Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тапициране на волана от Вилнер/Слави-Люлин


Цецо75

Recommended Posts

Да питам само - за воланите , които не са били кожени по рождение и нямат канали за кожата. Нека някой колега , който отиде за тапициране да пита дали могат да правят такива канали и как стоят нещата с този тип волани!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ходих преди празниците и доколкото ми обясни в повечето от случаите слагат кожа на волани, които не са били кожени преди това, така че те правят канала, където да подпъхнат кожата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на колегата от 9та страница, волана е такъв(съдя по това ,че на оригиналните кожата влиза малко по-навътре по четирите спици). Не е бил с кожа, не е имал канали. Няма проблем с правенето, като гледам.

Ами като знаете цената, според мен е добре всеки индивидуално да си уговори час и да си го прави, групова поръчка едва ли ще стане, няма как 5-6 коли да се направят за един ден. Максимум 1-2 волана за ден, ми се струва. Или един човек да събере тука мераклиите и да говори с човека, че еди колко си човека от форума искат изработка и ще се свържат с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам само - за воланите , които не са били кожени по рождение и нямат канали за кожата. Нека някой колега , който отиде за тапициране да пита дали могат да правят такива канали и как стоят нещата с този тип волани!

Моят беше такъв. Прорязват канали за да не стърчи кожата. На снимките по-напред се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм навит ако сте съгласни ще говоря с момчето за 7-8бр. и да каже кога му е

удобно и ние ще се разбираме помежду си.

Предлагам всеки да монтира снимка преди и след интервенцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нека някой да говори за група дали ще има отстъпка и да почваме да се явяваме един по един за процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи , както разбирам, ще се говори само за волани като брой на желаещите - за маншони и топки всеки ще си се договаря сам, щото не разбрах дали някой освен мен ще иска и това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо но поста ми го няма

Нищо де

Говорих със Слави от петък на там ще има свободни места

аз се записах за петък. Каза че може да направи отстъпка от 5лв на бр. автомобили но това според мен не е

толкова важно. Цената е 100лв. без отстъпката за брой с кожен волан.

Най добре е всеки да му звънне и да се разбере за час и ден , също Слави каза че максимално по 2 коли

може да направи за един ден.

Това е от мен надямам се да съм бил полезен

 

ПП. Предлагам който е минал да направи снимки преди и след интервенцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ПП. Предлагам който е минал да направи снимки преди и след интервенцията.

 

Задължително преди и след ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тая седмица съм в невъзможност да си вдигна главата, та няма да съм с първата глава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бройте и мен за волан, 100лв си е доста добре, а за 7-8-10 коли ако намали с 10% примерно се е идеално. Предлагам който се договаря да предложи различни дни за колите а не да му оставим 10 за един ден и от бързане като ги завърши да има недоволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми допада вида на кожата, нищо че малко се е удебелил волана, ама то е неизбежно. Навярно е мека на допир. :smt017

Сподели малко впечатления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми допада вида на кожата, нищо че малко се е удебелил волана, ама то е неизбежно. Навярно е мека на допир. :smt017

Сподели малко впечатления!

Извинявам се за късните впечатления от моя страна, обобщено:

1. воланът е станал малко по дебел но е мек и приятен, приляга доста добре на моята ръка

друго си е да държиш кожения smile091

2. усещат се подгъват към лъчите но все пак ако не искаш да го усещаш си поръчваш фабричен

волан за една торба пари и си ти.

3. намен лично ми допада изпълнението от Слави smile126

като общо съм много доволен, ако някой се чуди още да отива smile117 и да сменя гумения с кожения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета май няма да има договаряне, та всеки да се обажда и да си запазва ден, и да снима разбира се, цената е 100 кинта нали.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Хайде сега, подгъвът се усещал - чудното чудо.

Съвсем прилично изглежда воланът, и че е удебелен - така стои още по-тарикатско. :smt017

Само трябва да отделя време, а и малко финикийски знаци - и ще я закарам и моята колица! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Народе, тъй като убихте темата най-безцеремонно, мисля да я съживя... Променете заглавието от "от Вилнер" на "от Слави-Люлин"...

 

Днес и аз се уредих с кожения... вече ще го държа и аз. Голям кеф е, досега не съм имал такъв кожен.

 

Свалих си волана сам, мисля да пусна отделна тема за това как става - ако някой друг се престрашава да го прави... или, ако на някой му потрябва за нещо... да знае как става при О2 ФЛ. Та... отнесох го при Слави към 11:20ч днес. До 17:30 го беше направил. Обаче ми каза, че тия волани на О2 ФЛ му вземат здравето, защото се тапицират целите, ами не са като при О2 преди фейслифта (по-къси спици - по-лесно ставало). Та, направи ми го, човекът - жив и здрав да е, волана ми е слънчице - преродих се от кеф, ей!

 

Реших да го претапицирам с кожа, защото като го въртя ми остават черни прашинки по ръцете, т.е. разпадаше се - реших, че е по-добре навреме да го спра, отколкото после да възстановявам и бла-бла - глупости да правя...

 

Ето и снимки, стига приказвах...

 

Преди (това е полиуретановият ми волан на почти 60 000км):

20130813_103605.jpg

 

20130813_103612.jpg

 

20130813_110248.jpg

 

20130813_110347.jpg

 

След намесата на Слави с два вида кожа - перфорирана и цяла:

20130813_174421.jpg

 

20130813_174500.jpg

 

20130813_174505.jpg

 

20130813_174515.jpg

 

20130813_174622.jpg

 

20130813_175028.jpg

 

20130813_175054.jpg

 

20130813_182056.jpg

 

Айде стига толкова, че стана много дълъг пост... И сори за качеството на снимките, ама нещо днеска на телефона не му беше ден за снимане...

 

Ръбове не усещам аз, перфектно гладък е - Слави е рязал от волана частици тук-там, където трябва - предполагам, че затова е станал перфектен! За мен, това е най-доброто нещо, което съм направил по тая кола (е, след спойлера :P) - много съм доволен!

 

Поздрави и по-здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее, доста добре е станал кожения! :smt017 Със кеф да си го връткаш... smile004

 

Мда :) Иначе снимките не станаха много ясни... ама по-нататъка ще ги направя както си трябва, че много бач се насъбра...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.