Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тапициране на волана от Вилнер/Слави-Люлин


Цецо75

Recommended Posts

Колеги, може ли да споделите какво е състоянието на кожените волани след лятото? Има ли поражения по кожата след цял ден пек? Ще е интересно, ако може някой от колегите качил снимка като нов да го покаже и сега да сравним. 

 

Поздрави

:doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно нищо му няма. На естествената кожа й няма нищо.

 

Това лято имаше температури от 40+ градуса, аз лично на моята кола отчетох 42 в София в кв. ”Триъгълника”. Бях спрял на пряко слънце. Като се качих щях да умра, сигурно е било поне 60 градуса в колата, воланът не се пипаше грам. Изгаря те направо. Нищо му няма изобщо! Перфектен е! Слави ползва много хубави материали!

 

Днес ще снимам и ще кача снимки.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето обещаните снимки. Воланчето е на 35 000км и 2 години точно. В момента изглежда ето така:

 

20150818_114010.jpg

 

Тук най-много го пече слънцето, лявата ми ръка е все там, общо взето това е най-използваната част:

20150818_114014.jpg

 

20150818_114017.jpg

 

Долният край:

20150818_114118.jpg

 

20150818_114040.jpg

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли да споделите какво е състоянието на кожените волани след лятото? Има ли поражения по кожата след цял ден пек? Ще е интересно, ако може някой от колегите качил снимка като нов да го покаже и сега да сравним. 

 

Поздрави

 

 

Ето обещаните снимки. Воланчето е на 35 000км и 2 години точно. В момента изглежда ето така:

 

20150818_114010.jpg

 ............

Поздрави

Както съм казвал и преди - волана на Венци изглежда по-добре от моя, който в момента е на 33 000 км с оригиналната фабрична кожа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фабричната на О2 е като на О3 "кожата", а всъщност някаква долна мушама е нормално. Воланът на Шафт изглежда перфектно, много добра работа.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги бършете с мокри кърпички воланите- има брутална химия, която изсушава и прави повърхностния слой ронлив.

Иначе да, най- качествена е кожата на О1, при О2 е по- тънка, на О3 съм виждал само един, в кофти състояние и там кожата е по- скоро като познатия от ученическите ми години линулеум :nea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ляво ръбчето между надупчената и гладката кожа ми се вижда да се е протрило? Дали не е оставил височина по-голяма от тази на неперфорираната кожа и оттук да има малко ръбче или просто прегъването не е добро?

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето обещаните снимки. Воланчето е на 35 000км и 2 години точно. В момента изглежда ето така:

 

20150818_114010.jpg

 

Тук най-много го пече слънцето, лявата ми ръка е все там, общо взето това е най-използваната част:

20150818_114014.jpg

 

20150818_114017.jpg

 

Долният край:

20150818_114118.jpg

 

20150818_114040.jpg

 

Поздрави

В ляво ръбчето между надупчената и гладката кожа ми се вижда да се е протрило? Дали не е оставил височина по-голяма от тази на неперфорираната кожа и оттук да има малко ръбче или просто прегъването не е добро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, нищо протрито няма никъде. Просто камерата на телефона снима малко куцо. Всичко е еднакво на цвят и няма избелели участъци, както се вижда на снимките.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре! Той като нов изглежда след 2 години ползване! Мерси за включването, резултата е повече от показателен за доброто качество, скоро и аз ще му стана клиент...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, нищо протрито няма никъде. Просто камерата на телефона снима малко куцо. Всичко е еднакво на цвят и няма избелели участъци, както се вижда на снимките.

 

Поздрави

ОК! И аз това загледах, че е само от едната страна и може да е отблясък! Втория вариант беше да е много зле ушит! Супер е волана, ако може и цена да кажеш ще е полезно. И аз имам познат тапицер и една о2ка с гумен волан и затова ги гледам. Днес ще снимам и на Йетито волана(пак е кожен), че се разминават - особенно където е надупчена кожата към клаксона при мен са по-тънки ребрата! Така ли си е на о2ката по-принцип?

