Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

euro,alpin(sprint),v-power DIESEL- МНЕНИЯ:


TDI_fen

Recommended Posts

хахахах, хитро! Ще си прегледам бележките къде какво съм зареждал и ще знам за в бъдеще къде да ходя и къде - не.

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 113
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • RETURN

    17

  • adrian_m

    10

  • BlackPearl

    6

  • PRR

    6

Най-много писали в темата

Имам приятели които са правили лаб. тестове и само тя е излязла наистина евро стандарт.

 

Наливайте каквото прецените, важното е оборотомера да е в лютеницата, умната и лек ден! :D

Интересно къде са ги правили тез лаб. тестове като в нашата родина има около 4 лаборатории, които наистина могат да ги правят, ама т`ва е др. въпрос :-k

В едната от тез дето могат да ги правят, таз на любимият ни монополист миналата седмица установиха, че най-убавата нафта е в OMV, ама тез дет не са на франчайзинг. Пробвах и установих, че изгорелите газове са с др. миризма. Май само по т`ва се различава от другите и сигурно затова отговаря повече от останалите на евростандартите smile004

 

Незнам с точност в коя лоб. са правени, но наистина има разлика от премиума на омв ако го вземе за добър дизел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятели които са правили лаб. тестове и само тя е излязла наистина евро стандарт.

 

Наливайте каквото прецените, важното е оборотомера да е в лютеницата, умната и лек ден! :D

Интересно къде са ги правили тез лаб. тестове като в нашата родина има около 4 лаборатории, които наистина могат да ги правят, ама т`ва е др. въпрос :-k

В едната от тез дето могат да ги правят, таз на любимият ни монополист миналата седмица установиха, че най-убавата нафта е в OMV, ама тез дет не са на франчайзинг. Пробвах и установих, че изгорелите газове са с др. миризма. Май само по т`ва се различава от другите и сигурно затова отговаря повече от останалите на евростандартите smile004

 

Колега, как се разпознава кои са франчайзинг и кои не са? На мен всички OMV-та ми изглеждат еднакви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как се разпознава кои са франчайзинг и кои не са? На мен всички OMV-та ми изглеждат еднакви?

:arrow:

 

Много просто!Купуваш една вафла и си зимаш касовата бележка.На нея най-отгоре пише!

:smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
Аз докато карах печката пълнех само shell v-power diesel

максимално ми гореше 5л в града, а за извънградско просто няма да повярвате

 

Направо е връщала smile091

не за съжаление не връщаше ама 3,5л. за 100км как ти се струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при 60 км на равна отсечка може. Ако гледаш борда обаче му нямай много вяра. Понякога лъже към 0,5 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата се кара на задна, сигурност ще почне наистина да връща в резервоара.... smile092

Наистина не мога да рабера как е постигнато това - в нормални условия на каране според мен е невъзможно.

Иначе аз сипвам от Петрол и за сега съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не за съжаление не връщаше ама 3,5л. за 100км как ти се струва?

 

Ако постоянно си се спускал, без климатик, радио, фарове и без багаж, може би е постижимо. :^o :^o :^o :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата се кара на задна, сигурност ще почне наистина да връща в резервоара.... smile092

Наистина не мога да рабера как е постигнато това - в нормални условия на каране според мен е невъзможно.

Иначе аз сипвам от Петрол и за сега съм доволен.

И аз така.Това ми е първа зима с тази кола и досега проблеми не съм имал,включително и на Пампорово в голям студ!Веднъж заредих ОМV Аlpin,въвеше добре,но даде съмнително висок разход :-k ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Тъкмо се върнах от Румъния, където заредих нафта euro5 на Petrom,за която румънците твърдяха ,че е най-добра.

Колата определено е по-тромава в сравнение с нафтата от ромпетрол!! Разход 2-3 десети повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според брато - Ромпетрол Бг купуват гориво от Лукойл :-k

Има ли човек , който да потвърди , или обори това твърдение?

Лично аз - откакто влязоха в България - съм доволен от дизеловото им гориво!

Само сега малко ме притеснява 5% биодизел съдържанието в Diesel Euro 5 - след като VAG изрично упоменават със стикер върху вътрешната страна на капачката на резервоара - да не се употребява , притеснява ме - не точно 5% - а това , че вместо 5 може да се окажат 10 ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на ропметрол от края на миналата година не съм сипвал откакто сипах много калпава нафта също ми направи впечатление че на касовата бележка пише името на друга фирама а до преди това пишеше Ромпетрол ад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам една идея но незнам как да я реализирам ? Имам идеята да закупя по 0.500мл навта от примерно : OMV,Shell,Eco,Rompetrol,Lukoil ? И да я тествам по качество и съставки но си нямам грам идея какво ми трябва ако може някой да даде насоки !???????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такава тема в OFFroad форум, един колега беше правил такъв замислен тест.

Потърси там и ще видиш нагледно какво ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.