Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода 120 GLS


bocko

Recommended Posts

Най-добре си събери парички, и си купи тръба от Неръж.Стомана и си направи всеки изпускател отделно.А после си събери още парички , и си купи ауспух от мотор (подходящ е от Ямаха Р1 2001 г.)Аз така бих направил ,но това си е само мое мислене, а ти ако искаш го осъществи. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 501
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bocko

    188

  • maxrpm

    75

  • skodko

    33

  • joro-120L

    31

Най-много писали в темата

  • 2 седмици по-късно...
Mного добре е станало, моето е с бели, но докато въртя стартер премигват. При теб така ли е ?

 

чак да примигват не но малко се намаля светлината.Виж си масата на стоповете кум маската която се захваща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaa, мен не ми е болка и да ми примигват, само питах дали е защото са диоди или от друго. ;) Аз съм с оригиналния шкодов алтернатор още, съответно акумулатора и той беше на косъм, може и за това да е, като падне волтажа на 9-10в и да не им стига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaa, мен не ми е болка и да ми примигват, само питах дали е защото са диоди или от друго. ;) Аз съм с оригиналния шкодов алтернатор още, съответно акумулатора и той беше на косъм, може и за това да е, като падне волтажа на 9-10в и да не им стига.

 

на диодчетата доколкото съм запознат не им трябва много те почти не харчат даже.

 

Нещо по така

030918047.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е функцията на филтъра при положение , че отдушника за картерните газове стои отворен ... или това е само за снимката :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е функцията на филтъра при положение , че отдушника за картерните газове стои отворен ... или това е само за снимката :-k

эабравих да сложа тапичката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако може да ми каже някакви леки и не толкова сложни операции за напомпването леекичко на 136 мотор?Аз знам за разпределителен вал от 120 но не помня какъв беше ефекта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпределителен вал от 120 няма смисъл,защото е със същите характеристики като на 136.Преди 3 години на 120-ката сложих 136 от Фаворит,обаче му смених вала с такъв от 781.136X.Има и още няколко варианта.После след една адекватна настройка на карба и делкото разликата се усети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оп какво си намерих на боклука (втурични) s_flag s_flag

 

030982699.jpg?r=0

030982701.jpg?r=0

030982703.jpg?r=0

обаче при закрепянето на десният амортисьор когато го закрепих горе за купето тампон ли е не знам се извади и окачването висна заедно с него сложих гумата и всичко си дойде на място.Проблем ли е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че амортисьора е виснал от бомбето или просто окачването е провиснало?Второто е нормално,защото не е натоварено.Поясни малко и провери обстойно всичко за да не се пребиеш за едното нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо като това беше 024819833.jpg?r=0

обаче това май е от долу на мен ми излезе от горе там където е зад седалките където има две тапи кум гайките на амортисьорите .Звих го и по едно време излезе цялото ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо като това беше 024819833.jpg?r=0

обаче това май е от долу на мен ми излезе от горе там където е зад седалките където има две тапи кум гайките на амортисьорите .Звих го и по едно време излезе цялото ?

 

 

Това нещо :) седи точно наобратно / спрямо снимката , и точно там горе закрепено към купето с ботове. Към него се закрепва амортисьора . Ти дали си преглеждал какво съм описвал в темата / от където е снимката/ или само си ползвал снимката ? Имам предвид , че тази част / над амортисьорите/ е различна при 120- ка и при 130/ Рапид и беше добре да си вземеш и тях от донора . А то всъщност ако си ползваш 120-вите амортисьори няма грижа .

 

п.п. иначе честито за находката :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй да сложиш ограничителните ремъци! Те също помагат да не ти изпада този голям тампон в края на амортисьора при вдигане на крик/подемник ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко точно ама скоростите влизат трудно особено задната и 5та влезе само веднъж.Трета се включва все едно вкарвам 5та??? и лоста постоянно се мърда трудно. възможно ли е да му има нещо само на лоста защото ми изглежда малко счупен целия ... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай внимателно нещата около конзолата на лоста. По голяма е вероятността проблема да е там отколкото в скоростната кутия.

1. Болта свързващ конзолата с вала към скоростната кутия (под капака на тунела между двете седалки).

2. Гнездото и ябълката на самата конзола - може да са износени. Имал съм и счупено гнездо и износена ябълка.

3. Накрая наместване на самата конзола. Овалните отвори на конзолата позволяват това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си фен, браво, учудвам се на ентусиазма ти. Според мен трябваше да занесеш кутията на майстор да я сцепи, все пак е от вторични, но евала за мерака, че си се занимавал... smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си фен, браво, учудвам се на ентусиазма ти. Според мен трябваше да занесеш кутията на майстор да я сцепи, все пак е от вторични, но евала за мерака, че си се занимавал... smile035

Мерси станах в събота в 7 до 23:00 двигателя беше сложен :D пред блока леща всичко smile021 s_flag

 

проблема с лоста беше, че опираше в пода .... ](*,) повдигнах с шайбички конзолата сега е по добре но ще го сменя по нататък този е много зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам лоста за скоростите за петица. Остана ми от червената и няма да го ползвам. Ако мислиш че е от него, плати си доставката и ти го подарявам.

 

п.с. и бате, премери тея емблеми на задния спойлер, че седят окачени на един кабел и не знам на какво разстояние да ги сложа, пък друго си е да лъскат отзад .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам лоста за скоростите за петица. Остана ми от червената и няма да го ползвам. Ако мислиш че е от него, плати си доставката и ти го подарявам.

 

п.с. и бате, премери тея емблеми на задния спойлер, че седят окачени на един кабел и не знам на какво разстояние да ги сложа, пък друго си е да лъскат отзад .. :)

 

за лоста съм навит като има кеш ще пиша. а за емблемите забравих извинявай много довечера ще ти пиша размерите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.