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даам. По моят не е променяно нищо - форма и т.н. си е заводската. Само е обвит в естествена кожа и стана много малко по-дебел, но е страшно приятен на пипане и боравене. Има каналчета за ръбовете, супер е. Иначе за цената - тя сигурно не е актуална, минали са две години... Беше 100-120лв. Сега не знам колко е. Слави имаше много работа тогава, трябваше да си записва час човек и т.н. Определено е качествена работата, имаше много клиенти.

 

Волана го чистя с кърпички за кожа. Ръцете ми се потят доста, затова винаги след каране го чистя, да не остава по него пот, че почва да лепне гадно.

 

На колегата klarnetko воланът беше на 140 000км когато го видях, пак от Слави правен, и беше леко лъскав - гладък почти като маркуч станал, но без протрито никъде. Неговият беше цял, без перфорирана кожа, като при мен.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 02ка е преди фейса и искам да и направа кожен, но да не се различава от оригиналния. Мерси за отговора. ще видя(по-скоро трябва да покажа на тапицера оригинален волан за о2 преди ФЛ) и тогава ще го права! Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях при Слави и има малко лоши новини - счупил си е ръката и преди 10 Септември няма да работи. Показа ми 3 те вида кожа една гладка и 2 вида перфорирана, едната само натисната, другата пробита напълно. Чудя се дали да не направя целия волан от тази натиснатата? Shaft при теб перфорираната от кой вид е можеш ли да прецениш? Като усещане коя е по-добра гладката или перфорираната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно няма разлика за мен. И двете са супер. Перфорираната ми изглежда по-мека малко, но е незначително почти. Не мога да я преценя.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Малко да посъживим темата.

Преди почти месец ми претапицираха с естествена кожа и моя волан на Фабията, след като го бях повредил.

Момчето от Дървеница се справи наистина много добре. Занесох му волана в сряда и в петък си го взех. Пожелах да ми направи същия шев като оригиналния. Малко по-ситен е станал, но и така и добре.

Ето резултата:

 

038152708-big.jpg?r=0

 

038152709-big.jpg?r=0

 

038152710-big.jpg?r=0

 

038152711-big.jpg?r=0

 

038152712-big.jpg?r=0

Редактирано от Wolfski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

Да съживим темата?

Някой скоро да е претапицирал? Моят (О2) е доста протрит вече, но цените, които ми казват за София за тапициране на волана с кожа доближат 300лв.

Някой с повече опит?

Редактирано от Bullzeye
печатна грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Bullzeye написа:

Да съживим темата?

Някой скоро да е претапицирал? Моят (О2) е доста протрит вече, но цените, които ми казват за София за тапициране на волана с кожа доближат 300лв.

Някой с повече опит?

Откакто правих моя, са минали почти 4 години, така че не мога да кажа актуални цени. Тогава ми струваше 140 лева, като сам си го демонтирах и монтирах след това. Вече е на 56000км и още е здрав. Разбира се, поизлъскала се е кожата на 10 часа, където държа най-често, но смятам, че това е нормално. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни една снимка ако можеш, а и да кажеш къде си го правил. Извинявай ако си го написал, а аз не съм го видял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правих го при Слави в Люлин. Снимки ще пусна утре, че сега нямам възможност да снимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаните снимки. Пак беше малко мрачно, но изпуснах слънчевото време навън за да снимам. 

IMG_20240316_182625.jpg

IMG_20240316_182635.jpg

IMG_20240316_182657.jpg

IMG_20240316_182643.jpg

IMG_20240316_182706.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимки непосредствено след тапицирането. Личи си, че кожата е матова, но е нормално за толкова време да се излъска. 

IMG_20200701_174022.jpg

IMG_20200701_181238.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.