Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тапициране на волана от Вилнер/Слави-Люлин


Цецо75

Recommended Posts

Младене, сигурен ли си, че не си имал кожа? Нали е L&K, бре? Не би трябвало да си изключение от кожените!

 

Нямаше кожа със сигурност. Явно е сменян волана или са излизали без кожа на волана L&K преди фейса :-k също и километража няма ринговете :-k

 

Така изглеждаше като я взех:post-4130-138453456548_thumb.jpg.jpg]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно какво правим? Ще взимаме ли от Вилнер или някой има по-добра (и проверена) оферта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно какво правим? Ще взимаме ли от Вилнер или някой има по-добра (и проверена) оферта?

Aз си направих моя волан днес в Дървеница срещу 70лв. с изкуствена кожа. Имам една дребна забележка (не знам, може и да издребнявам), но като цяло съм доволен. За съжаление нямам с какво да снимам, ако намеря отнякъде апарат ще кача снимки. Тапицерът се намира зад бившата сграда на Хюндай на Ляпчев, точно на ъгъла на пресечката на "Зелена поляна" с "Канарче". Забравих си телефона в колата, по-късно мога да дам и телефонния му номер. Стана за около 5 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А предложи ли ти/пита ли каква е цената за естествена кожа? Ще чакаме и снимките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А предложи ли ти/пита ли каква е цената за естествена кожа? Ще чакаме и снимките.

При последна проверка за цени на естествена кожа (ставаше дума за претапициране на седалки) ми обявиха цена от 200-280лв. на лист - 100/120см. И това без труд. Ако не се лъжа за волана се ползва по-дебела кожа и може би цената няма да е такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, ама аз де да знам колко волана стават от 1 кв.м :)

 

Тия от Вилнер са от естествена, нали? Аз обичам животните, ама изкуствената мисля, че бързо ще даде фира....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от Вилнер са от естествена, нали?

 

 

Воланите винаги се обличат с естествена кожа! Както и всички части от салона, където имаш допир с тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А предложи ли ти/пита ли каква е цената за естествена кожа? Ще чакаме и снимките.

Той ми каза колко излиза с естествена кожа, някъде 120 - 140 лв. ако не бъркам. Това му е телефона - 0887 44 84 38, който се интересува може да попита.

Надявам се утре да успея да го снимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще изчакам снимките, че ме интересува ръба как го е направил. То общо взето там е трудната част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Да кажа и аз по темата, че от скоро съм при Вас а и туй с тапицирането ме вълнува в момента. Ходих при пича в Дървеница, защото ми е под носа. Както каза колегата по-горе изкуствената кожа за волан е 70, естествена 120 като не уточни дали е с перфорирана. Кожите, които бяха в ателието ми харесаха като качество и дебелина - имаше една тъмно мишо сиво, което е точно нюанса на копита на О2. За маншон скоростите каза 40 но не уточни вида кожа, за топката 30 и се прави само от естествена кожа. Кълнеше се, че може да оправи волан и лост за един ден. След около час мога пак да прескоча - ако работи в неделя - ще попълня инфото ако има разлики. Вчера ми показа волан от искуствена - такъв имаше под ръка готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ви мотая със снимките, но нямам достъп до апарат, а с телефона нищо няма да се разбере. Ако някой така или иначе има път към Дървеница или Младост 4 може да се уговорим да го види и на живо.

 

Maншончето на скоростите е 20 лв. от изкуствена кожа, щом ти е казал 40лв. трябва да е естествена.

 

П.С. Колега Bladimir, с теб май ще излезем квартални, защото и на мен тапицерът ми е под носа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, Александре - моля ви, сложете снимки!

Може и лоши да са - но и от такива ще може да се придобие представа за какво става въпрос.

Снимайте нещо, което хората го правят в момента, или вече са го направили, и е готово - та да се види качеството.

Иначе цените - са доста добри!

А и времето - също, предполагам! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи това е страницата на тапицера в Дървеница - http://avtointeriorsofia.alle.bg/ - там има снимки. аз още не съм направил нищо и си чудя дали дали да е по-тънкия вариант и колко ли ще издържи. Съща така се чудя до къде ли ще е облечен волана - на Октавиите е доста масивен.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се доверите на човека от Пещера. За мен това е супер качество с Не най-скъпата кожа. И 2-3 години да изкара - пак е добре. Тя естествената кожа също се излъсква след време...Става като маркуч. Между другото - неговата кожа е релефна ( макар и да е изкуствена) . Това придава по-готин вид на волана отколкото с гладката естествена.

Не се занимавайте с вилнери и чехски магазини !

Вилнерите не са за нашите коли ... :smt032 ....чехите също ! - ако си бяха направили добре колите сега нямаше да обличаме волани !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Димон, човека от Пещера трябва да се провери, но този вариант ме устройва единствено ако отида сутринта до там и след обед се върна с нов волан и скоростен лост - незнам как действа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И човека от "Младост" ще проверя - хем и на мен ми е близо - а и при "Вилнер" ще отида..... Пък и до Пещера също.

И чак тогава ще взема решение.

Димоне, и с твоите думи - напълно съм съгласен! :smt017

Какво да говорим - така е!

Виж и в новата Октавия какво става - пак поевтиняване, на някои агрегати!

Но ще ги мисля нещата - за след лятото.

А дотогава - ще карам така.

С едно кожено чохълче вместо кожен волан! :mrgreen:

Пак върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото - неговата кожа е релефна ( макар и да е изкуствена) . Това придава по-готин вид на волана отколкото с гладката естествена.

Вилнерите не са за нашите коли ...

 

Тък не съм съгласен! Задължително воланите се обличат с най-качествената и фина естествена кожа!!! Релефна кожа на волан изглежда еФтино /за мен е цигания/ а когато е изкуствена, през зимата волана ще бъде студен и ръцете ви ще мръзнат!!! /казвам го от опит/

 

Вилнерите не са за нашите коли ...

Това че работят качествено и малко по-скъпо, не означава че не е за нас smile049

 

И човека от "Младост" ще проверя - хем и на мен ми е близо - а и при "Вилнер" ще отида..... Пък и до Пещера също.

И чак тогава ще взема решение.

 

Отиди и до Малко Търново, там има още един много добър тапицер и ги прави за по 20 лева, и слд като похарчиш 200 лева за да видиш кой, къде работи най-евтино и качествено с изкуствена кожа, си поръчай волан за 70 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А въпроса с конденза как стои? При изкуствената и при пластмасовите волани мисля, че има едно изпотяване - студено едно такова, което като не хванеш хубаво се пързаля...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и с естествена кожа волана е студен сутрин. Няма как да е топъл ...

Има останала кръв в него и душа, може да диша smile091

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и с естествена кожа волана е студен сутрин. Няма как да е топъл ...

 

:lol: кой е казал, че ще е топъл сутрин бе Димо? Естествената кожа се затопля когато държиш волана а изкуствената е винаги студена. А седалки от изкуствена кожа без подгряване ...... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще разберете нещо, но с телефона толкова, няма какво да ви мотая повече. Апарат не е ясно кога ще имам...

 

030144604.jpg?r=0

 

030144602.jpg?r=0

 

030144603.jpg?r=0

 

Нали стана въпрос и за маншончето на скоростния лост:

 

030144605.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.