобна, там Дукати газят безпощадно ;) А Super Bike-а е интересен, но там големите риби ги няма :(

Същите са , но не са под шапката на ФИА .. нали големите марки се броят на пръсти .. лошото е , че ФИА се опитва да се набърка и там и в състезанията за издръжливост .. дано АСО устискат , инак в моторните спортове ще настъпи скука и ще трябва да се местим на овали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.