Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

euro,alpin(sprint),v-power DIESEL- МНЕНИЯ:


TDI_fen

Recommended Posts

Вчера разговарях с приятели по същата тема и ми казаха, че бензиностнацията на "Вълка", находяща се в Горубляне, също има много добро австрийско дизелово гориво. Този бос на боклука, си вкарвал гориво от Австрия, защото не можел да си позволи да сипва на многобройните си мерцедес-дизелови камиони "лайняна" нафта. Знаете ли нещо по въпроса и може ли някой да потвърди тази информация.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 113
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • RETURN

    17

  • adrian_m

    10

  • BlackPearl

    6

  • PRR

    6

Най-много писали в темата

Вчера разговарях с приятели по същата тема и ми казаха, че бензиностнацията на "Вълка", находяща се в Горубляне, също има много добро австрийско дизелово гориво. Този бос на боклука, си вкарвал гориво от Австрия, защото не можел да си позволи да сипва на многобройните си мерцедес-дизелови камиони "лайняна" нафта. Знаете ли нещо по въпроса и може ли някой да потвърди тази информация.

Поздрави.

 

Да, потвъждавам. На мен също са ми го казвали хора, които карат на нафта яко и се занимават с ъпгрейди на нафтови печки. Чувам го от теб за 3ти или 4ти път. Аз сипах от там веднъж, но колата беше доста нова и не съм я натискал та да мога да кажа дали върви. Може този weekend да преточа от там малко. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ВОЛФ бензиностанцията на Цариградско шосе. Там къде им е гаража, веднага след светофара за Горубляне и Дружба. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ВОЛФ бензиностанцията на Цариградско шосе. Там къде им е гаража, веднага след светофара за Горубляне и Дружба. ;)

Не бих купил и клечка за зъби от Вълка :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото за РОМПетрол все още не мога да дам отзиви понеже съм минал само 100тина км и то само градско ,върви си колата и не пуши това мога да кажа,но докато не направят свестни бензиностанции не мисля да зареждам пак,ще си карам на ОМВ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих на една бензиностанция на Еко Петролиум в Петрич.Резултат:Поне 10% по-ниска мощност.Все едно карах с включен климатик smile183

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам да ми светне лампата и ще опитам Плевенският Ромпетрол и ще ви кажа и аз как е. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих на една бензиностанция на Еко Петролиум в Петрич.Резултат:Поне 10% по-ниска мощност.Все едно карах с включен климатик smile183

 

Искаш да кажеш, че при твоята RS-ка, когато включиш климатика, мощността пада и това се усеща :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено и при мен се усеща спадане на мощността. Най-вече при изпреварване. Ама един климатик си е над 5KW, което пък е 5-7% (поне от моя двигател)....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да и не. На 130 коня загуба от 5 коня може и да не се усетят, особено на ниско/средно натоварване. На 90 се усещат. А и аз не съм от кротко каращите и двигателя рядко е ниско натоварен. Пък и не всеки усеща еднакво колата. Има хора дето... айде да не казвам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам единствено и само от по-добрите дизелови горива на Shell /v-power/ и OMW /premium/ и съм много доволен. Считам, че разликата в цената си заслужава, което чувствам особено когато в много, много редки случаи съм зареждал обикновен дизел от друга бензиностанция. Разликата е в мощността и по-ниския шум при работата на двигателя, а също и в по-малкия разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих на една бензиностанция на Еко Петролиум в Петрич.Резултат:Поне 10% по-ниска мощност.Все едно карах с включен климатик smile183

 

Я кажи като каза петрич(може да ходиш често)-вчера(сряда) сутринта към 7.30,8часа да си бил на Кресненското дефиле там на къпанчетата-като минавах видях РСка с номер СА5..2,или 52 и 5и нещо си,не го запомних-да не си бил ти?

:?

 

А за спад в мощтноста-има я-ако сте на място при запален автомобил и си включите климатика ще се усети най-добре!

А аз на моята не бих казал че я усещам особенно-аз карам кротко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих на една бензиностанция на Еко Петролиум в Петрич.Резултат:Поне 10% по-ниска мощност.Все едно карах с включен климатик smile183

 

Я кажи като каза петрич(може да ходиш често)-вчера(сряда) сутринта към 7.30,8часа да си бил на Кресненското дефиле там на къпанчетата-като минавах видях РСка с номер СА5..2,или 52 и 5и нещо си,не го запомних-да не си бил ти?

:?

 

А за спад в мощтноста-има я-ако сте на място при запален автомобил и си включите климатика ще се усети най-добре!

А аз на моята не бих казал че я усещам особенно-аз карам кротко!

Да бях спрял на кресненското дефиле за кафе.Номера е 2558 .Аз често пътувам в таз дестинация.Ти къде из одаята така :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуу-да му бера лайката и аз тъпанара защо не спрях!

Аз бях с камиона отивах към Петрич!Видях Фабията-даже имаше човек на предната седалка(до водача)!Ей сега ме е яд защо не съм спрял!Мамка му....next time!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видиш бяло Ивеко да ти святка(настоятелно) и свирка-спирай следващия път! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
И всепак.......Shell v power diesel или OMW premium diesel??????????

 

Така като гледам, изписани са 5 страници по тази тема, още 3 пъти по толкова да изпишем, никой няма да ти отговори еднозначно на въпроса. Според мен е безразлично кое от двете горива ще избереш - определено и двете са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И всепак.......Shell v power diesel или OMW premium diesel??????????

 

Определено и с двата не чувствам разлика в разхода и в мощността. Скоро почнах да сипвам от обикновения на ОМВ - е няма никаква разлика с премиума. До Пловдив ходих няколко пъти-разлика в разход и в мощност-никаква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.